Східні спеції. Імбир
 Гострий на смак, імбир відноситься до розряду "гарячих спецій". Він нормалізує травлення, підвищує імунітет і покращує стан нашої шкіри.

Імбир - чи не найкорисніша з спецій. На санскриті його називають "вішвабхесадж", що означає "універсальні ліки". У аюрведичній і китайській медицині імбир використовується для лікування захворювань опорно-рухового апарату, при болях і скутості в суглобах, розтягнення зв'язок і сухожиль, при ударах, болях у спині. У п'ятому столітті нашої ери імбирні рослини вирощували в горщиках, які моряки брали з собою в довгі морські походи, щоб захистити себе від цинги і, додаючи імбир в їжу, надовго зберегти її свіжість.

В даний час імбир широко використовується аюрведичні і традиційними китайськими методами лікування трав'яним чаєм і застосовується отримали дозвіл на свою діяльність Голкотерапевт і лікарями, що спеціалізуються на використанні натуропатії.

Цікаво! На Сході імбир жували, щоб відлякувати злих духів.

Хімічний склад кореня імбиру

Корінь імбиру містить масляносмоляністую субстанцію (4.0-7.5%), що складається з нелетких їдких елементів (феноли, такі як gingerols і відносяться до них продукти зневоднення shogaols), неедкіе речовини (жири і віск) і ефірні масла; ефірну олію (1.0-3.3%), з якого 30-70% це сесквітерпени: головним чином, b-бісаболен, (-) - zingiberene, b-sesquiphellandrene, і (+) - ar-curcumene, і monoterpenes: головним чином, гераніал і нераль; вуглеводи - головним чином, крохмаль (40-60%); білки (9-10%); ліпіди (6-10%) складаються з тригліцеридів, фофатідная кислота, лецитини та вільні жирні кислоти; вітамін РР і А; мінерали та амінокислоти.

Види імбиру

Імбир буває білий і чорний, залежно від способу обробки. Щоб отримати білий - бешальскій - імбир, корінь обдають окропом, миють, очищають від поверхневого шару, занурюють в 2% -ний розчин сірчистої кислоти або хлорного вапна на 6:00 і сушать на сонці. Чорний імбир - барбадоський - миють у воді щітками і сушать так само, як білий. У чорного імбиру через відсутність серйозної обробки більш сильний запах і більш пекучий смак. На зламі імбир обох видів сіро-білий. Для вживання імбиру як прянощі корінь розтирають в порошок. За консистенцією він нагадує борошно, колір сірувато-жовтий.

Імбирний детокс

Гострий на смак, імбир відноситься до розряду "гарячих спецій". Регулярне застосування імбиру в їжі в невеликих кількостях збільшує внутрішнє тепло, пробуджуючи апетит, стимулюючи травлення, зігріваючи шлунок і кров. Для лікування вживається у вигляді настою, відвару, порошку (250-500 мг).

Якщо ви маєте намір позбавити свій шлунок від токсинів і зробити травлення досконалим, Аюрведа рекомендує щодня з'їдати трохи імбиру. Імбир не викликає дисбалансу шлунка, тому в невеликих дозах може прийматися навіть при гастриті з підвищеною кислотністю.

Для очищення крові треба взяти половину чайної ложки сухого імбирного кореня, сьомій крапель лимона і трохи солі, змішати і вживати перед кожним прийомом їжі.

При стресі і депресії приймають свіжий сік імбиру в суміші з медом. В Індії та Індонезії імбирний чай з лимоном - найпопулярніший тонізуючий напій.

Цікаво! Так само, як і мед, сприяє донесенню будь-яких лікарських препаратів до кожної клітинки тіла, тому невелика кількість імбиру додають в багато лікарські препарати.

Протипоказання!   запальні захворювання шкіри, висока температура, кровотеча, виразки. У великих кількостях не рекомендується вагітним.

Імбир для краси

- Гарний імбир використовують в Таїланді як основний компонент при виготовленні бальзамів для масажу при посиленій активізації м'язів. Крім того, гірський імбир відрізняється від інших видів імбиру більш активним впливом і більш сильною проникаючою здатністю.

- Обгортання для тіла з тертого імбиру сприяють виведенню рідини і знімають набряки. У цих цілях використовується імбир у вигляді пасти (імбирний порошок + кілька крапель гарячої води).

- Для зняття втоми або біль у всьому тілі рекомендують приймати імбирну ванну.

Рецепт 1.   Деякий час кип'ятять загорнуті в марлю імбирні пластівці (10 грам) в 1 літрі води, отриманий відвар виливають у ванну. Така ванна полегшує болі в тілі, сприяє розслабленню м'язів, відновлює сили.

Рецепт 2.   Підігрійте 75 мл молока і, не знімаючи його з вогню, додайте 75 г розламаного на шматочки або натертого на тертці гіркого шоколаду. Помішуючи, дочекайтеся, поки шоколад повністю розплавиться в молоці. Додайте в шоколадну суміш трохи меленої кориці та імбиру. Слідкуйте за тим, щоб маса не закипіла! Остудіть, після чого змішайте з 200 мл піни для ванни без запаху або з ароматом, що добре поєднується з шоколадом. Вилийте суміш у воду.

Рецепт 3.   Взяти 3 столові ложки настоянки ехінацеї, 1 невеликий корінь імбиру, 3 апельсина, 1 чайну ложка меду. Ехінацею розчинити в 0, 5 л води і вилити у ванну (+ 39-41 (С). З двох апельсинів вичавити сік і додати у воду. Третій апельсин нарізати на часточки і теж кинути у ванну. Додайте натертий на тертці імбир.

- Імбир відновлює яскравість шкіри, хороший для догляду за чутливими ділянками, чудово освіжає колір обличчя. Містить унікальний компонент гінгерол, що дає клітинам шкіри заряд життєвих сил.

Крем для шкіри з імбиру. Інгредієнти: 5 сантиметровий шматочок свіжого імбиру; 2 чайні ложки олії кунжуту; 2 чайні ложки олії з абрикосових кісточок; 2 чайні ложки олії вітаміну Е; 1/2 склянки масла какао.

Натріть імбир, щоб отримати сік імбиру, візьміть натертий імбир і вичавте його над невеликою ємністю. У вас повинно вийти приблизно 1/8 чайної ложки соку імбиру. Помістіть всі інгредієнти в скляний посуд і підігрійте на невеликому вогні, до тих пір, поки масло какао не стане, і всі масла перемішаються. Вилийте отриману суміш в чистий контейнер і розмістіть його в сухому прохолодному місці. Підходить для всіх типів шкіри.

Гранатний-імбирна маска.   Взяти 2 столові ложки протертого кореня імбиру і розбавити соком граната до отримання кашки. Нанести на обличчя і шию. Змити прохолодною водою через 20 хвилин.

Гранат містить велику кількість незамінних для шкіри вітамінів та інших речовин. Імбир повертає втомленою, старіючої шкірі пружність і перешкоджає росту бактерій.

Швидка допомога. Якщо з'явився фурункул, щоб витягнути його вміст, змішайте 0, 5 чайної ложки пластівців імбиру і 0.5 чайної ложки куркуми з водою до пасти і нанесіть на вогнище.

- Імбир зменшує сальність волосся, одночасно живлячи їх.
Маска для жирного волосся.   Інгредієнти: 1 столова ложка мелкопротертого імбиру, 2 столових ложки кунжутного масла.

Перемішайте складові частини маски і втирайте її в шкіру голови, після чого залиште на 30 хв. Потім ретельно промийте волосся водою.

Важливо! Сухі імбирні пластівці і мелений імбир злегка гостріше свіжого імбиру й мають більше проникаючим дією.

Ефірна олія імбиру

Імбирне масло отримують зі свіжих кореневищ імбиру. Це жовта або світло-жовта рідина з пряно-ароматичним запахом. Масло містить сесквітерпени - альфа- і бета- цінгіберен, які надають імбиру характерних запах. Крім того, міститься бісаболен, борнеол, Фарнезіна, цінгіберол, куркума та ін .; смолисті речовини «гінгерол», жирні кислоти, протеїни.
Імбирне масло добре змішується з маслами лаванди, пачулі, гвоздики, троянди, сандалового дерева, жасмину, ялівцю, неролі, бергамоту, цитрусових і ладаном.

Ефірна олія імбиру застосовують для корекції різних психо- емоційних розладів: страху, невпевненості в собі, погіршення пам'яті, апатії, агресивності.

Є компонентом косметичних засобів, призначених для лікування вугрового висипу, захисту і швидкого загоєння шкіри, для зміцнення волосся, при себореї і демадекоза, в препаратах для в'янучої і старіючої шкіри. Тому додайте краплю олії в одну порцію вашого улюбленого крему.

Важливо!   Нетоксичні, не викликає подразнення шкіри. У деяких людей бувають все ж алергічні реакції.

Рішення з імбирним маслом

- Для освітлення веснянок і пігментних плям. Зробіть суміш з 30 мл мигдалевого масла (косметичного), 3 краплі ефірного масла грейпфрута, 4 краплі ефірного масла імбиру і 3 краплі ефірного масла троянди. Масажними рухами нанести на шкіру обличчя. Надлишки промокнути серветкою. Підходить для будь-якого типу шкіри.

- Саморобні духи. На 10 крапель масляної основи без запаху - 1 крапля суміші ефірних олій: 3 краплі імбиру, 3 краплі пачулі, 3 краплі бергамоту, 2 краплі кориці, 4 краплі петігреін і 4 краплі жасмину.
Автор: Інна Сєдих


 Ніжність китайського шовку
 Ніжна шкіра, як шовк . Розкішне волосся подібні шовку . М'якість шовкових   губ підкорює.

Вважається, що шовкова нитка - продукт життєдіяльності шовковиків - була відкрита в Китаї в III тисячолітті до нашої ери. Згідно з однією з легенд, китайська імператриця Сі Лін Ши виявила на листках тутовника кокон метелика. Вона вирішила, що це якийсь плід, який вирішила спробувати. Вона випадково зронила кокон в чашку з чаєм і так само випадково з подивом виявила, що від нього тягнеться легка нитку.

У іншому переказі згадується Лей Цзу, перша дружина імператора, легендарного предка китайців, що жив в центральних районах Китаю, близько 5000 років тому. Переїхавши до чоловіка з південно-західній частині країни, Лей Цзу привезла з собою секрет вирощування тутового шовкопряда. Спочатку вона навчила людей розводити шовковичних черв'яків, розплутувати кокон і робити одяг. І наступні покоління почали приносити Лей Цзу підношення як засновниці шовківництва.

Однак не тільки для виготовлення одягу використовувався шовк. Прядильниці шовку виявили, що шкіра на руках стала приголомшливо ніжною і гладенькою. Виявивши дослідним шляхом чудові властивості шовку, красуні піднебесної стали натирати тіло шовковими смужками, щоб домогтися ніжності шкіри. Шовкова тканина використовувалася і для підтримки краси волосся - китаянки витирали насухо вимите волосся шматком шовкової тканини, в результаті чого останні набували надзвичайний блиск і ставали шовковистим.

Сучасні вчені, які займаються дослідженнями в області косметології, виявили, що амінокислоти, що входять до складу протеїнів шовку, надають ефективну зволожуючу дію і роблять шкіру гладкою і пружною, усувають відчуття стягнутості, розгладжують дрібні зморшки, створюють непередаване відчуття ніжності. Ці властивості знайшли широке застосування у виробництві лікувальної і декоративної косметики. Найбільш широко застосовуються три види похідних шовку: амінокислоти шовку, гідролізований протеїн шовку і шовковий порошок або пудра.

Амінокислоти шовку

Шовкові амінокислоти отримують з подрібненого шовкового волокна, шовку-сирцю, кокона шовковичного шовкопряда, за допомогою гідролізу з подальшим деалкілування і висушуванням.

Завдяки низькому молекулярному вазі амінокислоти шовку легко проникає в шкіру і швидко вбираються, тим самим, харчуються і глибокі шари шкіри. Амінокислоти миттєво заповнюють всі пошкодження і нерівності на шкірі, повертаючи їй м'якість і гладкість, є відмінними резервуарами вологи. Крім того, амінокислоти шовку служать резервом для синтезу білків шкіри.

Кислоти використовуються при виробництві різних кремів: зволожуючих, живильних, що додають блиск, сприяють розгладженню зморшок, загоєнню тріщин. У складі шампунів, бальзамів і гелів для волосся в якості захисного, зволожуючого, живильного компонента, що сприяє також тривалому збереженню зачіски. Також вводяться до складу засобів для лікування себореї і засобів із заспокійливим ефектом.

Концентрація в косметиці:   1-2.5%.

Протеїни шовку

Протеїни шовку - це легкі білки, з яких складаються шовкові нитки. Протеїн шовку отримують ізшелкового сировини шляхом гідролізу з подальшим деалкілування і висушуванням.

Пептиди легко проникають через шкірний бар'єр і запускають ряд біохімічних реакції, спрямованих на відновлення клітин шкіри. У результаті поліпшуються обмінні процеси в клітинах, мікроциркуляція і лімфоток. Забезпечується унікальний розгладжують, зморшки, здається, просто зникають. Протеїни володіють підвищеними зволожуючими властивостями, вирівнюють рівень pH і захищають шкіру від UV-випромінювання. Крім того, шовкові протеїни здатні проникати всередину пошкодженого волосся, відновлювати і захищати волосся від зовнішнього впливу.

Протеїни шовку застосовуються в широкій гамі косметичних виробів, особливо по догляду за волоссям.

Цікаво!   Протеїни шовку здатні утримувати воду вагою більш ніж в 300 разів більше, ніж їх власну вагу.

Концентрація в косметиці:   від 1 до 5% у більшості випадків.

Шовкова пудра або порошок шовку

Шовкова пудра являє собою високоочищені гранули натурального протеїну шовку зі специфічною структурою і хімічним складом.

Шовковий порошок є відмінним засобом, що регулює вологість шкіри, завдяки гідрофільним речовин, присутніх в його молекулярній структурі. Тонкий шар пудри шовку здатний вбирати або повертати вологу залежно від зміни температури і вологості навколишнього середовища, а отже, попереджати і лікувати дерматози, спровоковані підвищеною вологістю або сухістю повітря.

Кристалічна структура порошку шовку може не тільки відображати частину ультрафіолетових променів, але навіть поглинати, завдяки унікальному спіральному будовою.

Шовкова пудра володіє унікальною здатністю поглинати жири, тобто вона чудово підходить для створення косметичних засобів для жирної шкіри.

Порошок шовку у складі пудр для обличчя допомагає домогтися натурального і ніжного кольору обличчя, оскільки володіє ефектом прозорості. Крім того, в порівнянні з тальком і окисом титану, шовкова пудра добре пропускає повітря і дозволяє шкірі дихати.

Концентрація в косметиці: від 0, 5% до 2%.

Шовкова косметика

Крем для рук з екстрактами шовку і Кашеміру від Дениса Озорніна.   Пом'якшує, зволожує, надає шкірі рук еластичність. Протеїни шовку пом'якшують, зволожують, надають еластичність шкірі. Кератин (екстрагований з вовни кашмірських кіз) відновлює міцність і здоров'я нігтів.

 Ніжність китайського шовку


Пом'якшувальний лосьйон після депіляції Шовкова ніжність Silk & Smooth After Depilation Soothing Lotion від Oriflame. Пом'якшує і глибоко зволожує шкіру. Пом'якшувальний лосьйон після депіляції також насичений протеїнами шовку, екстрактом бавовни і алантоїном. Ці компоненти благотворно впливають на стан шкіри після депіляції.

 Ніжність китайського шовку


Компактна пудра «Шовкова вуаль» від Oriflame. Легка пудра з протеїнами натурального шовку лягає на шкіру невагомою сяючою вуаллю, дарує їй шовкову гладкість і природно ідеальний тон. Дозволяє створити напівпрозоре або щільне покриття.

 Ніжність китайського шовку


Лосьйон тонізуючий для сухої шкіри 'Шовковий шлях' від МІРРА.   Лосьйон ідеально підходить для догляду за нормальною, а особливо за сухою і в'яне шкірою. Спеціальним чином складений комплекс вітамінів, аміно- і альфа-гідроксикислот покращує мікроциркуляцію крові, активізує обмін речовин і клітинне дихання. Протеїни і пептиди кокона шовковичного шовкопряда разом з рослинними полісахаридами формують на поверхні шкіри повітропроникну захисну плівку, яка сприяє утримуванню вологи і більш пролонгованому впливу інших компонентів лосьйону.

 Ніжність китайського шовку


Відновлення "3 хвилини" від Gliss Kur Рідкий шовк GLOSS.   Відновлює пошкоджені ділянки волосся і додає волоссю властивість шовку: гладкість і переливається блиск. Скануючий комплекс нового покоління виявляє пошкоджені ділянки не тільки на поверхні, але і глибоко всередині волосся. Інноваційний скануючий відновлює комплекс вибірково відновлює і оновлює пошкоджені ділянки волосся, чи не обтяжуючи здорові.

 Ніжність китайського шовку


Пудра для тіла з шовком "Seaidenpuder" від Dr.Hauschka.   Укутуючи тіло, немов найтонший шовк, пудра захищає шкірні покриви. Порошок з натурального шовку спільно з витяжками з шавлії, тирличу і дубової кори обумовлюють її ніжну консистенцію, дезодоруючі дію і неповторний аромат. Надає шкірі матовість, дає ніжну захист чутливій шкірі і приємне почуття на весь день. Добре лягає на шкіру. Стабілізує природну мікрофлору шкіри.

 Ніжність китайського шовку


Кондиціонер шовковий «Silky Conditioner» від Silky Sexy Hair.   Шовковий кондиціонер для всіх типів довгого волосся, особливо рекомендований для забарвлених і хімічно оброблених волосся. Розплутує волосся, полегшує розчісування і запобігає появі дрібних, неслухняно стирчать завитків. Надає волоссю додаткове зволоження, блиск і м'якість. Пригладжує лусочки кутикул, захищає волосся від ушкодження і дії навколишнього середовища. Містить протеїни шовку, соєві протеїни, два види силікону найвищої якості, які роблять волосся дуже м'якими і підсилюють ефект кондиціонування.

 Ніжність китайського шовку


Морський шовк

Морський шовк або виссон - це один з найдивовижніших матеріалів. Це найтонше волокно, яке виробляється деякими видами молюсків. Цими волокнами молюск прикріплювався до скель і камінню в зоні припливу. Його збирали, а потім обробляли лимонним соком, отчого нитки набували чудесний золотий колір, що не тьмянів з часом. З цього рідкісного матеріалу створювали одягу фараонів, патриціїв і царів. Достеменно відомо, що похоронні пелени Христа так само були виготовлені з віссону.

Сьогодні 'морської шовк' - комплекс екстрактів рослинного і тваринного походження - використовується для створення косметики по догляду за шкірою (як зволожуючий і підвищувальний еластичність компонент). Він насичений життєво необхідними амінокислотами, які відновлюють пошкоджені клітини волосся. Клінічні випробування показали, що морський шовк ефективно зміцнює коріння волосся, активізує процес їх росту. Створюючи тонку еластичну плівку, тим самим захищаючи волосся від шкідливого впливу навколишнього середовища.

Концентрація в косметиці:   від 0, 5% до 2%.

Шовкова косметика

Шампунь зволожуючий проти старіння волосся з морським шовком від Alterna . Зволожуючий шампунь проти "старіння" волосся - защіщающает колір, містить запатентовані комплекси age control® і Морський шелк® - нову систему інгредієнтів, які повертають життєву силу, м'якість, еластичність волоссю і шкірі голови, запобігаючи процес їх старіння. Збагачений комплексом Морський шовк - джерело жирних кислот омега-3, життєво необхідних для відновлення вологи і утворення здорового кератину. Ідеально підходить для всіх типів волосся, але особливо рекомендується для сухого, пошкодженого волосся і волосся після хімічної обробки.

 Ніжність китайського шовку


Інтенсивно зволожуючий денний крем з морським шовком ThalassoVisage від JEAN D'ARCEL.   Цінні активні речовини, що використовуються в талассо- і альготерапія, покращують структуру шкіри і підвищують опірність шкіри до дії несприятливих факторів зовнішнього середовища. Засіб захищає від УФ-променів. Прекрасна основа для макіяжу. Відновлює оптимальний баланс вологи в шкірі. Шкіра забезпечена захистом, в якій вона постійно потребує.

 Ніжність китайського шовку

Автор: Інна Сєдих