Мимовільний подарунок гнома
 У стародавніх народів гранат вважався символом щастя, багатства і родючості. Його високо цінували стародавні єгиптяни, а в античні часи його називали «карфагенським яблуком» і пунічним плодом.

Пов'язано це з тим, що саджанці гранатового дерева привезли з собою з узбережжя Середземного моря фінікійці, що заснували в 825 році до нашої ери Карфаген. А пунічним його назвали через пунічних воєн, які вели римляни проти карфагенян і перемогли їх в Третій Пунічної війні.

На Сході гранат з давніх часів величали королем всіх плодів. Гранат, зображений на гербі Іспанії, виростає в Гранаді і символізує Андалусію. Чашолисток граната є символом королівської влади, тому що своєю формою нагадує королівську корону.

Якщо розрізати соковитий плід граната, загорнутий в щільну шкірку, то побачиш безліч зерен, складових одне ціле і нагадують про коштовності, захованих у надрах землі.

Існує й мінерал під назвою гранат, саме з ним пов'язана поява на землі гранатового дерева. Ця старовинна історія така:

Працювали гноми під землею, добуваючи прекрасні самоцвіти, потім вони піднімали їх на землю і ховали в своїх будинках. Але, от, одного з гномів вистежили люди і влаштували за ним справжнє полювання. Тільки вибрався маленький чоловічок з-під землі, як люди кинулися його ловити. Біг він, втік, та ноги-то у нього короткі, далеко не втечеш, а свою чарівну шапочку невидимку він зронив десь у підземних переходах і не помітив. Що ж робити? Ось-ось, схоплять його люди.

І тоді розмахнувся гном щосили і кинув дорогоцінний камінь, а сам прошмигнув у мишачу нору. Люди побачили блиснувши, світить на сонці камінь і кинулися за ним, переставши переслідувати гнома. Але коли вони підбігли на місце, де впав гранат, а це був саме він, з коштовного каменя вже виросло дерево, зацвіло на їхніх очах і тут, же з'явилися плоди. Люди зібрали їх, розрізали й дивувалися - ось же вони дорогоцінні камені гранати! Але гранати, на жаль, чи на щастя, були камінням, а їстівними смачними та корисними плодами
.

Гранат - Punica Granatum   - Плодовий субтропічний листопадний плодовий чагарник або дерево з потужною кореневою системою, до 5 метрів заввишки. Гілки граната гладкі, коричнево-жовтого кольору. Округлі великі листи зеленого кольору знаходяться на коротких черешках.

Квітки яскраво-червоні одиночні або зібрані в кисть по 2-4 квітки на коротких квітконіжках. Квітки граната, як правило, бувають двох типів. На обох статей квітках, що нагадують формою глечики, зав'язуються плоди. А на квітках, що нагадують за формою дзвіночки, плодів не зав'язується. Зрідка зустрічаються квітки проміжних форм. Цвіте гранат в травні - червні.

Плоди граната - гранатіна - великі ягоди округлої форми, зверху покриті червоно-жовтої або буро-червоною шкіркою. На гранатіна зберігаються і шкірястий околоплодник, і чашечка. Численні насіння, іноді від 100 штук і більше знаходяться в гніздах з плівки, розташовуються в два яруси і оточені їстівної м'якоттю. Смак плоди мають кислувато-солодкий. Дозрівають у вересні - жовтні.

Гранатові дерева можуть доживати до 100 років і більше. Гранат звичайний виростає в Середній Азії, в Криму та на Кавказі. Росте по сухих схилах і щебнисті осипам.

 Мимовільний подарунок гнома
 Цілющі властивості граната
- У плодах граната містяться: вітаміни А, В1, В2, B6 і В12, Е, Р, С, цукру, лимонна, яблучна органічні кислоти, пектини, крохмаль, дубильні речовини, фінтоціди; смолисті речовини, танін а також такі мінеральні речовини як залізо, калій, кальцій, кремній, йод ....

- У корі і корінні містяться: дубильні речовини, урсулова кислота, алкалоїди.

- У гранаті міститься велика кількість антиоксидантів.

- Сік граната це не тільки корисний вітамінний коктейль, він володіє і безліччю цілющих властивостей.

- Гіппократ лікував гранатовим соком шлункові болі.

- Кору стародавні греки прикладали до ран для якнайшвидшого їх загоєння.

- Стародавні араби лікували гранатом головний біль і шлункові розлади Кора і коріння граната використовувалися для вигнання з організму стрічкових гельмінтів.

- Сік граната рекомендують пити для попередження розвитку атеросклерозу, гіпертонії, онкології, недокрів'я, призначають його при радіаційному опроміненні, під час простудних і вірусних захворювань, при лихоманці, астмі, виснаженні, сік кислих гранатів призначають при каменях у жовчному міхурі та нирках, а солодких - при хворобах нирок.

- Гранатовий сік рекомендується розбавляти водою, тому, що він містить безліч кислот, здатних дратувати стінки шлунка і руйнувати емаль зубів. Приймають його зазвичай по 1/3 склянки з додавання 1 чайної ложки меду або без.

- Гранатовий сік використовується в кулінарії. З гранатів варять варення, сиропи, додають в морозиво, прикрашають ним готові страви. На Кавказі гранат використовують у вигляді приправи.

Косметичні властивості граната
Гранат широко використовується в народній косметиці, як зберігач жіночої краси і для додання молодості шкірі в будь-якому віці. Сік граната прекрасно живить, зволожує і відбілює шкіру, звужує пори.

- Для протирання гранатовий сік розводять кип'яченою водою 1: 1.

- Маска з граната омолоджуюча
Змішати 2-3 чайних ложки гранатового соку, 2 чайних ложки меду, 1 яєчний жовток, 1 чайну ложку сметани, все перемішати, нанести на шкіру обличчя, шиї, декольте на 10-15 хвилин. Змити теплою водою, потім вмитися прохолодною.

- Гранатова маска для жирного волосся
¼ склянки гранатового соку змішати з 1 ст. ложкою лимонного соку, 1 ст. ложкою меду і 1 чайною ложкою горілки або 1 ст. ложкою одеколону. Перемішати, нанести на шкіру голови і по всій довжині волосся перед миттям, надіти поліетиленову шапочку, пов'язати голову рушником, залишити на півгодини. Через 30 хвилин вимити голову шампунем і сполоснути водою, підкисленою лимонним соком. Маска робиться 1 раз на тиждень. Курс 8-10 масок.
Автор: Наталя Алексєєва


 Екзотика дотиків - азіатський масаж
 Східний масаж відрізняється від класичного (європейського) тим, що вплив здійснюють на біологічно активні точки, розташовані на нашому тілі і відповідають за функціонування різних частин організму.

Масаж як метод лікування застосовувався вже в третьому тисячолітті до н. е. в Китаї, потім Японії, Індії, Греції, Римі. Записи про масаж з'являються у арабів. З глибини століть до нас дійшло і опис лікувальних методик акупунктури, акупресури, натискань на певні точки. Пам'ятники старовини, такі як збереглися алебастрові барельєфи, папіруси, на яких зображені різні масажні маніпуляції, свідчать про те, що ассірійці, перси, єгиптяни та інші народи добре знали масаж і самомасаж.

Протипоказання до масажу

Загальний важкий стан, висока температура тіла, інфекційні захворювання, загострення хронічних захворювань, вагітність, критичні дні, хвороби і пошкодження шкіри, астматичні стани, алергічні реакції на застосовувані масла, кровотечі, психічні захворювання, тяжкі захворювання серця і судин, злоякісні пухлини, доброякісні новоутворення , що мають схильність до зростання.

Перед початком процедури проконсультуйтеся з лікарем!

Бірманський масаж

Історично бірманський масаж розвинувся з заколисуючого масажу, який бірманські жінки робили своїм чоловікам. Потім цей масаж використовували бірманські солдати, щоб в короткий час "стерти" втома від війни і знову кинутися в бій.

Унікальність техніки такого виду масажу полягає в тому, що майстер протягом практично всього сеансу буквально тримає голову пацієнта, здійснюючи при цьому хаотичні рухи непередбачуваною траєкторією. Такий вплив призводить до того, що пацієнт перестає «тримати» голову і розслаблює м'язи шиї, що в «звичайної», повсякденні відбувається вкрай рідко. Крім пасивно-хаотичних рухів, використовуються і прийоми розминання та впливу на біологічно активні точки на обличчі, надплечій, на спині. Ще однією особливістю бірманського масажу є те, що він може виконуватися через бавовняну одяг.

Всі рухи виконуються зверху вниз, по три-п'ять разів. Тривалість масажу 15-20 хвилин.

1. Починають з погладжування двома руками (від шиї до куприка).

2. Разминание з боків від хребта гребенем стиснутого кулака.

3. Пощипування (зліва направо). Рухи уздовж спини зверху вниз.

4. Розтирання (пиляння) ліктьовим краєм кисті. Зустрічні рухи зліва направо.

5. Погладжування спини двома руками. Зустрічні рухи зліва направо, справа наліво.

6. Протилежне погладжування двома руками: рухи йдуть від хребта назовні.

7. Хвилеподібне погладжування спини кінчиками пальців (обтяжених іншою рукою). Спочатку обробляють одну половину спини, а потім - іншу.

Рада.   Масаж можна виконувати на спині перед сном для заспокоєння і гарного сну.

Сьогоднішня популярність бірманського масажу пояснюється дуже просто - стрес сучасної людини став позначатися вже не просто на його настрої, але і на його бізнесі, сім'ї, на його здоров'ї. Справлятися з негативними наслідками стресу наш сучасник не вміє - тому бірманський масаж став одним з ефективних експрес-методів виживання в наш неспокійний час.

В'єтнамський масаж

Традиційний в'єтнамський масаж поєднує в собі техніку натискання на енергетичні канали і біологічно активні точки з впливом на хребет, суглоби і енергійні рухи, зігріваючі м'язи. При масажі, в першу чергу, впливу піддаються численні нервові рецептори, закладені в різних шарах шкіри. У процесі відбувається трансформація механічних масажних рухів в енергію нервового збудження, що дає початок складного ланцюга рефлекторних реакцій. Завдяки застосуванню традиційно в'єтнамських масел і ароматів, відбувається глибоке розслаблення, нормалізуються енергетичні потоки, виводяться токсини, підвищується пружність шкіри, посилюється працездатність.

В'єтнамський масаж знімає м'язову напругу, покращує циркуляцію крові і лімфи. У результаті активізується енергетична система всього організму, гармонізується фізичне і душевне самопочуття, посилюється імунітет і працездатність. Відбувається глибоке внутрішнє розслаблення всього тіла і набуття спокою.

Середня тривалість процедури 1:00.

Креольський масаж

Креольський масаж прийшов до нас з південних берегів Індійського океану, з островів Маскаренского Архіпелагу. Суть техніки полягає в опрацюванні різних частин тіла за допомогою бамбукових паличок, заповнених усередині зерном. Робота відбувається під етнічну музику з різним темповим малюнком роботи.

Бамбук в Азії символізує витривалість і гнучкість, і його використання в якості масажного інструменту дуже корисно. Саме тому креольський масаж особливо ефективний для зняття м'язового напруження. Завдяки спеціальній техніці (спочатку - глибоке розтирання бамбуковою паличкою, яке впливає, в першу чергу, на м'язи, потім паличками опрацьовуються активні точки на тілі) і різної інтенсивності впливу пожвавлюються мільйони сенсорів тіла. Дві бамбукові палички ідеально відповідають контурам тіла і забезпечують глибоку релаксацію і відновлення енергетичного балансу. Цей вид масажу виконується з використанням масажних масел (кунжутне, мускатне, мигдальне, масло папайї).

Фізіологічна дія масажу заснована на звуженні і розширенні судин, яке залежить від сили ударів, темпу і тривалості. Частота нанесення ударів від 180 до 300 ударів на хвилину.

Масаж бамбуковими паличками забезпечує полегшення руху крові по артеріях, сприяє прискоренню венозного відтоку, впливає на лімфоток. Під час процедури відбувається поліпшення харчування тканин і клітин, підвищення обмінних процесів, прискорюється обіг лімфи (збільшується в 6-8 разів).

Середня тривалість процедури 1:00.

Мальдівський масаж

Мальдівський масаж - це традиційний національний ритуал з використанням різних ароматичних масел і піску на відкритому повітрі. Процедура починається з обробки тіла прохолодним вологим білим піском. Такий пілінг тіла вирівнює шкіру, отшелушивая з її поверхні мертві клітини, робить її м'якою і гладкою. Одночасно з цим проводиться масаж біологічно активних точок, відновлюючий циркуляцію енергії по меридіанах, що активізує захисні сили організму, стимулюючий крово- і лімфообіг, поліпшує роботу внутрішніх органів, фізичне і психічне здоров'я. Потім пісок змивається теплою водою.

Після очищення тіла проводиться легкий розслабляючий масаж з використанням кокосового масла. Ніжні погладжування і розтирання роблять благотворний вплив на фізичний і духовний стан. Масло проникає в шкіру через розкриті пори, активізує кровообіг у судинах мікроциркуляторного русла, стимулює окислювально-відновні процеси в клітинах, сприяє виведенню шлаків і токсинів.

Середня тривалість процедури 40-50 хвилин.
Автор: Інна Сєдих