Виноградна лоза - подарунок небес
 Виноград - унікальний рослинний продукт, який найбільш близький до людської природи.

Приблизно 7000 років тому культура розведення винограду вже щосили процвітала в Закавказзі, Середній Азії, Сирії, Месопотамії та Єгипті, в басейні Середземного, Чорного і Каспійського морів.

По одному з приданий, після очисного потопу біблійний Ной вперше посадив виноград. Виноград - дар Бога людям, він став способом Ізраїлю, а символом обраного народу стала виноградна лоза, яку Бог зірвав в Єгипті. Вино як символ крові та житті з'являється ще в Старому Завіті. Виноград і вино здавна культивуються в Індії. У IX столітті культура виноградарства досягла в мусульманських країнах найбільшого розквіту.

Виноград і його чудодійні, лікувальні та косметичні властивості легендарні. Наприклад, у Китаї виноград активно поставлявся в усі куточки імперії для столу і, неодмінно, в аптеки. У стародавніх греків і римлян його прописували для відновлення сил і поліпшення обміну речовин, при інших серйозних захворюваннях. В епоху еллінізму культура винограду і способи його використання були завезені в країни Європи, а разом з цим поширилися і відомості, про його корисні властивості.

Унікальний хімічний склад винограду

Основоположник сучасної медицини Гіппократ прирівнював виноградний сік за лікувальними властивостями до меду і жіночого грудного молока. Давньогрецький вчений особливо підкреслював, що виноград дивним чином відповідає самій природі людини, тому однаково корисний як для здорового, так і для хворого.

Ягоди винограду містять цукру (18-20%), органічні кислоти (близько 2, 5%) винну, яблучну ,, лимонну, бурштинову, щавлеву, мурашину, саліцилову (сліди), солі калію, кальцію, магнію і заліза і подвійні солі цих же елементів, дубильні, пектинові і фарбувальні речовини, кверцетин, Енін, глюко-зіди моно- і дідельфінідіна і вітаміни (А -0, 02-0, 1.2 мг%, В, .- сліди, В2 -0, 006 мг%, С - 0, 43- мг%). Листя містять цукру (близько 2%), винну, яблучну і протокатеховую кислоти, дубильні речовини, інозит, кверцетин, каротен, холін, бетаїн.

Цікаво! Виявлений в плодах винограду особливий вид флавонідів - проантоціаніди - є одним з найбільш корисних для організму людини речовин:

- Проантоціаніди дуже важливі для захисту від вільних радикалів - агресивних молекул, які руйнують клітини нашого організму;

  - Проантоціаніди мають протиракові, протизапальні та протівоатерогеннимі (перешкоджають дегенеративним змінам стінок артерій) властивостями;

- Проантоціаніди сприяють поліпшенню стану хворих з варикозним розширенням вен, артритом і деякими видами алергій.

Виноград в hand-made косметиці

На службі краси виноград також знаходиться дуже давно - ще з часів цариці Клеопатри. Вже в ті часи жінки відкрили секрет, як використовувати його унікальні властивості для збереження молодості своєї шкіри. Його активні компоненти прекрасно тонізують шкіру, надають їй пружність і еластичність, помітно покращують колір, а, крім того, володіють прекрасними зволожуючими властивостями, зміцнюють стінки дрібних судин, протистоять руйнуванню волокон колагену, еластину, гіалуронової і глюкуроновоюкислот - основних зміцнювальних компонентів шкіри.

- Єгипетський лосьйон. Плоди 1-2 кистей винограду слід розім'яти, а через 2:00 віджати їх сік. У ємність влити 400 мл соку, додати туди 1 склянку горілки. Тампоном, змоченим у цьому лосьоне, слід протирати чисту шкіру обличчя, не змиваючи лосьйон на протязі 1-2 годин.

- Виноградно-медовий лосьйон. Плоди винограду розім'яти, через 2:00 віджати сік, в ємність влити 400 мл соку, додати туди 1-2 столові ложки меду і 1 чайну ложку морської солі, все перемішати і знову процідити, потім влити туди 1 склянку горілки. Тампоном, змоченим у цьому лосьоне, слід протирати чисту шкіру обличчя, не змиваючи лосьйон на протязі 1-2 ч.

Важливо!   Препарати з медом не рекомендується використовувати, тим, хто страждає куперозом.

- М'ятно-виноградний лосьйон. 2 чайні ложки сухої м'яти прокип'ятити протягом 2 хвилин в 0, 5л води влити півлітра виноградного оцту, суміш остудити і додати 2 столові ложки рожевої води.

- Виноградний тонізуючий компрес.   Полотняну серветку або марлю скласти в декілька шарів і виконати отвори для очей і носа. Змочити соком марлю і накласти на обличчя на 15-20 хвилин. Після зняття маски обличчя обполоснути теплою водою і нанести живильний крем.

- Експрес-зволоження. Надрізати декілька виноградин і змастити ними обличчя, шию і область декольте. Протерти вологим тампоном через 20 хвилин.

- Виноградний лід.   Нерозбавлений свіжовичавлений сік винограду розливається у формочки для льоду і заморожується.

- Сильне зволоження для сухої шкіри.   У 1 розтертий жовток додати 1 чайну ложку соку винограду і розмішати. Нанести на обличчя на 15-20 хвилин, після чого змити прохолодною водою.

- Поживна виноградна маска . 1 чайну ложку сиру розтерти з 1 чайною ложкою рідкого меду і додати 2 чайні ложки свіжовичавленого соку винограду. Сумішшю густо змастити обличчя, а через 10-15 хвилин змити холодною водою.

- Ще одна живильна маска з винограду.   ½ склянки дуже теплою і густої молочної манної каші змішати з 2 яєчними жовтками, 2 чайними ложками меду, 2 чайними ложками мигдалевого або оливкової олії, додати 1/2 чайної ложки солі дрібного помелу і 2 чайні ложки соку винограду. Накласти на шкіру обличчя на 20-30 хвилин. Змити теплою водою.

- Виноградна маска для жирної шкіри.   До 1 столовій ложці розтертого в кашку винограду додати половину жовтка і 1 чайну ложку картопляного крохмалю. Всі ці компоненти розмішати до утворення однорідної маси. Маску нанести на шкіру обличчя на 20 хвилин, змити теплою, а потім - холодною водою.

- Виноградна SPA-процедура для рук.   Змішати 1 склянку виноградного соку з такою ж кількістю сирого молока. У цій рідині намочити шар вати і накласти його на руки. Надіти зверху широкі гумові рукавички. Зняти через 15-20 хвилин, шкіру рук промокнути махровим рушником і змастити живильним кремом.

Масло виноградних кісточок

Унікальний натуральний продукт - масло з виноградних кісточок потужне регенеруючу, антиоксидантну, зволожуючу, вітамінізірующее засіб. Масло має здатність регулювати саловиділення. Воно стягує, але не закупорює пори. Воно регулює функції мембран клітин, а також потових залоз, сприяє виведенню з організму окислених агресивних радикалів. Знаходиться в числі небагатьох масел, що підходять для жирного та змішаного типів шкіри.

Важливо!   Протипоказання до застосування масла не виявлені.

Хімічний склад масла

Унікальний склад масла робить його в 20 разів дієвіше по відношенню до небезпечних для організму вільним радикалам, ніж вітамін С. До складу олії входять:

- Пальмітинова кислота

- Миристиновая кислота

- Пальмітолеіновая кислота

- Cтеаріновая кислота

- Ліноленова кислота

- Aрахідіновая кислота

- Гадолеіновая кислота

- Тригліцериди лінолевої (70%) і олеїнової (25%) кислот

Важливо!   Масло виноградних кісточок містить рослинний пігмент хлорофіл (обумовлює інтенсивну зелене забарвлення масла), який має тонізуючу дію, підсилює основний обмін, стимулює грануляцію та епітелізацію уражених тканин.

Масло і шкіра

- Масло вітамінізує, пом'якшує шкіру, попереджає її передчасне старіння;

- Масло розгладжує і оберігає шкіру від втрати природної вологи, заспокоює її, повертає відчуття комфорту, стимулює життєві процеси;

-масло Пом'якшує і зміцнює верхній шар шкіри, завдяки цьому він стає більш стійким до впливу зовнішніх факторів;

- Масло заповнює втрату шкірного жиру і природного жиру волосся після застосування будь-яких миючих засобів;

- Масло має цілющу та загоює дії;

- Масло універсально, застосовне до будь-якій шкірі.
Автор: Інна Сєдих


 У Тайланд за красою!
 Секрети тайських СПА-салонів у вас удома!

Велика частина медичних знань потрапила в Таїланд з Індії через буддистських ченців. Центром вивчення священних текстів і манускриптів стали храми, тому секрети зцілення були відомі, в основному, монахам. Також по крихтах збирали знання тайські цілителі. Секрети передавалися з покоління в покоління. Досить сильною була і традиція народної медицини, в якій знання з'єднувалися з уявленнями язичницької релігії, містикою і астрологією. Так, наприклад, зриваючи рослини, цілителі повинні вимовляти спеціальні мантри, в яких вони просять у Землі прощення і дозволу на збір трав. Тайські лікарі вважали, що "заговорені" мантрами рослини мають велику цілющу силу, ніж ті, що зібрані звичайним способом.

Історія тайських лікарських трав і плодів овіяна таємницями і легендами про їх чудодійні властивості. Одне таке «чарівне» рослина називається «Луук Блегена травні» (у перекладі - «мати і дочка»). Легенда свідчить, що варто матері хоча б раз покуштувати його листя, її шкіра відразу стане молодий і свіжою, як у її юної дочки! Або, наприклад, коріння рослини «дог Тонг» використовувалися для підвищення сексуальної привабливості чоловіків. Існувало повір'я, що воно має силу змушувати дівчат закохуватися.

Після поширення СПА-салонів в Азію багато секретів догляду, раніше ретельно приховувані, стали загальнодоступними. Багато чого з використовуваних рослин і засобів вже можна купити в наших магазинах і аптеках. Так, чому ж не влаштувати собі СПА день в тайських традиціях, не покидаючи власної ванної кімнати?

Морська сіль

Уздовж усього узбережжя королівства Таїланд, яка перетворилася на білі брили, лежить натуральна океанічна сіль. Вона використовується в косметичних процедурах багатьох тайських СПА-салонах.

Рішення для дому - соляні скраби

Наносять соляної скраб на вологу шкіру, починаючи з ніг і поступово піднімаючись вгору. Це також допоможе вам стимулювати кровообіг. Не варто чіпати шию і грудну клітку - навіть найдрібніша сіль може викликати тут роздратування, це зона самої ніжної шкіри. Але обов'язково обробіть груди (крім сосків) і пахви. Таким соляним скрабом досить користуватися раз на тиждень. А більш грубі ділянки тіла, такі, як коліна, лікті, ступні, можна обробляти і частіше.

Рецепти приготування соляних скрабів

- Змішайте ½ склянки морської солі, 10 крапель ефірного масла іланг-ілангу або жасмину і 1 чайну ложку мигдалевого або персикового масла. Ретельно перемішайте.

- Змішайте ½ склянки морської солі і стільки ж жирних вершків. Можна додати порошок сухих водоростей (1/2 столові ложки).

Алое вера

Алое-вера - відомий зволожувач, покращує кровообіг, має протизапальну дію, знімає роздратування, стимулює процес регенерації клітин шкіри. Самі тайці називають цю рослину "хвіст крокодила" за зовнішню схожість.

Рішення для дому - зволожуючі маски з алое вера

- Змішайте 1 столову ложку соку алое і 2 столових ложки розігрітого меду. Розмішайте і нанесіть на обличчя на 10-15 хвилин. Ця маска призначена для будь-якої шкіри.

Протипоказання!   Купероз.

- Листя алое подрібніть на м'ясорубці, накладіть желеподібну масу на обличчя на 10-15 хвилин, після чого змийте теплою, а потім - холодною водою.

- 1 чайну ложку яєчного жовтка змішати з 1 чайною ложкою соку алое і 1 столової ложки вершків. Маску слід нанести на обличчя і шию, а, коли перший шар підсохне, зробити повторну процедуру, і так до тих пір, поки суміш не закінчиться. Тримати 20-30 хвилин. Змийте маску теплою водою, а потім обполосніть холодною.

Манго

М'якоть плодів манго багата каротином і вітамінами групи B, насіння - маслом з високим вмістом поліненасичених жирних кислот. Екстракт манго забезпечує поживна і регенеруючу дію, знімає лущення і роздратування, загоює тріщини, захищає шкіру від несприятливих впливів навколишнього середовища. Він підвищує еластичність волосся, вирівнює структуру пошкоджених ділянок, зміцнює коріння.

Рішення для дому - вітамінні маски

- Розім'яти м'якоть половини плоду, додати 1 збитий жовток. Нанести на обличчя. Через 15 хвилин маску змити теплою водою, залишки видалити тоніком і накласти крем.

-Натереть Особа підчищеному скоринкою від манго, шкіра обличчя пом'якшується і зволожується. Через 15 хвилин змити прохолодною водою.

- Розім'яти м'якоть 1-2х плодів і нанести кашку на все тіло. Обернутися поліетиленовою плівкою. Нденьте махровий халат або заверніться в рушник. Через 20-30 хвилин змити прохолодною водою.

Імбир

Століттями імбир використовувався в любовних ритуалах по всій Азії і на островах південної частини Тихого океану. Самі тайці використовують як молодої, так і зрілий корінь імбиру для приготування багатьох страв і напоїв.

Відновлює яскравість шкіри, хороший для догляду за чутливими ділянками, чудово освіжає колір обличчя. Містить унікальний компонент гінгерол, що дає клітинам шкіри заряд життєвих сил. Імбир багатий ненасиченими жирами, корисними цукрами, фенолсодержащие речовинами, з нього отримують імбирне масло.

Рішення для дому - імбирні ванни й обгортання

- Имбирная ванна від стресу і втоми. Деякий час кип'ятять загорнуті в марлю імбирні пластівці (10 грам) в 1 літрі води, отриманий відвар виливають у ванну. Така ванна полегшує болі в тілі, сприяє розслабленню м'язів, відновлює сили.

- Обгортання для тіла з тертого імбиру сприяють виведенню рідини і знімають набряки.

Протипоказання!   Запальні захворювання шкіри, висока температура, кровотеча, виразки. У великих кількостях не рекомендується вагітним.

Люфа

Тайці використовують солодкі молоді фрукти цієї рослини для приготування багатьох традиційних страв.

Рішення для дому - органічна пемза

Сушені стиглі фрукти містять товсті волокна і використовуються в якості пемзи для ванни.

Кава

Кава - природний ексфоліант, який не тільки прибирає омертвілі клітини, але і тонізує шкіру, повертаючи їй пружність.

Рішення для дому - кавовий скраб

- Змішати мелений кави з оливковою або мигдальним маслом, нанести круговими масажними рухами, після чого змити водою. Природний аромат кави додає додатковий заряд бадьорості.

- Змішати кавову гущу з вершками. Нанести на шкіру масажними рухами. Змити прохолодною водою.

Тайська біла бруд

Знаменита таїландська біла бруд по-тайськи називається «Дінс понг», що перекладається як «паруючий олівець». Тайська бруд являє собою з'єднання кальцію. Вона володіє приємним запахом і є природним охолоджуючим засобом.

Рішення для дому - грязьові маски та обгортання

- Розведіть бруд мінеральною водою до стану «сметани». Додайте улюблене ефірне масло і нанесіть на шкіру обличчя. Змийте через 20 хвилин прохолодною водою.

- Розведіть бруд мінеральною водою до стану «сметани». Нанесіть кистю на тіло і оберніть поліетиленовою плівкою. Одягти махровий халат або загорнутися в рушник. Через 20-30 хвилин змити прохолодною водою.

Кокосовий горіх

Як тільки не використовують кокосовий горіх тайці! Тверда біла м'якоть стиглого плоду розтирається, розчиняється у воді і віджимається для отримання кокосового молока - важливого компонента тайських страв і десертів. Стиглий фрукт містить сік, який освіжає в жарку погоду. Масло, яке отримують з сушеного ядра кокосового горіха, використовується і для приготування національних страви і в косметичній промисловості.

Рішення для дому - пілінг та харчування

- Удома можна приготувати чудовий кокосовий скраб. Для цього вам знадобиться перемолоти суху стружку кокоса в кавомолці і змішати її з вершками.

- Для зволоження і живлення шкіри тіла просто нанесіть кокосове масло після ванни або душу. Воно швидко вбирається і відмінно зволожує.

- Для лікування сухих і січеться волосся нанесіть масло кокоса на проблемні ділянки. Через 30-60 хвилин змийте з шампунем.

Камфара

Калабуун - біла порошкоподібна субстанція, яка видобувається з камфорного дерева. У камфори сильний освіжаючий запах, тому вона застосовується для полегшення дихання. Порошок калабуун - компонент тайських трав'яних ванн, а листя камфори - важливий інгредієнт традиційних трав'яних інгаляцій.

Рішення для дому - камфорні ванни

Запах камфори підходить для самоочищення і стимуляції фізичних сил. Додайте у ванну пару крапель ефірного масла камфори.

Ваніль

Ванільні боби - це плоди особливого типу орхідеї. Запах ванілі надає тілесні сили, які можна направити на фізичні зусилля або розумовий натхнення.

Рішення для дому - ароматерапія

Чуттєвий запах ванілі подобається як чоловікам, так і жінкам, і в рівній мірі може використовуватися при ароматерапії і приготуванні скрабів і масок. Просто додайте дрібку порошку ванілі в склад - і гарний настрій вам забезпечено.

Тростинний цукор

Один з найніжніших ексфоліантів для сухої пошкодженої шкіри. Крім безпосереднього відлущування, він забезпечує ранозагоювальний, зволожуючий і антисептичний ефект.

Рішення для дому - цукровий скраб

Змішайте пару чайних ложок тростинного цукру з вершками. Нанесіть на шкіру масажними рухами.
Автор: Інна Сєдих