|
Визнаними майстрами в цьому питанні вважаються азіатські красуні. Не так давно європейки й американки відкрили для себе знамениту корейську систему догляду за обличчям. У ній - до 17 кроків і майже стільки ж шарів різних засобів.
Поява в нашому побуті багатозадачних косметичних засобів, звичайно, значно скорочує кількість шарів косметики. Але все одно залишається досить багато коштів, які ми використовуємо щодня. І
головний секрет
, - Вважають корейські косметологи, -
це не тільки те, що ви наносите на обличчя, але і те, в якому порядку
.
Отже, відкриваємо знамениті секрети лайерінга (від англ. Layering - нашарування). Ми не будемо вас лякати 17-крокової системою, давайте розглянемо доступний варіант нашарування косметики.
Загальні правила нашарування косметики:
1. Завжди починайте з більш легкого по консистенції продукту. Наприклад, сироватки завжди йдуть на початку, оскільки мають легку текстуру і поставляють в шкіру активні інгредієнти найефективніше.
2. Між шарами (продуктами) беріть невелику паузу: потрібно дати засобам вбратися і почати працювати.
3. Дотримуйтесь не тільки правило легких і важких текстур, слідуючи від більш легких - до більш важких. Важливо, щоб кошти, створені на водній основі, передували продуктам на масляній основі.
4. Після активних сироваток - зволожуючий засіб, який виконує роль ущільнюючого вологу. Це дозволяє зберегти зволоженість шкіри і дати сироватці продовжувати працювати.
5. Додавайте масла для лікування конкретних областей. Це найбільш важкий по консистенції продукт, і наноситься після крему.
6. Захист від сонця. Засіб з SPF не можна пропускати, особливо в літній час. Це повинен бути найлегший шар на початку дня, якщо ви вдаєтеся до багатошаровій системі догляду.
7. Не дійте бездумно. Є інгредієнти, які небажано комбінувати. Наприклад, бета- і альфа- гідроксидні кислоти небажано змішувати з ретиноїдами, це може призвести до почервоніння і лущення шкіри. Крім того, ці кислоти роблять антиоксидантні засоби неефективними. Запам'ятайте також, що перекис бензоїлу і ретиноїди є взаємовиключними, оскільки деактивують один одного.
8. Завжди «слухайте» свою шкіру. Шкіра може «втомлюватися» від великої кількості різних продуктів. Пробуйте виключати різні кроки зі свого відходу, щоб знайти власний оптимальний раціон догляду за шкірою.
А тепер розглянемо правила нашарування для конкретних випадків.
Ранкові шари
Крок 1. Умивання.
Очистіть обличчя за допомогою миючого засобу або лише однією водою. І легко масажуйте особа, не зрушуючи шкіру. Після - акуратно поплескуйте рушником обличчя, щоб висушити.
Крок 2. Тонік.
Цей продукт покликаний пом'якшити верхній шар шкіри, видалити залишки миючого засобу - все це сприяє кращому поглинанню вологи та інших активних інгредієнтів косметики. До речі, в Японії жінки часто використовують метод, званий лосьйон-маска або тонік-маска. Японські косметологи змочують серветки в тоніці і накладають їх на обличчя на 3 хвилини.

Крок 3. Сироватка
(або есенція). Молекули в сироватках набагато менше, ніж у зволожуючий крем, тому що сироватки створені для вирішення конкретних проблем глибоко в шарах шкіри. До таких проблем можна віднести зморшки або темні плями.
Крок 4. Лікувальні продукти.
Після сироватки можна додати спеціальні лікувальні продукти, наприклад, такі як тимчасові філери (наповнювачі для зморшок) або засоби для лікування акне або темних пігментних плям.
Крок 5. Зволожуючий засіб.
Азіатські косметологи називають цей крок «блокування вологи». Для жирної шкіри слід використовувати емульсії, для інших типів шкіри - креми. Розігрійте засіб в долонях перед нанесенням на обличчя, це поліпшить вбирання в шкіру. Після того, як засіб розподілено на обличчі, знову потріть руки один об одного і поки вони теплі, покладіть долоні і пальці на обличчя: тепло допомагає при абсорбції поживних засобів.
Крок 6. Легкий масаж.
Після застосування зволожуючою сироватки або емульсії натисніть пальцями на обличчя, як ніби граєте на піаніно. Але особа не повинна при цьому червоніти!
Крок 7. Засіб з сонячним фільтром.
Азіатські косметологи вважають, що це важливо не тільки в літній час, але й протягом усього року.
Вечірні шари
Вечірній догляд дуже важливий для шкіри, і якщо ви поки обмежуєтеся тільки ранковим відходом - спробуйте азіатську вечірню систему. Можливо, саме це змінить вашу шкіру в кращу сторону. Нічний час - це час харчування і лікування шкіри, тому нічний догляд може суттєво вплинути на стан шкіри.
Крок 1. Подвійне очищення.
Це означає двофазний процес. Спочатку використовується засіб для зняття макіяжу, а потім миючий засіб (у вигляді крему або пінки).
Крок 2. Скраб.
Цей крок не щоденний, японки і кореянки не особливість любительки цього засобу, тому застосовують скраб для шкіри не частіше 1 разу на 7-10 днів, вечорами після очищення шкіри.

Крок 3. Сироватка.
Не забувайте при застосуванні сироватки масажувати шкіру. Це стимулює кровообіг, зменшує і запобігає появі зморшок, подлечивает шкіру, мінімізує процес старіння шкіри.
Крок 4. Лікувальні засоби.
Це продукти для точкового застосування від акне, пігментації, зморшок, сухості та ін.
Крок 5. Зволожуючий крем.
Згадайте рада про розігрів продукту, а також можете більш інтенсивно натискати пальцями по всьому обличчю. Важливо використовувати саме нічний продукт, щоб не перевантажувати шкіру зайвими інгредієнтами, наприклад, такими як сонячний фільтр.

Як бачите, багатоступінчастий догляд тільки на перших погляд здається дуже складним. На самому, справі, якщо дотримуватися правил лайерінга, вам сподобається цей підхід. До речі, вважається, що слідування постійним ритуалам краси є додатковим способом боротьби зі стресом, це заспокоює і додає впевненості.
|
Це одне з найбільш доступних засобів у світі - рисова вода. А за ефективністю і різноманітності застосувань її можна порівняти хіба що з содою або лимонним соком. Зустрічайте азіатський рецепт краси, який зараз переживає нову хвилю популярності.
Рисове очищення шкіри
Рисова вода містить вітаміни, такі як В, С, Е, а також мінерали. Цей склад зменшує пори, пом'якшує шкіру, підсвічує. І, між іншим, такий чарівний склад дає шкірі захист від сонця.
Знаменитий азіатський рецепт
- для вас. Для очищення шкіри вам потрібно трохи білого рису і водопровідної води.
1) Промийте одну або підлогу чашки рису, щоб видалити від пилу і бруду.
2) Помістіть рис в емальовану миску, залийте водою і залиште на 15 хвилин. За цей час вітаміни і мінерали будуть просочуватися в воду. Це і буде ефективний миючий засіб для шкіри.
3) Коли пройде 15 хвилин, злийте воду в чисту посудину. Рис не викидайте, з нього можна готувати.
Отриманою рисової водою потрібно вмиватися. Наносити на обличчя і легко масажувати протягом 1 хвилини. І це все! Всього одне застосування - і ви напевно помітите м'якість, ніжність і молодість вашої шкіри.
Зберігати рисову воду слід в герметичному контейнері в холодильнику, не більше 5 днів.
Рисова вода для волосся
Між іншим, рецепт рисової води стане в нагоді і для вашого волосся. Якщо мити або обполіскувати волосся рисової водою, то ви отримаєте м'якість і блиск без застосування дорогих салонних процедур.

Рисова вода для схуднення
Якщо стоїть завдання схуднути, то рисову воду слід готувати по-іншому. Вам буде потрібно рисовий відвар. Просто наступного разу, коли будете варити рис, налийте набагато більше води. Одержаний рисовий відвар - це те, що вам потрібно. Це найпростіший спосіб отримання рисового відвару, хоча самі азіати готують його більш трудомістке. Для схуднення рисовий відвар слід випивати на сніданок, а також протягом дня як лікувальний тоніка, що збільшує кількість енергії.
Азіатський рецепт рисової води для схуднення:
1) Насипати 1 чашку рису в 4-7 чашки води.
2) Готувати протягом ночі, залишивши на гарячій плиті, або протягом 2-4 годин на слабкому відкритому вогні.
3) Готовий відвар випивати протягом дня, рекомендується трохи посолити.
Знизити споживання калорій можна досить суттєво, замінивши один прийом їжі в день рисовим відваром. Один прийом їжі - це приблизно 650 калорій, у той час як калорійність чашки рисового відвару - всього 150 калл. Таке зниження калорійності допоможе дуже легко втрачати до 1 кг зайвої ваги в тиждень.
Ферментована рисова вода
Ферментованої рисової водою називають мало забродивший рисовий відвар. За смаком початківець бродити рисовий відвар має злегка кислуватий смак. А за своїми поживними якостями на порядок багатшим: має в складі антиоксиданти, мінерали, вітамін Е, ферменти.
Такий склад дозволяє використовувати рисову воду як зцілюючий і омолоджуючий продукт для шкіри: він загоює шрами, прищі, зменшує зморшки, полегшує запалення, робить шкіру сяючою.
Миття волосся ферментованої рисової водою - теж досить древній азіатський рецепт. Жінки Японії з провінції Яо пишаються своїми довгими і густими волоссям навіть у віці 80 років. Середня довжина волосся жінок Яо - близько 1, 8 метрів! А секрет - в рисовому очищенні волосся, - вважають історики та експерти краси. Рисова вода хороша не тільки для відновлення волосся, але і для стимуляції їх росту.

Протягом сторіч жінки Китаю, Японії та Південно-Східної Азії використовують миття і ополіскування волосся ферментованої рисової водою. І це дає ще більше блиску, слухняності і м'якості волоссю. Крім цього ферментована рисова вода добре зволожує волосся, очищає без відчуттів сухості.
Азіатський рецепт ферментованої рисової води:
Жінки Японії ніколи не викидають воду після варіння рису, вони її збирають і використовують для своїх потреб. Для миття волосся потрібно більше рисового відвару, ніж для обличчя та схуднення, тому японки зазвичай зливають рисовий відвар від 2-3 варок рису. Збирати рисову воду потрібно, як тільки рис закипає.
Деякі японські ресторани, які варять рис дуже часто, навіть продають рисовий відвар в пляшках своїм співвітчизницям, знаючи про потреби азіатських красунь.
Після того, як рисова вода зібрана, починається процес бродіння. Рисовий відвар слід залишити на день при кімнатній температурі, потім прокип'ятити відвар при сильному вогні, щоб зупинити процес ферментації. Охолодити і додати 2-3 краплі ефірного масла (підійдуть олії чайного дерева, лаванди або розмарину). Вода для миття волосся і очищення шкіри готова! При митті волосся слід протягом 1 хвилини помасажувати шкіру голови.

Якщо вода вийшла дуже концентрованої (занадто каламутній), її можна розбавляти простою водою. Зберігати ферментований рисовий відвар слід в холодильнику, щоб запобігти подальшому бродіння.
Такі прості рецепти - і стільки користі: спробуйте!
|
|
|
|
|
|