Менді - розпис тіла по індійськи
 Вишуканий візерунок приковує погляд до витонченим рухам рук і ніг під час виконання танцю і розпалює пристрасть чоловіка. Менді - стародавнє мистецтво бути сексуальною.

Нанесення візерунків хною - мистецтво, що виникло дуже давно. Хна була відома ще в Давньому Єгипті, де знатні і багаті красуні присвячували довгі години догляду за собою і прикрасі тіла. Досить часто в якості прикраси використовували хну і чоловіки - жителі Сходу і Середньої Азіі.Ето мистецтво досягло справжнього розквіту, тут сформувалася безліч місцевих традицій використання хни для фарбування волосся, нігтів, шкіри, малювання складних орнаментів рослинного або абстрактного характеру.

В Індії та Середньої Азії найчастіше використовували чистий порошок натуральної хни, а в Північній Африці в фарбувальну пасту часто додавали порошок деревного вугілля, що надавав фарбі темніший, навіть чорний колір.

Спочатку прикраса тіла пастою із хни з ароматичними маслами набуло поширення серед багатих сімей. Але, так як хна на Сході доступна практично кожному, цей звичай надзвичайно швидко поширився і серед біднішого населення. Стало з'являтися все більше і більше різних рецептів приготування фарбувальної пасти із хни. Різноманітність і складність візерунків розпису вражали уяву. Візерунок міг бути геометричним або рослинним.

На арабському Сході життя мусульмунской жінки проходила «під покривалом» і не припускала демонстрації прикрашеного хною тіла на публіці. Найчастіше прикрашалися руки і стопи.

В індійській традиції мистецтво прикрашати тіло візерунками із хни називається «менді» (хна по хінді) і тісно пов'язане з весільними обрядами. Перед весіллям старші родичі, розмальовуючи наречену сакральними узорами, присвячували її в таємниці подружнього життя. Візерунок наносився, в основному, на руки і ноги. Поки весільна татуювання трималася, тривав свято. Молода дружина була звільнена від клопоту і домашніх обов'язків. Напевно, це був єдиний період в житті індійської жінки, коли в атмосфері свята і безтурботності вона відчувала себе справжньою царівною.

Правила виконання менди

Підготовчий етап

- Перед нанесенням пасти шкіру потрібно знежирити. Можна просто ретельно вимити з милом.

- Видаліть волосся на місці нанесення візерунків, так як вони тримають фарбу довше, ніж шкіра. Якщо їх попередньо не видалити, то через кілька тижнів, після природного зникнення татуювання, темні волоски залишаться, зберігаючи вже неестетичний контур малюнка.

- Нанесіть на шкіру оливкова олія, яка подовжує не тільки час висихання фарбувальної пасти, а й взаємодії з фарбувальними компонентами, роблячи колір насиченішим.

Нанесення малюнка

Індуси для нанесення менди використовують тонкі дерев'яні палички. Сучасна індустрія пропонує фабричні туби з фарбуючою пастою зі змінними насадками для виконання різноманітних ліній і деталей, а також трафарети.

Перш, ніж наносити пасту на лінії малюнка, випробуйте тубу на аркуші паперу, соорентіруйтесь, яке зусилля вам потрібно буде докласти, щоб паста надходила на шкіру в потрібній кількості і рівномірно.

Тепер нанесіть малюнок олівцем для переведення татуажу. Видавлюйте пасту по лініях малюнка рівномірно, починаючи з кінця тюбика. Склад може виявитися не цілком однорідним, тому, якщо окремі волоски або дрібні шматочки хни, містяться в складі, закупорять отвір пухирця, акуратно очистіть його голкою.

Якщо ви випадково порушили контур візерунка, завдавши пасту не туди, куди планували, відразу ж зітріть хну вологим ватним тампоном, а ще краще - пластмасовою паличкою з ватним наконечником.

Сьогодні також поширене нанесення малюнків за допомогою шаблонів. Шаблон фіксується на відповідній ділянці тіла, а потім спеціально приготовленою пастою із хни заповнюються вільні ділянки шкіри. Потім, дочекавшись, щоб паста як слід підсохла, шаблон акуратно знімають.

Існує і більш простий спосіб нанесення малюнка. Малюнок перекладається з допомогою спеціальної тату-копірки на тіло, а потім склад із хни викладається звичайної пензликом для малювання.

Рецепт пасти із хни

Закип'ятіть півлітра води. Всипте і гарненько перемішайте 2 чайні ложки натуральної меленої кави або дві чайні ложки чорного чаю. Отриману суміш варіть на повільному вогні протягом години, періодично помішуючи. Два-три рази просійте через дрібне сито 45-50 грамів хни. Тепер поступово додайте гарячу суміш в порошок, не перестаючи помішувати склад. Суміш повинна бути досить густий. Не робіть склад дуже рідким, так як вона буде текти і малюнок може взагалі не вийти. Якщо в пасту додати трохи лимонного соку, то колір вашого малюнка буде яскравішим. Охолодіть отриманий склад.

Сушка

Просушіть нанесений малюнок в теплі, а, якщо є можливість, то використовуйте для просушування інфрачервону лампу.

Якщо під час процесу сушіння ви будете час від часу злегка зволожувати малюнок невеликою кількістю лимонного соку з додаванням цукру (співвідношення 1: 2), то колір буде яскравіше. Але не перестарайтеся зі змочуванням, оскільки малюнок може змазатись від надлишку вологи.

Коли пройде необхідний час, акуратно за допомогою жорсткої щітки або скребка, зніміть пасту з шкіри.

Деякі рослинні олії - мигдальне або кунжутне - також сприятимуть посиленню яскравості і блиску. Протріть таким маслом шкіру відразу після процедури нанесення тату. Оливкова олія, крім блиску, додасть малюнку більш темний відтінок.

Що ще потрібно знати про менді

- Якщо ви нанесли менди, то не слід інтенсивно займатися спортом, так як сильне потовиділення значно скоротить термін життя тату.

- Не приймайте гарячу ванну і не намилюйте тату. У гігієнічних цілях найкраще приймати теплий душ.

-Не Варто занадто часто купатися в морі або басейні від цього візерунок зійде швидше. Але, якщо ви, все ж, хочете приймати морські ванни, то нанесіть на всю поверхню малюнка сонцезахисний водостійкий крем - він непогано захистить менди від впливу солоної або хлорованої води.

- Відтінок і стійкість малюнка в деякій мірі залежать від типу вашої шкіри. Досвід показує, що візерунок на шиї, животі, потилиці виходить блідіше і видно він буде протягом менш тривалого часу, так як шкірний покрив тут тонше, ніж в інших місцях.

- Колір малюнка також сильно залежить від природного забарвлення шкіри. На більш смаглявою - візерунок буде темніше, а на білій - червонуватого відтінку.

«Гламурний» менди

Процедура нанесення візерунків зі стразами ненабагато додавання звичайного менди. Вам потрібно буде придбати набір стразів і пінцет, спеціальний гримувальний клей і невелику губку.

Перш за все, слід знежирити шкіру. Можна просто вимити її з милом. Тепер методом перекладної техніки перенесіть на шкіру обраний візерунок.

Розкладіть перед собою стрази і гарненько промажте їх зворотний бік спеціальним клеєм для людської шкіри. Потім акуратно пінцетом візьміть страз, накладіть його на малюнок і притисніть сухою губкою. Те ж саме виконайте з іншими каменями.

Можна також скористатися готовими малюнками з страз Svarovsky. Для їх нанесення достатньо всього лише зняти плівку з тильного боку обраного малюнка і щільно притиснути до підготовленої шкірі. Такий малюнок буде триматися 3-4 тижні.
Автор: Інна Сєдих


 Загадка «небесної лілії»
 Лотос з давніх часів використовується в східній косметології, він має пом'якшувальну, інтенсивно зволожуючим і заспокійливим дією, зміцнює клітини шкіри.

У ряді азіатських країн прихильники самих різних релігій впродовж багатьох тисячоліть почитали лотос як священна квітка. У Стародавньому Єгипті лотос також шанували як священне рослина. Він був присвячений богині родючості Ісіді і богу сонця. Квітка і бутони лотоса вибивалися на єгипетських монетах, зображенням його прикрашали колони єгипетських палаців і храмів, в підставі яких знаходилися листя лотоса, а у верхній частині - зв'язка стебел з квітами і бутонами. Крім білого лотоса, в долині Нілу зустрічається ще і блакитний нільський лотос, який єгиптяни називають "небесної лілією", а в Тибеті, Індії та Монголії ростуть навіть яскраво-червоні лотоси.

Стародавні індуси представляли нашу Землю як гігантський лотос, розпустилася на поверхні вод. Численні боги Індії зображуються стоячи або сидячи на квітці лотоса або з лотосом в руці.

У Китаї лотос називали «небесної лілією», і він також шанувався як священна рослина. Зображення лотоса відіграє важливу роль у китайському, буддійському мистецтві, зокрема, в живописі: на західній частині неба стародавні китайські художники обов'язково малювали лотосове озеро. Лотос, що росте на цьому озері, за їхніми уявленнями, спілкувався з душею померлої людини. Залежно від ступеня добродіяння людини, у земному житті квіти лотоса розпускалися або в'янули. З Єгипту, Індії та Китаю символіка лотоса проникла і в інші країни.

З найдавніших часів лотос відомий і як найцінніше лікарська рослина. Всі частини лотоса широко використовуються в китайської, індійської, в'єтнамської, арабської, тибетській медицині. У Китаї тільки насіння лотоса входять до складу більш ніж 200 препаратів. У Китаї, наприклад, знатні китаянки і придворні красуні витрачали цілі статки, щоб дістати білосніжний лотос і користуватися зіллям, приготованими з чудесного рослини для підтримки краси і молодості.

У наш час в лотосі були виявлені самі різні біологічно активні речовини:

- Флавоноїди (містяться в листі і квітках);

- Лейкоантоціаніліни (містяться в листі);

- Алкалоїди (в листі);

- Крохмаль (в кореневищах);

- Смоли (в кореневищах);

- Дубильні речовини (теж в кореневищах);

- Нелюмбін (в черешках і проростках) - отруйна речовина!

- Каучук (у всіх частинах рослини);

- Вітамін C (у всіх частинах рослини).

У Cовременная індустрії краси екстракт лотоса застосовується в косметології як джерело флавоноїдів, алкалоїдів і вітамінів групи В.

Сухий екстракт лотоса

Екстракт лотоса з давніх часів використовується в східній косметології. Лотос має пом'якшувальну, інтенсивно зволожуючим і заспокійливим дією, зміцнює клітини шкіри. Сухий екстракт лотоса - це порошок коричневого кольору з трав'янистим запахом з листя і квіток лотоса. Висушені квітки і листя подрібнюють, екстрагують водою, далі екстракт очищають, концентрують і висушують.

Основні біологічно активні речовини екстракту лотоса - це флавоноїди (кверцетин, ізокверцетін, нелумбозід та ін.), Лейкоантоціаніди (лейкоціанідин, лейкодельфінідін), містить алкалоїди (нуцефірін), а також органічні кислоти, вуглеводи, пептиди, жири.

У косметичних засобах використовується для відбілювання шкіри, позбавлення від крапок і плям на шкірі, обумовлених підшкірними петехіями та іншими кровотечами, а також як компонент очищаючого, стимулюючого і освіжаючого дії.

Ефірне масло лотоса

Масло лотоса вважається в Індії священним. Лотосове масло прояснює розум, сприяє безкорисливої ​​любові і процвітанню, розкриває серцеву чакру. Воно вважається улюбленим маслом богині Лакшмі - подателька достатку. Це дуже рідкісне і дороге масло, і цінується воно надзвичайно високо.

Ефірні олії отримують з насіння і кореневищ лотоса, а також з квіток, які дають вишуканий, тонкий аромат. Лотосове масло творить справжні дива з будь-якою шкірою. Воно надає зволожуючу, очищаючу, стимулюючого, розгладжує і освіжаючу дію. Масло надає шкірі пружність і тонус, відновлює еластичність шкірного покриву. Сприяє регенерації клітин шкіри. Ефективно заспокоює чутливу шкіру, цілюще впливає на роздратовану: знімає запалення, робить сильний в'яжучу дію, знижує свербіж. Добре справляється з проблемами жирної та комбінованої шкіри, усуває вугровий висип, звужує пори. Ефективно уповільнює ознаки старіння шкіри, завдяки своєму стимулюючій і тонізуючому впливі на тургор шкіри.

Аромат Лотоса пробуджує свідомість і занурює його в безмовність, сприяючи медитації і пробудженню вищих здібностей. Лотосове масло прояснює розум, сприяє безкорисливої ​​любові і процвітання. Лотосним масло - чудовий релаксант. Воно ефективно допомагає боротися з депресією і нервовим напруженням. Надає сильну седативну дію.

Лотос «в тюбику»

- Крем-гелем для душу «Зелений чай і квітка лотоса» від Timotei. Спеціально розроблена формула крем-гелю містить зелений чай, який відомий своїми антиоксидантними властивостями, і екстракт квітки лотоса, який володіє охолоджуючим і заспокійливим ефектами.

- Гель для душу з люфою "Лотос і бамбук" від Mary Kay.   Комбінація з природних інгредієнтів і ексфоліантів (екстракт пасифлори, екстракт блакитного лотоса) являє собою суміш рослинних продуктів, що сприяють гладкості шкіри, оживляючих і освіжаючих її: в неї входять дрібні частинки натурального волокна люфи, багатий мінералами порошок бамбука і насіння ківі.

  - Поживний лосьйон для тіла "Лотос і бамбук" від Mary Kay. Екстракти рослин (екстракт пасифлори, екстракт блакитного лотоса), насичені захищають шкіру антиоксидантами, оберігають її від стресових факторів навколишнього середовища. Вітамін Е і масло насіння соняшнику, які також входять до складу засобу, утворюють розгладжує шкіру суміш, яка доставляє клітинам необхідні поживні речовини і оберігає шкіру від пошкоджень, що наносяться вільними радикалами.

- Тонік для обличчя Lotus & Jade Facial Toner від MEILUNNA.   Тонік, завдяки нефритової пудрі, екстрактам лотоса, женьшеню, півонії активно тонізує, підтримує природну вологість шкіри, прискорює процес поглинання клітинами епідермісу поживних компонентів, має регенерує дією, робить шкіру гладкою і ніжною. Є засобом самостійного догляду за шкірою обличчя та ідеальною основою під крем.

- Очищуючий лосьйон Lotus & Jade Cleansing Lotion від MEILUNNA.   Лосьйон (нефритова пудра, екстракти лотоса, ромашки, алое) м'яко очищає шкіру обличчя і повік, видаляє забруднення і залишки макіяжу. Чи не порушує рівень кислотності шкіри, робить її чистою і підготовленої для подальшого догляду. В результаті шкіра стає свіжою, еластичною і підготовлена ​​для подальшого догляду.

- Тональний крем Emotion Anti-Stress Make Up для чутливої ​​шкіри з екстрактом квіток Лотоса від Emotion Make-up. Східний коктейль ароматичних масел, вітамінів і зволожуючих речовин миттєво заспокоїть роздратовану шкіру і збереже її здоровий вигляд в будь емоційної ситуації протягом дня. Екстракт квіток лотоса заспокоює шкіру, вітамін E і мінеральні UVA / UVB фільтри запобігають обумовлене сонцем старіння шкіри і захищають від згубного дії вільних радикалів. Шовковий і ніжний крем Emotion Anti-Stress Make Up піклується про Вашу красу весь день, надаючи шкірі м'яку бархатистість і чудове відчуття свіжості та здоров'я. Emotion Anti-Stress Make Up має стійкою текстурою і м'яким пудровим ефектом. Активні компоненти: екстракт лотоса (заспокоює відчуваємо стрес, роздратовану шкіру), вітамін E (захищає і піклується про шкіру), мінеральна захист UVA / UVB (запобігає обумовлене світлом старіння шкіри).

І трохи чарівництва лотоса наостанок

У стародавньому Єгипті масло на основі лотоса використовувалося в любовної магії. Був такий спосіб зробити себе більш привабливою, чарівною і красивою: потрібно було намазати маслом лотоса три крапки: за вухами і по середині чола. Таким чином, виходив майже правильний трикутник, звернений вістрям вгору, що завжди вважалося доброю ознакою. Таке «використання» лотоса пояснюється тим, що «небесна лілія» - сильний жіночий афродизіак, підвищує привабливість жінки для чоловіка і викликає сексуальний потяг. У якості «протиотруту» для зняття любовних привороту використовували насіння лотоса.

Також на Сході вважалося, що якщо носити на тілі або з собою будь-яку частину лотоса постійно, то це принесе вам благословення богів і щастя.
Автор: Інна Сєдих