|
Секрет стрункості гейш простий: вони їдять не стільки ротом, скільки очима, але чи правда це?
Стрункість - одне з найголовніших умов краси для мрії будь-якого японця - Гейші. Своєю підліткової граціозністю японки в першу чергу зобов'язані традиційному національному раціону харчування: рис, завжди свіжі морепродукти і відварені або свіжі овочі. А от фрукти дуже дороги на Окінаві, тому не є типовою складовою харчування жителів країни Висхідного Сонця.
Цікаво!
Головне «дієтичне» правило японців - помірність у їжі - найкраща з дієт.
Рис
Основу раціону в Японії, як і в інших країнах південно-східної Азії спрадавна складав і складає його Величність Рис, до його складу входять 8 амінокислот, які потрібні людині для створення нових клітин. Рис містить кілька вітамінів групи В: тіаміну В1, рибофлавіну В2, ніацину В3 і В6; вітамін РР, каротин, вітамін Е, які сприяють зміцненню нервової системи і благотворно впливають на стан шкіри, волосся і нігтів. Рис містить достатню кількість необхідних нашому організму мікроелементів: калій, фосфор, цинк, залізо, кальцій, йод і селен. У рисі містяться складні вуглеводи, тому рис поживний, але при цьому не калорійний і навпаки, сприяє загальному схудненню.
.
Важливо!
Чим сильніше було оброблено і відшліфовано рисове зерно, тим менше в ньому міститься вітамінів і мінеральних речовин.
Морський рис
«Морський рис» (японський рис) - продукт бродіння - зовні він нагадує переварений звичайний рис. Однак цей продукт володіє рядом унікальних властивостей: відновлення обміну речовин, вимивання солей, боротьба із зайвою вагою і т.д. Активний лікувальний ефект морського рису пов'язаний, в першу чергу, з присутністю в ньому унікальних глюкуроновою, п-кумаровой і хлорогенної кислотами. Крім того, ці кислоти є найактивнішими антиоксидантами, які блокують вільні радикали.
дари моря
Риба і морепродукти - друга константа японського раціону - є справжньою коморою необхідних мікроелементів і поживних речовин. Ці продукти - джерела вітамінів В-комплексу і найважливіших мінеральних речовин, таких як кальцій, фосфор і залізо, а також мікроелементів - селену, цинку і йоду. У дарах моря відсутні всього два типи життєво важливих поживних речовин: вітамін С і вуглеводи. Крім того, риба містить поленасищенние жирні кислоти, що не виробляються у нас в організмі, які перешкоджають розвитку депресії і недоумства в старості.
Важливо!
В японській кухні вершкове і топлене масло і жівот¬ний жир практично не вживаються. Всі страви готують на рослинних оліях, риб'ячому жирі або взагалі без нього.
Обережно: соя!
Улюблені японцями страви із сої, в тому числі і соєвий сир тофу, є своєрідним регулятором балансу засвоєння поживних речовин, так як соя заважає засвоєнню йоду організмом, якого може бути надлишок через вживання риби і морепродуктів у великих кількостях. Для європейців же вживання соєвих продуктів варто обмежити, оскільки згідно з науковими дослідженнями, постійне споживання сої може призвести до розвитку багатьох захворювань, зокрема, до недостатності функції щитовидної залози. Вживання продуктів із сої у великих кількостях може спровокувати шкірні висипання, риніт, дерматит, екзему та інші захворювання.
Цікаво!
За японською народною традицією, в день має бути три трапези, кожна з яких включає три чашки рису, які не великі за своїм обсягом.
Наскільки японська «японська дієта»?
На сьогоднішній день так звана «японська дієта» в Росії займає лідируючі позиції
. Унікальність цієї системи схуднення полягає в тому, що вона гарантує втрату 7-8 кг за два тижні
. При цьому стверджується, ефект від такої дієти збережеться мінімум на 2-3 роки без будь-яких подальших зусиль з вашого боку
. Однак японська дієта насправді має мало спільного з традиційним харчуванням самих японців
. Ця система так називається тому, що була розроблена висококласними фахівцями японської клініки "Яекс"
. Японська дієта передбачає досить суворі обмеження: протягом 13 днів суворо заборонено вживати цукор, сіль, алкоголь, борошняні та кондитерські вироби
. Однак між прийомами їжі дозволяється без обмежень пити мінеральну (без газу) або фільтровану воду
. Японській дієті потрібно слідувати точно, не змінюючи послідовність продуктів, так як тільки в цьому випадку відбувається зміна і стабілізація обміну речовин
.
|
Ви любите прянощі? Я обожнюю розсипи дорогоцінних ароматів на ринку, в пряних крамницях. До того ж, виявилося, що ароматичні властивості східних прянощів - не єдине їх гідність. Здавна жінки Близького Сходу, країн Північної Африки, півдня Азії освоювали лікувальні та косметичні здатності пряних зілля. Гладкість шкіри і її пружність, густе волосся, бурхливий темперамент - без прянощів тут не обійшлося!
Куркума (халдеї, сарикё).
Ця пряність в нашій країні стала набувати популярності порівняно недавно.
Порошок яскраво-жовтого кольору з вираженим ароматом - це істёртий корінь рослини, родинного імбиру. Куркума - прекрасний лікар і косметолог. Порошок куркуми дуже потужний антиоксидант, прекрасно лікує захворювання суглобів та хребта, регулює обмінні процеси, підвищує імунітет, чистить печінку і жовчні протоки, очищає кишечник і регулює діяльність шлунково-кишкового тракту. Очищає кров і знижує холестерин. Ефективне протиглисний засіб. Застосовується як зовнішньо, так і внутрішньо.
Рецепти з додаванням куркуми.
«Золоте молоко».
Відомий рецепт серед шанувальників йоги. ½ чайної ложки порошку куркуми заварити 1/5 склянки окропу, настояти хвилин п'ять і додати чайну ложку меду, розмішати і долити такою ж кількістю гарячого або холодного молока. Пити вранці, натщесерце, або ввечері перед сном.
Чай з куркуми.
½ ложки куркуми заварюємо склянкою окропу, додаємо 2-3 штучки гвоздики, ложку меду. Випиваємо в один-два прийоми. При непереносимості меду замінити коричневим цукром. Цей напій дуже швидко допомагає при простудних захворюваннях.
Кефір з куркумою.
½ чайної ложки куркуми залити невеликою кількістю окропу (пару столових ложок), дати розпаритися пару хвилин, додати трохи меду, розмішати, долити 150-200г кефіру.
Для використання куркуму можна заварити окропом в маленькій посудинка, відразу пару столових ложок, потім проварити на водяній бані хвилин десять. Після охолодження зберігати в холодильнику, щільно закупорити. Приготовану пасту можна додавати в чаї та маски. Якщо після прийняття напоїв з куркумою послідував виражений послаблюючий ефект, а вам він небажаний, візьміть пряність в менших кількостях: 1/3 або 1/4 чайної ложки. Вже через кілька днів покращиться колір обличчя, рухливість суглобів, легкість у травленні.
Зовнішньо куркума застосовується у вигляді масок і масляних втирання.
Маска для обличчя.
Склад: 1 ч. Л. куркуми, 1 ст. л. вершків, 1 ч. л меду. Суміш наноситься на зо хв. Після змивання протерти обличчя тоніком для зняття жовтуватого відтінку.
Бальзам для тіла.
¾ склянки цукру, 2 ч. Л куркуми, 1/3 склянки олії, 1 столова ложка меленої кави. Бальзам застосовується для тіла при масажі і обгортання. Змити через двадцять-тридцять хвилин. Для усунення жовтизни використовувати кефір.
Куркума має стійкі фарбувальні властивості, тому всі склади потрібно робити акуратно, можна в рукавичках.
Імбир.
Порошок кореня імбиру - прекрасний антиоксидант, до того ж володіє антисептичними властивостями. Імбир здатний омолоджувати організм (як і куркума), сприяє прискоренню обміну речовин, знижує апетит, усуває запальні процеси в організмі, покращує циркуляцію крові. Імбир лікує шкірні і алергічні захворювання, порушення мозкового кровообігу, полегшує напади астми.
Чай з імбиру.
1 чайну ложку меленого сушеного імбиру заварюють в 300г окропу, дають настоятися і додають мед і лимон за смаком. Імбирний чай чудово тонізує, скорочує апетит, розігріває тіло. Відмінна допомога при дотриманні дієти.
Имбирная маска.
½ чайної ложки меленого імбиру, 1 ч. Ложку висівок заварити окропом, до постигла до теплого маси додати столову ложку вершків. Маску наносимо на обличчя і зону декольте на 30 хвилин. Бажано перевірити реакцію шкіри на чутливих ділянках рук. Маска має розігріваючий, омолоджуючий ефект.
Для косметичних процедур добре придбати
імбирне масло
. Його можна додавати по дві-три краплі в маски, до готових кремів, лосьйонів.
Змішавши 10 крапель олії імбиру з ложкою оливкової або реп'яхової олії, ви отримаєте прекрасну
маску для росту волосся
, Можна додати чайну ложку крупної солі і дрібку меленого чорного перцю. Маску втерти в коріння волосся і потримати під шапочкою для волосся 20-30 хвилин. Змити звичайним шампунем. Маска сприяє росту волосся і лікує шкіру голови.
|
|
|
|
|
|