|
Так і хочеться поніжитися в теплій воді після важкого робочого дня, розслабити м'язи всього тіла, привести думки в порядок і побудувати нові плани. Що ж ще потрібно для щастя? Тут, звичайно, можна злукавити, адже для щастя необхідно дуже багато і бажано відразу. Але зупиніться на хвилину і вдихніть силу природи! Саме природа щодня дарує нам свою свіжість, енергію, ніжність і красу.
Завдяки ефірним оліям ми з легкістю можемо зняти втому і побороти стрес, при застудах врятуватися від нежиті та кашлю, а в косметичних цілях - зміцнити волосся, тонізувати й очищати шкіру. Ефірні олії виробляються ефіроолійних рослин і являють собою пахучі речовини і суміші з органічних сполук, які досягають до 500 одиниць у складі одного масла. Історія ефірних олій йде корінням в далеке минуле, коли з'явилися перші згадки про ароматерапії.
Процедура ароматерапії виникла ще в Месопотамії і використовувалася як метод лікування і профілактики хвороб, в парфумерії та косметології, в релігійних ритуалах і при бальзамуванні тел. Вже тоді з'явилася можливість отримувати висококонцентровані Фітоессенціі. Дорогі благовонья ставали предметом розкоші і говорили про приналежність до певного прошарку суспільства. Мигдальне, кунжутне, сандалове та інші олії не раз зустрічаються в текстах міфів і легенд ще з часів цариці Клеопатри.
Більшість ефірних масел багатофункціональні: вони хороші антисептики, володіють знеболюючим і загоює впливом, благотворно впливають на емоції, стимулюють імунітет, сприяють очищенню організму від шкідливих шлаків і отрут, впливають на травну, серцево-судинну та центральну нервову системи.
Починати використання будь-якого ефірного масла в косметичних або лікувальних цілях слід з
тесту на відсутність алергічних реакцій
.
Перший спосіб
: 1-2 краплі олії нанести на хустку або бинт і періодично вдихати протягом усього дня.
Другий спосіб
: 1 краплю ефірного масла і 1/3 ч. Ложки рослинної змішати і нанести за вухом. Позитивний результат: відсутність алергії на шкірі, різкого головного болю, нежиті та кашлю, задишки і набряклості особи через 12:00 після тестування. Якщо перераховані ознаки не наблюдаются, ефірна олія можна застосовувати. При цьому уникайте випадкового попадання масел в очі.
Ефірні олії застосовуються різними методами: інгаляції, ванни і ванночки, масажі, компресії і примочки, маски і лосьйони для шкіри, ароматичний лід, ополіскувачі для порожнини рота, засоби для волосся та інше.
Натуральних ефірних олій існує дуже багато, але найчастіше
в косметичних і цілющих цілях використовуються наступні ефірні масла
: Аніс зірчастий, апельсин солодкий і грейпфрут, іланг-іланг, кедр атласький, лаванда справжня, лимон, меліса лікарська і ялівець звичайний, мускатний горіх і м'ята перцева, пачулі, ялиця сибірська і розмарин лікарський, сосна звичайна, чайне дерево, евкаліпт кулястий і інші. Розповісти про всіх в одному матеріалі, звичайно, буде неможливо, але виділити самі відповідні все ж варто.
Якщо вам потрібно отримати від ефірних масел таке емоційний вплив як
стимуляція сексуального бажання
, То вашими помічниками стануть іланг-іланг, олія мускатного горіха і пачулі. Масло іланг-іланг в народі називають «маслом любові» за його виражений еротичний ефект. Спосіб застосування:
аромалампи: 5-7 крапель (для масла іланг-іланг), або 1-2 краплі на 5 кв. метрів площі приміщення (для масла пачулі)
ароматична ванна: 4-7 крапель, або 2-3 краплі (для мускатного горіха)
масаж: 2-4 краплі олії іланг-іланг на 5 мл олії солодкого мигдалю, або 4-6 крапель олії пачулі на 20 мл оливкової / кукурудзяного / соєвого масла, або 10 крапель олії мускатного горіха на 15 мл олії жожоба
Вартість масел в аптеках від 55 до 120 рублів за 10 мл залежно від виробника.
У боротьбі з безсонням
допоможуть лавандова олія і масло меліси:
аромаванна: 5 крапель олії на емульгатор
аромалампи: 3-5 крапель мелісового масла
1-2 крапель олії лаванди нанести на подушку або нічну сорочку
Вартість масла лаванди - 43-82 рубля, меліси - 37-94 рубля за флакон в 10 мл.
Антицелюлітна дія
надасть масло грейпфрута:
аромаванна: 4-6 крапель грейпфрутового масла
масаж точечтний: 1 крапля грейпфрутового масла на 2 краплі основи (рослинна олія)
розтирання: 4-5 крапель грейпфрутового масла на 5-10 мл основи
Вартість масла грейпфрута - 39-61 рубль за 10 мл.
Якщо ви хочете
очистити і розгладити шкіру обличчя і шиї
, Незамінним помічником стане ефірне масло ялиці сибірської:
змішайте 1-2 краплі ялицевої олії з 1 ч. ложкою олії жожоба / оливкового / персикового, нанесіть пару крапель на вологий ватний тампон і протер їм шкіру.
Вартість масла ялиці сибірської - 40-65 рубей за 10 мл.
Ефірне масло розмарину
відновлює клітини шкіри, розгладжує мімічні зморшки і бореться з висипом вугрів
.
Олія м'яти перцевої
освіжає і тонізує втомлену шкіру, очищає пори від пилу і жирних утворень
.
Яке б масло ви не вибрали, перед їх використанням уважно вивчіть інструкцію по застосуванню.
|
SPA - це ціла філософія, в основі якої турбота про здоров'я тіла і душі.
Незважаючи на те, що перші сучасні SPA-центри з'явилися в Європі, сама концепція народилася в Азії, де вважається, що організм людини - єдине ціле, а хвороби виникають через відсутність гармонії між душею, тілом і розумом. Для відновлення азіати використовують різні системи оздоровлення, в корені відмінні від західної медицини. З цієї причини однією з ключових складових азіатського SPA-підходу - є особлива увага до всіх п'яти органам почуттів під час процедур.
Нюх
Основа основ східних холистических систем - ароматерапія. Ароматичними речовинами не тільки розслабляють або навпаки тонізують, але і лікують психічні та фізичні нездужання. У кожному поважаючому себе азіатському SPA центрі є процедури з ароматичними маслами, паличками або свічками.
Рішення для дому
- Аромалампи та ефірні масла - основні атрибути ароматерапії. В Азії найбільш популярні ефірні масла лимонної трави, сандалу, розмарину, іланг-ілангу.
- Ароматичні свічки давно і міцно увійшли в наше життя. Вибір ароматів свічок досить широкий. Просто вимкніть світло у ванній і запаліть ароматичну свічку, банальна процедура прийняття ванни придбає інший сенс. А якщо ще у ванну додати пелюсток ...
- Якщо вам ліньки готувати пряні азітаскіе суміші по догляду за обличчям і тілом, ви можете підібрати що-небудь з аромакосметікі.
Цікаво!
Базовим маслом для створення ароматичних композицій служить кокосове масло, що вважається в Азії, а особливо в Індії, кращим засобом для здоров'я шкіри і волосся.
Дотик
В азіатській традиції дуже велика увага приділяється дотиків. Дуже популярний східний масаж - явне тому підтвердження. З самого початку свого навчання майстра масажу вчаться відчувати тіло і бажання клієнта.
Крім того, у всіх азіатських SPA традиційний дизайн, в якому використовуються тільки натуральні матеріали - дерево, камінь, натуральні тканини. Щоб коли ви торкаєтеся до предметів обстановки, ви відчували єднання з природою.
Рішення для дому
- Вибирайте рушники з натуральних волокон, так як синтетичні рушники будуть лише ковзати по шкірі, не збираючи на себе частинки води.
- Домашній одяг, по можливості, нехай теж буде бавовняної або шовкової.
- І, нарешті, самомасаж. Його досить легко освоїти. Самомасаж варто робити регулярно.
Зір
Основний принцип оформлення азіатських SPA - все повинно бути приємно оку! Інтер'єри центрів і салонів є земним втіленням гармонії. Все виконано в приглушеною гамі і натуральних відтінків. Скрізь приглушене світло. Найчастіше азіатські SPA салони оформляються в національному самобутньому стилі.
Найбільшою відмінністю азіатських SPA центрів від класичних європейських є прикраса масажних столів, кушеток, статі квітами. Не можна не відзначити, що всі ємності з водою, будь то ванна для ніг або міні-бассеін, теж прикрашаються квітами або пелюстками.
Теплий клімат цього регіону дозволяє будувати унікальні салони без стін, які замінюють ширми або тканинні фіранки. У такому випадку, приймаючи квіткову ванну, ви одночасно насолоджуєтеся видом океану або тропічного саду, відчуваючи повне злиття з природою.
Рішення для дому
- Свічки, про які йшла мова вище, і пелюстки троянд у ванній принесуть спокій у вашу душу. Замість пелюсток можна використовувати квіти, наприклад жасмину, волошок, ромашки. Не забудьте додати у воду пару ложок морської або океанічної солі.
- Приємні східні дрібнички, які можна купити в будь-якому сувенірному магазині, пожвавлять інтер'єр ванної і допоможуть легко перенестися в загадкову Азію під час процедур.
Слух
Музика в азіатському SPA не відволікає, а лише налаштовує на потрібну хвилю. В основному перевага віддається національної музиці. Іноді штучного звукового оформлення немає і зовсім. Слух пестить справжній шум океанських хвиль і спів тропічних птахів.
Рішення для дому
- Можна придбати диски з музикою азіатських народів, звуками природи, класичною музикою або музикою в стилі new age.
Смак
Згідно східної філософії, для досягнення гармонії між душею і тілом крім спеціальних процедур необхідно особливе харчування (наприклад, Аюрведа). Всі страви та напої SPA-кухні також відповідають концепції п'яти почуттів: їжа повинна бути ароматною, смачною і приємною на вигляд.
Відкрити для себе мир азіатського SPA - значить подарувати собі нове життя, повну фарб, запахів і звуків, знайти гармонію з самим собою і з навколишнім світом.
|
|
|
|
|
|