Акупресура як найдавніший спосіб відновлення енергії та здоров'я
 Методика акупресури (точкового масажу), яку застосовують у сучасних оздоровчих центрах, розроблена на основі східного вчення про пронизують тіло меридіанах і циркуляції по ним енергії Ци. Енергія ця ототожнюється з життєвою силою, а вченню про цю енергії більше 5 тисячоліть.

Сам масаж у міру появи і розвитку нових напрямків у медицині знайшов безліч поширених форм. Техніка акупресури Тапас, Емоційного Визволення, Шиацу - всі ці, частково знайомі багатьом поняття, являють собою різновиди згаданого напряму в нетрадиційній східній медицині.

І через філософське вчення про ці масажних техніках червоною ниткою проходить думка про вплив на спеціальні точки на тілі, які відповідають за баланс життєвої енергії та доставку її до різних органів.


Від філософії до науки

 Акупресура як найдавніший спосіб відновлення енергії та здоров'я


Сьогодні є наукове обгрунтування зціляючого впливу всіх методик точкового масажу. Зводиться воно до того, що певні точки нашого тіла незримо пов'язані з окремими органами.

Як доведено в працях стародавніх східних лікарів і дослідженнях сучасних фахівців, масажну дію на ці самі крапки впливає на функціонування систем організму. У той же час воно побічно допомагає зняти втому, зміцнити імунітет і сили.

Не будемо заглиблюватися в докладне вивчення історії і доказів користі технік акупресури. А краще розглянемо ті з них, які можна застосовувати самостійно, не змінюючи повсякденний графік.

Виявляється, цілком реально за допомогою певних методик точкового масажу відновити запас енергії, уникнути занепаду сил, усунути наслідки стресів, попередити депресії і фізичні недуги прямо під час обідньої перерви. Або ж перед бурхливої ​​дружній вечіркою, підготовка до якої вимагає повного уявного звільнення від робочої суєти.


Самомасаж голови - кращий спосіб попередити неврози і серцево-судинні хвороби

 Акупресура як найдавніший спосіб відновлення енергії та здоров'я
  Акупресура як найдавніший спосіб відновлення енергії та здоров'я


Традиційно масаж голови вважається прекрасним ліками від мігрені, безсоння і супутніх їм недуг. Разом з тим китайська мудрість говорить, що саме верхівка голови - місце з'єднання всіх каналів циркуляції енергії, яка так необхідна для гармонійного функціонування організму.

Відповідно до сучасних медичних даними, вплив середнім пальцем на точку, яка знаходиться на маківці, зміцнює нервову систему. Крім того, як показує практика, подібний масаж знижує кров'яний тиск.

На відстані 3 поперечних пальців від цієї точки в бік лоба або ж 2 пальців від лінії росту волосся до маківки розташована ще одна рефлексогенні зона. Масажувати її рекомендується при прискореному серцебитті і болі в лобної ділянки голови.

Якщо ж дає про себе знати біль у скроневій частині - «задіяти» можна інші рефлексогенні точки, розташовані в лобових кутах волосистої частини голови (на відстані 1, 5 см від лінії росту волосся).

Швидко зняти симптоми стомлення очей і запаморочення допомагає масаж зон, які знаходяться на один поперечний палець вище середніх точок кожної брови. А запобігти неприємні відчуття, що виникають при довгій їзді в транспорті, - вплив на точки, розташовані в потиличній западині з обох сторін від умовної лінії, яка ділить голову на дві частини.

Змусити енергію Ци очистити голову від розумової перевтоми і зробити мислення більш ясним допоможуть інші прийоми - постукування і багаторазовий масаж скальпа. Обидва вони вимагають попереднього розігріву (розтирання) рук.

Постукування повинно здійснюватися по поверхні всієї голови кістками пальців. А масаж скальпа передбачає ряд вертикальних рухів від кордону волосяного покриву до потилиці. При цьому робити його треба кінчиками пальців, розвівши їх попередньо зразок гребінця і з силою притискаючи до поверхні голови.


Масаж шиї - м'яке продовження процедури, очищає тіло і розум

Під час останньої з описаних процедур можна плавно перейти до масажу западини, яка знаходиться біля основи черепа, тобто на задній поверхні шиї. Ця точка вважається в філософських трактатах місцем скупчення негативної енергії. Тому її ще називають «Злі вітри», або «Басейн Вітрів». 20-30-секундне масажування цієї зони усуває будь-якого роду головний біль, біль в очах і в цілому позитивно відбивається на роботі органів чуття.


  Принципи впливу на організм акупресури рук і ніг

Підошви ніг і кисті рук являють собою рефлексогенні зони з тисячами нервових закінчень. І кожне і них «підключено» до певного органу.

 Акупресура як найдавніший спосіб відновлення енергії та здоров'я


 Акупресура як найдавніший спосіб відновлення енергії та здоров'я


Комплексний фут-масаж, до слова, був знайомий нашим далеким предкам, які, як відомо, ходили в простих постолах, виготовлених з жорсткого лика, а то й зовсім обходилися без взуття. У постоли, якщо вірити історичним джерелам Стародавньої Русі, наші предки підкладали листя кульбаби. А іноді ефекту точкового масажу ступень досягали при ходьбі по каменях і нерівній грунті.

Найпростіший масаж ступень може робити абсолютно кожен. Для цього великими пальцями обох рук натисніть на центр лодижечной складки (у місці, де стопа переходить в гомілку), одночасно притискаючи інші пальці до ступні знизу. Після цього круговими рухами помасажуйте подушки під пальцями, по черзі чинячи тиск на зони, що знаходяться між їх суглобами, а в кінці процедури - на центральну частину стопи.

Правильне виконання подібної процедури нормалізує роботу всіх внутрішніх органів і значно підвищує імунітет. Тим часом, масаж стоп допомагає вилікуватися від деяких хвороб суглобів і спини.

Масаж кистей рук включає насамперед погладжування в області розташування лімфатичних судин. Наступний етап цього масажу - розтирання пальців, а потім - обох сторін долонь (прямолінійні і кругові) і щіпкообразние розтирання в зонах між пальцями.

Описані прийоми захищають організм від простудних захворювань і зміцнюють нервову систему. У ході цього масажу корисно також натискати на область нігтьових пластин: це стимулює роботу головного мозку.
Автор: Алла Пилипенко


 Тюрбан: зав'язуємо по-новому (+ покрокові фото)
 Тюрбан - це стильно, погодьтеся. Це не косинка і не хустку, це певний шик. Він рятує від сонця, маскує не надто чисте волосся, при цьому заявляючи про свою господиню як про жінку з родзинкою і відмінним смаком.

Тюрбан можна купити готовий, але найбільший ефект мають ті, які робляться «легким рухом руки» зі звичайного хустки.

 Тюрбан: зав'язуємо по-новому (+ покрокові фото)


Французи кажуть, що жінка з нічого може зробити капелюшок і скандал? Тюрбан з хустки можна віднести до тих чарам, якими захоплюються всі чоловіки.

 Тюрбан: зав'язуємо по-новому (+ покрокові фото)


Існує кілька варіантів, як зі звичайного хустки зробити тюрбан. Мені сподобався один свіжий спосіб, який я підгляділа у блоггерша улюбленого багатьма модницями сайту bellasugar.com. Всього шість кроків і у вас на голові стильна річ!

Крок 1.   Візьміть квадратний хустку і складіть його навпіл, так, щоб вийшов трикутник. Чим більше хустку, тим цікавіше може виходити обсяг.

 Тюрбан: зав'язуємо по-новому (+ покрокові фото)


Якщо хустку з шовку, а волосся пряме, то краще його закріпити шпилькою, щоб він не зісковзував. Треба обернути хусткою голову, щоб три кінці хустки звисали спереду.

 Тюрбан: зав'язуємо по-новому (+ покрокові фото)


Крок 2.   Зав'язуємо два кінці хустки спереду. Якщо ви хочете трохи прочинити лоб, то зав'язуйте вище, майже по лінії початку росту волосся. Якщо лоб буде закритий тюрбаном, то зав'язуйте нижче середини чола. Досить одного вузла.

 Тюрбан: зав'язуємо по-новому (+ покрокові фото)


Крок 3.   Обидва кінці вузла закрутіть в джгут. Третій кут хустки поки висить перед обличчям.

 Тюрбан: зав'язуємо по-новому (+ покрокові фото)


Крок 4.   Формуємо вузол зі скручених двох кінців. Вони самі ляжуть як пучок волосся, якщо ви їх добре скрутили. Потрібно добре закріпити вийшов «пучок», постарайтеся зав'язати або сховати кінці.

 Тюрбан: зав'язуємо по-новому (+ покрокові фото)


Крок 5.   Приступаємо до завершальної стадії. Залишився до цього звисати третій кут хустки починаємо також закручувати.

 Тюрбан: зав'язуємо по-новому (+ покрокові фото)


Крок 6.   Закручуємо до тих пір, поки не сформується такий кокон, куди поміститься наш «пучок». Ховаємо кінець і модний тюрбан готовий!

 Тюрбан: зав'язуємо по-новому (+ покрокові фото)


Тепер на пляжі будемо ховатися не від сонця, а від компліментів!

 Тюрбан: зав'язуємо по-новому (+ покрокові фото)


Фото
Автор: Ольга Ларсен