Модні образи сезону Весна-Літо 2010
 Міжнародний арт-директор Pantene Сем Макнайт розповів про кількох яскравих образах, які будуть популярні в сезоні Весна-Літо 2010.

Сьогодні Сем Макнайт - найзнаменитіший і затребуваний стиліст по волоссю у світі, легендарна особистість, навіть до учнів якого мріють потрапити зірки світового рівня. Завдяки своїм роботам Сем вважається творцем найяскравіших образів останніх трьох десятиліть. Принцеса Діана була настільки захоплена роботою Сема, що часто навіть у поїздках не могла без нього обходитися. Ель Макферсон в своїх інтерв'ю називає його "великим і неповторним", а Мадонна, Кейт Мосс, Елізабет Херлі і багато інших всесвітньо відомі персони завчасно записуються в чергу, щоб потрапити до нього на прийом.

"Зачіски цього сезону - абсолютне втілення сучасної елегантності. При створенні образів майже на всіх показах цього сезону ми грунтувалися на чуттєвості і м'якості, текстурі і сяйві, простоті і легкості. Саме це відображає ідею мінімалізму. А другий аспект змушує концентруватися на найменших деталях: Залишили Чи ви кінчики волосся кучерявими, або подбали про те, щоб випрямити їх? Кожна деталь має значення " , - Говорить Сем.

Pin-ups

Зачіски в стилі "pin-ups" можна було побачити на показах таких модних будинків, як Graeme Black, Chanel, Fendi and Nicole Farhi, Yves Saint Laurent, Philosophy, Bottega Veneta, Karl Lagerfeld, Giorgio Armani і Dolce & Gabbana. Це повсякденна жіночна зачіска, яка одночасно виглядає і серйозною, і безпосередньою. Така зачіска заснована на двох протилежних стилях. Високо прибрані волосся автоматично надають образу витонченість, а "фірмовий", недбалий почерк Сема, наприклад злегка вибиваються із зачіски пасма, надають образу легкість. Зачіска виглядає так, як ніби на її створення пішло зовсім небагато часу.

 Модні образи сезону Весна-Літо 2010
  Модні образи сезону Весна-Літо 2010


Для модного будинку Chanel дизайнер Карл Лагерфельд вибрав образ молодої Марії Антуанетти на Єлисейських Полях. На показі під назвою "Ігри в стозі сіна" моделі демонстрували витончені високі зачіски з вибивається пасмами, які відмінно доповнили необроблені краї одягу і грубу текстуру тканин.

Для модного будинку Fendi головною натхненницею при створенні зачісок була актриса Сільвер Кристел, зірка 70-х, відома за роллю у фільмі "Еммануель". Зачіска являла собою недбалий хвіст, вільно зафіксований і злегка зміщений на одну сторону. "Одяг в цій колекції виглядає як би незавершеною, тому ми хотіли, щоб зачіска виглядала також" , - Говорить Сем.

 Модні образи сезону Весна-Літо 2010
  Модні образи сезону Весна-Літо 2010


Стиль 40-х і 70-х вплинув створення модних зачісок для модного будинку Nicole Farhi. Волосся, скручені у високі джгути, Сем описав як "40-е зі спортивним духом 70-х", тобто "чисті 70-е ELLE". У результаті виходить відкрито сексуальна зачіска, з нальотом недбалої елегантності, що виникає за рахунок як-би випадково вибиваються пасом.

Модний дім Greme Black звертається до теми Індії, і в результаті з'являється шикарна зачіска в стилі "pin-ups", гідна індійської принцеси. "Щоб надати зачісці максимальну елегантність, важливо правильно розташувати пучок" , - Говорить Сем.

 Модні образи сезону Весна-Літо 2010
 Shapely Silhouette

"Це анти-богемність і повернення до більш складним зачіскам" , - Розповідає Сем, описуючи скульптурні та фантастіческіме форми зачісок на показах модних будинків Vivienne Westwood Gold Label, Clements Ribeiro, Mulberry, Comme des Garcons, Louis Vuitton, Sonia Rykiel, House of Holland і Luella. "Створення цих зачісок вимагає великих зусиль,   - Говорить Сем. - Вони чудово ілюструють суть тренда «TechnoRomance», об'єднуючи строгість і романтику, твердість і м'якість " .

На показі "Золота марка" модного будинку Vivienne Westwood's в Парижі мистецтво 17-го сторіччя з'єдналося з панк-культурою 20-го століття в радикальних скульптурних зачісках, які виглядали зруйнованими. "Vivienne показала мені картину художника Inigo Jones, на якій був зображений чоловік з палаючими волоссям, і це вплинуло на форму зачіски і колір волосся" , - Говорить Сем, автор цього грандіозного полум'я з волосся, пофарбованих у червоні, помаранчеві та жовті відтінки.


 Модні образи сезону Весна-Літо 2010
  Модні образи сезону Весна-Літо 2010


Під впливом 50-х, 60-х і 80-х модний будинок Clements Ribeiro з'єднав величний стиль і напрямок панк, в результаті чого народилося безліч стилів зі складною формою. "На створення цих форм нас надихнула англійська принцеса Анна і ріжок морозива!"   - Говорить Сем, створюючи начісування, шиньйони і чубчика, що додають кілька дюймів зростання кожної моделі.

 Модні образи сезону Весна-Літо 2010
  Модні образи сезону Весна-Літо 2010


"Величезні гриви волосся від Mulberry передають невагоме, повітряне настрій фільму" Діви-самогубці " , - Говорить Сем, пояснюючи, чому був обраний такий неймовірний обсяг для цих зачісок. - Дитяча карусель і відтінки вершкового морозива з'єдналися в одне ціле і створили відчуття, що перед нами маленькі дівчатка, приміряє мамин одяг " .

 Модні образи сезону Весна-Літо 2010
 Techno Romance

"Цей образ говорить про втілення сучасних фантазій в реальність" , - Розповідає Юджин Сулейман, звертаючись до стилю "техно" з його незвичайними текстурами і прозорою багатошаровістю. Додавання м'яких елементів романтизму до сучасного стилю зачісок, говорить про настрій цього образу.

Для Donna Karan це проділи різких геометричних ліній, що переходять у м'який і витончений хвіст. Загальний ефект від такого образу - жінка в гармонії з природою (головною темою показу були природні стихії), але, тим не менш, відчуває себе частиною сучасного світу.


 Модні образи сезону Весна-Літо 2010
  Модні образи сезону Весна-Літо 2010


У Rue du Mail волосся всіх моделей були пофарбовані у відтінки від чистого блонда до майже попелясто-сивого, з тонким натяком на те, що у кожного віку є своя грація і елегантність. Загальне відчуття від цього образу - це вічна краса, класика. Дивно, але з такими відтінками моделі виглядали несподівано молодо, замість того, щоб виглядати старшою.

 Модні образи сезону Весна-Літо 2010
  Модні образи сезону Весна-Літо 2010


Вільний pin-up стиль у Dolce & Gabbana був підкреслений маленькими золотими шпильками, переплітаючи романтику минулого і майбутнього. Тим часом для Antonio Marras, якого надихнув "рок-н-рол епохи Відродження", Юджин Сулейман створив прекрасне поєднання "богемний гламур" і "дівчина в стилі кантрі" з розпатланим на вітрі косичками. Він злегка припудрив зачіски, щоб створити ефект перук 18-го сторіччя. "Колірна гамма цього образу складалася з легких пастельних і чисто білих тонів. Волосся стали одного відтінку зі шкірою, доповнюючи один одного. Це" Аліса в країні чудес "XXI-го сторіччя" , - Коментує міжнародний арт-директор по фарбуванню Wella Professionals Джош Вуд.

 Модні образи сезону Весна-Літо 2010
 Nomad Couture

"Декадентський, драматичний і авангардний, він побудований на грі контрастів" , - Говорить Юджин Сулейман про тренд, на який вплинули дух мандрів і змішання різних культур, де ідея космополітизму, самобутності різних народів зливається з шиком сучасної богеми. Разом з кольором розкривається особистість. "Hermes змішав недбалість і богемний шик , - Говорить Джош Вуд. - У цьому тренді яскраво виражена індивідуальність " .

На показі Demeulemeister цей тренд відбився на хаотичному і вільному стилі зачісок. У Etro, чемпіона по створенню суперечливих колекцій, волосся було пригладжений і укладені в об'ємні кучері, які буквально пливли по подіуму. Kenzo також показав етнічні мотиви, які простежувалися і в тканинах, і в зачісках з хвилястих, довгих і вільно розвиваються волосся, - відмінний варіант для відпочинку на курорті.

Для Yohji Yamamoto Юджин Сулейман створив етнічні зачіски, спорудивши з волосся високі конструкції, у Zac Posen - хмари волосся кислотних відтінків, як натяк на культуру "нео-рейву", а у Lanvin - волосся, укладене в формі яскравого обруча навколо голови.

Автор: Лаврушина Людмила