В'єтнамський масаж, або Dam Злодій
 При регулярному проведенні в'єтнамський масаж стимулює мікроциркуляцію крові і лімфи, попереджає в'ялість тканин.

Ще в епоху великих цивілізацій в Єгипті, Сіамі, Китаї, Індії жінками різними способами намагалися впливати на шкіру обличчя і тіла за допомогою відварів, настоянок, глиняних обгортань і за допомогою масажу в різних його проявах. Однак особливий розвиток історично отримав масаж обличчя, шиї та рук на Сході - в Китаї, Японії, Кореї, Сіамі і, звичайно ж, у В'єтнамі. Всі азіатські лікарі надають великого значення дотику рук масажиста і різним технікам стимуляції енергетичних точок, тому і в'єтнамський масаж або Dam Злодій не став винятком.

В'єтнамський масаж поєднує в собі традиційну для Азії техніку натискання на енергетичні канали і біологічно активні точки з впливом на хребет, суглоби і енергійні рухи, зігріваючі м'язи.

Цікаво!   У В'єтнамі кажуть, що потрібно доглядати за «внутрішнім палацом», який збереже хороший стан тіла і душі.

Використання в масажі аромамасел дозволяє домогтися глибокого розслаблення, прискорити виведення токсинів з організму, зробити шкіру більш пружною.

Дія масажу

При регулярному проведенні в'єтнамський масаж стимулює мікроциркуляцію крові і лімфи, попереджає в'ялість тканин. Повільні і м'які надавлюють руху надають розслаблюючий вплив, а помірні або сильніші - полегшують болі і врівноважують психічний стан.

Техніка масажу

 В'єтнамський масаж, або Dam Злодій
 Масаж виконується подушечками або суглобами зігнутих пальців. Рухи є горизонтально-обертальними, які виробляються за годинниковою стрілкою. Біоактивні точки масажуються не менше 1 хвилини.

Основні прийоми масажу наступні: легке натиснення, при якому використовується тяжкість пальця або кисті; невпинне погладжування і глибоке натиснення, яке характеризується появою в області точки ямки під давящим пальцем.

Дія світла під час масажу

У масажних і SPA-салонах часто використовують кольорові точкові світильники, які відіграють певну естетичну та енергетичну ролі.

Жовтий колір   призводить почуття в рух, звільняє від негативу, який підриває впевненість у своїх силах. Допомагає легше сприймати нові ідеї і приймати різні точки зору. Він сприяє кращій самоорганізації і концентрації думки.

Червоне світло   призначений для стомлених людей. Стимулює нервову систему, вивільняє адреналін, покращує кровообіг, збільшує сексуальність і сексуальний потяг.

Зелений колір   відноситься до гармонізують, оскільки врівноважує процеси збудження і гальмування в центральній нервовій системі, поліпшує вегетативну регуляцію, має м'який заспокійливим дією на емоційний стан людини.

Середня тривалість процедури:   одна астрономічна година.

Протипоказання для масажу

Перед початком процедури обов'язково проконсультуйтеся з лікарем!

• висока температура тіла,

• інфекційні захворювання,

• загострення хронічних захворювань,

• вагітність,

• менструація,

• хвороби і пошкодження шкіри,

• астматичні стани,

• кровотечі,

• психічні захворювання,

• важкі захворювання серця і судин, злоякісні пухлини,

• доброякісні новоутворення, що мають схильність до зростання.
Автор: Інна Сєдих


 Краса по-турецьки
 У сучасному турецькому суспільстві ідеали жіночої краси далекі від горезвісної формули 90-60-90. Турецьким чоловікам подобаються пишнотілі жінки з апетитними формами. Наявність животика і повні стегна у жінки нікого не бентежать - це не привід впадати в депресію і сідати на жорстку дієту. Однак, незважаючи на лояльність турецьких чоловіків у питаннях жіночої краси, туркені приділяють турботі про свою зовнішність масу часу і уваги.

У Туреччині багато перукарень, вони розташовані буквально на кожному кроці .  Цікавий той факт, що переважна більшість працюючих там майстрів - чоловіки .  Одна з найпопулярніших послуг в перукарнях - це випрямлення волосся .  Волосся у туркень, як правило, довгі і густі, грубуваті за структурою, а їм так хочеться мати гладенькі волосся, як у моделей на сторінках глянцевих журналів .  Хвилясте волосся перукарі досить швидко перетворюють на ідеально прямі, віртуозно використовуючи для цієї мети лише фен і щітку, не вдаючись до допомоги щипців і розгладжують засобів для укладання .  У перукарнях можна часто зустріти хлопчиків-підмайстрів - це ще одна характерна особливість індустрії краси по-турецьки .  Підмайстри протягом двох-трьох років уважно спостерігають за роботою перукаря, допомагають своєму наставнику: змішують фарби для волосся, нагрівають щипці, подають фен, можуть приготувати чай для клієнток .  Там набратися досвіду, ці хлопчаки самі стануть перукарями, і, може бути, одного разу навіть відкриють свій власний салон . 

 Краса по-турецьки
 Останні 10-15 років туризм в Туреччині розвивається бурхливими темпами. Щороку тільки на анталійському узбережжі будується десяток нових готелів, а кількість туристів, що приїжджають до Туреччини відпочивати, неухильно зростає. Велика кількість білявих жінок зі світлими очима на вулицях курортних турецьких міст не могло не відбитися на смаках турецьких чоловіків. Турки все частіше беруть в дружини іноземок, не кажучи про численні курортних романах. Туркені прагнуть не відставати від слов'янок і скандинавок і освітлюють волосся - це зараз модно. У невеликій турецької деревеньке, в якій всього-то десять будинків, мені вдалося нарахувати рівно десять фарбованих блондинок - по одній на кожен двір.

Чоловік моєї турецької подруги Айше попросив її, від природи пекучу брюнетку, освітлити волосся. На похід до перукаря він навіть виділив необхідну суму з досить скромного сімейного бюджету, так сильно йому хотілося бачити власну дружину блондинкою. Айше охоче вирушила до перукаря, так як сама вже давно хотіла змінити колір волосся. Результатами забарвлення залишилися задоволені обидва: і чоловік, і дружина. Вже через кілька днів чоловік, соромлячись і боячись, попросив Айше купити лінзи для очей блакитного кольору. Вона з обуренням відкинула пропозицію чоловіка. Влаштовувати скандал, а турецькі жінки вміють це робити, Айше не стала. У відповідь вона запропонувала чоловікові записатися удвох на курси російської мови і розмовляти вдома виключно по-російськи. З тих пір про блакитних лінзах чоловік більше не заїкається, принаймні, поки що. А Айше регулярно ходить в перукарню, щоб підфарбувати відросло коріння волосся.

 Краса по-турецьки
 Не менш кумедна історія трапилася з моєю російською подругою Ксенією .  Ксенія приїхала в Стамбул, щоб відвідати свого бойфренда .  Молодий чоловік зробив їй пропозицію, познайомив з батьками, справа йшла до весілля .  Мама нареченого запропонувала Ксенії сходити разом в хамам (турецька лазня) .  Дівчина погодилася, адже про хамаме вона мріяла ще в метушливим Москві, та й можливість ближче познайомитися з майбутньою родичкою її обрадувала .  У призначений день зібралася велика компанія: мама нареченого, його бабуся, рідні та двоюрідні сестри, маленькі племінниці, тітки .  Всього чоловік двадцять .  У хамаме, як тільки Ксенія роздяглася, всі присутні дами стали уважно розглядати її фігуру і голосно нахвалювати її ноги, груди та сідниці .  Настільки відвертих компліментів Ксенії в своєму житті не доводилося чути .  Чи треба говорити про те, як сильно вона була збентежена .  Після повернення додому, чоловічої частини родини було оголошено, що наречена гарна, хоч куди .  Виявилося, що це були оглядини .  Ініціатором цього заходу виступила бабуся нареченого .  Вона вважала, що необхідно дотримуватися традиції .

 Краса по-турецьки
 Традиція обирати майбутню наречену для свого сина, онука чи брата в хамаме збереглася в Туреччині з давніх часів. У хамаме можна було безперешкодно розглядати оголених дівчат, адже там не приховаєш під чаршаф і обширними одежами недосконалості фігури. Спілкування - така ж важлива частина хамама як пілінг або масаж.

 Краса по-турецьки
 У хамаме туркені п'ють чай, ласують солодощами, обмінюються новинами, діляться проблемами і пліткують від душі. Хочеться застерегти туристів, що відправляються на відпочинок до Туреччини вперше. Не варто вірити гіду та відразу погоджуватися на запропонований вам похід в громадський хамам. Процедура там поставлена ​​на потік і нагадує заводський конвеєр. Гід отримує комісійні за кожного поставленого в хамам клієнта, а якість процедури і дотримання традицій хвилюють його в останню чергу. Відправляйтеся в той хамам, куди місцеві жителі ходять самі - вас там помиють, зроблять відмінний пілінг і масаж за всіма правилами.

 Краса по-турецьки
 У мистецтві епіляції туркеня немає рівних. Епіляцію туркені роблять приблизно раз на місяць, нерідко епіляції піддається все тіло повністю, а не тільки традиційні зони (ноги, пахви, бікіні) - в умовах жаркого клімату це ще й питання гігієни. Видалення волосся за допомогою воску вважається найдавнішим способом епіляції. Воскова маса наноситься на шкіру, зверху накладаються смужки з бавовняної тканини, потім застиглий віск швидким рухом зриває разом з волосками. Туркені використовують віск зі спеціальними добавками. Наприклад, для обробки великих областей застосовують натуральний бджолиний віск, для чутливої ​​шкіри - віск з додаванням азулена і ромашки, для делікатних зон пахв і зони бікіні - рожевий віск. Процедура воскової епіляції досить болюча, але неприємні відчуття тривають всього кілька секунд, заради краси можна і потерпіти.

Ще один вельми цікавий спосіб епіляції, до якого вдаються турецькі жінки, називається шугарінг. Для цього виду епіляції необхідні тростинний цукор і вода, їх кип'ятять до загусання. Суміш повинна трохи охолонути, загусла суміш наносять на тіло і спритно видаляють небажані волосся. Часто в таку суміш додають лимонний сік, оливкова олія, ефірні олії, а також мед, який вважається натуральним антисептиком. Як бачите, це засіб готується виключно з натуральних продуктів. Ось в яких пропорціях готується склад для епіляції: 3 склянки води, 3 склянки цукру, сік одного лимона, одна столова ложка меду, можна додати трохи оливкової олії та кілька крапель ефірного масла.

 Краса по-турецьки
   У манікюрі турецькі жінки не визнають півтонів і відтінків, вони воліють лаки яскравих і насичених кольорів: червоний, бордовий, вишневий, кораловий. У салонах краси манікюр роблять неважливо, це визнають і самі туркені. Якщо з класичним манікюром майстра ще справляються, то з французьким манікюром справи йдуть гірше, не кажучи вже про оригінальному дизайні нігтів або про процедуру нарощування нігтів. Хороші майстра з манікюру в Туреччині дуже цінуються, їх координати жінки передають один одному під найсуворішим секретом. Майстер з манікюру з хорошою репутацією ніколи не сидить без діла, робота для нього завжди знайдеться. В рівній мірі все вищевикладене відноситься і до педикюру.

 Краса по-турецьки
   Густі чорні брови правильної форми роблять погляд турецьких жінок дуже виразним. Процедура корекції брів заслуговує уваги. Нитка скручують особливим чином і затискають її кінці між пальцями, потім швидкими вправними рухами видаляють всі зайві волоски, надаючи бровам ідеальну форму. Жінці, вперше зважилися на корекцію брів за допомогою нитки, ця процедура здасться досить болючою, сльози мимоволі так і течуть з очей. Але якщо постійно підтримувати форму брів таким способом, то наступні процедури вже не будуть доставляти неприємні відчуття. Форма брів зберігається значно довше, ніж при використанні звичайного пінцета. За допомогою нитки можна також видалити всі небажані волоски на обличчі.

Якщо після прочитання статті у вас склалося враження, що для догляду за своєю зовнішністю туркені використовують тільки секрети краси, що дійшли до наших днів з глибини століть, то це не зовсім так. Турецькі жінки добре обізнані з досягненнями пластичної хірургії, з ін'єкціями Ботокса, з лазерної шліфуванням шкіри обличчя і з іншими сучасними б'юті-процедурами. У Туреччині послуги клінік естетичної медицини і салонів краси затребувані як ніколи. На вулицях великих міст завжди можна зустріти гарних, стильних, одягнених за останньою модою і доглянутих турецьких жінок - справжніх східних красунь.
Автор: Ірина Рукавишникова