І ще раз про йогу
 "Успіху в йозі досягне всякий, не важливо, молодий він або старий, хворий, слабкий або навіть дряхл. Аби практика його була наполегливою".
Хатха Йога прадіпіка


Зараз у сучасному світі навряд чи знайдеться людина, яка не чула про йогу - однієї з найефективніших систем самовдосконалення людини, яка завоювала весь світ і стала шалено популярною серед не тільки зірок естради та кіно і фотомоделей, а й у політиків, вчених і простих обивателів . Йога - це найдавніше мистецтво комплексного розвитку тіла, розуму і духу людини, яке зародилося в загадкової Індії. Згідно з підрахунками німецького вченого Макса Мюллера, вік йоги - близько 6000 років, але, якщо звернутися до інших джерел, то ця система самовдосконалення набагато старше. Хто був творцем вчення - невідомо. Традиційно «батьком йоги» вважається Патанджалі (близько 200 років до н.е.), який першим записав те, що передавалося тільки усно від наставника учневі.

Йоги про йогу . Самі йоги розглядають людське тіло як храм живого духу і тому вважають, що воно має бути абсолютно досконалим.

Популярність йоги, можливо, обумовлена ​​ще й тим, що для занять нею не важливо, в якій фізичній формі перебуває наше тіло, також не важливий і ваш вік, не потрібні ніякі дорогі тренажери і пристосування. Одночасно зміцнюють, очищають і заряджають енергією заняття йогою здатні повернути вам радість життя, поправити здоров'я і привести вас до більш повного знання про самих себе.

Зірки про йогу.   «Йога - це протиотрута проти божевільного життя». Стінг, співак.

 І ще раз про йогу


Ступеня йоги

Йога, згідно сутрам Патанджалі, складається з 8 ступенів, які є своєрідним керівництвом, як досягти гармонії у власному житті.

- Яма   - Перший щабель і звід правил поведінки та взаємовідносин, це універсальний закон, який можна звести до наступного правілу- «не роби іншому того, чого не бажаєш собі».

- Нияма   - Друга ступінь йоги, яка відноситься до сфери духовності і самодисципліни (відвідування храмів, медитації і т.д.).

- Асана   - Це третя ступінь йоги, що представляє собою спеціальну позу. Регулярна практика асан зробить нас більш дисциплінованими і сформує здатність до концентрації.

- Пранаяма   - Четверта ступінь йоги, яка полягає в контролі над диханням. Пранаяма включає в себе техніки, які вчать контролювати дихання в процесі пошуку зв'язку між диханням, свідомістю та емоціями.

- Пратьяхара   - П'ятий ступінь йоги, означає відволікання почуттів від зовнішніх об'єктів. На цій стадії потрібно докладати зусиль, щоб направити свою свідомість всередину і не відволікатися на зовнішні подразники.

- Дхарана   - Шоста щабель, яка вчить нас концентрації. Практика концентрації дозволяє уповільнювати розумовий процес шляхом зосередження на якомусь ментальному об'єкті (енергетичний центр в тілі, образ божества, звук). Тривалі періоди концентрації рано чи пізно приведуть до медитації.

- Дхіана   - Сьома щабель, яка має на увазі під собою медитацію або споглядання. Однак між концентрацією і медитацією існує тонка різниця: перший передбачає односпрямоване увагу, друга - це стан усвідомленості, при якому фокус як такий відсутній.

- Самадхи   - Остання восьма щабель, яка передбачає стан блаженства. Тут медитирующий зливається з об'єктом і виходить за межі власного «я». Він починає усвідомлювати глибокий зв'язок з божественним, взаємозв'язок з усіма живими істотами.

Зірки про йогу.   «Без занять йогою я б уже давно зійшла з дистанції». Гвінет Пелтроу, актриса.

Протипоказання для занять йогою:

- психічні розлади
- Епілепсія
- Онкологічні захворювання
- Загальна тяжкість стану, коли протипоказані будь-які навантаження
- Підвищений внутрішньоочний і внутрішньочерепний тиск
- Органічні ураження серця
- Нейроінфекції
- Загострення хронічних захворювань
- Інфекційне ураження опорно-рухового апарату
- Недавно перенесені операції або травми
- Важкі некомпенсовані травми хребта

Зірки про йогу.   «Це відмінний засіб залишатися врівноваженим, зберігати спокій і терпіння в будь-якій ситуації». Ріккі Мартін, співак.

Автор: Інна Сєдих


 Поради краси з гарему
 Гарем - осередок східної екзотики, неповторною розкоші і млості. Солодка мрія будь-якого східного чоловіки, орієнтальний символ необмеженої влади чоловіка над жінкою, царство жіночої краси, небувалою розкоші і інтриг.

Як не дивно, саме слово «гарем» - арабське (від «харам» - заборонене), має на увазі під собою всього лише жіночу половину будинку, куди могли заходити з чоловіків тільки члени сім'ї. Проте пізніше під час завоювань правителів арабського Сходу стало модним збирати великі «колекції» наложниць, що були реальним підтвердженням влади та добробуту владик мусульманського світу. У наложниць був тільки один шанс не загубитися серед численних рабинь з різних країн і вижити - подарувати шейху або султану спадкоємця, але для цього, спочатку, треба було заслужити увагу сього гідного арабського чоловіка. А привернути увагу спокушеного і владного чоловіка і зачарувати його зовсім непросто, так як натовп прекрасних конкуренток не дрімає.

 Поради краси з гарему
   З цієї причини ретельний догляд за собою був не просто примхою жінки, а першою необхідністю. Всі секрети краси одалісок з різних країн, природно, зберігалися в найсуворішому секреті, проте жінки і таємниця - поняття несумісні, тому після закінчення якогось часу деякі ритуали по догляду стали «традиційними» і стали розповсюджуватися між луноликих красунями.

Персидська депіляція

Згідно східної традиції, шкіра жінки повинна бути гладкою і ніжною, тому боротьба з небажаними волоссям велася нещадно. Найдієвішим засобом арабських принцес і одалісок була депіляція за допомогою різних складів з меду, яєць, лимонного соку. Процедура була, треба сказати, малоприємна. Щоб зняти роздратування і зволожити шкіру красуні, користувалися натуральними жирними маслами, в тому числі, улюбленим арабами оливковою.

Робимо епіляцію самі:   Для приготування складу, що видаляє волосся, потрібно взяти 10 столових ложок цукру (краще коричневого), сік половини лимона і 1 столову ложку води.

Змішати всі інгредієнти в невеликій каструлі і поставити на вогонь на 20 хвилин. Через кожні 5 хвилин склад необхідно помішувати, щоб не пригоріла. Коли маса стане коричневатого (карамельного) кольору, знімайте з вогню і дайте охолонути складом до температури, яка прийнятна для вас, тобто, щоб ви не обпеклися, але при цьому паста не повинна встигнути затвердіти (в ідеалі вона повинна стати вузький). При цьому вогонь повинен бути слабким.

Візьміть трохи пасти руками або спеціальною лопаткою і рівномірно розподіліть її на ділянці шкіри. Для полегшення процесу можна скористатися спеціальними тканинними смужками для депіляції (просто накласти їх поверх пасти). Зачекайте пару секунд і зірвіть смужки різким рухом проти росту волосся.

Важливо!   Щоб перська епіляція дала добрий результат, ваше волосся повинні бути короткими!

 Поради краси з гарему
 Шкіра як оксамит

Ніжність шкіри була однією з головних складових жіночої краси. Для того щоб домогтися шовковистості, прекрасні наложниці користувалися різними натуральними скрабами на основі солі, кави або навіть рису, які відлущують мертві клітини і шліфували шкіру юних дів.

Робимо домашній пілінг:

- Беремо 1 столову ложку меду і 1 чайну ложку дрібної морської солі. Змішуємо. Масажними рухами наносимо на шкіру тіла. Залишаємо «солодкий» склад на 2 - 3 хвилини. Потім змиваємо під душем.

- Візьміть 4 столові ложки з гіркою пудри кокоса (її можна приготувати самим, пропустивши кокосову стружку через м'ясорубку), стільки ж ложок натурального йогурту і 2 чайні ложки темного цукру. Перемішайте всі складові дуже ретельно.

- Вам знадобиться 4-5 столових ложок рисового борошна, така ж кількість кавової гущі і 1 склянку натурального йогурту. Перемішайте інгредієнти.

 Поради краси з гарему
 Шовк волосся

Красиві, довгі, розкішне волосся вважалися кращою прикрасою жінки, тому на Сході дівчата починають доглядати за своїми кучерями мало не з пелюшок.

- Традиційне східне засіб по догляду за волоссям - натуральний йогурт, з якого робили маски та обгортання для волосся.

- Улюбленим засобом по догляду за волоссям луноликих мешканок гаремів був мигдаль. 100 г очищеного солодкого мигдалю залийте склянкою теплого молока і залиште на ніч. Пропустіть через м'ясорубку мигдаль і розведіть його до кашоподібної консистенції за допомогою теплого молока. Таку маску 2-3 рази на тиждень наносили на волосся на 20-30 хвилин.

І пара секретів турецької одаліски наостанок:

- Щоб вії були густими і пухнастими, потрібно дотримуватись всього лише одне правило: вранці і ввечері їх потрібно прочісувати знизу вгору, щіточкою, змащеній мигдальним або оливковою олією.

 Поради краси з гарему
   - Для пом'якшення губ замість бальзаму можна використовувати мед, який слід нанести на шкіру губ на ніч.

- Для боротьби з першими зморшками можна приготувати мигдалеву маску. Для цього вам потрібно взяти 1 столову ложку очищених ядер солодкого мигдалю і пропустити його через м'ясорубку. Горіхову пасту розвести молоком або йогуртом і нанести на обличчя на 15-20 хвилин.
Автор: Інна Сєдих