Краса по-східному
 Схід славиться не тільки своєю мудрістю, але і красивими, вічно молодими жінками. Секретна зброя східних красунь - використання, поряд з продукцією знаменитих косметичних марок, старовинних рецептів, які передаються від покоління до покоління. Основу таких рецептів складають різні тропічні плоди, в яких міститься велика кількість необхідних шкірі вітамінів, масел і мінералів. Долучіться до джерело знань Сходу і побалуйте свою шкіру екзотичної натуральною косметикою.

Авокадо містить комплекс біологічно активних сполук, який дозволяє нейтралізувати токсичні речовини з навколишнього середовища, що діють на нашу шкіру. М'якоть цього плоду є прекрасним природним зволожувачем.

Зволожуюча маска

Очистіть авокадо, розімніть м'якоть вилкою, в масу додайте кілька крапель оливкової олії. Нанесіть на обличчя і шию на 15 хвилин, потім змийте теплою водою. Після застосування маски шкіра буде зволоженою і більш пружною.

Поживна маска

Змішайте м'якоть авокадо і яєчний жовток. На очищену шкіру обличчя нанесіть отриману суміш і залиште на 20 хвилин. Після цього змийте її. Дана маска особливо підходить для сухої шкіри, прекрасно живить її і розгладжує сіточку дрібних зморшок.

Для жирної шкіри більше підійде маска, головним компонентом якої є сік лимона. Він має антибактеріальну і освіжаючим дією. Лимон допомагає зменшити кількість жиру, який знаходиться на поверхні шкіри і відновлює її кислотно-лужний баланс. Склад маски: сік половинки лимона, 1 яйце і кілька крапель оливкової олії змішайте в однорідну масу. Нанесіть на обличчя на 20 хвилин, потім змийте.

Лимон - незамінний помічник у зміцненні волосся і надання їм блиску і сяйва. Видавіть сік одного лимона, додайте в нього 1 ст. ложку меду і 1 ст. ложку соку алое. Нанесіть засіб на волосся і рівномірно розподіліть. Потім оберніть голову поліетиленом і махровим рушником. Через півгодини вимийте волосся шампунем.

Кокосова м'якоть містить різні мінеральні солі, поживні речовини, а також вітамін Е - джерело молодості і краси шкіри. Для того, щоб зняти подразнення шкіри, її лущення і сухість, намажте особу скибочкою кокоса, виключаючи області навколо очей. Через 15 хвилин вмийтеся спочатку теплою, а потім холодною водою. Шкіра придбає матовість, а запалення дуже скоро пройде. Щоб подарувати волоссю блиск і життєву енергію, скористайтеся рецептом маски для волосся: додайте в кокосове молоко дві чайні ложки кокосового масла і один жовток, ретельно перемішайте і нанесіть на вологе волосся. Через 10 хвилин вимийте волосся шампунем.

Алое відомий кожному з дитинства, але його частіше використовують як лікувальний засіб, ніж косметичного. Між тим, це рослина впливає на вироблення колагену, володіє загоює дією і здатне накопичувати і утримувати вологу всередині шкіри. Все це робить алое незамінним компонентом масок, призначених для профілактики старіння шкіри.

Омолоджуюча маска

Візьміть 1 ст. ложку подрібненої м'якоті алое і стільки ж густих вершків. Нанесіть суміш на обличчя на 20 хвилин, потім змийте теплою і вмивайтеся холодною водою.

Поживна маска

Подрібніть м'якоть алое і свіже листя м'яти. Візьміть по чайній ложці кожного інгредієнта і змішайте. На обличчя нанесіть вершки, потім, поверх них - отриману суміш. Через 20 хвилин змийте.

А для чутливої ​​шкіри можна приготувати таку маску: 1 ч. Ложку м'якоті алое змішайте з 1 ст. ложкою квіток троянди і такою ж кількістю квіток ромашки. Всі залийте окропом і почекайте, поки охолоне до кімнатної температури. Змочіть у відварі марлю і покладіть на обличчя на 20 хвилин. Потім вмивайтеся холодною водою.
Автор: Наталя Біатова


 Рецепти краси від індійських жінок
 "Для підтримки Краси на землі ростуть певні трави. Використовуйте їх для збереження молодості".
(з давньоіндійських текстів)


Індія є однією з найстаріших цивілізацій світу. Культура Індії перейнята духом радості - це проявляється в музиці, танці, костюмі, світогляді індійського народу. Вона допомагає усвідомити безперервний зв'язок людини і природи, перейнятися прагненням осягнути вершини людського духу.

Індійські жінки одні з найкрасивіших на планеті. Вони завжди славилися своєю чарівністю і умінням використовувати дари природи собі на благо. Крім відмінних природних даних у них дуже ніжна і доглянута шкіра, чим можуть похвалитися не всі навіть сьогодні в поху технічного прогресу і розвитку нових технологій. Для них натуральна космеітіка вже кілька тисячоліть є не тільки частиною медицини та косметології, а й культури в цілому.

Індійський SPA центр у Вас вдома

Перед прийняттям ванни змішайте висівки пшениці з теплим молоком і куркумою. (Куркума являє собою корінь рослини із сімейства імбирних, Curcuma longa. Згідно "Аюр-веде", куркума при зовнішньому застосуванні виліковує багато захворювань шкіри і очищає її). Отриману масу нанесіть на все тіло. Це - традиційний ритуал перед прийняттям ванни, він допомагає пом'якшити і освітлити шкіру.

Щоб шкіра була ніжною і бархатистою індіанки, під час прийняття ванни додають у воду наступні Інгрід:
• будь-яке рослинне масло (мигдальне, оливкова, рожеве);
• кілька ложок меду, щоб зробити шкіру гладкою і шовковистою;
• кілька ложок яблучного оцту для роздратованою, сухої шкіри.

Ванночка для ніг.

Додайте 2 столові ложки морської солі і 3 столові ложки рожевої води (рецепт приготування у статті "Роза: формула краси") дуже теплу воду, попарте ноги протягом 15 хвилин. Це не тільки усуне утома, але також пом'якшить шкіру ніг і допоможе видалення відмерлих тканин.

Шкіра як персик

Цвітіння маска. Натріть на тертці половину персика і змішайте його з 1 столовою ложкою рожевої води. Нанесіть на обличчя. Це - відмінне пом'якшувальну і очищає засіб.

Як відомо, овочі багаті вітамінами і мінералами. Використовуйте воду, в якій варилися овочі (особливо капуста, шпинат і квасоля), в якості прекрасного лосьйону з вітамінами для обличчя. Таку воду слід використовувати відразу, поки вона свіжа.

Мигдальний скраб для обличчя. Окропом залийте мигдальні горіхи, коли вони розтопляться видаліть шкірку. Висушіть і подрібніть їх за допомогою м'ясорубки. Змішайте з невеликою кількістю сиру або густого йогурту і використовуйте як скраб для обличчя.

Можна просто додати кілька крапель мигдалевої олії в йогурт або сир і нанести на обличчя в живильному якості маски. Мигдальне масло має багатий вітамінами склад. У цьому маслі є насичені жирні кислоти, які легко сприймаються шкірою, затримують в її клітинах вологу, тим самим підтримуючи свіжий і еластичний вигляд.

Маска з картоплі.

1 столову ложку картопляного соку змішати з 1 столовою ложкою косметичної глини і нанести на шкіру обличчя. Картопля містить вітамін С і очищає шкіру від плям, а глина вбирає жир і бруд.
Рецепт для жирної та комбінованої шкіри. М'якоть авокадо або папайї нанесіть на обличчя як маску. Ферменти допомагають позбавлятися від мертвих клітин, чистять і живлять шкіру.

Розкішне волосся

Щоб волосся було густим і блискучим, коріння волосся повинні бути міцними, а шкіра голови - здоровою і доглянутою.

Хна - це кращий природний кондиціонер волосся, який пом'якшує, додає сяйво, живить і також зміцнює коріння. До порошку хни, додайте 2 столової ложки лимонного соку, два сирих яйця і достатня кількість сиру або густого йогурту, щоб отримати густу масу. Нанесіть на волосся на 30-40 хвилин, надіньте утеплюючий ковпак. Потім змийте.

Ополіскувач для жирного волосся.

Залийте 2 жмені висушених квітів календули 4 склянками окропу. Дайте настоятися 1:00. Процідіть і охолодіть. Використовуйте як ополосківатель для волосся. Календула містить гіркі речовини, слиз, органічні кислоти, ефірні олії, каротин, вітамін С, флавоноїди. Протимікробну дію календули прискорює регенерацію шкірних та інших тканин, стимулює обмін речовин в клітинах шкіри.

Як зберегти молодість і красу? - Це питання хвилювало жінок всіх часів і народів. Історичні літописи розповідають нам про косметичних засобах древніх і зниклих цивілізацій. Так чому ж нам не скористатися перевіреними тисячоліттями рецептами, протестованими не одним мільйоном жінок і чоловіків, у XXI столітті, коли екологічність стає символом здоров'я?
Автор: Інна Сєдих


 Квітка з Гюлистан
 Роза - королева серед квітів, здивувавши своєю красою древніх, залишилася загальною улюбленицею і донині.

Безумовно, троянда - «цариця квітів». Практично по всьому світу Її любили, Їй поклонялися, Її оспівували з незапам'ятних часів. Про неї складено багато легенд, з нею пов'язано багато містичних історій. Їй приписують магічні властивості. Родовід троянди сягає в глибоку давнину: цей яскраво квітучий чагарник був відомий ще за 3, 5 тисячоліття до нашої ери. З найдавніших часів перед красою квітки схилялися всі народи, особливо в країнах Сходу. Найперші відомості про троянду зустрічаються в давньоіндійських оповідях, проте, батьківщиною «цариці» є, швидше за все, Персія (сучасний Іран). У перекладі на староперсидский мову троянда звучить як «гюм», і з давніх пір Персія ласкаво називається Гюлістане - «садом троянд».
Перси дуже любили свої квіти, і найпопулярнішою темою їх поезії є краса весни і любов солов'я і троянди: якщо троянду зривають, соловей скрикує.

Індуси з давнини пов'язували з трояндою любов, радість, таємницю і тишу. В Індії троянда вважалася такою цінністю, що, відповідно до древнім сказанням, що приніс троянду цареві міг просити у нього, що завгодно. В індійських переказах говориться, що красива з жінок - Лакшмі - народилася з пелюсток троянди. Вішну, хранитель Всесвіту, побачивши красуню, не стримався і розбудив її поцілунком.

Однак, є теорія, що благоухающую перську троянду завіз до Індії правитель Бабур, що заклав основи імперії Великих Моголів. Він присвятив більшу частину свого життя розведенню садів. А дружині його правнука - імператора Джахангира Нур Джаган - приписують відкриття рожевого масла. Імператор вирішив зробити подарунок доньці на день народження і заповнив пелюстками троянд навколо замку Джехангира. Через якийсь час на поверхні води у рові з'явилася рожева есенція, яку так і назвали - масло Джехангира.

Перси робили рожеве масло по-іншому: вони брали червону троянду, счищали пелюстки в посудину з оливковою або кунжутним маслом і виставляли його на сонці. Другий етап приготування починався, коли пелюстки міняли свій колір на білий. Тоді їх акуратно витягували і додавали наступну порцію. У середньому для виробництва глечика рожевого масла потрібно було провести близько семи процедур зміни «наповнювача».

Троянди вважалися також невід'ємною частиною деяких релігійних ритуалів. У таджиків існував древній «Свято червоної троянди», який був пов'язаний з культом умираючих і богів рослинності. Під час цього свята на Мазарі Ходжі Баха-утдіна, розташованому недалеко від Бухари, влаштовувалися народні гуляння, і святкують поливали один одного рожевим маслом.

Будучи сама недовговічною, троянда продовжує молодість шкіри. Засоби по догляду з трояндою сприяють живленню сухої шкіри, купірує запальні процеси. Рожеве масло - чудове зволожуючий засіб і антисептик. Особливе місце займає троянда в ароматерапії. Воно допомагає розвантажити голову, зняти напругу і почуття страху і, як результат, запобігти або вилікувати депресію. Ефірне рожеве масло допомагає поліпшити настрій і сон, але, з іншого боку, бадьорить.

Рожева вода

Рожева вода на Сході використовувалася у всі часи для обмивання. Для її приготування в невеликому тазику на ніч замочується 2-4 червоні або рожеві троянди в теплій (ні в якому разі не гарячою) воді. Якщо вранці і ввечері протирати рожевою водою обличчя, шкіра стає пружною, еластичною, зникають зморшки. Особливо добре впливає на суху шкіру, усуває лущення і роздратування. Омолоджує, надає рівний, гарний колір. Розсмоктує невеликі шрами і розправляє зморшки.

 Квітка з Гюлистан
 Маски з пелюсток троянд

- Для приготування маски вам буде потрібно 2 столові ложки горілки, пелюстки 2 великих червоних троянд, 50 г рисового борошна, 250 г мінеральної води. Залити пелюстки горілкою і мінеральною водою, дати настоятися 20-30 хвилин, поки вони не посветлеют. Процідіть настій і додайте інші інгредієнти і перемішати. Тонким шаром нанести на шкіру. Через 20 хвилин змити водою. Не підходить для сухої шкіри.

- Висушені пелюстки 4-5 троянд подрібнити в кавомолці для отримання рожевого пудри. До чайній ложці пудри додати 1 чайну ложку вершків, 1 чайну ложку яєчного білка, все ретельно перемішати і дати настоятися протягом 5-6 хвилин. Отриману суміш накласти на попередньо очищену шкіру обличчя і шиї на 20-30 хвилин. Маска підходить для нормальної і жирної шкіри.

- Чайну ложку рожевої борошна змішати з 1 чайною ложкою живильного крему (вершкового масла або свинячого жиру). Нанести на шкіру обличчя і шиї. Підходить для сухої шкіри обличчя.

- 1-2 столові ложки рожевої пудри всипати в порцелянову чашку і додати теплу воду до отримання густої кашки. Безперервно помішуючи, нагріти її на пару протягом 7-10 хвилин, злегка остудити і накласти на обличчя і шию. Через 20-25 хвилин маску видалити ватним тампоном, а обличчя обполоснути теплою водою. Рекомендується для млявою, шірокопорістой шкіри.

- При надмірно чутливою, роздратованою шкірі 1 столову ложку пелюсток троянди заварити склянкою окропу, накрити кришкою, дати настоятися 30 хвилин, процідити. Настій заправити крохмалем (як для густого киселю), нанести на обличчя на 15-20 хвилин, потім змити водою.

- Зварений круто яєчний жовток розтерти з чайною ложкою оливкової олії і чайною ложкою меду в однорідну масу. До суміші додати рожеву воду до густоти сметани. Якщо суміш вийде рідкою, додати борошно. Маску тримати 30 хвилин. Маска підходить для сухої шкіри.

«Домашнє» рожеве масло

В емальований посуд всипати стакан сухих пелюсток троянд і залити склянкою рослинного масла, поставити на водяну баню на 2:00. Отримане рожеве масло процідити. Очищає, тонізує, живить суху і нормальну шкіру, робить її еластичною.

Лосьйон з рожевих пелюсток

Свіжозірвані пелюстки червоних троянд наполягати на горілці у співвідношенні 1: 1 протягом місяця в темному, прохолодному місці. Цей лосьйон чудово омолоджує шкіру, дезінфікує і додає їй еластичність і блиск. Зберігати лосьйон можна в холодильнику і вживати протягом року.

Ефірне рожеве масло

Рожеве ефірне масло являє собою складну суміш, що складається з твердої частини - стеароптенов (з'єднанні парафінового ряду) - і рідкої частини. При температурі 21-25 градусів ефірна олія має консистенцію жирного мигдалевого масла з сильним запахом і різким смаком. Крім того, в пелюстках троянд знаходяться антоціани, дубильні речовини, вуглеводи, білки і жирне масло. До складу жирної олії входять складні ефіри лауриновой миристиновой, пальмітинової, стеаринової та арахіновою кислот.

Рожеве масло надає допомогу при сухості шкіри, екземі, опіках. Воно омолоджує, регенерує, розгладжує, підвищує еластичність і пружність шкіри, нормалізує роботу сальних залоз, допомагає в боротьбі зі шрамами і стриями, надає шкірі рівний і красивий колір. Масло усуває роздратування, запалення і лущення. Масло усуває видимий судинний малюнок, купероза.

Рожеві ванни

Попередньо розвести 9-10 крапель олії в 1 склянці кефіру, йогурту, молока або вершків. Добавть суміш у воду.

Рожевий крем

Ви можете взяти будь-який крем в баночках, нагріти на водяній бані, додати одну краплю рожевого масла і ретельно перемішати. Користуючись цим кремом, ви переконаєтеся в цілющу дію і ароматі рожевого масла.

В ароматерапії використовується ефірне масло троянди всередину як антисептичний, ранозагоювальний, що полегшує спазми, стимулюючу менструації, а також зовнішньо як в'яжучий, тонізуючий і очищає для шкіри засіб. Ефірне рожеве масло при випаровуванні в аромалампу надає балансирующее, що підсилює внутрішню концентрацію дію.

Аплікації

Змішати 3 краплі рожевого масла з 5 краплями олії макадамії або паростків пшениці. Робити аплікації на вогнища запалення.

Рожеве ополіскування

1-2 краплі олії розвести в склянці теплої води.
Рада. Ефірне масло можна застосовувати вагітним, одночасно з гомеопатичними засобами. Перед застосуванням проводити пробу на переносимість ефірних масел.
Автор: Інна Сєдих