Естетика татуювання
 Мистецтво татуювання багатогранно і має безліч своїх стилів і напрямків.

Татуюванням людство захоплюється чи не з своєї появи на планеті. У різні періоди розвитку людської цивілізації татуювання було способом вберегтися від злих духів і відзнакою, свідченням прилучення до кола обраних. У період неоліту татуювання у вигляді геометричних знаків практикувалася на території сучасної Росії. Спочатку татуювання було привілеєм чоловіків, проте пізніше звичай татуювання поширився і на жінок. Так, наприклад, в Японії за татуюванням можна було дізнатися, одружена жінка чи ні, чи є у неї діти, і скільки їх. У деяких культурах татуювання свідчили про здоров'я жінки. Тату у жінок були нечисленні і витончені. Їх метою було не тільки донести певну інформацію про власницю, але і зробити її сексуально привабливішими.

Татуювання як вид стародавнього мистецтва прикраси свого тіла, дійшовши до наших днів, сильно змінилася з технологічної точки зору, зберігши за собою свій основний сенс. Розвиток сучасних технологій татуювання дозволяє пігментам максимально довго зберігати свою насиченість, а потужні апарати для нанесення татуювань укупі з майстерністю художників, допоможуть провести всю процедуру нанесення татуювання з мінімальним дискомфортом для Вас.

Tattoo напрямки

 Естетика татуювання
 Більше ста років в татуюванні не проходить мода на мотиви японської та китайської культур - дракони, ієрогліфи. Секретів її привабливості багато. Це і велику творчу спадщину, відшліфована техніка нанесення татуювання, вишуканість художніх рішень.

Чарівним джерелом натхнення залишається і стиль модерн. Модерн примітний цікавими рішеннями в галузі графіки.

Такі напрямки як кібер і техно претендують на формування абсолютно нових урбаністичних творів. Це зображення персонажів комп'ютерних ігор, графіті, фантастичні комікси.
Фотореалізм - це максимально точне перенесення зображення на шкіру, будь то картина, фотографія коханої людини або тварини.

Татуювання не могла обійтися без індіанської культури. Що стосується інтерпретації індіанських орнаментів, то, в першу чергу, помітна «звіряча» спрямованість зображень.

Також існує безліч таких стилів, як трайбл, Келтик, Традишнл, нбю-скул, полінезія або маорі.

Засоби для нанесення художніх татуювань

Зараз використовуються спеціальні татуіровочние машини. На них працюють з притиском (інструмент щільно прилягає до шкіри) або з зазором (легко стосуються тіла тільки кінці голок). Електрична тату-машина була винайдена О'Рейлі в 1891 році.

Існує два типи машин для нанесення татуювань: індукційні та роторні. Індукційні найбільш часто зустрічаються в тату-салонах. Намагнічені котушки інструменту взаємно притягуються, змушуючи голку рухатися з різною швидкістю, утворюючи тиск на шкіру.

Роторні машини працюють за принципом швейних: голка вгору-вниз - і ви не висмикне з-під неї тканину (в даному випадку шкіру) до закінчення робочого циклу. Ротори є також у майстрів перманентного макіяжу, так як в перманенті необхідна скрупульозна опрацювання контура. Існують і універсальні машини, швидкість яких регулюється на блоці живлення, а потужність - притискним гвинтом.

У роторних і індукційних машин визначальну роль відіграє швидкість (частота) руху голки. Велика частота в обох типів машин застосовується при нанесенні контурів, менша - для фарбування та тіньової розтушовування. Одні майстри застосовують кілька машин, інші працюють універсальної, залежно від поставленого завдання.

Вибір майстра і салону

Татуювання можна робити тільки в салоні, де працює фахівець, що володіє достатнім досвідом. Крім того, існує цілком реальна небезпека потрапляння в кров різних інфекцій. Переконайтеся, що інструменти, гумові рукавички, а також посудини для барвників, якими майстер буде використовуватися в процесі роботи, стерильні.

І, нарешті, найголовніший компонент успіху - сам майстер-татуювальник. Він повинен володіти художнім смаком і ясно уявляти собі кінцевий результат своїх зусиль. Справа в тому, що татуювання приймає остаточний вигляд лише через кілька місяців, так як частина фарбувального пігменту виводиться з організму лімфатичною системою, тому дозування барвника повинна бути чітко вивіреної. Не виключено, що після деякого часу знадобиться коригування малюнка, і майстер повинен попередити вас про це, а також про вартість цього коректування.

Досвідчений майстер обов'язково повинен знати, які речовини входять до склади барвника, а також попередньо з'ясувати, чи немає у вас алергії на ті чи інші речовини.

Як вибрати малюнок

 Естетика татуювання
 Вибір малюнка - дуже складний процес. Якщо ви хочете отримати не просто орнаментальний малюнок, а смислове зображення, необхідні тривалі роздуми і поради фахівця. Саме художник салону тату зможе пояснити вам зміст того або іншого малюнка. Кожне зображення несе в собі смислове навантаження. Існують каталоги татуювань, як описові, так і фотографічні. Ви можете ознайомитися з ними в салонах і в Інтернеті.

Технологія tattoo

Після того, як ви вибрали малюнок, роблять контур. Коли він буде готовий, наводяться тіні, накладаються кольору. Кількість голок, які при цьому одночасно впиваються в шкіру - від 1 до 30 штук. Чим більше їх, тим, відповідно, болючіше. У деяких салонах вам можуть запропонувати знеболення. Виконання маленької татуювання займе близько 4:00. Більш масштабна робота займає кілька сеансів з проміжком у кілька днів. Далі буде тільки після того, як заживе шкіра.

Догляд за татуюванням

Професійно зроблена татуювання не є небезпечною і не повинна викликати ускладнення .  Якийсь час шкіра навколо тату може залишатися червоною і може навіть злегка саднити .  Під час загоєння, тату потрібно змащувати антисептичної маззю, тільки рекомендованої майстром (використання інших медикаментозних засобів може привести до пошкодження малюнка) до повного загоєння .  Через 2-3 дні татуювання покривається скоринкою, яка зберігається до кінця загоєння, приблизно 7-10 днів .  До повного загоєння татуювання неприпустимо: піддавати тату сонячним променям, відвідувати солярій, займатися спортом, відвідувати лазню або сауну, лежати у ванній, плавати у водоймах .  Приблизно на п'ятий день може з'явитися свербіж, скоринка з тату починає поступово сходити, можна чесати місце татуювання і здирати корочку .  Зазвичай період загоєння татуювання становить близько десяти днів, залежно від індивідуальних особливостей організму і малюнка . 

Коли не можна робити татуювання

• Якщо ви застуджені або у вас підвищена температура.

• Якщо ви п'яні.

• При загостренні якого-небудь хронічного захворювання.

• При різних шкірних захворюваннях.

• Якщо ви психічно неврівноважені.

Видалення татуїровок

Бажання позбутися татуювання виникає не так уже й рідко, тому варто дізнатися, як зробити це без ризику для здоров'я. Є велика кількість факторів, від яких залежить повноцінність і якість видалення тату: якість і колір фарби, техніка і глибина нанесення тату, місце нанесення тату, схильність шкіри до рубцювання і велике значення має обладнання яким вам будуть видаляти тату.

До недавнього часу для видалення перманенту застосовувалися дуже агресивні для шкіри впливу .  Принцип видалення був заснований на руйнуванні не тільки фарби в тканинах, але і пошкодженні шкіри з формуванням рубця .  При використанні кислот або лугу проконтролювати глибину впливу просто неможливо, при використанні механічної шліфовки фреза знімає весь шар шкіри, а при непрофесійному нанесенні тату крім рубця обов'язково залишаються сліди фарби .  Більш хороші результати стали отримувати при використанні абляційних лазерів - лазери, які випаровують тканини .  Вони дозволяли лікаря регулювати глибину впливу, давали набагато менше пошкодження тканин, більш швидке загоєння і найголовніше - виключали інфікування при видаленні тату, зменшуючи ризик формування грубих рубців .  Революцією в медицині стала поява селективних лазерних систем .  Принциповою відмінністю цих лазерів є їх дія на певний колір фарби, при цьому шкіра для них «прозора» . 

Важливо! Виключити появу рубців на 100% неможливо, так як схильність до келоїдних або гіпертрофічних рубців визначається властивостями і особливостями шкіри, що неможливо прогнозувати заздалегідь.
Автор: Інна Сєдих


 Фарбуємо волосся без ризику ?!
 Красивий і насичений колір волосся - ось заповітна мрія більшості жінок, і це природно, адже правильно підібраний відтінок підкреслює красу і глибину очей, здорове сяйво шкіри. На жаль, далеко не всіх природа нагородила красивим і яскравим кольором волосся, та й від сивини рано чи пізно нікуди не дітися. Ну а, крім того, адже жінки так люблять експериментувати, міняти зовнішність, плюс для багатьох дуже важливо відповідати мінливої ​​моді на колір волосся. Але як створити новий образ, як змінити свій імідж, змінивши колір волосся, не зашкодивши їм при цьому?

Існують три основні способи , За допомогою яких можна втілити в життя свої найсміливіші бажання і фантазії, що стосуються кольору і відтінків волосся:
- Забарвлення волосся стійкими фарбами, в основі яких лежать активні хімічні елементи;
- Забарвлення волосся за допомогою природних барвників;
- Забарвлення відтіночними тонуючими фарбами.

Але чи будуть ці способи безпечними для волосся? Та й чи існують взагалі способи абсолютно нешкідливою фарбування волосся? Чи можливо це - домогтися красивою, стійкою забарвлення, не пошкоджуючи структуру волосся?

Ще зовсім недавно, відповідь була однозначна - ні! Нешкідливими з хімічних барвників, можна було вважати лише тонують кошти, що не торкаються структуру волосся, але вони змивалися безслідно вже після декількох помивок.

Стійкі фарби
Стійкою фарбування волосся можна було досягти тільки за допомогою фарб, що містять аміак і перекис водню. Перекис водню в такому барвнику забезпечує знебарвлення волоса (видалення природного пігменту), а аміак відповідає за глибоке проникнення штучного пігменту в структуру волосся. Правда при цьому, «чудова парочка» завдає волоссю такий значний урон, що навіть додавання рослинних компонентів і вітамінів у фарбу, використання відновлюють бальзамів після фарбування, не можуть повною мірою виправити ситуацію.

 Фарбуємо волосся без ризику ?!
 Натуральні барвники
Єдиною альтернативою хімічним, стійким фарбам були натуральні природні барвники - хна і басма. Так дійсно, хна і басма добре тримаються, благотворно впливають на здоров'я волосся (якщо немає індивідуальної нестерпності), але є і у них недоліки! Гамма кольорів досить обмежена, та й фарбування ними не можна назвати комфортною. Часу на процедуру потрібно витрачати багато, техніка забарвлення досить незручна - якщо фарба рідка, то випливає з під ковпака, якщо густа, то погано профарбовують. Наносити розведену суміш потрібно швидко, в гарячому стані, і тримати потім на волоссі довго (від години до трьох).

Виникають ті чи інші труднощі і при фарбуванні іншими природними барвниками, наприклад, тільки на приготування фарби з шкаралупи і перегородок волоського горіха йде більше двох годин.

 Фарбуємо волосся без ризику ?!
 Нове покоління фарб
В останні роки з'явилися обнадійливі зміни. Один за іншим, всі провідні виробники фарб для волосся представляють на ринок свою нову продукцію - фарби без аміаку, притому анонсують їх як досить стійкі, зафарбовують сивину і навіть зміцнюють структуру волосся. На полицях магазинів можна побачити величезну кількість різних фарб, з позначками «стійкі» і «суперстійкі», «безневинні» і т.д. З такого достатку можна, здавалося б, вибрати для себе відповідну за ціною і якістю фарбу, з аміаком або без нього ....

Але чи можна вірити рекламі, і немає тут підступу? Чи може стійка фарба бути нешкідливою, і за рахунок яких хімічних елементів (якщо це не аміак) відбувається проникнення пігменту в структуру волосся? Фахівці в перукарському ділі підтверджують, що так, за допомогою сучасних технологій навіть забарвлення волосся хімічними барвниками можна зробити практично нешкідливою процедурою.

Є варіанти...
Є кілька варіантів, як пофарбувати волосся в бажаний колір, не завдаючи шкоди їх здоров'ю:

Варіант №1 . Підходить для тих, хто проживає у великому населеному пункті і має достатньо коштів, часу і бажання, щоб дозволити собі професійне фарбування в салонах. В принципі, в будь-якому закладі середнього класу вам зроблять щадне фарбування, з використанням таких професійних ліній як L'Oréal Professionnel, Igora від Schwarzkopf, Color Touch від Wella   та ін.

Фахівці в хорошому салоні можуть запропонувати більший асортимент фарб та сучасних технологій фарбування, серед них і такі просунуті як:

- Процедура «керамічного фарбування» («шовкове фарбування») - CHI . Технологія була винайдена американським перукарем Фаруком Шамі, абревіатура CHI в перекладі означає «катіонно-зволожуючий взаємозв'язок», саме за цим принципом, на думку автора, взаємодіють волосся і цей барвник. До складу фарби CHI входить шовковий крем і керамічний сплав CHI 44, що містить 44 неорганічних з'єднання. Керамічні частинки м'яко піднімають лусочки волоса, забезпечуючи проникнення пігменту в структуру волосся без грубого відкриття кутикули, причому поєднання безаммиачной фарби і натурального шовку надають на структуру волосся позитивну дію. Технологія «керамічного фарбування» непроста, і вимагає високого професіоналізму виконавця, у фіналі складних маніпуляцій (вирівнювання, освітлення, нанесення пігменту) результат закріплюється препаратом рідкого шовку.

  - Organic Colour Systems . Професійна фарба для волосся, являє собою органічний барвник, зафарбовує сивину, дозволяє отримати чисті тони і прекрасні відтінки, забезпечує тривале збереження тони. У складі продуктів лінії Organic повністю відсутні такі шкідливі речовини як аміак, резорцин, хлористий натрій, парафіни і парабени та ін., Хоча в повній мірі уникнути хімії не вдається і тут. Вміст натуральних компонентів у фарбах - 89%, активаторах - 84%, кондиціонерах - 98%. Погодьтеся, пропорції зовсім не погані! Натуральні складові цієї лінії - органічні екстракти апельсина, алое вера, ромашки, живокосту і грейпфрута, масло мигдалю, жожоба та соняшнику.

Шкода, що самостійно користуватися цією фарбою не вийде - щоб отримати заявлений результат, необхідно розглядати занадто багато факторів: враховувати і товщину волосся, і вихідний колір, розрахувати час витримки, температурний режим, вибрати схему фарбування і рецепт барвника, підібрати потрібний відсоток окислювача і т .п.

Варіант 2   - Для тих, хто піклується про здоров'я волосся, але не має можливості звернутися до допомоги професіоналів або просто воліє все робити самостійно.

 Фарбуємо волосся без ризику ?!
 Щоб звести ризик пошкодження волосся і шкіри голови до мінімуму вибирайте м'які полуперманентние фарби, які не містять аміаку. Цей активний компонент в їх складі замінений іншим, більш легким, і, відповідно, менш шкідливим для структури волосся, шкіри, органів дихання речовинами, наприклад моноетіламіном. Їдкий запах і печіння шкіри голови при використанні таких фарб відсутні, і це вже добре! Правда, залишається в наявності маса інших хімічних компонентів, тому важливо, щоб і ці щадні фарби містили різні натуральні і вітамінні добавки, які додають волоссю здоровий блиск і доглянутий вигляд.

Згідно відгуками фахівців та клієнтів, найбільш популярними щадними фарбами є: L'Oreal Casting Глос, Revlon ColorSilk, Garnier Color Shine .

 Фарбуємо волосся без ризику ?!
 Чудово підходить для фарбування волосся в домашніх умовах крем-фарба від Schwarzkopf Essential Color , Вона не містить аміаку, а натуральні компоненти, серед яких екстракт органічно культивованих білого чаю і екстракт екзотичної плода лічі, забезпечують дбайливий догляд за волоссям. Фарба легко наноситься і розподіляється, має приємний аромат. Та й результат відмінний - тримається порівняно довго, добре зафарбовує сивину, волосся м'які, блискучі.

Крім фарб для волосся, в яких виробники повністю відмовилися від аміаку, є фарби, де цей компонент присутній, але в дуже невеликій кількості. Наприклад, фарба для волосся Escalation   від італійської Фіми Lisap   характеризується: дуже низьким вмістом аміаку - 1-1, 5%., наявністю у складі натуральних спирт, отриманий з кокосового масла і з застосуванням в якості окислювача оксідента Developer, основу якого складає ланоліновий спирт, що добре захищає кутикулу волосся. Забезпечує повне покриття сивого волосся, ефективне освітлення, натуральні і ультрамодні кольору.

Ще один варіант порівняно безпечного фарбування волосся - використання барвників типу Finest Pigments від Davines   Finest Pigments - окрашивающая система на натуральних барвниках без аміаку, застосовується без активатора, дозволяє наносити всі відтінки в чистому вигляді, або змішаними разом, або розведеними безбарвним барвником для створення унікального відтінку, який підсилює колір і блиск натурального волосся і відновлює косметичний колір .  У салонах часто застосовують прямі пігменти, а в продажу пропонують готові барвники .  Finest Pigments діє за принципом тонування-біоламінування - пігмент заповнює собою нерівності і шорсткості волосся, за рахунок цього вони стають гладкими, еластичними і блискучими, тоненька плівка, що обволікає кожен волос, замикає пігменти, що проникли з Finest Pigments в волосся, не даючи їм вимиватися .  Колір зберігається не дуже довго, але 5 -6 помивок точно витримає .  Застосовувати цей барвник нескладно: потрібно вибрати потрібний відтінок, нанести на чисте сухе волосся, витримати згідно інструкції (від 5 до 20хвилин), семульгіровать, додавши трохи води, ретельно змити без шампуню   (це важливо), нанести кондиціонер.

Як бачимо, змінити колір волосся без шкоди для їх здоров'я можна, головне знайти свій «щадний» варіант, а вибирати є з чого! Звичайно, «щадні» - не означає повністю безпечні, але, використовуючи такі фарби, ви ризикуєте здоров'ям і красою волосся у меншій мірі. Ну, а якщо ще в і повному обсязі застосовуєте відновлюють і доглядають процедури для волосся, то ризик можна ще зменшити.
Автор: Ольга Травлеева