«Лише муміє рятує од смерті ...»
 Під таким незвичним для слуху словом ховається «гірська смола», що видобувається в глибоких печерах високих гір Центральної Азії. Колір у муміє чорний або темно-коричневий, смак гіркуватий, запах специфічний, речовина легко розчинні у воді і малотоксичні. У процесі тривалого зберігання твердне з причини втрати вологи.

Слово «Муміє»   прийшло з грецької мови і означає «зберігає тіло». Издревне про мумійо складалися легенди, пов'язані з його чарівними лікувальними властивостями, древні поети оспівували і присвячували йому вірші. Як лікарський засіб мумійо стало використовуватися більш 3 тисяч років тому. У народній медицині Індії, Ірану, Монголії, Афганістану, Тибету і країнах Центральної Азії муміє використовується і по сьогоднішній день. Східна прислів'я говорить: «Лише муміє рятує від смерті».

Склад муміє можна розділити на неорганічну частину і органічну, при цьому в останній налічується близько 30 груп біологічно активних речовин: мікроелементів, амінокислот і жирних кислот.

На думку представників східної медицини можна виділити наступні показання до застосування муміє: отруєння, заїкання, укуси скорпіонів і прищі, переломи кісток - для швидкого загоєння, астма, туберкульоз, хронічний бронхіт, паразитарні захворювання шкіри, нейродерміт, діабет, для схуднення та інші.

Ефективність дії муміє обумовлена ​​його властивостями: муміє стимулює в організмі обмін мінеральних речовин, підвищує кількість еритроцитів у нашій крові, збільшує вміст гемоглобіну, посилює діяльність статевих залоз, підвищує стійкість організму до несприятливого впливу навколишнього середовища, виступає як протизапальний і бактерицидний засіб, допомагає зняти втому і сприяє відновленню втраченої енергії.

Як таких протипоказань до прийому муміє виявлено не було. Муміє - малотоксична речовина, але при цьому важливо знати міру і при прийомі препарату не рекомендується вживати алкоголь.

 «Лише муміє рятує од смерті ...»
 Необхідно відрізняти натуральне муміє від таблетованого, яке зроблено на основі екстракту муміє. На жаль, при таблетуванні, під час якого муміє піддається хімічній і термічній обробці, воно втрачає ряд лікувальних властивостей. При цьому в процесі таблетування в муміє потрапляють компоненти, які можуть бути шкідливими для здоров'я.

- 1% -ий розчин муміє може допомогти при лікуванні ячменю . Досить закопувати його в око.

- При пародонтозі   полощіть рот вранці і перед сном розчином 2, 5 грамів муміє з 100 мл води.

- При сильних головних болях   приймайте по 0, 2 грама муміє на ніч протягом 10 днів, потім 5 днів відпочиньте.

- Для профілактики передчасного старіння   рекомендується тонізуючий засіб з муміє: 6-8 грамів муміє розвести декількома краплями води до кашоподібного стану, потім додати 500 грамів натурального меду і ретельно перемішати. Приймати тричі на день перед їжею по 1 ст. ложці. Зберігати готовий продукт в прохолодному місці.

 «Лише муміє рятує од смерті ...»
 - Останнім часом все більш популярними стають омолоджуючі ванни з муміє . Перший варіант: 5-10 грамів муміє розчинити в наповненій на половину ванною. Приймати ванну близько півгодини, додаючи гарячу воду при охолодженні. Повний курс - 10 ванн. Другий варіант: в 500 мл кип'яченої води розчинити 5 грамів муміє. Підготувати ванну і вилити в неї половину розчину (250 мл). Приймати протягом 15-20 хвилин увечері, після чого залишити її до ранку. Вранці додати у ванну гарячої води і розчинити в ній решту рідини. Приймати ранкову ванну протягом 15 хвилин. Повний курс - 20 днів, при цьому рекомендується приймати ванни через день.

По догляду за шкірою обличчя можна приготувати кілька вельми простих масок .

- Ранкова маска з муміє . Рецепт: потрібно 4-х-відсотковий розчин муміє, який потрібно заморозити. Щоранку для додання шкірі свіжого вигляду протирайте обличчя підготовленими кубиками льоду. Після процедури нанесіть живильний крем.

- Очищаюча маска з мумійо . Рецепт: 1 ч. Ложка меду, трохи (розміром з горошину) муміє. Розмішати обидва інгредієнти в керамічному посуді на водяній бані і нанести тонким шаром на обличчя, через 15 хвилин змити. Така маска також дозволить вашій шкірі придбати гладкість і підтягнутість. Рекомендується робити ввечері перед сном.

- Омолоджуюча маска . Рецепт: змішайте 15 грамів муміє з флакончиком крему і почекайте добу, поки муміє добре розчиниться в кремовою масі. Маску наносите на 20 хвилин, після чого змивайте теплою водою. Рекомендується робити через день. Вона допоможе зняти зі шкіри втому після важкого робочого дня.

- Маска з мумійо для волосся . Рецепт: 10 таблеток муміє розбавити в шампуні для волосся. При митті голови підготовлену масу намильте, вспеньте і потримайте на волоссі протягом 3-5 хвилин, щоб дати можливість муміє ефективно впливати на цибулини волосся. Всі змийте.

Вартість муміє . Середня ціна 100 грамів продукту варіюється в межах 1000 російських рублів. Упаковка таблетованого муміє - 150 рублів. У продажу можна знайти вже готові маски для обличчя, у складі яких буде муміє, глина і різні масла.

Будьте красивими і здоровими!
Автор: Alesya_Marchenko


 Краса по-каїрських без прикрас
 «Ні мірки, з якою можна було б підійти до Каїру, так як у нього для себе своя власна мірка».
Джеймс Олдрідж


Каїр - одна з перлин арабського світу, місто тисячі мінаретів і ворота Сходу. Каїр ввібрав в себе культуру і знання різних цивілізацій, і, можливо, саме тому він надзвичайно демократичний у порівнянні з іншими містами арабського світу. Жінка тут може не носити хустку і досить яскраво фарбуватися. Однак, незважаючи на гадану прогресивність арабського мегаполісу, індустрія краси європейського стандарту, так звична нам, тільки розвивається. Більшість мешканок Каїра воліють слідувати перевіреним рецептами бабусь і мам і використовувати натуральні продукти для підтримки своєї краси. Однак, провівши місяць в Каїрі, я зрозуміла, що не так вже й погані «запорошені» секрети краси, незважаючи на їх здаються мінуси. Багато чого, що використовують єгиптянки, з легкістю підійде і нам, мешканкам північних широт. Отже, краса по-каїрських без прикрас!

 Краса по-каїрських без прикрас
 Відбілювання шкіри

Білизна шкіри - практично недосяжна мрія кожної мешканки Близького Сходу. Майже всі косметичні засоби для вмивання, зволоження або харчування мають додатковим властивістю вибілювати смагляву шкіру. Крім всесвітньо відомих марок, дуже популярна місцева лінія Eva.

Догляд за шкірою

Дуже часто чоловіки мешканок Каїра виїжджають на заробітки в курортні міста. Тому нудьгуючі жінки нерідко збираються разом і влаштовують на дому салон краси. Одним з улюблених домашніх засобів у них є гранат , Що вважається на всьому Близькому Сході символом плодючості. Любов до гранату пояснюється його дивовижними косметичними та лікувальними властивостями. І дійсно, гранат - комора корисних речовин для нашого організму. Цей диво-фрукт містить лимонну, яблучну, фолієву кислоти, пектини, дубильні речовини, фітонциди, органічні кислоти, мінерали (залізо, калій, кальцій, кремній, фосфор) і вітаміни. Єгипетські склади з граната відбілюють особа, усувають вугри, і глибоко очищають шкіру, насичуючи її живильними речовинами.

 Краса по-каїрських без прикрас


Скраб для сухої і нормальної шкіри.   Взяти 2 столові ложки подрібнених фісташок і змішати з 2 чайними ложками лимонного і гранатового соків. Ретельно перемішайте. Нанесіть на шкіру по масажних лініях.

Скраб-маска для жирної і проблемної шкіри.   Змішайте 1 чайну ложку гранатового соку, трохи рідкого мила і 1 столову ложку дрібної морської солі. Якщо у вас жирна шкіра, то нанесіть по шкірних лініях дані склад, помасажуйте і залиште на 2-3 хвилини. Змийте теплою водою. Якщо у вас проблемна, вугрувата шкіра, то нанесіть маску на шкіру і залиште її на 5 хвилин на обличчі. Потім змийте прохолодною водою.

Поживна маска для будь-якого типу шкіри.   Змішайте 1 чайну ложку соку з 1 чайною ложкою сметани або жирних вершків. Додайте пару крапель лимонного соку. Нанесіть отриману суміш на очищену шкіру обличчя на 15-20 хвилин. Змийте теплою водою.

 Краса по-каїрських без прикрас
 Волосся

Волосся справжньою мусульманки мають бути приховані під хусткою. Однак у сучасному Каїрі все менше і менше дівчат носять приховує обличчя і волосся одяг. Єгиптянки дуже багато часу приділяють своїм волоссю, намагаючись їх розпрямити і зробити блискучими. У хід йде все. І новомодні стайлери, і засоби для укладання, і стародавні рецепти з різними маслами. Однак улюбленим рецептом для збереження здоров'я волосся є, як не дивно, брат нашого кефіру - натуральний йогурт.

Цікаво!   У самому Єгипті йогурт перекладається як «лебен», в Ірані - «масть», в Індії - «дахі», на о. Сицилія - ​​«мецорад», в Туві і Бурятії - «тарак». Однак йогурт всюди аналогічний за своїм складом і має однаковий смак.

Маска для волосся:   взяти 1 яйце, ½ склянки йогурту. Блендером збити яйце і додати йогурт. Гарненько все перемішати. Нанести суміш на волосся, а зверху обгорнути поліетиленом і укутати рушником. Через 60 хвилин змийте суміш і вимийте волосся м'яким шампунем. Промийте волосся прохолодною водою.

Манікюр та педікюр

На жаль, звичний нам манікюр недоступний для мусульманської жінки, так як з нафарбованими нігтями вона не зможе зробити ритуал обмивання перед молитвою. Тому лаком єгиптянки не користуються, а роблять тільки гігієнічні процедури вдома або в салонах. А так як ознакою краси вважається ніжна світла шкіра і на руках, то мешканки Каїра дуже люблять різні відбілюючі склади для рук. Один з найпопулярніших, на мою думку, це так званий лимонний скраб. Готується він просто: береться трохи дрібної морської солі і змішується з свіжовичавленим лимонним соком до утворення густої кашки. Потім цим складом натираються руки і ополіскуються прохолодною водою.

Що стосується педикюру, то тут для каїрських модниць просто немає меж. Так як під взуттям все одно не видно нафарбованих нігтів. Для пом'якшення загрубілі шкіри на стопах єгиптянки використовують різні соляні і кавові скраби, змішуючи сіль або кавову гущу з йогуртом або фруктовим соком.
Автор: Інна Сєдих