Масаж «третього ока» - Шіродара.
 Масаж третього ока - або шіродара - одна з самих незвичайних і приємних аюрведических процедур.

Аюрведа - традиційна індійська медицина, що налічує тисячоліття. Слово "аюрведа" утворене від санскритських слів, що означають "життя" і "відати, знати", і дослівно перекладається як "відання (знання) про життя". Аюрведичні процедури однаково корисні людям різного віку. З одного боку, вони діють профілактично, дозволяючи зберігати молодість і красу, з іншого - терапевтично, відновлюючи порушені фізіологічні процеси. Одночасне вплив лікарської масла і масажу забезпечує цілісне вплив на організм. Ефект від аюрведических процедур посилюється, якщо займатися йогою, духовними практиками та оздоровчими техніками.

Шіродара (shiro - голова, dahra - течія)   - Унікальна і, почасти, магічна методика оздоровлення, заснована на стародавньому індійському вченні «Аюрведе». Шіродара поєднує в собі індійську масажну техніку з впливом падаючих крапель спеціального ароматичного масла. Ця процедура благотворно впливає на весь організм, починаючи від нервової системи і закінчуючи розгладженням зморшок на обличчі. Стимулювання області «третього ока» робить сильний вплив на мозкові центри, які виділяють таку речовину, як серотонін - хімічна речовина, що викликає відчуття задоволення і розслаблення. Вона також вивільняє тонкі енергії в каналах, розташованих уздовж хребта, допомагаючи заспокоїти і прояснити розум.

Сакральний зміст процедури криється в тому, що за рахунок впливу спеціальної суміші масел на чакри і відкриття «третього ока» відновлюється енергетичне поле людини, і нівелюється негативний вплив зовнішнього світу. Культ третього ока має найдавніші корені. У багатьох східних віруваннях цей незвичайний орган - обов'язкова приналежність богів. Він дозволяв богам бачити всю передісторію Всесвіту, майбутнє, безперешкодно заглядати в будь-які куточки світобудови. Зображення третього ока на лобі божеств часто можна зустріти в розписах і на скульптурах буддійських храмів.

Масло для шіродари

Основними компонентами масла для шіродари є масла насіння сезаму (кунжутну олію), солодкого мигдалю, соняшнику та олії каноли. Компонети приготування масляної суміші підбираються індивідуально залежно від психофізіологічного типу людини і дозволяють створити баланс першоелементів (ефір, повітря, вогонь, вода, земля), згідно Аюрведе.

- Кунжутну олію - Одне з найпопулярніших аюрведических масел. Джерело незамінних амінокислот і мікроелементів. Містить вітаміни, мінеральні солі, білки і лецитин. Добре зволожує і живить, відновлює водно-ліпідний баланс.

- Масло солодкого мигдалю - Одне з кращих косметичних засобів, перевірених часом - в медицині і парфумерії воно відоме вже 8000 років. Масло містить вітаміни (А, В1, В2, В6, Е), провітаміни, поліненасичені жирні кислоти (вітамін F), білкові речовини (колаген та еластин, кераміди), мінеральні речовини (цинк, залізо, натрій, магній), глюкозу, фермент емульсин, лецитин, рослинні стеарини, дубильні речовини. Масло солодкого мигдалю, крім того, багато найважливішими жирними кислотами (олеїнової), які беруть участь у регулюванні проникаючої здатності шкіри. Завдяки високому вмісту олеїнової кислоти (82%), воно легко вбирається і розподіляється по шкірі.

- Соняшникова олія - Основне джерело жиророзчинного вітаміну Е. Ще один найважливіший компонент соняшникової олії - особливі ненасичені жирні кислоти. Їх називають вітаміном F, який необхідний для роботи клітин печінки, судин і нервових волокон.

- Рапсове масло   багате корисними для здоров'я ненасиченими жирними кислотами (насамперед олеїнової і линолевой), які забезпечують швидкий приплив необхідної енергії, що допомагає передачі імпульсів, що несуть сигнал від однієї клітини до іншої. Рапсове масло має протизапальну дію, покращує структуру шкіри, нейтралізує вільні радикали, що руйнують клітини шкіри, уповільнює процес старіння шкіри.

«Салонна» шіродара

Індійська шіродара - це вплив повільно стікає струменя теплого масла на певні точки голови, зокрема, область третього ока в поєднанні з масажем волосистої частини голови. Проте в даний час аюрведичні салони розширили цю процедуру.

Один з варіантів шіродари

Етап 1. Масаж голови. Досвідчені масажисти роблять м'який масаж волосистої частини голови, спускаючись до шиї. Особа в процедурі не бере участь.

Етап 2. Масаж тіла. Масаж тіла проводиться в чотири руки. Завдання такого масажу - розслабити тіло, зняти напругу в м'язах, поліпшити кровообіг у судинах. У строго певній послідовності масажист буде торкатися до вашим біоактивним точкам, тим самим, змінюючи і балансуючи струм енергії в усьому тілі.
Масаж проводиться з використанням аромамасла, яке підбирається індивідуально.

Масляна суміш для релаксації.

Масаж з певними ефірними маслами - дуже ефективний засіб для досягнення стану розслаблення. Використовується бергамот, трехребернік непахуча, шавлія мускатний, лаванду, рожеве або сандалове дерево. Одне з цитрусових олій додасть поднимающую настрій ароматну нотку. У результаті отримаєте суміш, яка одночасно і заспокоїть, і підбадьорить.

Заспокійлива масляна суміш

Суміш ладану, сандалу, неролі, іланг-ілангу створює сильний аромат, що несе умиротворення. Поєднання цих запахів дарує відчуття спокою і знижує відчуття незадоволеності. Без цієї суміші неможливо обійтися, якщо людина хоче повернути контакт зі своїм внутрішнім «я».

Тонізуюча масляна суміш

Для підняття настрою можете використовувати суміш наступних аромамасел - росний ладан, бергамот, кедр, шавлія мускатний, ладан, герань, грейпфрут, жасмин, мандарин, мускатний горіх, апельсин, троянда, рожеве дерево і іланг-іланг.

Королівська суміш

Для королівського масажу є лише одна суміш: жасмин і троянда - король і королева ароматів - плюс масло неролі, щоб заспокоїти нерви. Розкішна суміш допоможе привнести аромат спокою у ваше життя.

Суміш для відновлення чуттєвості

Для того, щоб розбудити в собі жіночність використовується масла чорного перцю, кедра, м'ятного шавлії, фенхеля, ладанне, імбирне, жасмину, троянди або сандалове. Але саме в цій ситуації слід сказати про свої особисті пристрастях.

Етап 3.   Лиття масла. Вас зручно покладуть на кушетці. Очі від масла, яке буде стікати по обличчю, закриють бавовняної пов'язкою. Над головою на певній висоті підвісять дерев'яну або металеву чашу. З неї через маленький отвір в денці і буде литися на певні точки чола підігріте масло.
Шіродара надає глибоке релаксуючу дію на все тіло, знімає стреси і нервові розлади, веде боротьбу з безсонням і головними болями. Крім того, шіродара розгладжує зморшки, підтягує шкіру, зміцнює волосся, а обличчя після неї стає свіжим і молодшим.

Етап 4.   Пілінг тіла. Розімліле тіло натирають кокосової пудрою або дрібної морської сіль. Сорбент, що ввібрав в себе масло, змахують щіточкою. Ніжний пілінг зробить Вашу шкіру м'якою і ніжною.

Етап 5.   І знову масаж голови. Маслом, яке скло з чола на волосся, Вам ще раз зроблять масаж голови.

Етап 6.   Масаж стоп. Завершальним штрихом аюрведичній процедури є масаж стоп. Під час процедури відбувається активація енергетичних точок організму.

Етап 7.   Освіжаючий душ і мити голови з складами з натуральних компонентів.

Важливо!   Після шіродари протягом години протипоказана будь фізична активність і небажана їзда за кермом. Не нехтуйте цим правилом.

Досить часто шіродари включають в різні знеболюючі, заспокійливі, оздоровчі аюрведческіе комплексні програми. Навіть один сеанс шіродари сприяє глибокій релаксації, позбавленню від тривоги, туги, злості, безсоння, нервових розладів. Після такого масажу зморшки розгладжуються, обличчя виглядає свіжим і відпочив. Шіродара заспокоює нервову систему і очищає свідомість, приводить людину в стан глибокого духовного спокою.
Автор: Інна Сєдих


 Японський масаж - здоров'я та краса
 Східний мaccaж - божественне поєднання здоров'я і задоволення.

Масаж є одним з небагатьох методів в традиційній і нетрадиційній медицині, який, виникнувши багато століть тому, застосовується і в наш час в якості оздоровчого, гігієнічного, профілактичного, розслабляючого засобу, а також для підтримки і відновлення загальної працездатності нашого організму.

Як це не дивно, історичною батьківщиною традиційної школи японського масажу є Піднебесна Імперія. У Китаї 5000 років тому була придумана і доведена до досконалості своєрідна методика масажу - «амма», що в перекладі з китайської означає «заспокоєння рукою». Основні прийоми «заспокійливого» масажу були розроблені сліпими лікарями, для яких така практика була єдиним способом заробити собі на хліб. Завдяки особливій чутливості пальців сліпі масажисти цінувалися і славилися по всьому Стародавньому Китаю.

З Китаю «сліпий» масаж поширився на Корейський півострів, а звідти - в Країну Вранішнього Сонця. Потрапивши до Японії, методика амма-масажу зазнала деяких змін. Японці вдосконалили китайський метод, надавши йому національні риси.

Коли наприкінці XIX століття японські масажисти дізналися про європейські методиках і злегка трансформувавши додали в амму елементи масажних методик Старого Світу. В даний час в Японії існує дві різних методики традиційного масажу - класична амма і шиатсу - функціонують близько 60 шкіл, що мають ліцензію на викладання амми, і тільки одна школа - на викладання шиацу.

Філософія східного масажу

За тисячоліття амма перетворився на особливу філософію зцілення методом акупресури і акупунктури, тобто натисканням на певні точки або області тіла. Амма, як прокитайські масаж, заснований на стародавньому вченні про потоках енергії. Згідно з ним, наше тіло покрите мережею меридіанів, пронизливих всі життєво важливі органи, кровоносну систему, кістки. По цих каналах циркулює життєва енергія організму - «ши», яка, зустрічаючи на своєму шляху особливі точки, входить і виходить з організму. Саме у впливі на ці точки - «цубо» і полягає особливість японського масажу.

Японські лікарі розглядали хворобу як результат порушення рівноваги енергії. Коли її стає або занадто багато, або занадто мало. Майстри японського масажу встановлювати природну рівновагу і допомагають організму самоісцеліться.

Амма

Амма-масаж - це унікальна методика, що не вимагає застосування масел під час сеансу і масажного столу. Для проведення такого масажу Вам не потрібно знімати свій одяг і лягати. Ви сидите, а майстер східного масажу доторкається до частин тіла з енергією "ян" (задня половина тулуба), а найбільш ранима область з енергією "інь" залишається захищеною подушками. Майстер за допомогою дотиків визначає рівень психічного і фізичного стану і виявляє області тіла, в яких відбуваються негативні зміни. Працюючи з потоками енергії, він впливає на певні точки тих меридіан, де рух енергії перекрито. Знімає блокування і нормалізує вільний перебіг енергії по каналах.

Цей масаж меридіанів особливо рекомендований для того, щоб активізувати циркуляцію енергії. За 20 хвилин такий масаж додасть енергії і життєвої сили, в той же час ви відчуєте повну релаксацію. Масаж амма в Японії застосовували для швидкої підготовки воїнів до бою.

У амма всі прийоми спрямовані від серця до периферії; використовується погладжування, розминка, розтягнення і лупцювання тіла у місцях розташування акупрессурних точок. Масажні рухи виробляються не тільки пальцями рук, але і долонями, ліктями і навіть колінами, для посилення впливу. Стародавня техніка натискання, розташування точок, послідовність рухів і їх ритм багато століть залишаються незмінні.

Амма використовується для лікування болю в попереку, зміщення дисків, головних болів, гіпертензій, різних травм і т.д. Крім того, амма-масаж - ідеальна антистресова процедура, що дозволяє зняти м'язову і нервову напругу і повністю розслабитися.

Протипоказання: захворювання, що вимагають оперативного хірургічного лікування; післяопераційний період; гострі інфекційні та шкірні захворювання запально-алергічного характеру; незагоєні рани і травми хребта, вагітність.

Шиацу

Амма породив такий вид масажу, як Шиацу («тиск пальцями»), в якому з усіх прийомів використовується тільки натискання. Масаж шиацу передбачає вплив на біологічно активні точки, які часто вибираються інтуїтивно. На точки обраної зони проводиться натиснення пальцями і підставою долоні. У зоні сонної артерії, лопатки, грудей, скроневої області масаж робиться трьома пальцями, на животі - трьома пальцями і підставою долоні, на кінцівках і спині - великими пальцями. Ця методика також припускає натиснення ліктями, колінами і навіть стопами в певному ритмі. Один із засновників шиацу- терапії Токухіро Нахікоші сказав про це так: «Суть Шиацу подібна чистої материнської любові. Натискання пальцями на певні точки тіла приводить в дію джерела життя ».

Натискання проводиться м'яко, без зміщення і розтирання тканин, палець розташований перпендикулярно до масажується ділянці. Майстри шиатсу надають оздоровчий вплив на організм, притискаючи на 3-10 секунд певні точки на тілі людини.

Ця методика спрямована в основному на підтримку життєвої сили організму, а також лікування головного болю, спортивних травм і нервових розладів.

Протипоказання: захворювання, що вимагають оперативного хірургічного лікування; післяопераційний період; гострі інфекційні та шкірні захворювання запально-алергічного характеру; незагоєні рани і травми хребта, вагітність.

«Домашній шиацу»

Процедури, описані нижче, вимагають мінімальних витрат часу - кожна по 3 хвилини.

- Загальне стомлення.   Якщо ваші ноги втомилися, натиснете на кожен палець ноги по три рази. Потім натисніть на точку між кістками підйому ноги «подушечкою» великого пальця руки. Після цього переходьте до надавливанию на склепіння стопи (підошовної поверхні), потім внутрішньої і зовнішньої щиколоток і пяточного (ахіллесова) сухожилля.

- При сильному стомленні натиснення на склепіння стопи не тільки знімає втому, а й нормалізує функцію нирок, з якими ця область тісно пов'язана. Якщо дозволяє час, продовжуйте натискати на точки, розташовані на гомілці. Вплив на точки почніть нижче колінної чашечки. У стародавні часи на Сході втомлені пішоходи домагалися полегшення, пріжігая ці місця полином. Потім двома великими пальцями впливайте на точки, розташовані уздовж внутрішнього краю гомілкової кістки. Розминаючи гомілки всіма пальцями, усуньте загальну втому.

- Вплив методом шиацу на стегно і пахову область сприяє збереженню загального тонусу.   Просуваючись вниз, натискайте по всій довжині м'язів стегна спочатку зсередини, потім зовні. Потім чотирма пальцями рук натискайте на задню поверхню ніг і сідниць. В'ялість шкіри в паховій області вказує на серйозні порушення в організмі.

- Тяжкість в голові.   Відчуття тяжкості в голові, нездужання, поганий настрій, нестриманість пояснюються венозним застоєм в області голови. Це стан легко усунути за допомогою впливу методом шиацу, стимулюючи приплив свіжої крові. Надавите на область верхівки, голова злегка проясниться. Потім «подушечкою» великого пальця злегка натисніть спочатку на праву сонну артерію, потім - на ліве по кілька "раз.

- Натискання починайте від нижньої щелепи, поступово опускаючись до ключиці. Вплив на ці точки сприяє розширенню кровоносних судин, притоку до мозку свіжої крові і, отже, поліпшенню самопочуття. Такими ж діями можна зняти напругу м'язів шиї, а також розумову втому. Натискання на віскі трьома пальцями, задню поверхню шиї - чотирма пальцями, на потилицю - великими пальцями відновлює працездатність, дозволяє легше і швидше впоратися з роботою і знайти ясність мислення.

- Застуда.   Практично ніхто не може уникнути застуди. Простудні симптоми (нежить, ларингіт, біль у горлі) - це сигнали тривоги, що означають, що організм не здатний впоратися з можливою вірусною інфекцією або не може пристосуватися до умов навколишнього середовища. Застосування методу шиацу спрямоване на підвищення опірності всього організму, а не на лікування окремих органів. Вплив на передню поверхню шиї, плечовий пояс, область між лопатками, поперек, стегна, гомілки і живіт зменшують симптоми, зумовлені застудою.
Автор: Інна Сєдих