|
«Різні вправи, процедури, лазня покращують кровообіг, налагоджують дихання, позбавляють від зайвої повноти, що сприяє загальному оздоровленню». Авіценна
Найдавнішим і дієвим способом відновлення сил організму у арабів здавна вважалися парні процедури
в хамамі - турецької чи арабської бані.
Крім того, в мусульманській культурі про процвітання міста судили за кількістю лазень. Хамам відомий не тільки омолоджують і оздоровчими процедурами, але й унікальністю свого пристрою. Турецькі або арабські лазні будувалися за принципом долоні: пять парних із кам'яними лежанками і кам'яними басейнами для миття - «п'ять пальців», з різним температурним режимом, шосте центральне приміщення - «долоня» - восьмикутна найтепліша кімната з гарячим кам'яним лежаком або платформою посередині, де роблять масаж, і з лавками біля стін. Всі приміщення не мали вікон у стінах, а висвітлювалися через круглі товсті скла в куполі лазні. Під куполом піднімається пар не капає вниз, конденсуючись, а стікає по стінах на підлогу. З плином часу турецька лазня змінювала свій вигляд: приміщення ставало просторіше, стіни облицьовувались декоративною плиткою.
Кожна, поважаюча себе, східна жінка обов'язково раз на тиждень відвідує хамам. Жінки і дівчата приходять в лазню не тільки зробити безліч beuty-процедур, оновити манікюр і педикюр, а й поспілкуватися. Крім того, відвідування хамама перед весіллям було обов'язковим. Передвесільна церемонія починалася вранці, а закінчувалася пізно вночі піснями і бесідами за щербетом і кави.
Банних процедур було прийнято присвячувати цілий день. Починають ритуал в не гарячому приміщенні з розігрітими кам'яними лежанками. Прогрівшись на лежанці, переходять в парну. Температура в парній хамама дозволяє там знаходиться досить довго, не відчуваючи дискомфорту, так як повітря там значно м'якше, ніж в сауні або російській лазні. За рахунок того, що тепло тілу передається рясним вологою парою, піт практично не випаровується і природна терморегуляція шкіри не працює, але, завдяки такому впливу, шкіра прекрасно підготовляється до косметичних процедур.
Після того, як тіло добре розігріте і распарено, до своїх обов'язків приступає професійна банщиця. Розтирання грубої рукавицею з вовни або льону видаляє з шкіри мертві клітини, тонізує, активізує кровообіг. Потім, за однією з традицій, на тіло наносять чорну суміш з солі і розтертих маслин. Суміш змивають милом і занурюються в бассеін. У підсумку шкіра стає гладкою ніжною і пружною. Після таких процедур можна випити чашечку трав'яного чаю.
Традиційний східний масаж
Більша частина часу в арабській або турецькій лазні відводиться масажу. Спочатку Вас на теплому лежаку розтирають спеціальними пристосуваннями - мхаака - скребками з дерева і кістки. Підготовлене тіло масажують руками, попередньо нанісши на тіло ароматизоване масло. Масажист всією своєю вагою лягає на Вас, посилюючи «викручування» суглобів. Фахівець може встати колінами або стопами на лопатки і по масляній спині з'їжджати вниз. Після цього він нахиляє і скручує тулуб, може п'ятою провести 2-3 рази уздовж хребта.
Наступний етап - знаменитий мильний масаж. З щільного мішечка на Вас виливають особливу мильну піну, секрет приготування якої тримається в строгому секреті. Після того, як змиєте піну, Ви отримаєте короткий перепочинок - чашку яблучного чаю.
Тепер настає завершальний етап традиційного східного догляду - розслабляючий масаж на ароматичних маслах.
Після відвідин хамама найбільш ефективні процедури з корекції фігури і косметологічний догляд. Турецька лазня і традиційний масаж - ефективний засіб в боротьбі з целюлітом.
Правила поведінки в хамаме
• Ні в яких кількостях можна вживати алкоголь. В умовах парилки, якщо Ви випили алкогольний напій, процес зневоднення організму сильно посилюється.
• У хамаме можна пити холодну рідину, яка не охолоджує, а, навпаки, призводить до легкої лихоманці.
• В арабській лазні не можна різко рухатися - можна легко пошкодити розігріті м'язи.
• Перед заходом в парну занурте ноги в таз з теплою, а потім з гарячою водою. Така зміна температур і часу витримки необхідні для тренування системи терморегуляції і підготовки організму до перепадів температур.
• Якщо Ви пересиділи в парильні, то можна поправити свій стан, випивши чашечку яблучного або айвового напою, теплою рожевої води.
Хамам будинку
Деякі елементи традиційного східного догляду можна здійснити і вдома.
Соляний скраб
На Сході дуже популярний масаж з соляним скрабом. Морська сіль - найкраще відлущуючий засіб - видаляючи омертвілі клітини, допомагає пом'якшити шкіру. Щоб приготувати такий скраб, змішайте ½ склянки морської солі, 1/2 чайної ложки мигдалевого масла і ½ чайної ложки оливкової олії. Змішайте перераховані інгредієнти до отримання однорідної сметаноподібної маси. Нанесіть скраб на вологу шкіру: почніть з ніг і поступово підніміться вгору. Це допоможе стимулювати кровообіг. Але! Не чіпайте груди і шию, так як навіть найдрібніша сіль може викликати роздратування на цих чутливих ділянках тіла. Коліна, лікті, ступні слід обробляти 1-2 рази на тиждень соляним скрабом, щоб запобігти огрубіння шкіри. Після закінчення процедури змийте сіль водою.
Можна використовувати соляної скраб і для догляду за руками і нігтями. Для цього змішайте 1, 5 столової ложки дрібної морської солі і додайте пару крапель виноградного масла. Перемішайте все ретельно до отримання однорідної пасти. Натріть кисті рук соляним скрабом до легкого почервоніння і пощипування. Морська сіль дуже корисна для нігтів, зміцнює їх і сприяє зростанню.
Хна
Хна володіє знежирюючим, антисептичну, протигрибковим засобом. Вона надає омолоджуючу і пом'якшувальну дію на шкіру обличчя і тіла. Косметичні ванни з використанням хни сприяють зняттю роздратування, очищенню і пом'якшення шкіри тіла. Для приготування масок і прийняття ванн краще використовувати безбарвну хну, щоб не допустити фарбування шкіри.
Візьміть 2 чайні ложки безбарвної хни, розведіть рослинний порошок окропом до сметанообразного стану. Трохи остудіть і нанесіть на шкіру. Через 20 хвилин змийте водою. Перед нанесенням маски потримайте обличчя пару хвилин над парою, щоб розкрити пори. Відмінно допомагає при жирній і проблемній шкірі. Маска протипоказана при купероз.
Якщо у Вас проблемна шкіра тіла (зокрема спини) можна приймати ванни з хною. В емальованому посуді залийте окропом 1, 5 -2 склянки хни, ретельно розмішайте і додайте у воду.
Для шкіри обличчя і тіла буде корисний і йогуртовий догляд. Для приготування складу візьміть 5-6 столових ложок безбарвної хни і заваріть її окропом. Перемішайте до сметанообразного стану. Додайте 2-3 чайних ложок натурального йогурту і перемішайте. Нанесіть склад на обличчя і тіло, через хвилин 15-20 змийте водою. Попередньо потрібно прийняти гарячу ванну або душ, щоб розігріти тіло.
Тонізуючий чай після процедур
Яблучний чай
Для приготування чаю Вам знадобиться 1-2 чайної ложки якісного чорного чаю, ½ склянки свіжовичавленого яблучного соку, сік половини лимона, яблуко середнього розміру і 3-4 чайних ложок рідкого меду. Заварити чорний чай, додати яблучний і лимонний соки і мед. Яблуко порізати на кубики і кинути в чай.
Айвовий чай
Для приготування чаю потрібно взяти також 1-2 чайної ложки якісного чорного чаю, 3-4 ложки айвового варення яблуко, сік половини лимони. Порізати яблуко на кубики і додати в чай.
|
Європейська ідея плюс азіатське втілення з використанням древніх знань вдосконалення і відновлення душі і тіла - запорука феноменального успіху індонезійських SPA-центрів.
Спочатку під SPA (Sanitas Pro Aqua - здоров'я через воду) розумівся європейський курорт, де пропонувалися процедури, засновані на лікувальних властивостях термальних джерел, мінеральної та морської води. Перші SPA-центри будувалися "на водах" у Франції, Італії та Чехії.
В останні роки світ, який живе в шаленому ритмі сучасного життя, охопив справжнісінький SPA-бум і, за прогнозами фахівців, триватиме ще багато років, так як сучасні люди все більше прагнуть упорядкувати не тільки тіло, а й душу.
Традиційні SPA-процедури
- Це комплекс різних процедур, спрямованих на оптимізацію фізичного, розумового, емоційного і душевного стану людини. «Правильні» SPA-салони мають свою власну концепцію і філософію і по-різному дивляться і вирішують одні й ті ж завдання різними способами. У кращих SPA-салонах гармонійно поєднується інтер'єр, мікроклімат, запахи, звуки, музика, їжа і напої. Тепер SPA-салони і центри дуже популярні у всіх точках земної кулі. Однак, перейнявши досвід європейців, азіатські SPA залишили далеко позаду своїх європейських конкурентів.
Цікаві SPA-факти
-
Морська вода - найбагатша мінералами вода на Землі. Ідеальна температура морської води для водних процедур - 32-34 градуси. Склад морської води дуже схожий на склад людської крові. Крім того, морська вода містить комплекс антибіотиків.
-
1 кг водоростей містить стільки ж йоду, скільки 10000 літрів морської води. Властивості морської води і водоростей допомагають утримувати в організмі фосфор і кальцій, що дуже важливо для жінок.
Для Індонезії західна ідея і філософія SPA-догляду абсолютно природно вписалися в косметичні традиції цієї країни. Індонезійські SPA-салони перейняли і об'єднали у своїй концепції найдавніші природні інгредієнти і методики, що дісталися в спадок від однієї з найзагадковіших цивілізацій цього регіону і є частиною індонезійської культури.
Індонезія займає друге місце в світі за кількістю та якістю SPA-салонів. Концепція і філософія індонезійських SPA йде глибоко корінням в традиційні орієнтальні уявлення про гармонію тіла і духу і про нерозривний зв'язок між зовнішнім виглядом і відносинами з навколишнім світом. Будь-яка процедура, яка маніпуляція являє собою не тільки ретельно продуманий набір рухів і косметичних засобів, але і цілий ритуал прилучення до краси і встановлення гармонії із зовнішнім світом, який відбувається серед пахощів квітів на тлі співу птахів або шуму океанічного прибою. Крім того, вода - першооснова філософії SPA - невід'ємна частина повсякденного життя для індонезійців, від према ванн перед молебнем кілька разів на день до очисного ритуалу храмових артефактів морською водою, від окроплення водою ритуальних жертвоприношень до освячення щоденних приношень будинку.
Секрети столиці SPA в Азії - індонезійського острова Балі
-
Традиційний балійскій масаж - це масаж, що зачіпає глибинні м'язи, з довгими погладжуваннями для виведення негативної енергії і токсинів. Балійці вірять, що вітер може увійти в м'язи і створити розтягнення і спазми, і повинен бути замассірован або «витертий» назовні для розслаблення.
-
Балійські селяни створили Boreh, засіб підняти тонус після довгого і важкого робочого дня під жарким тропічним сонцем природні способом, використовуючи місцеві трави та спеції. Поєднання гвоздики і кориці, змішаних в пасту, полегшує біль у спині, розслаблює м'язи, знімає запалення суглобів.
-
Яванське лікувальний засіб Lulur зазвичай використовується нареченою перед весіллям, щоб відлущити її шкіру, пом'якшити і зробити її благоухающей. Тумерік, спеція з коренеплоду, що використовується в Lulur, володіє великими лікувальними властивостями.
-
Століттями індонезійські жінки використовували натуральні трав'яні настої, крему і, особливо, масла, щоб стати красивіше і зміцнити здоров'я. Ці препарати, звані jamu, створені з тисяч рослин з тропічних лісів Індонезії.
SPA - це гармонія душі і тіла, запах запашних квітів, свіжості, ранкової чистоти. SPA - це нове народження і внутрішнє осяяння.
|
|
|
|
|
|