Дієта для ханум
 Схуднути і не відмовлятися від солодощів? Можливо? Так! Якщо солодощі східні.

Жінки і дівчата в даний час прагнуть відповідати ідеалу стрункості. Однак, в різний час і в різних країнах ідеал пропорцій жіночого тіла разюче відрізнявся, і засоби досягнення цих цілей були різними. Зараз головним засобом, що допомагали тримати фігуру в рамках, вважається відмова від солодощів. І тільки красуні, підсолоджувати в тиші і розкоші гарем свої будні пастилою і щербетом, знали, що є інший шлях до тонкого стану. Виявляється, в природі існують такі продукти, на «переробку» яких наш організм витрачає більше енергії, ніж отримує в процесі засвоєння - це мигдаль, яблука, фініки, мед і т.д.

Мед

 Дієта для ханум
 Мед - найцінніший продукт харчування з лікувальними властивостями. Цей продукт володіє високими харчовими якостями і лікувальними властивостями. Цінність меду обумовлюється тим, що в ньому міститься велика кількість вуглеводів (фруктоза, глюкоза та ін.), Які швидко засвоюються організмом. Мед має також високими енергетичними властивостями: по калорійності він прирівнюється до шоколаду. В 1 кг меду міститься понад 3400 кал. У бджолиному меді, крім вуглеводів, містяться різні ферменти, органічні кислоти, вітаміни, мінеральні та інші речовини. Мед є чудовим стимулятором при фізичній і розумовій втомі, при перевтомі.

Фініки

Фініки містять велику кількість вуглеводів (44-88%), жири (0, 2-0, 5%), мінерали (мідь, залізо, магній, цинк, марганець, калій, фосфор, натрій, алюміній, кадмій, кобальт, сірка, бор та ін.), 23 види амінокислот, вітаміни А, С, В1, В2, В6, ніацин, а також пантотенова кислота, пектин (0, 5-3, 9%), харчові волокна (6, 4-11, 5 %), які знижують ризик деяких ракових захворювань. У фініках присутній фтор, що захищає зуби від карієсу, і селен - елемент, що сприяє зміцненню імунної системи і зниження ризику серцевих захворювань. Фініки не містять холестерину. Фініки малокалорійні (в одному фрукті в середньому - 23 калорії), тому їх рекомендують вживати замість борошняних і шоколадних десертів всім, хто слідує дієті для підтримки своєї ваги в нормі.

З фініків можна приготувати різноманітні солодощі.

Десерт з фініків

100 г фініків пропустити через м'ясорубку, залити 50 г меду, додати 4-5 шт. подрібнених волоських горіхів, все змішати.

Фініки фаршировані

100 г фініків розрізати з одного боку і вийняти кісточки. Змішати білок 1 яйця 1 чайною ложкою меду і 30 г товченого солодкого мигдалю. Отриманою сумішшю нафарширувати фініки. Зверху можна посипати корицею.

Пастила і мармелад

 Дієта для ханум
 Багато фрукти не тільки допомагають скинути пару кілограмів, але і оздоровлюють організм. А солодощі з фруктів, зокрема, пастила і мармелад, найменше сприяють появі зайвої ваги. У цих солодощах міститься яблучний пектин - окрім яблук, пектин міститься в цитрусових, кавунах, абрикосах. Це цінну речовину покращує обмін речовин, виводить токсини і солі важких металів.

Пастила з абрикосів

Видаліть кісточки з стиглих абрикос, зваріть їх з невеликою кількістю води і протріть через сито. Зважте отримане пюре і додайте мед в пропорції 1: 1. Викладіть суміш в емальований таз і варіть при безперервному помішуванні, поки вона не почне відділятися від країв посуду цілими шматками. Готову пастилу викладіть на листи, змащені олією, і розрівняйте масу до товщини приблизно в 1 см. Висушіть в слабко нагрітій духовці спочатку з одного боку, потім переверніть і висушіть з іншого.

Яблучна пастила

У 2 склянки яблучного пюре додайте 350 г меду, попередньо розтертого дочиста, і перемішайте до тих пір, поки маса не стане білою і рихлою. Потім її обережно розлийте в паперові форми висотою по 3 см, розкладіть форми на деку, змащену маслом і посипану борошном. Пастилу підсушити на легкому вогні, зняти папір. Покласти 2-3 пласта один на інший, змастити медом і підсушити в духовці при слабкому вогні.

Мармелад з вишні

Візьміть 2, 5 кг вишні і видаліть кісточки з ягід. Потім варите вишні на сильному вогні без цукру і води, наприкінці варіння додайте 800-900 г густого меду. Гарячий мармелад розлийте по формах. Коли утворюється скориночка, наройте кришкою.

Мармелад з винограду

Візьміть 5 кг винограду і 1 столову ложку питної соди. Відокремте ягоди від гребеня, гарненько вимийте, опустіть ягоди в киплячий содовий розчин. Остиглі ягоди розімніть і протріть крізь сито, відокремлюючи м'якоть від шкірки і насіння. Протерту масу, постійно помішуючи, уварите на слабкому вогні до готовності.

Напій бадьорості

Щербет - одна з найпопулярніших східних солодощів. Справжній щербет - це або прохолодний фруктовий напій, іноді з м'ятою і сиропом з рожевих пелюсток, або густа солодкість, схожа на варення.

Щербет з урюку

Промитий урюк опускають у підсолоджену киплячу воду і варять, поки він не стане м'яким. Охолоджують і відразу ж подають, поклавши в кожен келих по 3-5 шт. попередньо замоченого урюку. На 1 порцію напою вам знадобиться 250 г води, 30 г цукру, 30 г урюку.

М'ятний щербет

Для приготування напою вам знадобляться м'ята сушена - 20 г, сік лимона - 50 г, цукор - 150 г, вода - 1 л. 1/3 води прокип'ятити з м'ятою протягом 2 хвилин. Потім наполягати під кришкою 30 хвилин. Процідити. Іншу частину води закип'ятити з цукром. Додати настій м'яти, перемішати і охолодити. Потім влити лимонний сік.

Лимонний щербет

Вам знадобиться 1/4 лимона, 50 г меду, на кінчику ножа - шафран, насіння кінзи або базиліка вода - 120 г, харчовий лід - 50 г. Цедру, зняту з лимона, дрібно шаткують, заливають гарячою водою, кладуть насіння кінзи або базиліка . Залишають на 3-4 години для настоювання. Після цього проціджують, додають настій шафрану і шматочки харчового льоду.

Рожевий щербет

Пелюстки троянд (250 гр) або шипшини промити в холодній воді, покласти в емальовану каструлю, залити водою, щільно закрити і варити на дуже повільному вогні. Довести до кипіння і негайно ж зняти, дати охолонути, не відкриваючи кришки. Потім процідити, додати цукор, (15 - 20 шматків), ще раз прогріти до розчинення цукру на слабкому вогні, не доводячи до кипіння. Знову охолодити під кришкою, влити рожевий сироп (1 чайна ложка), або 1 чайну ложку лимонної кислоти (лимонний сік), розмішати.

Гранатовий щербет

З 1 літра води і 15 шматочків цукру зварити сироп, охолодити до 40 градусів. Потім влити гранатовий сік 2 склянки і 0, 5 чайної ложки рожевого сиропу, перемішати і поставити в холод.

Приготування рожевого сиропу. Пелюстки троянди або шипшини покласти в скляну посудину шарами по 0, 5 см завтовшки, пересипаючи їх цукровою пудрою. Поставити на сонці в кімнаті приблизно на 1-2 тижні. Сироп, в міру виділення, поступово зливати в окремий посуд, підсипаючи трохи цукру в пелюстки. Сироп ретельно процідити, щільно закупоривши.
Автор: Інна Сєдих


 Секрети гейш Частина 2
 Гейша - мрія будь-якого японця - ідеальне поєднання внутрішньої і зовнішньої краси. Гейша - жінка-загадка, таємниця за сімома печатками. Гейша - гармонія жіночого начала

Не випадково саме в Країні висхідного сонця з'явився інститут гейші - жінки, яка вміє зачаровувати й заворожувати при одному тільки погляді на неї. Японське ставлення до краси і засобам для її підтримки в корені відрізняється від європейського. Тут догляд за собою - це ритуал кшталт чайної церемонії. Для японок косметичні засоби - це можливість прикрасити не стільки себе, скільки своє життя, оживити повсякденність, насолодитися кожним її миттю.

Светящаяся, порцеляновий, ніжна шкіра японок - предмет захоплення у всьому світі. Однак, майже постійне носіння регламентованого для майко і гейш макіяжу зовсім не сприяв підтримці краси та здоров'я шкіри.

Зазвичай мистецтво і техніку нанесення макіяжу майко запозичує у гейші, яка взяла її в «молодші сестри». Як і гейша, майко раніше покривала особа рисової пудрою змішаною з водою, попередньо обробивши його сумішшю з воску і рослинного масла, щоб нанесений макіяж тримався максимально довго. Рисова паста наноситься практично на все обличчя і шию, за винятком лінії росту волосся і невеликої ділянки шиї ззаду.

Хоча кожен штрих кисті і використовувана гама кольорів повинні були не тільки підкреслити красу земної феї, але і символізувати всі мрії чоловіки, стомленого сірими буднями, нерідко після таких «екзекуцій» шкіра сіріла і втрачала пружність і еластичність.

Масло сансакви

Головний секрет японських гейш і їх бездоганної шкіри - масло камелії або сансакви .  Камелія - ​​це вічнозелена рослина сімейства чайних, квітуче всю зиму, навіть під снігом .  Масло сасанкви, як і її побратим зелений чай, завдяки вмісту поліфенолів, має сильні антиоксидантні властивості .  Однак, відмінність цього масла від інших полягає в його легкості і повної засвоюваності шкірою .  Сасанкви зміцнює нігті і посилює ріст вій, тому японки рясно наносять підігріте масло камелії саме на ці області .  Ще одна відмінна особливість масла - посилене зволоження шкіри .  Масло сасанкви ідеально для засушений і пошкодженої постійним макіяжем шкіри обличчя, шиї і декольте .  Крім того, масло камелії містить більш ніж 50% поліненасичених жирних кислот, особливо багато лінолевої і альфа-лінолевої кислотою, що не виробляються шкірою, але необхідні їй для підвищення еластичності і пружності .  У сасанкви цих кислот в 10 разів більше, ніж в інших рослинних оліях . 

Крім чарівного масла камелії, повернути молодість і красу шкірі здатний і національний японський продукт - рис, який багатий гамма-орізанол - потужним антиоксидантом, а також містить жири, які регулюють синтез колагену. Рисові маски очищають і живлять шкіру, вирівнюють і покращують колір обличчя.

Рисові маски

Щоб приготувати популярну японську рисову маску, потрібно взяти 2 столові ложки рисового борошна або рисових висівок (якщо немає можливості борошно купити, можна измельчит зерна рису у звичайній кавомолці) і змішати з 1 столовою ложкою жирних вершків. Обережно нанести на очищену шкіру обличчя, шиї та зони декольте. Через 15-20 хвилин змити прохолодною водою.

Рисову маску можна приготувати і за іншим рецептом. Взяти 2 Столові ложки рисового борошна, 1 столову ложку білої глини, 1 столову ложку порошку або дрібно нашаткованих свіжих водоростей, додати по 2-3 чайних ложок олії камелії. Перемішайте всі інгредієнти. Якщо отримана паста густоват, її можна розбавити мінеральною водою. Нанесіть суміш на обличчя, шию і зону декольте. Через 15-20 хвилин змийте прохолодною водою.

Ще один рецепт приготування маски з рисом для в'янучої шкіри. Візьміть 3-4 столових ложки рисового борошна або рисових висівок і 2 чайних ложок рідкого меду, додайте 1 чайну ложку вершків. Ретельно перемішайте, акуратно нанесіть на обличчя, шию і зону декольте. Через 20-30 хвилин змийте мінеральною водою. Маску можна робити, якщо ви страждаєте куперозом.

Порада:   якщо у вас дуже суха шкіра, то перед нанесенням рисової маски нанесіть кілька крапель олії камелії на обличчя і шию, дайте вбратися, а після цього робіть маску.

Японські фрукти

Хурма   - Як уже говорилося, один з національних японських фруктів. За вмістом вітамінів і мікроелементів хурма перевершує багато фруктів, в тому числі, і яблуко. У ній є калій, кальцій, фосфор, магній, залізо і маса інших мікроелементів настільки необхідні нашому організму. Дуже багата хурма йодом. Японки, в тому числі, і гейші знали про цих чудових властивостях оранжевого фрукта і використовували його м'якоть для приготування різних косметичних складів.

Лосьйон для жирної шкіри.   Взяти білок 1 яйця збити його до утворення піни, акуратно «по ножу» влити ½ склянки саке і ½ склянки соку стиглої хурми. Суміш можна зберігати в холодильнику. Протирати жирну шкіру 1-2 рази на день.

Маска для будь-якого типу шкіри. Взяти м'якоть 1 стиглої хурми і розтерти в кашку, додати 1 столову ложку соєвої або рисової муки. Накласти на обличчя на 10 - 15 хвилин, змити мінеральною водою.

Маска для в'янучої шкіри.   Розтерти м`якоть 1 стиглої хурми до стану пюре, додати 2 чайні ложки вершків. Нанести на 15 - 20 хвилин, змити мінеральною водою.

Маска для жирної, пористої шкіри.   Розтерту м'якоть 1 хурми змішати зі збитим до піни білком 1 яйця. Нанести на 15 - 20 хвилин, змити мінеральною водою. Маска очищає, освіжає, відбілює, тонізує шкіру.

Тонізуюча маска.   Змішати 1 чайну ложку соку хурми зі столовою ложкою меду, 1 жовтком і 1 столовою ложкою олії камелії, додати 1 чайну ложку соєвого борошна. Маска надає живить, тонізуючий і пом'якшувальну дію.

Маска для сухої і нормальної шкіри обличчя.   Розтерту м'якоть хурми смешть з 1 жовтком, 1 чайною ложкою рідкого меду і 1 столовою ложкою олії камелії. Маску нанести на обличчя на 15-20 хвилин, змити мінеральною водою.

Мушмула - Улюблений японський фрукт, на 90% складається з води. У мушмулою знайдено від 7 до 14% цукрів, 10-16 мг% вітаміну C, 1% органічних кислот (яблучна, лимонна), пектинові речовини і фітонциди. З погляду косметичного ефекту мушмула цінується за своє тонізуючий і в'яжучу дію. Вона зміцнює колагенові волокна шкіри, надаючи їй пружність і доглянутий вигляд.

Тонізуючий лосьйон.   1 склянку соку з м'якоттю мушмули залити ½ склянки саке. Лосьйон може зберігатися в холодильнику. Протирати шкіру. 1-2 рази на день.

Маска з мушмули.   3-4 столові ложки соку мушмули з м'якоттю змішати з 1 чайною ложкою масла камелії і 1 столовою ложкою вершків і 1 столовою ложкою соєвого борошна. Приготовану однорідну масу нанести на марлеву серветку складену в два шари, яку накласти на обличчя і на шию і зафіксувати пов'язкою. Через 15 хвилин видалити сирну аплікацію, а шкіру промити теплою водою.

Японська слива   - Один з найбільш символічних фруктів в Країні висхідного сонця. Цвітіння сливи - символізує початок весни. У плодах сливи містяться цукри, серед яких переважає глюкоза, пектинові речовини, органічні кислоти, у складі яких яблучна, лимонна, хінна, саліцилова, фумарова, хлорогенова, кавова і сліди винної. Присутні азотисті речовини, вітаміни С, Р, групи В, каротиноїди, полісахариди. Зливи багаті калієм, фосфором, кальцієм, магнієм, залізом, в менших кількостях в них знаходяться бор, марганець, мідь, цинк, нікель, хром.

Маска для жирної шкіри.   Очистіть від шкірки 1 стиглу сливу, добре розімніть і додайте 1 збитий яєчний білок. Маску тримати на обличчі 20 хвилин, потім змити мінеральною водою водою.

Пом'якшуюча маска. Візьміть 3 великі сливи, очистіть від шкірки, і видаліть кісточки і розімніть. Додайте до них 1 яєчний жовток, половину чайної ложки меду і 1 столову ложку соєвого борошна. Накладіть на обличчя і через 15 хвилин змийте мінеральною водою.
Маска для нормальної шкіри. Розім'яту м'якоть 1 сливи змішайте з половиною 1 чайної ложку вершків і 1 чайну ложкурі сових висівок. Нанесіть на обличчя, потримайте 30 хвилин, після чого змийте мінеральною водою.

Морська сіль і водорості

Відмінним природним скрабом є сіль. Гейші здавна розтирали своє тіло сіллю змішаної з вершками, домагаючись при цьому дивовижно ніжною та оксамитовою шкіри.

Як показали сучасні відкриття морська сіль - чудовий засіб від целюліту. Мануальний сольовий масаж «розбиває» жирові скупчення і повертає шкірі гладкість і пружність. Якщо морську сіль змішати з порошком або дрібно нашаткованими водоростями - вийде подвійна користь, оскільки шкіра отримає мегакомплекс активних і корисних речовин.

Гейші відточували свою майстерність сторіччями. Шліфували рецепти краси за тілом та волоссям, доглядали за собою і «зовні» і «зсередини». Так, давай ті ж скористаємося перевіреними часом рецептами для підтримки своєї молодості і краси.
Автор: Інна Сєдих