Дарунки Сходу: чарівні прянощі. Частина 2
 Все-таки дивовижною силою наділила прянощі природа південних країн. Жаркий клімат, нестача води - в таких умовах легко розповсюджуються хвороби та інфекції, швидко псуються продукти. Спекотне сонце і сухий вітер сушать шкіру і волосся. Але природа подбала про людину - подарувала найсильніші природні антисептики і антиоксиданти.

Прянощі у своїй ефективності можуть змагатися з новітніми лікарськими препаратами та косметичними засобами. Продовжимо наше знайомство з ними.

Кориця

Кориця має приємний аромат, улюблениця кондитерів і кулінарів відмінно служить красі та здоров'ю. Ця пряність має властивість м'яко заспокоювати, знижувати артеріальний тиск, як природний антиоксидант має властивість омолоджувати організм. Корицю можна просто додати в сир, молочну кашу або стаканчик йогурту (½ чайної ложки пряного порошку). Якщо з'їсти такий десерт ввечері, сон буде спокійним.

Косметичні рецепти з корицею:

 Дарунки Сходу: чарівні прянощі. Частина 2
 Антицелюлітне обгортання . 1 аптечний пакетик глини змішати з 2 ст. ложками кориці, додати 5 крапель будь цитрусового масла і дві ст. ложки оливкової олії. Нанести на тіло і обернути харчовою плівкою. Тримати 15-20 хвилин.

Скраб для тіла . Додати в половину склянки оливкової олії стакан крупного цукру і 1 столову ложку кориці. Нанести на тіло і помасажувати шкіру до приємної теплоти. Змити теплою водою.

Маска для ніг . У 50 г оливкової олії додати 1 чайну ложку кориці і столову ложку меленої кави. Додати кілька крапель м'ятного масла і пару крапель чайного дерева. Маска наноситься на ступні, які потім обертають харчовою плівкою, і слід надіти шкарпетки. Полежати з півгодини, піднявши ноги на піднесення. Гарне тонізуючий засіб.

Гвоздика

Гвоздика має високий дезодоруючий та антисептичний ефект. Три-чотири гвоздики, додані до будь-якого чаю, знімають похмілля, активізують травлення. Крапля гвоздичного масла швидко припинить зубний біль. Одна гвоздичка, якщо її розжувати, дезодорує порожнину рота.

У косметології вживається гвоздична масло:

Гвоздичная ванна.   У приготовленої воді розчинити 100г морської солі. Додати 5 крапель гвоздичного масла і 200г вершків. Після ванни не потрібно споліскуватися, досить витертися рушником. Процедура заспокоює, розігріває шкіру, освіжає її.

Освіжаюча маска.   Столову ложку аптечної глини змішати з такою ж кількістю вершків або сметани, додати 5 крапель гвоздичного масла, якщо немає алергії, то добре додати чайну ложку меду. Через 10 хвилин змити і нанести крем.

Кардамон

 Дарунки Сходу: чарівні прянощі. Частина 2
   Кардамон додають в чаї. Вважається, що він надає характеру людини врівноваженість, знімає роздратування, має тонізуючі властивості і сприяє лікуванню бронхітів. У косметології використовують масло кардамону, яке сприяє природному клітинному оновленню шкіри, підвищує пружність і прекрасно її очищає. Масло допомагає в боротьбі з целюлітом, його додають в маски, скраби, креми, лосьйони:

Антицелюлітний скраб.   На 50г оливкової олії додаємо 10 крапель олії кардамону і 2 столових ложки морської або кухонної солі. Шкіру обережно масажувати до легкого почервоніння. Змити теплою водою.

Маска для підтяжки обличчя і шиї.   У ложку сметани або вершків додати по 5 крапель олії кардамону, рожевого масла, масло авокадо і мигдалю. Маска наноситься на 20 хвилин. Змивається теплою водою.

Пажитник (Шамбала, Чаман)

 Дарунки Сходу: чарівні прянощі. Частина 2
   Дуже цікава пряність. Використовуються насіння пажитника цілком, але краще розмелені. Пажитник використовують при гінекологічних захворюваннях, важких формах артритів і поліартритів, при лікуванні зовнішніх абсцесів, анемії. Чай з шамбали очищає кишечник, шлунок і нирки, знижує істотно рівень холестерину в крові. Цей чай дуже допомагає хворим на діабет.

Чай з пажитника   допомагає при всіх перерахованих вище проблемах. ½ чайної ложки мелених або цільних насіння заварюється склянкою окропу, нудиться на повільному вогні протягом 5 хвилин, потім додається лимон, мед, м'ята (за смаком). У день такого чаю можна випивати три склянки.

Шамбала в косметології:

Маска для волосся.   1 чайну ложку меленого пажитника змішують з оливковою або іншим рослинним маслом. Можна додати дрібку меленого чорного перцю. Суміш втерти в коріння волосся, голову утеплити. Маску тримати на волоссі півгодини, потім змити. Прискорюється ріст волосся, знищується лупа і виліковуються різні дерматити шкіри голови.

Очищаюча маска для обличчя.   1 чайна ложка шамбали змішується зі столовою ложкою вершків або оливкової олії, наноситься на десять хвилин. Маска допомагає позбутися прищів, різних дерматитів.
Звичайно, це не всі прянощі, які можуть допомогти нашій красі і здоров'ю. Прекрасно, що тепер нам доступні секрети, якими користуються східні красуні. Нам залишається тільки не лінуватися і з любов'ю чаклувати над своєю красою. Подарунки Сходу до наших послуг.
Автор: Тамара Розинська


 Маслянистий апельсин
 Ароматичні ванни з маслом апельсина ефективні при нервовому напруженні, а також целюліті.

Знайомі всім апельсини колись вважалися дорогою східній рідкістю. Апельсинове дерево походить зі Сходу, зокрема з Китаю та Індії. У Росію апельсинові дерева вперше були завезені в 17 столітті з Голландії.

Цікаво!   Людовик XIV відправив на закінчення свого міністра Фуке із заздрості до його апельсиновому саду. Потім король наказав перевезти бажані апельсини у Версаль.

Ефірне масло апельсина - безпечне і не токсична, з солодким фруктовим ароматом. Ефірне масло солодкого й гіркого апельсина давно використовувалося на Сході в медичних і косметичних цілях. У Європі ж воно не використовувалося аж до кінця 17 століття, тому що було рідкісним і дуже дорогим. Сьогодні ефірне масло апельсина одне із найпопулярніших масел по всьому світу.

Важливо!   Саме високоякісне апельсинове масло отримують пресуванням шкірки з відокремленою пульпою.

Ефірна олія апельсина солодкого

Ефірне масло солодкого апельсина має актуальним властивість знижувати зайва вага, тому воно найчастіше застосовується в ароматерапії при ожирінні, для регулювання ваги тіла, а також як відмінно зарекомендувало себе антицелюлітний засіб. Масло регулює вуглеводний і жировий обмін. Масло апельсина добре очищає шкіру, освітлює пігментні плями, сприяє оновленню клітин, покращує колір обличчя. Особливо ефективно апельсинове масло впливає на суху і зневоднену шкіру. Воно освіжає і відновлює її.

Склад

До складу ефірної олії входять: D-лімонен - ​​90%, Н-дециловий альдегід, D-ліналоол, Н-ноніловий спирт, D-терпінеол, ефіри каприлової кислоти, метиловий ефір антранілової кислоти, цитраль, цитронелаль.

Як застосовувати

• Збагачення косметичних засобів: 3-5 крапель ефірного масла солодкого апельсина змішати з 10-15 г косметичного засобу.

• Масаж і самомасаж: 4-5 крапель ефірного масла змішати з 1-2 столовими ложками мигдалевого масла.

• Ванни: У теплу ванну додати 5-7 крапель апельсинового ефірного масла, змішаного з 2 столовими ложками морської солі. Час процедури 10-15 хвилин.

Протипоказання

• Індивідуальна непереносимість. Масло може викликати роздратування чутливої ​​шкіри і підвищити її чутливість до сонця.

• Приймати всередину не можна, так як масло токсично.

Ефірне масло апельсина гіркого

Ефірне масло гіркого апельсина надає антисептичну, протимікробну, противоревматическое, антисклеротичну, жовчогінну, антитоксичну, дезодоруючу, загоює, знеболююче, антидепресивну, протизапальну, антиспазматичну, що збуджує, вторгнень, відхаркувальну, потогінну, стимулюючу, тонізуючу дію.

Склад

Компонентами ефірної олії гіркого апельсина є монотерпени (90%), спирти, альдегіди і кетони.

Цікаво!   Апельсиновий аромат - хороший засіб проти депресії, який стимулює м'язову активність, освіжає сприйняття, допомагає позбутися від безвиході та байдужості, створює романтичний настрій, допомагає відчути смак життя.

Як застосовувати

• Використання масла гіркого апельсина аналогічно застосуванню олії апельсина солодкого.

• Крім того, його можна застосовувати всередину. Масло благотворно впливає на шкірні покриви, слизову оболонку порожнини рота і травні процеси.

• Олія апельсина гіркого можна застосовувати для репарації сухої і нормальної шкіри.
Автор: Інна Сєдих