Ніжні, соковиті, вологі, чуттєві, що ваблять ... губки
 Губна помада - це чарівна паличка для повзрослевших принцес. Сьогодні засоби по догляду за губами, особливо губна помада, є особливо поширеним видом декоративної косметики.

Вперше виділяти губи на тлі особи додумалися мешканки Месопотамії. Потім склад з карміну, тваринного жиру і бджолиного воску стали застосовувати в Давньому Єгипті. Античні красуні підфарбовували губи кольоровий жирною глиною. А на Русі дівчата підфарбовувалися за допомогою натуральних продуктів: буряка, малини, полуниці.

Народженням сучасної помади можна назвати 1903, коли на Всесвітній виставці в Амстердамі барвний олівець для губ став справжньою сенсацією. Винахід являло собою висувається з цигаркового паперу штифт, зроблений із суміші касторової олії, мускусу і бджолиного воску. У 1915 році в США створили верстат для виготовлення помади і металевих тюбиків з кришкою для зберігання. У ХХ столітті помада увійшла в моду разом з кіно.

Хімічний склад

Бджолиний віск (білий або жовтий), що вводиться в кількості 7-20%, з'єднує компоненти губної помади, надає їй твердість (але не жорсткість), збільшує міцність мазка, еластичність, м'якість, сприяє кращій прилипаемости барвників до губ. Карнаубський віск, що видобувається з листя бразильської пальми і має температуру плавлення 84 ° С, надає губній помаді бажану твердість і певну температуру плавлення, але не вище 39 ° С. Температура каплепадения губної помади повинна бути в межах 50-80 ° С.

Поряд з натуральними восками широко використовуються синтетичні продукти: неповні ефіри, етилен або пропілен гліколю і граничних жирних кислот (пальмітинова, міристинова, стеаринова) та ін.

Озокерит і церезин здатні добре пов'язувати жири та барвники, що, в поєднанні з досить високою температурою плавлення і пластичністю, робить їх незамінними компонентами губних помад. Спермацет надає губній помаді жирність і твердість, добре пом'якшує губи. Високомолекулярні спирти (цетиловий спирт) роблять мазок губної помади ніжним і тонким. Какао-масло надає губну помаду жирність і блиск.

Моностеарат гліцерину є розчинником барвників еозину і еозіновой кислоти, а також сприяє диспергированию лакових барвників і наповнювачів. Мазеподібні компоненти губної помади (ланолін і частково гідроване касторове масло) надають помаді пластифікуючі властивості, підвищують щільність прилипання мазка до слизової оболонки губ.

Ланолін добре пом'якшує шкіру губ, його вводять від 5 до 20%. Іноді використовується ацетильований ланолін, який краще змішується з касторовою олією, ніж звичайний, і має меншу липкостью. Свинячий жир додає губній помаді м'якість і жирність, поліпшує її смак. Кетамін, що вводиться для розчинення еозину (барвника), сприяє більш рівномірному розподілу його. Цетиолан може замінити касторове масло у виробництві губних помад.

Типи помад

У залежності від призначення їх випускають гігієнічні, для фарбування губ, і спеціального призначення (зволожуючі, живильні). Колірна палітра досить обширна (більше 300 відтінків).

Зволожуюча помада   дозволяє не просто пофарбувати губи, але і запобігти лущення, пом'якшивши їх. До складу цієї помади часто входять екстракт ромашки, масло авокадо, какао, рицинова, соняшникову або кокосова олії. На жаль, така помада нестійка і легко переться від контакту практично з будь-якими поверхнями.

Рада!   Помада буде триматися довше, якщо губи попередньо припудрити, потім нанести шар фарби, злегка промокнути серветкою, а потім ще раз скористатися помадою

Поживна помада   створює ефект матовості завдяки поєднанням рослинних восків, фарбувальних пігментів і пудри. Поживна помада відмінно лягає, інтенсивно забарвлює і добре виглядає.

Рада!   Якщо є підвищена чутливість до помаді, то краще користуватися гіпоалергенним аналогом. У такої помади майже немає запаху. Вона чудово охороняє губи від сухості і обвітрювання, запобігає появі тріщин.

Стійка помада   не тьмяніє, не вимагає підфарбовування, не залишає слідів на келихах і чужих щоках. Однак може викликати відчуття плівки або сухості. Дуже добре, коли стійка помада містить вітамін Е або алое, але якщо їх раптом в складі вашої помади немає, там, швидше за все, є в наявності якісь інші зволожувачі.

До складу всіх гігієнічних помад   входять вітаміни, живильні, зволожуючі і антисептичні речовини. Часто можна зустріти складу гігієнічної помади, збагачений ультрафіолетовими фільтрами, які забезпечують захист шкіри губ від шкідливих сонячних променів.

Безліч жінок в якості альтернативи помаді використовують блиск для губ. По суті своїй це така ж помада, тільки не має твердої структури. Блиски містять у складі більше рідких масел, менше восків і жирів, що додають і зберігають форму. Концентрація фарбувальних пігментів в блисках нижче, ніж в помадах, зате більше зволожуючих речовин. Такий склад блисків дозволяє краще пом'якшувати, живити і зволожувати ніжну шкіру губ.

Як вибрати якісну помаду

Доброю вважається помада, яка:

-   не стягувати губи і не викликає відчуття тяжкості;

-   при м'якому і легкому нанесенні на губи рівно лягати;

-   викликає приємне відчуття на губах;

-   володіє приємним запахом;

-   має гладку (без крапельок і патьоків) поверхню;

-   має міцний стрижень;

-   не тане під променями сонця.
Автор: Інна Сєдих


 Доглянуті «кігтики» - запорука успіху
 Руки - це друга особа, яке потрібно довести до досконалості. У XXI столітті догляд за нігтями став невід'ємною частиною індустрії краси, і нігті стали перетворюватися на важливий елемент моди.

Інструменти для манікюру

Пилочки для нігтів.   Пройшли часи металевих пилок. Вони руйнують структуру нігтя, в результаті чого він починає розшаровуватися. У край нігтя, поцяткований мікроранамі і розшаруваннями, легко можуть потрапити мікроби, в результаті чого можливе навіть поява грибка. Тому краще всього використовувати пилочки з тефлоновим або срібним покриттям. Вони довговічні, зручні, а головне - не завдають шкоди нігтям.

Важливо! Для тонких нігтів більше підходить пилочка з наждакового паперу, для більш товстих - керамічні, алмазні, рубінові або сапфірові пилки.

Манікюрні ножиці.   Манікюрні ножиці призначені для обрізання околоногтевой шкірочки на руках і ногах. Для виготовлення хороших ножиць використовується сталь марки, яку використовують для виготовлення хірургічного інструмента. Термічна обробка надає сталі міцність. Заточення ножиць проводиться вручну на алмазному колі. Особливістю заточування ножиць є просвіт між ріжучими крайками (профіль). Це запобігає захоплення срезаемой шкірки.

Рада! Завжди відшліфовують всі нерівні краї, що залишилися після використання ножиць.

Полірувальні інструменти.   Для того, щоб зашліфувати нерівності і додати блиск нігтям використовуються спеціальні полірувальні блоки і пилки. Зазвичай вони поєднують 3-4 види полірувальних поверхонь.

Важливо! Шліфувальні інструменти знімають верхній шар нігтя, їм можна користуватися дуже часто.

Палички з апельсинового дерева.   Після застосування засобу для видалення кутикули кінець палички обертається ватою і м'яко відсувається кутикула.

Обережно! Завжди обмотуйте кінець палички ваткою, щоб уникнути пошкодження кутикули і кореня нігтя.

Засоби для манікюру

Засоби для розм'якшення і видалення кутикули.   Ці препарати містять кератолітікі, здатні розчинити кератин рогового шару. Для того, щоб вони могли виконати свою функцію, потрібне лужне середовище, тому основу засобів для видалення кутикули складають розчини гідроокису натрію чи калію.

Крем для рук.   Креми застосовують для ламких, шару нігтів. Вони являють собою дуже жирні склади, містять влагоудерживающие і зміцнюючі компоненти, крім того - алантоїн і комплекс вітамінів. Все це допомагає нігтям заповнити втрату жирів і вологи, зберегти блиск і еластичність, стати більш міцними. Для інтенсивного лікування компаніями розроблені висококонцентровані препарати, в тому числі ампульні.

Базове покриття.   База наноситься на чисті нігті і сприяє створенню рівної поверхні для нанесення кольорового лаку.

Секрети домашнього манікюру:

1.   Найкраще підпилювати нігті, коли на них ще є шар старого лаку - він в деякій мірі захистить ваші нігті від можливих пошкоджень. Подпілівая нігті, краю нігтів залишайте прямими, тільки в самих куточках зробіть невеликий загин.

2.   Якщо на нігтях плями, скористайтеся шматочком лимона, щоб видалити їх і вибілити ніготь.

3.   Для того, щоб ваш манікюр завжди здавався свіжим, а також щоб ще більше захистити ніготь, покривайте лак на нігтях свіжим шаром верхнього покриття щовечора і втирайте трохи крему для кутикул.

4.   Для зміцнення нігтів зробіть ванночку з оливкового масла. Потримайте пальці 10 хвилин, потім зітріть зайве масло шматочком вати.

5.   Наносьте крем для рук кожного разу після того, як миєте руки. Це допоможе зберегти жировий баланс в нігтях.

6.   Нехай довжина нігтів буде помірно короткою - це зробить їх менш ламкими.

7.   Користуйтеся рідиною для зняття лаку без ацетону. Він може привести до висушування нігтів, що зробить їх більш ламкими.

8.   Ніколи не використовуйте кусачки для обробки кутикули. Ви ризикуєте викликати запалення на пальцях і позбавити нігті захисту від інфекції.

9.   Якщо ви багато працюєте руками, короткі закруглені нігті - найкращий вихід для запобігання їх пошкодження.

10.   Ніжна шкіра іноді буває чутлива до перламутровим лакам, тому вибирайте гіпоалергенні лаки.

11.   Лаки яскравих відтінків викликають пігментацію нігтів, тому завжди наносите хоча б один шар базового покриття перед їх застосуванням, щоб уникнути цього.

12.   Взимку завжди носите рукавички, щоб захистити руки.

13.   Щоб лак тримався довше, помийте руки в теплій мильній воді, а потім протріть шматочком тканини, перед тим, як нанести шар лаку.

14.   Не наносіть лак од прямими сонячними променями - він буде пінитися при висиханні.

15.   Якщо у вас змастив лак на нігті, не варто прати все. Умочіть подушечку вказівного пальця іншої руки в рідину для зняття лаку і злегка поплескайте нею по змазаним нігтя. Шар лаку на ньому вирівняється, і ви зможете нанести поверх нього ще один.

Маски і ванночки для рук і нігтів:

-   змішати 1 жовток, 1 чайну ложку толокна і 1 столову ложку меду. Змастити руки цим складом і надіти х / б рукавички. Маску змити теплою водою через 15 хвилин, нанести живильний крем;

-   зварити 2-3 картоплини, потовкти їх з молоком. Нанести на руки або опустити руки в ємність з масою до повного її охолодження. Змити, нанести живильний крем;

-   змішують чверть склянки соняшникової олії, 5 крапель вітаміну А і 3 краплі настоянки йоду. У суміш опускають кінчики пальців на 20 хвилин;

-   взяти кілька столових ложок оливкової олії, кілька крапель лимонного соку і практично пару крапель йоду, все змішати.
Автор: Інна Сєдих