|
Багато рецептів краси (маски, домашні шампуні, скраби, засоби для вмивання) мають у складі масла. Більшість вважає, що вибір масел для домашніх засобів обмежується оливковою, мигдальним і касторовою. Але це не так. Масел продається досить багато. Представляємо короткий путівник по маслам.
Головне у виборі масла - з'ясувати, чи підходить воно вашому типу шкіри і чи можна його використовувати в чистому вигляді, або необхідно розбавляти, щоб не нашкодити шкірі.
Масло жожоба.
Масло жожоба має золотий колір. Що важливо - без запаху нафти. Це масло найближче до складу вашого власного шкірного сала. Прекрасний продукт, не засмічує пори і не подразнює шкіру, не комедогенной. Масло жожоба НЕ алергенів і підходить будь-якого типу шкіри, навіть чутливій шкірі.
Особливо варто порекомендувати масло жожоба для тих, у кого жирна шкіра, оскільки воно допомагає регулювати вироблення шкірного сала, руйнуючи пробки шкірного сала в порах. Це допомагає шкірі повністю відновитися. Відновлює природний баланс рН. Масло жожоба застосовують і для шкіри, і для волосся.
Інший плюс - тривалий термін придатності (2 роки і більше), безпека. На відміну від інших масел, масло жожоба можна відразу застосовувати на шкіру, не розбавляючи перед нанесенням. Масло жожоба є так званим базовим маслом, тобто на його основі можна готувати різні засоби, наприклад, масажні суміші.
Масло виноградних кісточок.
Як і масло жожоба, воно легке, без запаху, швидко вбирається в шкіру. Підходить для будь-якого типу шкіри, але оскільки володіє злегка в'яжучим ефектом, то особливо рекомендується для нормальної і жирної шкіри. Масло виноградних кісточок буквально наповнене вітамінами, мінералами, антиоксидантами і жирними кислотами. Тому є незамінним помічником у боротьбі з прищами, зморшками та іншими пошкодженнями шкіри. Можна застосовувати, не розбавляючи.
Оливкова олія.
Масло дуже густе, викликає трохи важкуваті відчуття на шкірі, але зате безпрецедентно зволожує шкіру. Оливкова олія ще називають альтернативним кондиціонером для шкіри. Олеїнова кислота в його складі допомагає у відновленні клітин. А зволоження відбувається за рахунок того, що оливкова олія вбирає вологу з шкіри, створюючи захисний і зволожуючий бар'єр на поверхні шкіри. Це дозволяє шкірі дихати і розгладжує її. Оскільки оливкова олія хороший зволожувач, то особливо рекомендується для сухої і лупиться шкіри, краще їм користуватися на ніч або в рецептах для нічних засобів. Для жирної і проблемної шкіри не завжди ефективно, а іноді й шкідливо.
Масло авокадо.
Одне з найбільш зволожуючих і легко засвоюваних масел. Ідеальний вибір для сухої, пошкодженої шкіри, а також для старіючої шкіри. Добре заспокоює і розгладжує. Здатне проникати в глибокі шари шкіри, тому ідеально заліковує і відновлює шкіру. Одне із застосувань - лікування шкіри після перебування на сонці і після рубців. Воно також допомагає шкірі підвищити рівень виробництва колагену. Незважаючи на те, що на дотик не дуже жирне, але на шкірі відчувається як важкий масло, так що краще всього його використовувати в нічних рецептах. Масло авокадо досить сильне, його не варто використовувати в чистому вигляді, зазвичай його розбавляють маслом жожоба.
Масло солодкого мигдалю.
Підходить для всіх типів шкіри, нежирне на дотик, легко вбирається і добре зволожує. Використовуйте його, якщо у вас суха шкіра, є запалення, лущення, свербіж. Добре допомагає в боротьбі з симптомами псоріазу та екземи.
Соняшникова олія.
Масло для всіх типів шкіри. Легке, нежирне, у складі - вітаміни A, D і E, так корисні для шкіри. Добре вбирається в шкіру і ефективно живить.
Кокосова олія.
Дуже густе, важке, малопрозорих. Особливо корисно для сухої, лупиться шкіри і для чутливої шкіри. Лікує опіки, укуси комах, деякі інші захворювання шкіри. Незважаючи на густоту, масло кокоса не жирне, що не комедогенноє, легко вбирається. Чудовий продукт для волосся і шкіри губ. Робить шкіру більш наповненим і пружною.
Конопляна олія.
Це масло набуває все більшої популярності завдяки своїм чарівним, буквально зціляючим шкіру властивостям. Особливо гарний продукт для сухої і зрілої шкіри. Однак є попередження: конопляну олію алергенів, тому не всім може підійти. За складом нагадує природні ліпіди шкіри, а всередині - запас незаменітих жирних кислот. Легко вбирається, добре зволожує і розгладжує зморшки. Конопляна олія не потрібно розбавляти, його можна застосовувати відразу.
Масло абрикосових кісточок.
Підходить для зрілої шкіри, прибирає дрібні зморшки і розгладжує глибокі складки. Легко вбирається в шкіру, хоча по відчуттях важкувато. Власницям сухої і чутливої шкіри також можна користуватися маслом абрикосових кісточок.
Масло макадамії.
Батьківщина цього горіха - Австралія. Масло макадамії дуже схоже на масло жожоба, бо також за складом дуже близько до складу шкірного сала. Це масло можна використовувати, щоб захищати шкіру, відновлювати сальний баланс, воно швидко вбирається і сприяє регенерації шкіри. Відмінно підходить для сухої і пошкодженої шкіри.
Масло фундука.
Рекомендується для жирної, вугруватої шкіри. Це легке і нежирне масло, з в'яжучими властивостями, допомагає підтягнути і тонізувати шкіру. У складі - дуже високий рівень жирних кислот, це допомагає стимулювати кровообіг і відтворення клітин. Але для використання такий цінний склад варто розбавляти, наприклад, маслом жожоба.
Олія насіння шипшини.
Відмінний продукт для сухої і зрілої шкіри, а також для лікування рубців. Приємно пахне, багате вітаміном С, що допомагає зменшити ознаки старіння і прискорити процес оновлення клітин. Але це масло не підходить для жирної або вугруватої шкіри. Крім цього, його можна використовувати тільки в якості добавки, не в чистому вигляді.
Є ще чимало масел, корисних для шкіри. Одне з відкриттів кількох останніх років - Арганова масло, популярно також лляне, рапсове, касторове. Всі масла зараз в доступній продажу, за прийнятною ціною, тому є сенс скористатися такими простими і ефективними для шкіри і волосся продуктами.
|
Гейша - мрія будь-якого японця - ідеальне поєднання внутрішньої і зовнішньої краси. Гейша - жінка-загадка, таємниця за сімома печатками. Гейша - гармонія жіночого начала.
В даний час слово
«Гейша»
стало загальним для позначення жінки-ідеалу - екзотичної красуні в яскравому кімоно, в якому вона схожа на чудова квітка, помахом вій змушувала тріпотіти серця чоловіків. Однак гейша в дослівному перекладі з японської означає «людина мистецтва» або «людина, що володіє майстерністю». Найчастіше гейшами ставали дівчатка з бідних сімей, продані в будинку гейш, дочки власниць таких будинків або дочки самих гейш. Майбутні гейші навчалися мистецтву співу та гри на музичних інструментах, мистецтву аранжування квітів, вмінню вибирати і носити кімоно, традиційних танців, каліграфії та живопису, також гейші повинні були вміти вести чайну церемонію.
Основними центрами культури гейш стали Кіото, Осака і Токіо, де вони вперше з'явилися в XVII сторіччі. У ті часи, коли японкам було уготовано становище лише господині будинку, саме гейші змогли відвоювати нову роль для жінки - господині карюкай або «світу квітів та верб» - так в Японії називають життя і професійну діяльність гейш і їх учениць - майко
Раціон квіткових фей
Стрункість
- Обов'язкова умова краси для японської жінки-квітки. Ніжністю і красою своєї шкіри японки зобов'язані, в першу чергу, свого раціону: рис, морепродукти і свіжі овочі. Достаток ненасичених жирних кислот, фосфору і йоду самим позитивним чином позначається на зовнішності, зокрема, шкірі та волоссі. Крім того, помірність в їжі - найкраща з дієт.
Основу раціону японок і японців здавна становив
Рис
. Недарма одне із старовинних назв Японії - "Земля рисових колосків". До складу рису входять 8 найважливіших амінокислот, які потрібні людському організму для створення нових клітин. Зерна рису на 7-8% складаються з білків. На відміну від інших злаків, у рисі не міститься глютену - рослинного білка, який викликає алергічну реакцію у деяких людей. Рис майже не містить солі, тому він сприяє стрункості. Рис містить багато калію, в ньому також є фосфор, цинк, залізо, кальцій і йод. Рис - важливе джерело вітамінів групи В, які сприяють зміцненню нервової системи і надають сприятливий вплив на стан шкіри, волосся і нігтів.
Морепродукти та риба
- Друга складова японського раціону - володіють високопоживними властивостями. У їх м'ясі містяться незамінні амінокислоти, присутні більше 37 мікроелементів. Мідь, що бере участь у синтезі гемоглобіну крові; цинк, необхідний для синтезу ДНК і РНК, кобальт - для формування червоних кров'яних тілець і підтримки в здоровому стані нервових тканин. Не менш корисні для організму і інші мікроелементи, що містяться в морепродуктах, такі як марганець, нікель, титан, хром та ін.
На думку японців, не можна виключати з раціону і жири. Рослинна олія (оливкова або соняшникова) позитивно впливає на організм, даючи йому необхідні кислоти - навіть чайна ложка масла здатна продовжити життя і дати організму необхідні речовини.
Звичайно, не варто пояснювати прекрасний зовнішній вигляд красунь-гейш тільки традиціями здорового харчування - багато залежить і від догляду за шкірою, волоссям, тілом. Є й тут у японок і свої секрети.
Водоспад шовкових волосся
Володарка чоловічих сердець не мислима без ідеальної зачіски. Тому ще в період учнівства майбутня гейша або майко ходить до перукаря щотижня і спить на дуже жорсткому валику, щоб не зіпсувати дорогу роботу майстра. Однак, до революції у створенні косметичних засобів і початку масштабного виробництва і використання промислових beuty-продуктів, похід в древній «салон» був справжнім випробуванням для юної майко. Волосся розчісували і відпарюєте розпеченим металевим праскою, а після наносився спеціальний склад, що фіксує зачіску. Від виниклої лупи позбувалися кардинальним чином - вишкрібали спеціальними паличками або навіть нігтями. Від постійних складних зачісок на місцях, де кріпляться спеціальні петлі для підтримки волосся, утворювалися з часом залисини, які зараз можна скорегувати тільки хірургічним шляхом.
Щоб волосся не ставали млявими, що не стоншуються і не втрачали блиск, гейші користувалися різними складами.
живлення
Одним з основних елементів догляду для волосся, обличчя та тіла у гейш було масло камелії, яке містить рослинні білки і олеїнову кислоту. Нанесіть це масло по всій довжині на злегка вологе волосся і накрийте теплим махровим рушником. Через 15-20 хвилин змийте з шампунем масло з волосся.
Каки або японська хурма
- Національний фрукт Японії. Хурма містить вітамін С, хороший джерело бета-каротину і калію. Для приготування японської маски для волосся потрібно очистити хурму від шкірки, вийняти кісточки і розім'яти до стану пюре фруктову м'якоть. Змішати кашку з 1 столовою ложкою вершків і одним жовтком. Нанести суміш на волосся, розподіливши по всій довжині. Накрити теплим махровим рушником. Через 20-30 хвилин змити з шампунем.
Соєві боби
- Улюблений овоч японців. Соя - багате джерело білка, за кількістю амінокислот цей рослинний білок наближається до тварини. Соя славиться великою кількістю вітамінів (D, C, E, бета-каротин, B2). Крім того, в сої міститься безліч всіляких мікро - (залізо, марганець, бор) і макроелементів (калій, фосфор, кальцій), а також лецитин. Тому для живлення волосся дуже корисно робити соєві маски. Можна для складу приготування скористатися соєвої борошном - змішати 4 столові ложки з 3 ложками вершків, додати 1 чайну ложку масла камелії. Все перемішати і нанести на сухе волосся. Накрити теплим рушником. Змити через 30-40 міну з шампунем.
Для приготування маски можна використовувати і самі боби. Для цього їх потрібно замочити на ніч у воді (~ 200/300 грам). Вранці м'які боби розім'яти виделкою і змішати з вершками і маслом камелії. Все перемішати і нанести на сухе волосся. Накрити теплим рушником.
Зміцнення
Для зміцнення і зростання японки втирали в коріння суміш з морської солі і водоростей. Змішайте сіль і будь водорості в пропорції 2: 1 (якщо буде потрібно, водорості можна подрібнити) і втирайте отриману суміш в коріння волосся. Накрийте волосся теплим махровим рушником. Через 20-25 хвилин змийте сіль і водорості і вимийте голову.
Тінізації
Для того щоб оживити втомлені волосся гейші ополіскували їх традиційним зеленим чаєм. Завдяки вмісту великої кількості вітаміном та інших активних речовин, зелений чай повертав життя в тьмяні втомлені волосся.
Також для тонізації згідно японськими рецептами можна використовувати настій китайської троянди або гибискуса. Для його приготування залийте три столові ложки пелюсток троянди трьома склянками окропу, дайте настоятися. Нанесіть настій на чисте вологе волосся, через 10-15 хвилин змийте водою.
Для жирного волосся
Чудовим засобом для боротьби з підвищеною жирністю волосся є маска з білої глини і рисових висівок (пропорція 1: 1). Розведіть суху суміш теплою водою до кашоподібного стану і нанесіть на волосся. Укутайте голову теплим махровим рушником. Через 20-25 хвилин вимийте голову з шампунем.
М'якість
Для додання м'якості своїм жестковатим від природи волоссю японки використовували маску зі сливи. Візьміть 4-5 слив середнього розміру. Очистіть від шкірки, вийміть кісточки. Фрукти розімніть до стану пюре, додайте пару ложок рисового борошна, додайте ½ -1 чайної ложки масла камелії і 1 чайну ложку вершків, перемішайте. Перед миттям голови розділіть волосся на пасма і нанесіть отриману масу на корені і волосся по всій довжині. Укрийте голову теплим рушником. Змийте через 30-40 хвилин з шампунем.
Гейші відточували свою майстерність сторіччями. Шліфували рецепти краси за тілом та волоссям, доглядали за собою і «зовні» і «зсередини». Так, давай ті ж скористаємося перевіреними часом рецептами для підтримки своєї молодості і краси.
Далі буде...
|
|
|
|
|
|