Секрети Азії - рослинні масла
 Рослинні масла здавна використовувалися народами Азії як медичних і косметичних засобів.

Протягом багатьох століть в Азії використовують різні рослинні олії в медицині і косметології. Цілителі і красуні Середньої і південно-східної Азії знали про чудодійні регенеруючих, тонізуючих, зволожуючих властивості масел певних рослин, тому славу східної медицини і краси східних красунь поки затьмарити ніщо не здатне.

Кунжутне масло - цар масел

Сама рослина кунжут було відомо ще 7000 років тому. У стародавньому Єгипті з зерен робили борошно. А римські легіонери змішували його замість з медом. Ці ласощі вони їли перед тим, як йти в бій. Вважалося, що це заряджає енергією. Його отримують з насіння кунжуту. Масло багате мікроелементами (цинк, кальцій), вітамінами Е, А і містить чудово збалансовані поліненасичені жирні кислоти, олеїнову та незамінну лінолеву кислоти, токофероли, білки і натуральні антиоксиданти (головний - сезамол). Завдяки сезамол, масло має високу стійкість при тривалому зберіганні (до 8 років).

Для обличчя і тіла

У косметичних цілях масло стало використовуватися досить давно. Воно має здатність глибоко проникати в шкіру, пом'якшувати і очищати її, виводячи шкідливі продукти метаболізму, бруд і відмерлі клітини. Впливає на шкіру як природний антиоксидант, запобігає появі ознак передчасного старіння шкіри. Це масло відновлює здоров'я шкіри, загоює ранки, тріщини, опіки і заспокоює біль. Природно зволожує шкіру, заспокоює обпалену на сонці і роздратовану шкіру.

При догляді за шкірою обличчя можна змішувати з ефірними маслами. Після регулярного використання кунжутного масла шкіра змінюється до невпізнання. Кунжутне масло є хорошим антибактеріальним засобом для шкіри і нігтів. Масло підходить для всіх типів шкіри, особливо, корисно для сухої, в'янучої і лупиться шкіри. Рекомендується для щоденного догляду за шкірою всіх типів (в тому числі, навколо очей) і ніжною дитячою шкірою.

Важливо! Захищає шкіру від дії ультрафіолетових променів.

Способи застосування

- М'якими рухами нанести на обличчя і область декольте. Через 30 хвилин промокнути надлишки серветкою.

- З кунжутним маслом можна виконувати різні види масажу, від самого легкого до жорсткого. Після залишити на тілі протягом 40 хвилин, потім змити теплою водою з милом.

Для волосся

Кунжутне масло рекомендується для догляду за всіма типами волосся. Воно - ідеальний засіб для волосся забарвлених або зацькованих хімією. Кунжутне масло надає волоссю блиск і м'якість, охороняє їх від висушування. Захищає волосся від впливу сонця, морської і хлорованої води. Кунжутне масло містить багато магнію - антистресової елемента, що володіє заспокійливою дією, розслабляючого м'язи обличчя і тіла.

Спосіб застосування

Нанести на шкіру голови, ретельно масажуючи, втерти. Змити теплою водою через 30 хвилин. Після цього промити волосся з використанням мила.

Профілактика

У Китайській медицині щоденної ранкової процедурою є полоскання рота і горла з кунжутним маслом. Проводиться вона таким чином: наберіть в рот кунжутну олію і утримуйте його протягом 3х хвилин, злегка переміщаючи його в порожнині рота. Така процедура видалить всі шкідливі речовини, які виділяються з організму за ніч в порожнину рота. Вона зміцнить зуби і ясна, попередить розвиток карієсу. Знизить чутливість до вживання кислих речовин і посилить смакові рецептори. Успішно допоможе впоратися з мімічними зморшками і зміцнить підборіддя.

Какао масло - шоколадна розкіш

Какао-масло має стійкий впізнаваний аромат шоколаду, адже саме воно є його головним компонентом. Какао-масло отримують з какао-бобів. До складу какао-масла входять стеаринова, пальмітинова, олеїнова, ліноленова кислоти, вітаміни та інші активні речовини.

Широке застосування какао-масло знаходить і в косметології, так як надає загоює і тонізуючу дію, завдяки наявності в його складі метилксантину, кофеїну, танінів. Крім того, масло какао володіє високими регенерирующими і антиалергенними властивостями.

Для обличчя

У косметиці масло какао застосовують для омолодження шкіри обличчя і шиї.

Способи застосування

- Якщо у Вас суха шкіра, то масло какао можна використовувати як крем-масло. Ви просто розтоплюєте в руці невеликий шматочок какао-масла і мажете їм шкіру.

- У морозні можна використовувати масло какао в якості захисного крему. Перед виходом на вулицю змащуйте шкіру обличчя і промокніть серветкою.

- Для догляду за шкірою навколо очей можна зробити масляні компреси. Треба скласти марлю в 5-6 разів, змочити у теплому маслі какао, розігрітому на паровій бані, і нанести на обличчя. Зверху покласти суху вату і махровий рушник. Потримати 5-10 хвилин. Обполоснути прохолодною водою, потім протерти шматочком льоду з відвару петрушки (2 ст.л. петрушки на 1 склянку окропу).

- Якщо у Вас припухлості або темні кола навколо очей, то виріжте 2 шматочки щільної тканини потрібного розміру, змочіть розтопленим маслом і тримайте 30-40 хвилин. Залишки масла зніміть серветкою, шкіру протріть льодом.

- Маска для сухої, збезводненої, зморшкуватої шкіри обличчя. Взяти 1 жовток, 1 чайну ложку рідкого меду, 1 чайну ложку розтопленого масло какао, 1чайную ложку морквяного соку, 10 крапель лимонного соку. Все ретельно перемішати і нанести на шкіру обличчя на 10-15 хвилин. Змити ватним тампоном теплою водою.

- Поживна маска для будь-якого типу шкіри. До 1 чайній ложці сухого молока додати 1 чайну ложку масло какао і 1 чайну ложку фруктового або овочевого соку, все змішати і нанести на обличчя на 10-15 хвилин. Змити прохолодною водою.

- Для зміцнення брів і вій (за рахунок комплексу вітамінів А, Е, Д3 і лецитину (все це входить до складу какао-масла): наносити масло какао на брови і масажувати від перенісся до скронь середніми пальцями обох рук. Добре зміцнює брови і вії суміш масла какао з ромом (з ч.л. масла і 1 ч.л. рому)

Важливо! Якщо Ви відвідуєте басейн, або збираєтесь відпочити на півдні, Вам необхідно знати, що Ваша шкіра залишиться свіжою та оксамитовою, якщо перед купанням Ви змажете все тіло маслом какао. У басейні воно зменшує вплив на шкіру хлорованої води; в південних широтах захищає від несприятливого впливу сонячних променів. Засмага буде рівною, шкіра не пересушиться і залишиться молодою і здоровою.

Для рук і ніг

При сухості, тріщинах на руках і ороговілості шкіри ступень, рекомендується змащувати шкіру сумішшю рідкого меду і підігрітого на паровій бані масла какао в рівних кількостях. Краще це робити перед сном на ніч.

Для пом'якшення шкіри стоп зробіть соляну ванночку для ніг, після цього обробіть пемзою огрубілі місця. Витріть ноги насухо і намажте маслом какао. У місця найбільшого огрубіння рекомендується втирати масло какао щоденно протягом 16-18 днів.

Для волосся

Для зміцнення волосся 2 столові ложки розмарину залити 1 склянкою окропу, настоювати 40 хвилин, відцідити і змішати з 3 столовими ложками розтопленого масла какао. Все ретельно перемішати і нанести на волосся, надіти шапочку для купання і обернути голову махровим рушником. Змити шампунем через 2:00.

Масло перської лілії

Перську лілію називають також Дерево Ним, Німба, маргози, Мелія індійська, Мелія ацадірахта, Азадірахта індійська, Персидська Мелія або Індійське тюльпанове дерево. Масло отримують з кісточок плодів холодним способом пресування.

Дерево ним відоме своїми цілющими властивостями. Насіння плодів містять 40-50% твердого жирного масла. Основні компоненти масла - гліцериди олеїнової (50%), пальмітинової (18%), стеаринової (15%), лінолевої (13%), арахідонової (2%) кислот, гіркі речовини, а також деякі сірковмісні сполуки. Містить природні антибіотики, мідь, алкалоїд маргозін, стерини та інші речовини, багате вітаміном Е і необхідними аміно-кислотами. Це масло з давніх часів використовувалося в Індії для лікування шкірних захворювань.

Масло зволожує шкіру, відновлює її еластичність. Має антисептичну, антивірусним, антигрибкові дією, використовується проти лупи. Чисте масло потрібно застосовувати дуже обережно і тільки на уражені області шкіри. Масло має ранозагоювальні, протизапальні властивості. Застосовують в засобах для комплексної терапії шкірних захворювань - екземи, псоріазу, вугрової хвороби, дерматитів. Прекрасний засіб по боротьбі з прищами і з жирною шкірою. Також використовується в антівовозрастной косметиці, регенірірующее і зволожує шкіру.

Для обличчя

- Льняні серветки, просочені маслом маргози, добре допомагають при проблемній шкірі. У шматку лляної тканини виріжте отвори для очей і носа. Просочіть маслом і накладіть на обличчя. Через хвилин 20 зніміть 'маску' і промокніть шкіру серветкою.

- Аплікації на проблемні ділянки шкіри. На ділянки шкіри 1-2 рази на день на 15-30 хвилин самостійно або в поєднанні з ефірними маслами прикладаються ватяні диски, просочені маслом маргози.

Рада. Додавайте 1 чайну ложку масла маргози в маски для проблемної шкіри для посилення ефекту.

Для волосся

- Позбутися від лупи неважко. Щоб поліпшити кровообіг шкіри голови, щодня масажуйте голову по кілька хвилин маслом маргози. Масло, що володіє дезинфікуючими властивостями, допоможе і у випадку грибкового захворювання.

- Якщо у вас жирна себорея, додайте 5-10 крапель олії дерева Ним в разову порцію вашого шампуню і кондиціонера і використовуйте по необхідності до одужання.

Для ніг

Зробіть соляну або содову ванночку для ніг, після цього обробіть пемзою огрубілі місця. Витріть ноги насухо і змастіть маслом. Масло є прекрасним антисептиком і запобіжить появі грибків.

Для нігтів

Олія насіння маргози відновлює еластичність нігтьової пластини і надає загоює, відновлює дію для кутикули.
Автор: Інна Сєдих