Косметика для східного макіяжу - сурма
 Сурма робить очі світліше і крупніше, очищає їх і запобігає втомі очей і хвороби. Вона справляє враження природності макіяжу, але, в той же час, макіяж воістину східний, при цьому він яскравий, але не вульгарний.

Закутані в темні покривала, щоб приховати себе від очей будь-якого чоловіка, хто не є чоловіком або близьким родичем, красуні Сходу, все ж, віртуозно підкреслювали красу за допомогою графічного і яскравого макіяжу. У часи, коли жінки закривали обличчя, залишаючи відкритими тільки очі, мистецтво макіяжу мало величезне значення. Навіть жінки спекотної пустелі - бедуінкі, забарвлюють брови в колір індиго і підводять очі сурмою. Причому, підведені очі не тільки у дівчат і жінок, але і майже у всіх дітей - хлопчиків, дівчаток і навіть грудних немовлят. Крім декоративної функції, сурма виконувала гігієнічний і лікувальне призначення. Її також використовували як сонцезахисний фільтр, тому й особливість нанесення макіяжу на Сході - чорна смуга по внутрішньому краю століття.

Сурму застосовували в країнах Сходу за 3000 років до нашої ери. Латинська назва елемента пов'язане з мінералом «стиби», з якого в Стародавній Греції отримували сурму. Назва "сурма" походить від турецького слова "Сюрмен", що означає "натирання", "чорніння брів".

Очі східних красунь мали вражати серце чоловіка з першого погляду. Мешканки гаремів вискубували брови, а для догляду за віями використовували сурму, яку готували з баранячого жиру, мигдального масла, усьми, басми і самої сурми. Її наносили тонкою дерев'яною паличкою, іноді додаючи золу. Кожна східна жінка могла приготувати 5-6 видів сурми з різними складами, які окремо використовували для денного макіяжу очей і брів, для особливо святкового і яскравого макіяжу, для лікувального ефекту вночі, а також для зняття втоми з очей і очищення кілька разів на тиждень .

Отже, що ж таке сурма? Одним з найдавніших косметичних засобів для очей була і залишається сурма .  Сурма, або кохлем, - це сульфід сурми, чорний камінь, потовчений в порошок і розведений зазвичай касторовою олією, який використовують як фарби для вій і брів, а також для підведення знаменитих східних «стрілок» .  Найякіснішим «чорним каменем» вважається той, який легко кришиться, має дрібні блискучі частинки, не містить сторонніх домішок і гладкий зсередини .  Але сурма не тільки надає виразність очам і підкреслює їх красу, вона, крім того, дуже корисна для зору і підтримки гігієни очей .  Нею підводять очі навіть грудним дітям, щоб «зміцнити ока», а також в якості захисту від «злого ока» .  Колір порошку арабської сурми коливається від вугільно-чорного, глибокого фіолетового і навіть до блакитно-білого кольору .  Сурма буває суха, рідка з додаванням різних масел, частіше всього, мигдальної, і полугустую - на основі баранячого жиру . 

Незважаючи на велику кількість косметичних засобів, досі арабські красуні підводять очі різними видами сурми. В даний час дуже цінується «підводка» іранського і сирійського виробництва.

Види сурми

- Сурма для очей в порошку

Підфарбовування очей на ніч cурьмой покращує зір, сприяє зростанню вій і видаляє очні виділення. Прекрасно знімає втому з очей і очищає очі.

- Сурма для очей на основі мигдалевого масла, басми і усьми

Даний вид сурми дуже хороший для яскравого східного макіяжу очей і брів. Така сурма має м'яку текстуру. Мигдальне масло живить шкіру повік і надає макіяжу вологість, очі стають великими і красивими, живий блиск додає погляду жвавість. Басма живить вії. А усьма - це прекрасний засіб для стимуляції росту вій і брів.

- Сурма для очей з добавками камфори і рослинних екстрактів
Екстракти індійського агрусу, мигдалевого масла, камфори, доповнюють прекрасне дію сурми. Даний вид сурми прекрасно справляється з підвищеною втомою очей, наприклад, при тривалих навантаженнях на очі при роботі на комп'ютері, водінні автомобіля або інших видах втоми очей. Така сурма застосовується і для швидкого зняття втоми і як профілактичний засіб, наприклад, 1 раз на тиждень.

Техніка нанесення сурми

Для нанесення сурми Вам знадобиться спеціальний посудину кохлем з вбудованою дерев'яною тонкою паличкою, в який засипається сурма і використовується, запобігаючи потрапляння туди води. У випадку, якщо кохлем неможливо дістати чудово можна використовувати просто зубочистку із закругленими кінцями. Паличку необхідно помістити на ніч в оливкове масло, щоб воно вбралося в дерево. Оливкова олія також можна використовувати після процедури для очищення інструменту.

Занурте паличку в сурму, обтрусіть зайві крупиці і проведіть лінію від внутрішнього до зовнішнього краю нижньої повіки поверх вій. Ви також можете провести лінію поверх вій верхньої повіки, орієнтуючись при цьому на форму нижнього. Східні красуні, як правило, проводять лінію по внутрішньому краю верхнього і нижнього століття, буквально торкаючись очі, фарбуючи таким чином у вугільно чорний колір шкіру біля коріння вій. Такий спосіб особливо підходить жінкам великих темних очей. Після нанесення сурми повіки стають чорними навіть у самих коренів вій, так, що білої шкіри не залишається. В кінці дня зайвий порошок збирається в куточках очей, його необхідно просто прибрати. Також потрібно працювати і з макіяжем брів.

Рада.   Якщо Ви носите контактні лінзи, Ви повинні завдавати сурму перед тим, як їх вставляти.

Сурма водоустойчива, але, якщо ви потрапите під дощ, вона може розтектися.

Крихітного кількості порошку вистачить на пару років, і користуватися ним набагато корисніше, ніж комерційної косметикою. Підведення сурмою очі здаються особливо привабливими!
Автор: Інна Сєдих