Магія кольору - хромотерапія
 Колір впливає на наші думки, поведінку в суспільстві, здоров'я і взаємовідношення з людьми.

Кольоротерапія, або хромотерапія - це немедикаментозний метод лікування, заснований на тому, що кожна з біологічно активних зон організму реагує на один з кольорів. На думку фахівців, механізм багатьох хвороб обумовлений порушенням балансу в організмі, у тому числі, і колірної гармонії, змішанням кольорів, дефіцитом певного кольору, необхідного для життєдіяльності органів і психічної гармонії. Якщо повернути відсутній колір або очистити його від сторонніх домішок, можна відновити рівновагу в організмі. Вплив певного кольору знімає енергетичну блокаду, що є причиною функціонального розладу.

Геніальний медик давнину Авіценна прописував своїм пацієнтам вплив певними кольорами залежно від характеру захворювання і душевного стану пацієнта. Застосовувалися ванни з пофарбованої водою, вікна завішували кольоровими шторами, вважалося також ефективним носіння одягу певного кольору.
У Стародавній Індії лікування кольором практикувалося з незапам'ятних часів. Використання сонячних променів і кольорових стекол або фарбованих в різні кольори тканин.

У Європі наукове дослідження лікувального ефекту колірного впливу почалося в середині XIX століття. На початку XX століття багато російські та німецькі терапевти стали активно практикувати лікування кольором від різних захворювань. Так було відроджено найдавніший засіб з лікувальних прийомів цілителів Сходу.

Показання для кольоротерапії :

• при стресах, неврозах - для зняття напруженості і попередження розвитку невротичних і психосоматичних розладів;

• при психоемоційних порушеннях: зниження працездатності і настрою, порушення сну, дратівливість, плаксивість;

• при безсонні, зимової депресії, емоційній напрузі і захворюваннях, обумовлених ним, в т.ч. психосоматичних розладах;

• для корекції психоемоційного стану жінок з клімактеричним синдромом (рекомендуються профілактичні та лікувальні курси жінкам старше 40 років);

• головні болі, підвищений і знижений артеріальний тиск (вегето-судинна дистонія, гіпертонічна хвороба), підвищена метеочутливість;

• стомлення;

• для профілактики негативних наслідків тривалої роботи з екранами моніторів.

Дія кольору

Кольоротерапія базується на індивідуальних властивостях кожного кольору.
Червоний колір найбільш активно впливає на людину, пробуджує його фізичну силу, енергію, життєлюбність. Це колір пристрасті і волі. Червоний колір використовується для короткочасної активізації діяльності. Тривала дія, навпаки, призводить до стомлення і зниження працездатності. Всі відтінки яскраво-червоного рекомендуються при менструальних болях, зниженому кров'яному тиску, болях у суглобах, застудах, сексуальних розладах.
Рожевий колір символізує безумовну і безмежну любов. Він має всі позитивні властивості червоного, але з ослабленими недоліками. Сприяє виникненню почуття прихильності, посилює чуттєвість.

  Помаранчевий колір   - Колір здоров'я. Стимулює товариськість і добродушність, створює бадьорий, веселий настрій, дарує радість сприйняття життя. Цей колір збільшує працездатність менше, ніж червоний, але на більш тривалий термін. Наступаюче потім стомлення менше, ніж після червоного. Колір використовується, коли за невеликий термін треба виконати великий обсяг важкої роботи і в моменти значних емоційних і інтелектуальних навантажень. Сприяє засвоєнню і запам'ятовуванню матеріалу, творчої роботи з матеріалом. Вся помаранчева гамма - відмінні ліки проти депресії.

Жовтий колір   - По дії схожий з помаранчевим, зміцнюючий, тонізуючий, оживляють, що відкриває людини для зовнішніх позитивних впливів, що допомагає продовжити гарний настрій. Це колір надії та оптимізму. Подібно червоному і оранжевому, збільшує працездатність, хоча і в меншій мірі, але на ще більший час. Благотворно впливає на творчу діяльність. Особливо відзначається його лікувальний вплив на органи травлення і печінку. Жовтий колір посилює апетит.

Зелений колір   - Нейтральний, м'який, заспокійливий. Недаремно людина розслабляється в лісі, серед зелені дерев, гуляючи по килиму шовковистою трави. У цветолеченіі зелений колір благотворно впливає на зір, знімає розумове та фізичне перенапруження, стабілізує тиск, зцілює головний біль і мігрені, регенерує клітини, допомагає при серцево-судинних захворюваннях, дає відчуття спокою й умиротворення, сприяє переварюванню їжі. Цей колір воліють ті, хто перебуває в пошуках свого «я» або шукає новий напрямок.

Блакитний колір   - Пасивний колір. Колір небесної сфери - сприяє ослабленню і уповільнення життєвих процесів, пониження працездатності та емоційного напруження, виникненню спокою, допомагає пізнати самого себе і відчути себе комфортно на самоті, сприяє натхненню. Заспокоює нервову систему, благотворно впливає при втоми і безсонні, захворюваннях горла і дихальної системи.

Синій колір   - Пасивний, холодний і спокійний. Під впливом синього кольору активність життєвих процесів і працездатність знижуються, заспокоюються емоції, виникає схильність до споглядання і роздумів, аж до смутку. Створює сприятливу обстановку для спокійної, але не інтенсивної розумової роботи і знижує відчуття стомлення від неї. Надає позитивну дію на органи дихання, очі, вуха, носоглотку, регулює діяльність щитовидної залози, швидкому загоєнню ран і ослаблення болів. Знижує апетит.

Фіолетовий колір   - Найбільш пасивний. Послаблює життєві процеси, знижує працездатність, заспокоює, його надмірна дія призводить до зайвої сонливості і відчуття втоми. Призупиняє ріст пухлин, полегшує болі при артритах, викликає приємні сновидіння. Символізує значні зміни і необхідність усамітнитися.

Білий колір   - Символізує чистоту намірів, досконалість, непорочність, очищення і силу. Зміцнює і очищає весь організм.

Чорний колір   - Заспокоює емоційно напружених людей, "гасить" конфлікти. Його надлишок, проте, здатний викликати депресію. Його часто носять для того, щоб придушити або захистити емоції. Найбільш сприятливий чорний колір у поєднанні з білим. Ця гама виключно врівноважує людини, допомагає йому постійно тримати контроль над своєю поведінкою, правильно оцінювати ситуацію, що склалася.

Коричневий колір   - Вважається кольором здорового глузду. Спокійний, стриманий колір. Викликає відчуття тепла, сприяє створенню спокійного, м'якого настрою, життєвої стійкості.

Цікаво!   Кольоротерапія також використовується і в косметології. Колір надає сприятливу дію на стан і зовнішній вигляд шкіри, володіє прекрасними очисними і імуностимулюючі властивості, тим самим, покращуючи загальний стан людини і його зовнішній вигляд.

Медитація за допомогою кольору

Надіньте вільний одяг. Постарайтеся, щоб вас не турбували. Сядьте або ляжте, як вам зручно. Закрийте очі і розслабтеся. Уявіть, як навколо вас паморочиться багато кольорових куль. Уявіть собі, як в вас входить мерехтливе сяйво різнокольорових променів. Можете вибрати колір, залежно від вашого стану. Якщо ви не лікуєте щось конкретне, то уявляйте білий колір.

Торкнувшись голови, обраний вами колір перетвориться на кольоровий дощ. Цей колір буде розтікатися по хребту до ступень ніг. Кожна клітина тіла отримає енергетичне підживлення.

Виходячи з медитативного стану, регулюйте потік вливається в вас енергії. Зробіть кілька глибоких вдихів і видихів і, нарешті, вдихніть на рахунок 4, затримайте дихання на рахунок 16, потім розслабтеся і видихніть на рахунок 8. Повторіть цю вправу ще раз. Два останніх вдиху забезпечать надходження в мозок кисню. Потім потріть долоні одна об одну, поки не відчуєте поколювання.

По можливості намагайтеся займатися медитаціями щодня.

Колірний душ

Змайструєте або купіть лампу з кольоровими фільтрами (тонкої пластиковою плівкою, використовуваної для театрального освітлення і наявної у продажу в художніх салонах) або шматочками кольорового вітражного скла. Через них ви зможете пропускати промені від лампи спрямованого світла для обробки певним кольором окремих частин тіла. Цей метод називається колірним душем. Однак застосовувати його слід з обережністю, враховуючи можливі негативні впливи кожного з кольорів.
Автор: Інна Сєдих


 Аюрведа і краса
 До недавнього часу, Аюрведа в моєму уявленні зводилася тільки лише до системи живлення у відповідності з різними типами людей. Але виявляється, ця стародавня наука хороша і для догляду за собою. Аюрведа допоможе зробити вашу шкіру і волосся красивим. Здивовані? Ось і я була здивована. Ось які рішення пропонує ця наука для того, щоб зробити нас прекрасніше.

Аюрведа і гарне волосся
Гарне волосся - прикраса будь-якої жінки. Але стреси і неправильне харчування призводять до того, що волосся можуть почати випадати. І тут на допомогу приходить Аюрведа. Лікування за цією системою може бути досить ефективним.

Перш за все, потрібно визначити, що викликало погіршення стану волосся. Ось тільки деякі причини:

  • Переважання в людині енергії Пітти, може призвести до виникнення проблем з волоссям. Зловживання чаєм, кавою, алкоголем, м'ясом, смаженим, жирним, спеціями і курінням підвищує, якщо можна так сказати, концентрацію енергії Пітти.


  • На стан волосся впливає кількість і якість прийнятих ліків, низький кров'яний тиск, анемія, стрес, відчуття неспокою, розумове напруження. Всі ці фактори можуть стати причиною випадання волосся.


  • Хронічні захворювання, наявність лупи або порушення гормонального фону також можуть стати винуватцями проблеми.


Тому, насамперед, переглянете свою систему харчування і намагайтеся уникати стресу.

А тепер можна приступити до лікування випадіння волосся по Аюрведе:
  • Намагайтеся, щоб шампунь містив якомога більше натуральних речовин. В ідеалі, слід мити шампунем, приготованим в домашніх умовах. Якщо адаптувати цей рада під нашу широту, то найбільш простим і ефективним засобом є яєчний шампунь.


  • Масаж голови з використанням масел, теж вельми ефективний засіб у боротьбі з випаданням волосся. Запам'ятайте, всі поради і всі кошти, взяті з інших культур, завжди можна адаптувати і для нашої країни. Візьміть той же реп'яхову олію. Вмассируйте в шкіру голови, і ефект буде чудовим.


  • Ваша дієта повинна включати більше зелених овочів, молока, фруктів і злаків.


  • За допомогою щітки зробіть масаж шкіри голови, відразу після того як вимиєте її. Так ви поліпшите приплив крові до коріння.


  • Кожен день, під час лікування, наносите масло кокоса, змішаного з соком лайма на волосся.


Однією з причин випадіння волосся є лупа. За допомогою Аюрведи, можна спробувати впоратися і з цією проблемою. Ось кілька порад і рецептів:
  • Змішайте столову ложку камфорного і кокосового масла. Зберігайте цю суміш можна в щільно закритому скляному контейнері. Щовечора, перед сном, масажними рухами наносите її на шкіру голови. Проробляйте цю процедуру протягом 15 днів. Потім зробіть перерву. Повторюйте до тих пір, поки не вилікуєтеся.


  • Змішайте по 1 столовій ложці касторової і гірчичного масла. Потім додайте трохи олії кокоса і масажними рухами нанесіть цю суміш на шкіру голови. Виконати цю процедуру треба перед сном. А з ранку помити голову.


Аюрведа і догляд за шкірою
Для більшості з нас основні проблеми - мішки під очима і прищики. Ця давня наука може допомогти і в боротьбі і з тим, і з іншим.

Існує багато причин появи темних кіл під очима:
  • Недолік сну.

  • Перевтома.

  • Неправильне харчування.

  • Стрес.

  • Гормональні проблеми.

  • Зрілий вік.

  • Підвищена пігментація шкіри.

  • Перегрів.

  • Зловживання ліками.


Якщо вже темні кола під очима з'явилися, то від них дуже проблематично позбутися. До речі, в Індії вважають, що йога допомагає позбутися від них. Наприклад, Шавасана і Пранаяма дуже добре знімають стрес, і підходять для людей, які хочуть позбутися від мішків під очима.

Ось кілька способів, як впоратися з цією проблемою:
  1. Яблука. Вони містять речовину танін, яке допомагає зробити кола під очима менш помітними. Крім того, цей фрукт багаті калієм і вітамінами С і В, які живлять шкіру навколо очей. Тому їжте яблука і робіть їх них маски.


  2. Огірки. Напевно, це найпоширеніше народний засіб для боротьби з мішками під очима. Використовуйте нарізаний або дрібно натертий огірок, для боротьби з темними колами.


  3. Картопля. Також дає непогані результати.


  4. Рожева вода. Жоден засіб не дає таких гарних результатів. Рожева вода заспокоює очі і знімає почервоніння, відновлює шкіру навколо очей. Якщо застосовувати її протягом декількох тижнів, то можна позбутися темних кіл. Для цього опустіть бавовняну тканину і ватні диски в рожеву воду і накладіть на очі.


  5. Масаж з маслом солодкого мигдалю. Робіть такий масаж перед сном.


Фахівці з Аюрведе, вважають, щоб позбутися від мішків під очима, потрібно переглянути своє харчування. У першу чергу, ваш організм повинен отримувати достатню кількість води. Вона повинна надходити в наш організм у формі супів, підлив, і т.д., і т.п. Зловживання водою в чистому вигляді може, навпаки, призвести до набряками.

Аюрведа може допомогти позбавитися і від акне. Ось що радять фахівці:
  1. Уникайте занадто солоної їжі. Так як сіль затримує в організмі вологу, в результаті чого і з'являються запалення, вугри і прищики.


  2. Щоб справитися з акне, потрібно почистити кров. Для цього пийте чай, зроблений з кореня лопуха. Для цього візьміть 1 ч.л. подрібненого сухого кореня і залийте 1 чашкою гарячої води. Пийте такий напій на ніч, до тих пір, поки симптоми не зникнуть.


  3. Аплікації з подрібненої кінзи допомагають зменшити запалення.


  4. Пийте чай з коріандру, щоб знизити ймовірність рецидиву і поліпшити стан шкіри. Щоб приготувати його, візьміть 1 ч.л. насіння коріандру і залийте 1 склянкою води. Пийте напій перед сном.


  5. Сік Алое Віра дуже допомагає в боротьбі з прищиками. Його можна приймати як всередину, так і наносити на шкіру.


  6. Масло кокоса добре зволожує шкіру, і покращує її стан.


Ось такі поради по догляду за собою дає стародавня наука Аюрведа. Начебто нічого складного, а ефективність доведена впродовж багатьох сторіч.
Автор: Віра Карабутове