|
"Щіпка сандалу краще вози дров".
Індійське прислів'я
Сандалове дерево («індійський сандал» або білий сандал - Santalum album L.) з давніх давен використовували в Індії та Китаї в релігійних цілях, і з незапам'ятних часів - як лікувальний і косметичний засіб. Постійно тяглися каравани через пустелі Персії і Аравії, доставляючи його разом з шовками і прянощами в палаци єгипетських фараонів і римських імператорів. Любов до сандалу можна пояснити не тільки твердістю деревини і її витонченістю. Унікальний її запах - дуже стійкий пряний аромат. Свіжа деревина пахне майже невловимо, але, чим сухіше стає, тим сильніше виділяє аромат. Дотепер сандалове сировину залишається найбільш дорогоцінним парфумерним і косметичним матеріалом. Саме дерево відноситься до паразитів. Незабаром після проростання насіння корінці прикріплюються до сусідніх рослинам і використовують його соки до тих пір, поки рослина-господар не загине.
Види сандалу
У білого сандалу є родичі теж із запашною деревиною: це сандалове дерево Куннінгама з Нової Зеландії і сандалове южнокаледонское - з Австралії.
Однак, назва «сандал» стало збірним для багатьох дерев з ароматною деревиною.
Кампешеве дерево Центральної Америки називають ще синім або чорним сандалом. Його свіжа деревина пахне фіалками. Спочатку яскраво-червона, вона потім синіє і, врешті-решт, набуває фіолетово-чорний відтінок. Такий забарвленням деревина зобов'язана барвнику гематоксиліном.
До того ж сімейства, що і кампешевое, відноситься і фернамбуковое або червоне дерево з Бразилії. У нього дуже тверда деревина красивої текстури. Ядро її жовто-червоне, з часом набуває темно-червоний колір. Отримують з нього і червоний барвник - бразилин. Фернамбуковое дерево називають червоним сандалом.
Однак, є ще одне дерево, деревину якого теж називають червоним сандалом Pterocarpus santalinus - невелике листопадне дерево родини бобових, що зовні нагадує справжній сандал, ендемік південній та південно-західній Індії. Його деревина за запахом віддалено нагадує деревину білого сандалу. Як і білий, червоний сандал активно використовують для отримання ароматичних речовин. З кори і деревини отримують санталін - червоне речовина, використовувана в якості натурального барвника.
Ефірна олія сандалу
Сандалове ефірне масло отримують з деревини тропічного сандалового дерева, яке росте в Індії. На відміну від більшості інших, сировиною для отримання есенції сандалового дерева є не квіти або листя, а деревина, яку подрібнюють в порошок або використовують для добування олії.
Історія застосування масла сандалового дерева, чудові властивості якого були відомі ще в глибоку давнину, налічує вже більше 4000 років. Спектр застосування його дуже широкий. Воно однаково високо цінується і в медицині, і як популярний компонент високоякісної косметики та парфумерії.
У парфюмерно-косметичних цілях масло сандалового дерева високо цінується не тільки за екзотичний, тонізуючий і, одночасно, заспокійливий аромат, але і як біологічно активний компонент косметичних засобів
. Його чудові властивості давно і добре відомі
. Воно має виражену заспокійливу і пом'якшувальну ефектом при запальних та алергічних реакціях і подразненнях шкіри, характеризується антисептичною, бактерицидною і протигрибковою дією, тонізує, зволожує і загоює шкіру, особливо ефективно в коштах для сухої, потрісканої і знежиреної шкіри і в препаратах для догляду за ніжною шкірою навколо очей
. Знімає втому, емоційні перевантаження, підвищує статеву потенцію у чоловіків, ефективно для профілактики впливу на організм шкідливих хімічних факторів і радіаційних впливів
. Важливий аспект при використанні масла сандалу в косметичних і парфумерних рецептурах - його, перевірена століттями, безпека і відсутність обмежень на його застосування
.
Способи застосування
- Масаж (8-10 крапель на 10 мл рослинного масла) показаний при вугрової висипки і нечистої шкірі. Або 3 краплі олії сандалу змішати з 4 краплями олії жожоба і нанести легким рухом на потиличну ямку, міжбрівна середину («третє око»), верхівку, а так само на центри промежини і куприка. Виробляти маніпуляцію 21 день, потім зробити перерву 14-21 день.
- Аромат сандалу благотворно впливає на нервову систему, знімає неспокій і напруга, страхи, депресію, приносить мир і спокій у стомлену душу, створює радісний настрій (для аромаламп - 5-7 крапель).
- Збагачення косметичних препаратів: 7капель на 15 г основи.
- Ванни: 5-7 крапель.
- Компреси, примочки: 4 краплі на 200г води.
- Косметичні маски: 5 к. На 15 г масла жожоба, паростків пшениці або завареною рисової муки. Тривалість процедури - 3-5 хвилин.
- Точкові аплікації суміші сандалового масла з маслом жожоба або макадамії в пропорції 1: 1.
Сандалова пудра
Сандалову пудру отримують з деревини тропічного сандалового дерева (червоний сандал), яке росте в Індії. Червоне сандалове дерево як і його білий побратим - джерело ефірних масел, має потужну антисептичну і загоює дією. Він ідеально підходить для боротьби з ускладненнями жирної шкіри, з успіхом використовується для лікування себореї шкіри і волосистої частини голови. Одне з найбільш цінних властивостей сандалу полягає якраз у тому, що він сприяє поліпшенню нормальних функцій шкіри і волосистої частини голови.
Паста з сандалової пудрою проти прищів
Змішайте 1 чайну ложку сандалової пудри і одну чайну ложку куркуми. Додайте до суміші чайну ложку води. Отриману пасту рівномірно нанесіть на прищі перед сном. Додавання невеликої кількості камфорного масла надає заспокійливу дію і охолоджує шкіру. Якщо ви додасте масло чайного дерева, то підсилите антисептичний ефект.
Маска з рожевою водою і сандалової пудрою
Для приготування рожевої води краще використовувати червоні троянди з сильним запахом. Їх необхідно висушити в темному і прохолодному місці. Набити 2-х літрову банку висушеними трояндами, залити їх 0.5 літрами горілки і трошки медичного спирту. Рідина повинна змочити троянди, не особливо їх перекриваючи. Банку ставлять у холодне темне місце (можна холодильник) на 1-2 місяці. Періодично троянди перевертають і перемішують. Потім пелюстки дуже ретельно віджимають. Отриману рідину розбавляють в пропорціях: 1: 1 для жирної шкіри, 1: 2 для нормальної і 1: 3 для сухої. Використовують як лосьйону для обличчя.
Змішайте 2 чайні ложки сандалової пудри з достатньою кількістю рожевої води до отримання густої суміші. Рівномірно нанесіть суміш на обличчя і залиште на 20 - 30 хвилин. Змийте маску теплою водою. Це ефективне та заспокійливу шкіру засіб можна також використовувати для лікування прищів на грудях і спині.
Медова паста з сандалової пудрою
Змішайте 2 чайні ложки сандалової пудри з 1 чайною ложкою рідкого меду. Нанесіть пасту на обличчя на 10-15 хвилин, потім змийте прохолодною водою.
Очищаюча маска
Змішайте 1 чайну ложку сандалової пудри з 1 чайною ложкою ашваганди і 1 чайною ложкою білої глини і розведіть до стану пасти рожевою або мінеральною водою. Нанесіть на очищене обличчя на 15 хвилин, потім сполосніть прохолодною водою.
Ашваганда - вічнозеленою рослиною, яке росте в сухих землях Західної Індії та на Близькому Сході. Всі його частини, включаючи коріння, листя, квіти і плоди використовувалися в медичних цілях у різних орієнтальних культурах.
Маска від набряків і темних кіл навколо очей
Змішати по ½ чайної ложки порошків маргози, пелюсток троянди, сандалової пудри додати алое-вера гель і масло троянди москети (1 мл), перемішати. Додати ефірні масла сандалу і м'яти (по краплі). Накласти пасту на область навколо очей і потримати протягом 10 хвилин. Змити теплою водою.
Важливо!
Сандалову пудру і ефірне сандалове масло можна купити в аптеці, а також у спеціалізованих магазинах.
|
Самий чарівний аромат дитинства - запах булочок з корицею. Хтось любить пити каву з корицею, хтось пече з нею печива. Виявляється, кориця це не тільки хвилююче приємно, але і корисно для здоров'я і краси.
Що ж таке кориця?
Це розмелена в порошок кора дерева - коричника цейлонського чи китайського. Стародавні єгиптяни використовували корицю за 17 століть до нашої ери і називали її касу. Письмові джерела Стародавнього Єгипту повідомляють, що єгипетська цариця Хатшепсут послала в країну Пунт експедицію з п'яти кораблів, які згодом повернулися до Єгипту, навантажені золотом, слоновою кісткою і корицею. Зберігся кулінарний рецепт древніх єгиптян, що відноситься до 1500 року до н. е., з складу якого входить кориця.
У китайських письмових джерелах, що відносяться до 2 800 році до н.е., повідомляється про вживання кориці імператором Шень-Нунг-Кван. У Стародавній Греції кориця називалася «кіннамон». У I столітті н.е. про декілька видів кориці писав Пліній Старший. На Русі корицю назвали корицею, зв'язавши назву з коричневим кольором прянощі.
Кориця -
Cinnamonum zeylanicum
- Вічнозелене тропічне дерево з сімейства лаврових. В роду Коричник всього близько 300 видів вічнозелених дерев і чагарників. У природі дерево кориці досягає 15-20 метрів висоти, а в культурі тільки 3-х метрів.
Листя у кориці широкі, овальні, шкірясті, зверху яскраво-зелені блискучі, з глибокими прожилками, а знизу зелені з сизим відтінком, опушені м'якими короткими волосками. При цьому верхні листки пониклі на коротких черешках.
Біло-жовті дрібні квітки кориці зібрані в суцвіття - мітелку. Плоди - темно-сині ягоди. Але цінується кориця за свою кору, яку знімають з дерев під час сезону дощів з травня по жовтень, тоді кору легко здерти з дерева, сушать її трубочками або смужками. Висохла кора кориці стає світло-коричневою.
Відомо два види кориці: кориця Цейлонська і Китайська. Цейлонська кориця має більш тонким і специфічним ароматом, ніж Китайська кориця.
Вважається, що найкраща кориця виходить з кори коричних дерев, що ростуть на острові Шрі-Ланка і на півдні Індії. У наш час кориця вирощується так само в Індонезії, на Мадагаскарі і на Сейшельських Островах. 85-90% виробництва кориці припадає на Шрі-Ланку.
У кориці міститься вітамін А, багато кальцію, марганцю і заліза. Корицю використовують при виробництві лікерів, в кулінарії, парфумерії, в народній медицині і косметології.
Цілющі властивості кориці
У народній медицині кориця використовується з незапам'ятних часів, згадка про застосування кориці в лікувальних цілях зустрічається в одній з перших книг з гомеопатичної медицині Китаю, що відноситься до 2700 році до н.е. А зараз лікування корицею стало особливо модним. Кориця має антимікробну, противірусну, протигрибкову, потогінну, жарознижуючим, знеболюючим, відхаркувальну, стимулюючим, тонізуючим властивостями.
- Чай з корицею полегшує стан хворого при застуді, вірусних інфекціях, у тому числі і при грипі.
- Кориця покращує постачання серця і мозку кров'ю, покращує роботу шлунково-кишкового тракту, послаблює головний, м'язовий і зубну біль.
- Корицю призначають для пониження цукру в крові, підвищення імунітету, зняття болю при ниркових і печінкових кольках, при запорах, діареї, для профілактики онкології, при ревматизмі і хворобливих місячних.
- Вживання кориці в їжу знижує вагу.
- Ефірна олія кориці використовують як антимікробний засіб для боротьби з різними грибками, в тому числі і з дріжджовим грибком - Кандида.
- Аромат кориці благотворно впливає на роботу головного мозку, покращує пам'ять, сприяє концентрації уваги. Для досягнення ефекту достатньо капнути 2-3 крапель в аромалампу.
- Ефірна олія кориці можна додавати у воду при митті підлоги.
- Кориця підвищує настрій, допомагає впоратися з нерішучістю і нервозністю, посилює сексуальне бажання.
- А якщо є корицю разом з медом, то довго не настане старість.
Кориця для краси
Ефірна олія кориці омолоджує і тонізує шкіру. Щоб уникнути передчасного старіння, фахівці рекомендують 1 краплю ефірного масла кориці додавати в крем.
-
Для очищення шкіри і позбавлення від прищів
1 чайну ложку кориці зміщувати з 2 ст. ложками якісного меду і нанести на шкіру обличчя.
Змити хвилин через 15 водою теплою водою, вмитися водою кімнатної температури. Курс 2-3 тижні.
-
Для омолодження шкіри
½ чайної ложки кориці заварити 1 склянкою води, настояти, процідити через кілька шарів марлі. Використовувати для вмивання і компресів для обличчя. Якщо настій використовується для компресів, то для посилення ефекту додається 1 чайна ложка меду. Компрес тримають 15 хвилин, вмиваються заваркою зеленого чай і потім прохолодною водою.
-
Для зміцнення волосся і кращого їх зростання
2 краплі ефірного масла кориці змішати з 2 ст. ложками оливкової олії. Втерти в шкіру голови за 30-40 хвилин до миття голови. Змити шампунем.
-
Для омолодження тіла і підняття тонусу
3-4 краплі ефірного масла кориці додати у ванну. Вода не повинна бути гаряче + 38С градусів. Тривалість прийому ванни 15 хвилин. Ця процедура допомагає так само боротися з целлітом. Після ванни не потрібно витиратися.
Маги рекомендують носити з собою дрібку порошку кориці для залучення любові і грошей.
|
|
|
|
|
|