Що таке SPA?
 Всі SPA- процедури мають під собою серйозну медичну основу і покликані, крім оздоровлення і омолоджування тіла, привести в порядок почуття і думки.

Зараз префікс SPA - модний атрибут в назвах салонів, клінік, центрів і навіть косметики та одягу. Зараз ці терміни присутні практично скрізь, проте значення самого слова SPA не відомий широкій аудиторії. Зараз існує кілька версій походження цього слова або абревіатури.

Версія 1.   SPA - це абревіатура від латинського "Sanus per Aquam", або "Sаnitas pro Aqua", що в перекладі з латині означає "здоров'я за допомогою води" або "здоров'я через воду". Це поняття з'явилося в Стародавньому Римі, де для лікування фізичних і психологічних нездужань використовували процедури з термальною водою.

Версія 2.   SPA, як поняття лікувальних процедур, походить від назви дуже відомого бельгійського курорту з термальними джерелами, розташованого в 25 км від стародавнього міста Льєжа.

 Що таке SPA?
   На даний момент під SPA розуміється оздоровчий комплекс фізіотерапевтичних процедур з використанням води: і мінеральної, і морський, і прісної, а також морських водоростей і солі, лікувальних грязей і цілющих рослин; місце, де разом з процедурами надаються та активні препарати, використовувані в процесі процедур. Впливаючи через шкірний покрив, SPA-косметика активізує процеси обміну, поліпшує кровообіг і виводить існуючі шлаки з організму. Однак основна відмінність SPA-процедур полягає в тому, що в процесі оздоровлення використовуються останні досягнення косметичної індустрії нарівні з перевіреними століттями східними практиками, що, діючи сінергітіческій, дозволяє досягти як бездоганного, доглянутого тіла, так і гармонійного самовідчуття.

Основна дія SPA-процедур

• Виведення токсинів (детоксикація)

• Активація процесів метаболізму (обміну речовин)

• Стимуляція імунної системи

• Покращення мікроциркуляції крові

• Лімфодренаж

• Антицелюлітне дію

• Моделювання фігури

• Зняття м'язової втоми

• Релаксація і зняття стресу

• Очищення, омолодження шкіри

• Зниження ваги

Види SPA-процедур

 Що таке SPA?
   До SPA-процедур відносяться різні види масажу (балийский, тайський, шведський і т.д.), різні пілінги, обгортання, гідромасаж, різні лазні, перлинні ванни, мінеральні ванночки, а також комплекси процедур по релаксації.

Перед тим, як призначити ті чи інші процедури, фахівці центру обов'язково повинні провести консультацію, на якій будуть визначені причини вашої проблеми і поставлений діагноз.

Цікаво!   Найпопулярнішими SPA процедурами є обгортання, парні і сауни, ці процедури використовують 35% всіх відвідувачів SPA салонів.

 Що таке SPA?


Коротко про популярних процедурах

- SPA капсула.   У цьому унікальному апараті використовуються комбінації різних фізіотерапевтичних факторів, завдяки чому можливе створення індивідуальних високоефективних програм.

- Гідромасажна ванна.   Така процедура забезпечує масаж окремих зон, розслабляючий м'язову тканину, розслабляє і заспокоює нервову систему.

- Грязелікування.   Грязелікування стимулює обмін речовин, сприяє розсмоктуванню вогнищ запалення. Лікувальна грязь має протимікробну дію, оскільки в ній містяться природні антибіотики.

- Аюрведа.   Аюрведа - це найдавніша існуюча система охорони здоров'я, спадщина стародавньої Індії. Цілі і завдання аюрведи полягають у тому, щоб зберігати і підтримувати здоров'я здорової людини і виліковувати хворого. Досягається це тільки природними природними засобами.
Автор: Інна Сєдих


 Чари гарячих каменів, або стоун-масаж
 Народжені Землею, відшліфовані водою, ввібрали в себе силу Сонця, камені - це джерело божественної енергії.

Зараз дуже популярна релаксирующая процедура - стоун-терапія - була відома ще в глибоку давнину. Так, в Месопотамії місцеві лікарі укладали на тіло хворого невеликі гарячі камені для того, щоб як слід прогріти пацієнта. Японські монахи-аскети кілька тисячоліть тому також знали і використовували цілющі властивості гарячих порід для лікування і релаксації. Знали про це і стародавні римляни, і американські індіанці, що використали для цих цілей насичені «вогненної» енергією вулканічні породи. Гарячі камені були в арсеналі секретів краси і у китайських принцес. Стародавні народи були впевнені, що кожен природний мінерал несе в собі енергію, яка, взаємодіючи з людиною, здатна справити позитивний вплив і принести гармонію в життя людини.

Філософія стоун-терапії

З'єднала древні знання і досягнення сучасної науки член Американської асоціації масажистів Мері Нельсон Хенніган з Арізони. Методика заснована на особливому дотику і спеціальному масажі за допомогою гарячих і холодних каменів з використанням точкового японського масажу - шиацу. Доктор запропонувала використовувати 54 гарячих каменю, 18 холодних каменів і один камінь кімнатної температури. У стоун-терапії використовується базальт (гарячі камені) і мармур (холодні камені). Завдяки дії чорного базальту тіло нагрівається, а судини розширюються. Таким чином, масаж сприяє розслабленню м'язів, допомагає зняти больові відчуття за рахунок припливу крові, прискорює метаболізм і вносить несумірну лепту в очищення організму від шлаків і токсинів. Масаж холодним білим мармуром призводить до звуження судин, усуває застій венозної крові, насичуючи її киснем і омолоджуючи весь організм.

Цікаво!   Форма, рід і колір каменю вибирається залежно від техніки масажу і оброблюваної частини тіла - обличчя, вуха, кисті рук, стопи, ноги або спина. Однак саме коло і овал є найбільш оптимальною формою каменів.

Камені для масажу

Базальт

Базальт - це так звані вулканічні камені, що сформувалися під час вивержень вулканів і під дією подальшої осадової активності. Родина таких каменів - Індонезія, Перу, Аргентина, Гавайські острови. Додатковій обробці камені практично не піддаються, оскільки вважається, що відшліфований водою і вітром, він є носієм енергії Землі. Чорні вулканічні камені відкривають енергетичні канали і призначені для заземлення, фокусування на фізичній площині і заспокоєння розуму і душі. Властивість базальту повільно віддавати тепло сприяє пом'якшенню тканин, розслабленню м'язів, зігріванню холодних ділянок тіла.

Мармур

Мармур утворюється в надрах землі з осадової породи вапняку під дією дуже високого тиску і температури. Родина мармуру - Італія і Греція. Для стоун-терапії мармур обробляється вручну, щоб уникнути гострих відколів. Мармур, володіючи властивістю залишатися довше інших каменів холодним, може служити для зняття надмірного спека тіла та / або зменшення запалення.

Жадеит

Деякі майстри-масажисти часто використовують для масажу жадеїт, напівдорогоцінного мінерал, сприяючий відкриттю ваших чакр і вивільненню енергії. Ще племена майя і жителі Піднебесної почитали жадеїт, вірячи, що він рятує від багатьох недуг, просмикує молодість і зміцнює здоров'я. При нагріванні цей мінерал виділяє метакремнієвої кислоту, іони натрію і ряд мікроелементів (Zn, Cu, Se, Ag та ін.), Які, всмоктуючись з поверхні шкіри, потрапляють в кровотік і надають тим самим позитивний вплив на стан центральної і вегетативної нервової системи.

Техніка стоун-масажу

Процедура стоун-терапії починається з нанесення на шкіру тіла спеціального ароматного масла. Після чого в строгому порядку викладаються теплі камені - вздовж хребта, на поперек, живіт, плечі, руки і ноги. Іноді маленькі плоскі камінчики встановлюються між пальцями ніг (елемент індіанської культури). Після цього майстер починає розтирати ваше тіло за допомогою каменів, починаючи зі стоп і закінчуючи шиєю, при цьому чергуючи холодні і гарячі камені.

Час масажу:   30-90 хвилин

Важливо!   Стоун-терапію рекомендовано проводити не більше двох разів на тиждень, один сеанс триває від півтора до двох годин.

Що лікують камені

Основні показання для сеансів стоун-терапії: хронічна втома, безсоння, депресія, мігрень, надмірна вага, целюліт, реабілітація після травм, захворювання суглобів, болі в спині і шиї.

Протипоказання до стоун-терапії

Гострі інфекційні захворювання, запалення шкіри і внутрішніх органів, ураження серцево-судинної системи, онкологічні захворювання, вагітність, шкірні захворювання, неврологічні та психічні захворювання.

Масаж гарячими каменями поверне спокій вашій душі і наповнить енергією ваше тіло!
Автор: Інна Сєдих