|
"Коли в Сіамі хтось захворіє, він звертається до людини, який майстерно впливає на його тіло своїми руками; буває також, що він встає на хворого ногами й топче його". Французький дипломат Симон де ла Лубер, 1690
Тайський масаж - це найдавніший метод традиційної тайської медицини. Всі його прийоми являють собою поєднання натискання, розтягування і скручування - тобто складну систему впливу на людське тіло. Натискання - це засіб стимуляції енергетичних каналів, а скручування і розтягування стимулюють м'язи. Інструмент фахівця з тайського масажу - ступні, долоні, великі пальці на руках, лікті і коліна. Спокійний темп і плавні рухи, характерні для тайського масажу, виключають різкі натискання і занадто сильні розтягування.
Народна традиція називає засновником тайського масажу Джівака Кумара Бхаччху, який також відомий під ім'ям Шіуаго Компарадж. Він жив близько 2500 років тому, був лікарем, другом Будди. Дотепер його шанують як "батька тайської медицини". Спочатку ніяких процедур масажу не проводилося. Вся інформація передавалася усно, з покоління в покоління. З часом її стали записувати на мові пали, використовуючи головним чином пальмове листя. Тексти медичного змісту шанувалися так само, як релігійні. У 1832 році король Рама III розпорядився висікти збережені тексти в камені на території монастиря Ват По (південний стиль масажу). У госпіталі масажу Фонду Дживака Кумара в Чіанг Май навчають північного стилю масажу.
Відповідно до теорії тайської медицини, в тілі людини циркулює так звана життєва, або внутрішня, енергія. Вона рухається по спеціальним енергетичним каналах, пов'язаних з усіма тканинами та органами. Китайці називають цю енергію "ци", а індійці - "праной". Людина здорова тільки тоді, коли ця енергія тече безперешкодно, гармонійно розподіляючись по всьому тілу. Нормальний фізичний стан викликає відчуття бадьорості, впевненості в собі, оптимістичний настрій. Будь-яка перешкода на шляху енергетичного потоку призводить до хвороби.
Тайський масаж приділяє увагу основним енергетичним каналам. Надавши на них належне вплив, можна усунути перешкоди на шляху потоку життєвої енергії і запобігти її застій. Натисканням на певні м'язи і їх розтягуванням можна відновити порушений потік.
Цікаво!
Тайська система масажу унікальна в тому відношенні, що надовго зберігає молодість організму.
На енергетичні канали можна натискати ступнями, долонями, пальцями, ліктями і колінами. Крім того, можна розтягувати і скручувати м'язи, що нагадує деякі вправи йоги. Від одного методу до іншого потрібно переходити плавно і не поспішаючи, рухи повинні бути ритмічними, м'якими і злагодженими.
Сеанс тайського масажу
Масаж зазвичай проводиться в теплому, добре провітрюваному приміщенні. Важливо, щоб не було ніяких звукових перешкод, хоча деякі вважають за краще, щоб під час масажу грала тиха музика. Оскільки прийоми виконуються на підлозі, то вам будуть потрібні м'який, але досить пружний мат або килимок, а також подушка під голову пацієнта. Щоб діяти впевнено, масажиста необхідно досить багато простору. Перед початком масажу тайські фахівці підносять молитву Отцю медицини, просячи його допомогти звільнити пацієнта від фізичних і душевних недуг.
Пацієнт під час масажу не роздягається, оголюються тільки стопи. Одяг його повинна бути вільною, з тонкого натурального матеріалу. Це відноситься і до одягу масажиста, який також залишається босоніж.
Для тайського масажу не використовуються ніякі масла і креми. Лише іноді спеціальні трав'яні екстракти, що підсилюють ефект масажу.
Масаж по-тайськи завжди починається з положення пацієнта лежачи на спині; потім впливають на бічні області тулуба; після цього переходять до положення лежачи обличчям вниз і закінчують положенням сидячи. Звичайний комплекс прийомів починається зі стоп: на них натискають, їх розтягують і обертають. Ноги систематично переводять у різні положення, що дозволяє щонайкраще впливати на енергетичні канали.
Глибокий вдих перед початком підйому і видих в процесі підйому покращують приплив енергії до внутрішніх органів. Як і при інших видах масажу, ритм і тиск повинні ретельно контролюватися. Під час масажу пацієнт повинен дихати довільно, за винятком прийомів "Кобра" і підйому зі скрученою спиною.
Сеанс тайського масажу в повному обсязі займає від двох до двох з половиною годин.
Цікаво!
У тайському масажі немає строго фіксованих правил, які б обмежували послідовність і вибір вправ. Існують сотні вправ, і фактично кожен масажист має свій власний стиль і використовує різні варіації. Кращі масажисти вибирають послідовність і набір вправ у відповідності з індивідуальними особливостями пацієнта.
Масаж ніг або фут-масаж
Тайський фут-масаж - масаж стоп і гомілок - це унікальний метод впливу на організм за допомогою стимуляції рефлексогенних зон, розташованих на ногах.
Основне призначення фут-масажу - профілактичне. Він чудово допомагає зняти втому ніг після тривалих прогулянок, ніж, і обумовлена його велика популярність. Хоча іноді процедура масажу виявляється досить болючою.
Цікаво!
Для сеансу фут-масажу використовуються зручні спеціальні крісла, в яких легко розслабляєшся.
Перед початком сеансу проводиться процедура обмивання ніг. Існує безліч варіантів, починаючи від самого простого обмивання у звичайній воді і закінчуючи красивим ритуалом з використанням ароматичних добавок і пелюсток квітів.
Найбільш екзотичним і унікальним атрибутом в цьому напрямку тайського масажу є палички із спеціального залізного дерева. Вибір матеріалу не випадковий, оскільки такі палички дуже міцні і довговічні. Також вони допомагають робити глибокий фут-масаж, якісно опрацьовуючи всі крапки на стопах. Крім натискання на точки, використовуються бічні ребристі частини для спеціальних "потирають" рухів на підйомі стопи і між пальцями ніг.
Показання та протипоказання до тайського масажу
Тайський масаж рекомендований при
• Загальних поганому самопочутті
• Головних і потиличних болях
• Болях в спині
• Затискач м'язів
• При зайвій вазі
• розлади сну, неспокій
• апатії, поганому настрої
• проблеми з травленням, відсутності апетиту
Протипоказання
• Важкі психічні та неврологічні захворювання
• Генералізовані ревматичні захворювання із запаленнями всіх важливих суглобів або м'язів
• Серйозні захворювання серця
• Серйозні судинні захворювання
• Нещодавно перенесені операції і переломи
• Гостра інфекція з високою температурою
• Шкірні захворювання
• Вагітність
• Шлунково-кишкові захворювання у стадії загострення
• Онкологічні захворювання
|
Женьшень - секретний засіб Східної медицини, що повертає здоров'я, молодість і красу.
Женьшень ("жень" по-китайськи - "людина", "шень" - "тіло") - дивовижне реліктова рослина, яке зуміло пережити різка зміна клімату і зберегтися до наших днів. У медицині таких південно-східних країн як Китай, Корея, Японія, Таїланд, Філіппіни, корінь женьшеню вважається універсальним лікувальним засобом. Найдавніша китайська медицина вважає його «коренем життя», що дає здоров'я всім хворим. Корню женьшеню приписують здатність продовжувати життя і молодість.
Багато старовинних легенд і переказів сплелося навколо таємничого "людини-кореня". Згідно з однією з легенд женьшень зароджується від блискавки. Якщо блискавка вдарить в прозору воду гірського джерела, то джерело йде під землю, а на його місці виростає «корінь життя» - женьшень, який таїть у собі силу небесного вогню. Вважалося, що це корінь життя, який повертає молодість старим, здоров'я хворим, бадьорість втомленим, мужність слабким; оберігає від страшних епідемій чуми, віспи, холери.
В іншій легенді розповідається, що жив на світі добрий лицар по імені Жень Шень, якому довелося битися з коханим своєї сестри. Його сестра Луї Ла гірко оплакувала загиблого в цьому бою брата, і там, де падали її сльози, виростало небачене рослина - женьшень, що володіє таємничою силою життя.
Існувало переказ, що вночі, під час свого цвітіння, женьшень світиться надзвичайно білим яскравим вогнем. Якщо в цю ніч викопати світиться корінь, то він зможе не тільки вилікувати людину від будь-якої хвороби, а й воскресити мертвого. Однак добути такий женьшень надзвичайно важко, тому що його стережуть дракон і тигр. Лише дуже сміливі люди можуть зважитися взяти світиться женьшень.
Ще одна легенда розповідає, як в женьшень перетворилася найкрасивіша дівчина на ім'я Мей, яку заточив у своєму замку імператор.
Якщо в Азії женьшень був відомий давно і був одним з центрових засобів Східної медицини, то в Європі про нього стало відомо тільки в XVII столітті. З цього моменту почалося його урочиста хода по країнах Європи, яке триває до наших днів.
Хімічний склад
Згідно з останніми даними, корінь женьшеню містить ряд активних речовин. Зокрема, до його складу входять глікозиди панаксапонін, панаквілон, панаксозіди А і В, гінзенін, панаксовая кислота (суміш пальмітинової, стеаринової, олеїнової і лінолевої кислот), невелика кількість алкалоїдів, невивченою складу, летюча ефірну олію, зване панаценом, вітаміни B1 і В2, аскорбінова кислота, фосфорна кислота, залізо, марганець. Крім того, корінь містить смолисті речовини, крохмаль, жирне масло, фітостерини, нектіновие речовини, тростинний цукор.
Показання до застосування женьшеню
Китайські лікарі вважають, що женьшень підвищує імунобіологічні властивості організму і при тривалому застосуванні діє протизапально. Його застосовують у поєднанні з іншими засобами при загальному занепаді сил, істерії, запальних процесах і багатьох інших захворюваннях. У Кореї з лікувальною метою використовують також листя женьшеню для прискорення загоєння ран і виразок.
Крім того, китайські лікарі ще багато століть тому знали, що женьшень покращує пам'ять. На думку фахівців, він також скорочує потребу організму в кисні в умовах зниженого атмосферного тиску, регулює діяльність центральної нервової системи і т.д.
Встановлено, що препарати з кореня женьшеню сприятливо впливають на картину крові; збільшують газообмін, стимулюють тканинне дихання (особливо мозку); збільшують амплітуду і знижують частоту скорочення серця; прискорюють загоєння ран і виразок. Екстракт женьшеню, прийнятий всередину, збільшує секрецію жовчі, концентрацію в ній білірубіну і жовчних кислот; підвищує світлочутливість людського ока в процесі темнової адаптації.
У науковій медицині - женьшень застосовують як тонізуючий засіб при:
- Астенії, неврастенії (в т.ч. після перенесених інфекційних виснажуючих захворювань, при ослабленні статевої функції).
- Психічному та фізичному перенапруженні.
- В літньому віці.
- Реконвалесценції (особливо після тривалих і важких захворювань).
- Надмірної стомлюваності.
- Артеріальної гіпотензії.
- Для підвищення працездатності та опірності організму.
Важливо!
Прийом препаратів з женьшенем не допустимо без консультації з лікарем.
Прийом препаратів кореня женьшеню супроводжується збільшенням фізичної, розумової працездатності, зниженням ваги тіла, поліпшенням самопочуття, сну, апетиту, настрою.
Старі рецепти
Спиртова настоянка женьшеню.
У профілактичних цілях, для підвищення працездатності, посилення синтезу білка і вуглеводів; а також для гальмування синтезу жирів і посилення окислення жирних кислот при фізичній роботі рекомендується приймати по 10-50 крапель спиртової настоянки 1 раз на день вранці.
Чай з женьшенем.
Закип'ятіть 0, 5 л води, переважно. Киньте 1-3 грами засушеного кореня і листя зеленого чаю. Зменшіть полум'я і варіть, не доводячи до кипіння приблизно 20-30 хвилин. Можна додати мед за смаком.
Тонізуючий еліксир - женьшень і виноградний сік.
Візьміть свіжий корінь женьшеню, подрібніть його і змішайте 1 столовій ложку кашки з 2 столовими ложками виноградного соку. Приймають як внутрішньо, так і зовнішньо. Дози призначає лікар.
Медичні дослідження підтвердили, що ця комбінація успішно допомагає в боротьбі з поширеними захворюваннями: облисіння, стрес, розлади шлунка, серцеві хвороби, виразки, розумова діяльність, рак, імунна система, вугрі і шкірні інфекції, м'язовий біль, старіння, втома і стомлення, втрата слуху і т.д ..
Важливо!
При прийомі препаратів женьшеню потрібно пам'ятати, що вказані дози є середніми і залежно від індивідуальних особливостей хворого і характеру захворювання можуть бути збільшені або зменшені.
Протипоказання
Гіперчутливість, артеріальна гіпертензія, підвищена збудливість, безсоння, кровоточивість, порушення сну, гарячковий синдром на тлі гострих інфекційних захворювань; дитячий вік (до 12 років), вагітність, період лактації, захворювання печінки (для спиртових настоянок).
Китайські лікарі не рекомендують призначати женьшень під час літньої
спеки і дітям до 16 років.
Лікувальна косметика на основі кореня женьшеню
Женьшенева маска від PULANNA.
Маска володіє очищує, тонізуючу, протизапальну і ліфтінговим ефектами, звужує пори в Т-подібній зоні, вирівнює колір обличчя. В результаті застосування розгладжуються дрібні зморшки, шкіра набуває свіжий і доглянутий вигляд.
Женьшенева сироватка від PULANNA.
Препарат містить підвищену концентрацію активних компонентів, що поліпшують пружність шкіри, підтягаючих риси обличчя. Сироватка має явним биостимулирующим дією, впливає на стан судинної стінки.
Женьшеневий зимовий крем від PULANNA.
Утворює на обличчі захисну плівку, яка захищає шкіру від шкідливого впливу навколишнього середовища, запобігає явища лущення і роздратування. Поєднання екстрактів женьшеню, півонії та Анжеліки підсилює мікроциркуляцію крові, активізує обмінні процеси, покращує живлення шкіри.
Женьшеневий крем від пігментних плям від MEILUNNA.
Спеціально створена формула крему допомагає ефективно боротися з небажаною пігментацією. Проникаючи глибоко в епідерміс, активні речовини сприяють регенерації нових клітин, попереджає і усуває пігментні плями. Захищає і відновлює шкіру після несприятливого впливу навколишнього середовища. Застосування крему робить тон шкіри рівним.
Маска для глибокого очищення від MEILUNNA.
Спеціально розроблена маска-плівка сприяє глибокому очищенню пір від забруднень, видаляє ороговілі клітини шкіри, покращує мікроциркуляцію крові. Уповільнює процес старіння.
Женьшеневий пілінг для тіла від MEILUNNA.
Пілінг ефективно, не пошкоджуючи і не розтягуючи шкіру, видаляє забруднення, відмерлі клітини, глибоко очищає пори. Підсилює життєву активність клітин, сповільнює процес старіння. Покращує шкірне дихання.
Гель для душу з коренем женьшеню від Dabao.
У його складі велика кількість амінокислот, вітамінів і мікроелементів, що сприяють поліпшенню мікроциркуляції крові, стимуляції обмінних процесів в шкірі, активізації
фізіологічної регенерації клітин епідермісу, захисту від шкідливих впливів навколишнього середовища, регуляції діяльності сальних залоз в шкірі. Гель чудово очищає шкіру і має антибактеріальну дію. Регулярне застосування гелю корисно для здоров'я, знижує стомлюваність організму, робить шкіру м'якою, ніжною, зберігає її еластичність.
Женьшеневий шампунь для волосся від Dabao.
Основним біологічно активним компонентом шампуню є натуральний корінь женьшеню, який містить велику кількість амінокислот, вітамінів і мікроелементів, які підсилюють мікроциркуляцію крові, стимулюють обмінні процеси в шкірі, підвищують еластичність волосся, що сприяє захисту від впливу шкідливих факторів навколишнього середовища, зміцнює волосся, перешкоджає появі лупи . Регулярне застосування шампуню надає волоссю здоровий вигляд, блиск і шовковистість.
|
|
|
|
|
|