Всі жінки роблять це! або Макіяж - мистецтво краси
 Краса завжди мала в житті людини сакральне значення, асоціюючись з поняттями божественності, ідеалу, гармонії. Краса оспівується у всіх видах мистецтва, і невипадково саме жінка вважається її втіленням. Як - ніяк, «прекрасна половина людства». Таке звання багато до чого зобов'язує!

Мистецтво косметики зародилося в далекій давнині. При розкопках печер кам'яного століття археологами були знайдені стрижні для фарбування губ, палички для чорніння брів і вій, гострі раковини для наколювання візерунка на обличчі і тілі.

Слово «косметика», в перекладі з грецької означає «мистецтво прикрашати». У Стародавній Греції було написано багато книг по догляду за обличчям, серед них «Косметікон». Приділяли увагу проблемам зовнішності в своїх працях і вчені-лікарі Гален, Критий, Гіппократ . Термін «макіяж», виник пізніше і відбувся від французького maquillage - «прикрасити себе», і означає нанесення на поверхню шкіри обличчя різного виду декоративної косметики. У макіяжу два основні завдання і цілі: примножити красу і замаскувати існуючі вади.

Ну що ж, краса для одних - дар природи, для інших - наполеглива праця.
Щоранку мільйони жінок починають з того що «наводять красу». Комусь достатньо для цього декількох хвилин: легким рухом підвести очі, торкнутися пензликом вій, підфарбувати губки і можна виходити в світ, а хтось може з самозабуттям займатися годинами відшліфовуванням своєї зовнішності.

Навіщо ми це робимо? Одні кажуть, що для себе, інші прагнуть справити враження на оточуючих. І те й інше вірно. Адже макіяж - по суті, мовчазний розповідь, призначений для очей оточуючих. Вони сприймають нас так, як ми виглядаємо. Ну а крім цього, приємно подивитися на себе в дзеркало і відзначити іскристий погляд з-під вміло підфарбованих вій, ніжний рум'янець на щоках, гладку матовість шкіри, гарну лінію губ. Сучасна декоративна косметика може творити чудеса, і своє обличчя ми можемо розглядати, як витвір мистецтва і ми самі його творимо, від нашої майстерності, таланту, почуття міри багато що залежить. Вообщем макіяж - захоплююче заняття для осіб з художнім смаком, а його, як відомо, можна розвивати.

Макіяж і фізіогноміка

Індивідуальний макіяж можна підібрати, користуючись такай наукою, як фізіогноміка. Сенс науки у впливі зовнішності на долю і успішність людини з урахуванням її віку. Про те, що можна «читати по обличчю», було відомо з давніх часів. Вчення виникло ще в Древньому Китаї, а потім поширилося в Японії, Кореї, Стародавній Греції. Физиогномика була популярна серед середньовічних вчених, а в наші дні цим стародавнім вченням цікавляться і лікарі-психологи і художники-візажисти. Як же застосувати цю стародавню науку в нашій справі макіяжу.

  Ось, наприклад, ви малюєте собі брови ! Від того, які якості в собі ви бажаєте підкреслити, залежить їх форма.   Якщо ви жадаєте успіху, слави - це будуть прямі брови в розліт, або округлені брови бізнес-леді. Якщо ви хочете завоювати когось слабкістю, грати роль невинної жертви обставин, тоді вам підійдуть бровки зі злегка опущеними кінцями.

Або взяти губи ! Згідно физиогномике, ідеальні губи володіють наступними параметрами: лінія нижньої губи проходить строго по середині нижньої третини обличчя, причому нижня губа трохи повніше верхньої; ширина рота дещо менше відстані між зіницями; виїмка на верхній губі збігається по глибині з кутом, який утворюють лінії брів.

У физиогномике ідеальними вважаються великі, опуклі і блискучі очі , З дуже чистими і білими білками. Володарка таких очей розумна, артистична, тонка і добросерда. Якщо ви бажаєте зробити таке враження, то і в макіяжі, природно, слід прагнути до даного ідеалу: ваші очі повинні бути великими, широко розкритими, виблискувати і іскритися, відображаючи вашу бадьорість і інтерес до життя і людей. Володіючи прийомами макіяжу зробити це не важко. У вашому розпорядженні тіні, підводки, олівці, пензлики.

Ну а ще є візажисти і стилісти - це фахівці, які знають живопис, малюнок, історію мистецтва, декоративну косметологію, які володіють прийомами макіяжу професійно. Це люди, які допоможуть знайти ваш стиль і підкреслити вашу індивідуальність.

Макіяж як засіб маскування

Бажання прикрасити свою зовнішність, приховати недоліки притаманне людям з давніх часів. А адже ті чи інші недоліки є (або періодично виникають) практично у всіх. І тут головне дійсно приховати недолік, а не навпаки - привернути до нього увагу безграмотними діями.

Ось, наприклад, консілери, призначені для маскування темних кіл під очима, не варто застосовувати для замазування прищиків, висипань, жировиків: так ми тільки підкреслимо недоліки шкіри. Для таких неприємних явищ як прищики, пігментні плями є спеціально призначені коректори з більш сухою текстурою.

У будь-якому макіяжі головне - помірність. Якщо використовувати косметичні засіб грамотно і без крайнощів, можна приховати багато недоліків, надати обличчю свіжість і буквально зафарбувати роки.

Макіяж - це здорово!

Притому здорово в прямому сенсі слова! Виявляється, заняття макіяжем виключно сприятливо позначаються на здоров'ї. По-перше, з чисто психологічної точки зору. Психологи багато років прагнуть розгадати силу чарівності, таємницю тяжіння і краси. Багато хто прийшов до висновку, що тільки той, хто ставиться до себе з любов'ю, подобається собі, може викликати захоплення і в оточуючих. Жінка, щодня займається макіяжем, більш впевнена в собі, психологічно більш стійка.

Але це не все! Не так давно у всіх стрічках пройшло сенсаційне повідомлення. Вчені з Університету Сент-Етьєн (Франція), проаналізувавши ряд своїх досліджень, прийшли до несподіваного висновку - щоденне нанесення макіяжу корисно для здоров'я . Виявляється, такий тренінг, якщо він проводиться систематично, покращує координацію рухів, допомагає уникнути падінь і переломів. У дослідженні, проведеному французькими вченими, взяли участь 100 вже не молодих жінок. Завданням фахівців було, використовуючи спеціальні ремені і взуттєві устілки, вивчити їх вплив на зміну постави і самооцінку учасниць. При цьому виявилося, що ті дами, хто щодня наносив макіяж, відрізнялися кращою координацією рухів, легше зберігали рівновагу і рідше падали. Таким чином, дослідники прийшли до висновку, що щоденне нанесення макіяжу грає роль своєрідної гімнастики.

У нас немає підстав не вірити французьким ученим, хоча тут може бути і зворотна залежність. Адже дамам з поганою координацією рухів і концентрацією уваги, напевно, просто складно робити щоденний макіяж! Але, напевно, вчені знають що говорять, повіримо їм на слово.

Кілька практичних порад

Тон для шкіри обличчя.
  Якщо шкіра у хорошому стані, то тон потрібен у мінімальній кількості. Але й при поганій шкірі все-таки не варто покривати ним особа, як штукатуркою. Відтінок тону повинен збігатися з кольором шкіри. Для вибору найбільш підходящого відтінку потрібно нанести трохи засобу по лінії підборіддя, злегка розтушувати і подивитися на результат в дзеркало в умовах природної освітленості. Правильний відтінок - той, який не буде виділятися на тлі шкіри обличчя.

Очі.   Підводка підкреслює форму очі, коли наноситься м'яко, але око стане підсліпуватим і маленьким, якщо ви вибрали занадто темний колір або лінія дуже жирна. Просто дотримуйтесь природної лінії верхньої повіки, максимально близько до вій. Використовуйте м'який сіро-коричневий або коричневий олівець для підведення при денному макіяжі, щоб не обтяжувати віко. А ось для вечірнього гриму можна використовувати яскраві кольори - блакитний, зелений, темно-синій або ж вугільно-чорний. Підведення можна також наносити і на нижню повіку, проводячи лінію прямо по віям, дуже тонко і чітко, але не доводячи її до внутрішнього куточка ока. Відступивши від внутрішнього куточка приблизно на третину, почніть з цієї точки і ведіть лінію підводки прямо по віям, точно повторюючи форму очі, до зовнішнього куточка.

Власницям вузьких і маленьких очей підводити внутрішнє віко не варто!

Губи.   У першу чергу необхідно створити потрібну базу для губної помади. Для цього ви зможете застосовувати розсипчасту пудру або тон-базу.

Якщо ви користуєтеся контурним олівцем, необхідно знати, як вірно підводити губи. Верхню губу необхідно підводити, тримаючи рот закритим. Нижню губу очерчивайте від центру до кутів. Для природного макіяжу вибирайте олівець для губ, відтінок якого збігається з відтінком губної помади (або на тон темніше). Підкресліть лінію губ після нанесення помади, а не до цього. Для розтушовування лінії скористайтеся спеціальним пензликом

Отже, ставимося до макіяжу відповідально і з натхненням. Щодня «наводимо красу», для підняття настрою, а також, щоб скорегувати ... самопочуття і долю.
Автор: Ольга Травлеева


 Тіло в шоколаді
 З'ївши навіть маленький шматочок шоколаду, зупинитися неможливо. Вчені стверджують, що це через містяться в ньому речовин з розумними і довгими назвами.

Продукт какао і вершків діє на всіх, особливо, на жінок і дітей. Він здатний додати сил і поліпшити настрій, ось чому ми тягнемося до шоколадці на полиці, навіть не усвідомлюючи ще, навіщо нам це. Помічено, що не всі ласуни люблять шоколад, а не всі любителі шоколаду - ласуни. Любов до шоколаду - це особлива манія, гостре, чуттєве, майже злочинне потяг, за яке, тим не менш, у в'язницю не посадять, і яким неможливо отруїтися ...

Знаючи про чудесні властивості шоколаду, жінка привносить і в свій спосіб щось від «Шоколадки»: характерні відтінки волосся, посилені «підсмажування» в солярії для отримання бажаного відтінку, і, зрозуміло, запах. Пахнути, як солодкий спокуса, можна тепер не тільки за допомогою парфуму: під шоколадку маскуються бальзами, гелі, лосьйони для тіла, маски для волосся і навіть декоративна косметика.

Перший крем, до складу якого входив екстракт бобів какао, з'явився на ринку всього три роки тому, і з моменту його появи в косметичній індустрії почалася справжня Шоколадоманія. Багато відомих косметичні лінії стали випускати засоби для шкіри, волосся і нігтів. Всілякі креми, муси і маски з екстрактом какао тонізують і захищають шкіру, активізують клітинний метаболізм і сприяють детоксикації шкірних покривів. Кошти з маслом какао підтягують шкіру, надають їй гладкість і блиск. Шоколадні шампуні дарують волоссю здоровий блиск і зміцнюють їх структуру.

Зупинитися, дійсно, важко: спробувавши один шматочок, ми хочемо всю шоколадку цілком, і самі не помічаємо, як записуємося в салон на шоколадні обгортання .

Що це таке:   це майже дитячий сон, в якому тобі, маленькій дівчинці, дозволяють вдосталь наваляти в шоколаді, тільки наяву і з набагато більшою користю, і абсолютно без калорій. Організм отримає такий же заряд енергії, користі і неземного блаженства, тільки минаючи шлунок (а це для багатьох з нас дуже важливо).

Какао-боби вважаються одними з лідерів серед рослин за кількістю містяться в них антиоксидантів, які, як відомо, у відповіді за нашу молодість. Крім того, вони багаті вітамінами групи P, А, магнієм, кальцієм і залізом. По суті це цілий джерело корисних речовин, які, до слова, містяться в ньому в натуральній, легкозасвоюваній формі. Плюс до всього шоколад має здатність зволожувати і тонізувати шкіру, повертати втрачену душевну рівновагу і спокій. Аромат його знімає втому і бадьорить, і в результаті - зміцнює імунітет.

Як відбувається:   на жаль, це зовсім не лежання у ванній, наповненій рідким шоколадом, в який можна вмочати печенюшку. Склад маси для обгортань їстівний, але, крім шоколаду, він включає косметичні добавки, тому смак її трохи відрізняється від шоколаду, так що пробувати не радимо.

Перед обгортанням доведеться зробити пілінг: без нього корисні властивості гарячої і ароматною маски не проберуться через «шкаралупу» відмерлих клітин, що покривають наше тіло. Це тільки звучить загрозливо: професійні руки косметологів проводять процедуру так спритно і вміло, що це навіть приємно. Після пілінгу на тіло завдадуть косметичний склад, після чого сповийте термоплівкою і залишать ніжитися під ковдрою. Гаряче не буде: температура 40 градусів - це трохи гаряче нашого власного тіла, у ванній вода і щось гаряче.

Після розслабляючого лежання в шоколаді - душ і нанесення бальзаму для тіла, як закріплення результату.

Ефект:   процедура сприяє видаленню «апельсинової кірки», виводить з організму зайву рідину (так званий лімфодренажний ефект), підсилює мікроциркуляцію і живить шкіру, а за рахунок вмісту кофеїну забезпечує ефект легкого ліфтингу. Міститься в шоколаді масло какао випускає в бій антиоксиданти, які тонізують і підтягують шкіру. Завдяки цьому тривалий час після процедури шкіра відштовхує від себе негативні фактори, менше обвітрюється і швидше справляється з мікротрещінкі.

Поки шкіра «ласує», аромат подбає про наш душевний рівновазі: ті, хто вже був на процедурі, кажуть, що це все одно, що з'їсти коробку цукерок, і при цьому не отримати жодної калорії.

Кому протипоказано:   «Зовнішні» застосування шоколад не будуть корисні тим, кому протипоказані і внутрішні (тобто алергікам), а також онкохворим, сердечникам, людям із судинними захворюваннями.

Скільки коштує:   залежно від салону, виду процедури (а їх декілька) і розміру «лиха» ціна варіюється від 400 рублів до 3000. Виявляється, можна замовити процедуру не так на все тіло, а побалувати тільки животик або стегна. У деяких закладах ціна залежить ще й від сезону: хтось, передчуваючи цілком закономірне ажіотаж навколо схуднення і розгладження по весні, ціни піднімає, хтось же, навпаки, йде на знижки.

У косметологів немає чіткого визначення цього виду обгортань: воно відноситься як до розряду SPA-процедур, так і до оздоровлюючим, це залежить від виду. Уточнивши у Вашого фахівця, Ви зможете вибрати вид лікування і заспокоєння для себе - або легку різновид для релаксації і підняття настрою, або ж глубокодействующую антицелюлітну процедуру для зменшення жирових відкладень, позбавлення від рідини в міжклітинному просторі і стимулювання обмінних процесів.

Однак у всіх без винятку косметологів немає сумніву щодо корисності процедури. Особливо зараз, навесні, коли у багатьох спостерігається зниження тонусу. Шоколад все поправить.
Автор: Люсі Сопрано