|
Гіалуронова кислота - інгредієнт в сучасній косметиці дуже популярний. Рекламісти навперебій розхвалюють її, представляючи мало не самим універсальним речовиною. Мовляв, все вона може: від зволоження шкіри до скорочення зморшок. Чи так це насправді? Або гіалуронка - це черговий маркетинговий трюк?
Що таке гіалуронова кислота?
Гіалуронова кислота природним чином присутня в нашому організмі, і особливо в шкірних тканинах. Її функція - забезпечувати дію еластину і колагену, але запаси гіалуронової кислоти виснажуються з віком, втім, як і цих двох речовин. Назву свою гіалуронова кислота отримала від двох слів:
- Грецького слова «hyalos», що перекладається як «скло» (зовні гіалуронова кислота дійсно схожа на склоподібне речовина, має дуже хороший глянець)
- І слова «уроновая», що означає уронові кислоти (uronic acid), це такі цукру, які містяться в гіалуронової кислоти.
Гіалуронова кислота, яка використовується в косметиці, може бути отримана двома способами: найбільш часто це натуральне з'єднання, але іноді виходить хімічним шляхом. Однак, незалежно від того, яке походження у гіалуронової кислоти, вона не токсична, тому підходить будь-якого типу шкіри, не викликає роздратування і алергії.
Зволоження
Гіалуронова кислота - відмінний зволожуючий компонент, оскільки може черпати воду з навколишнього середовища і поставляти її в шкіру. Крім цього, зменшує втрати вологи, постійно підтримуючи хороший рівень зволоженості в шкірі. Гіалуронова кислота перевершує навіть такі зарекомендували себе зволожуючі речовини як гліцерин і карбамід. По-перше, тому що утримує воду, в 1000 разів перевищує свою вагу. А по-друге, тому що добре працює в умовах як високої, так і низької вологості.
Здатність утримувати вологу дозволяє як би «надувати» шкіру, крадучи зморшки і обвислість. Проблема в тому, що гіалуронова кислота не проникає глибоко в шкіру, залишається тільки у верхніх шарах епідермісу. Молекули гіалуронової кислоти занадто великі, щоб пройти крізь роговий шар епідермісу. Тому варто сподіватися тільки на зволожуючий ефект кремів з гіалуронової кислотою, а боротися зі зморшками такий склад не зможе, це неможливо, для цього потрібно поставити гіалуронку глибоко в шкіру, це можуть зробити тільки ін'єкції гіалуронової кислотою.
Порада: якщо ви шукайте анти-age крем для розгладження і запобігання зморшок, то в складі повинні бути ретиноїди. Однак пам'ятайте, що ретиноїди «працюють» ночами, оскільки активізують дію сонячних променів, і в денних кремах їх бути не повинно. А якщо переходите на крем з ретиноїдами, то не чекайте миттєвих результатів. Їм потрібно значний час, щоб ви побачили їх омолоджуючу дію.
Доведеться розчарувати тих, хто вважає, що гіалуронова кислота здатна заспокоїти шкіру, прибирати роздратування. Вчені погоджуються, що такі властивості у гіалуронку можуть бути, однак конкретних досліджень з приводу того, які концентрації здатні знімати роздратування, немає. Але як додаткову дію - це можливо.
Філери з гіалуронової кислотою
Гіалуронова кислота стала популярним інгредієнтом для філерів. Використовуються її властивості як би надувати шкіру, гладити її, коли вона наповнюється вологою. Зрозуміло, що ефект цей проявляється тільки в місцях, де були введені ін'єкції.
Найвідоміші наповнювачі в ампулах ви, можливо, зустрічали в салонах, це Juvaderm і Restylane (рестілан, один з найпопулярніших в Росії). Мінус ін'єкцій в тому, що, як і будь-яке втручання, вони можуть мати негативні наслідки. Хоча сама по собі гіалуронова кислота не шкідлива для організму.
Але результати можуть відрізнятися від того, на що ви націлюєтеся. І про це варто попередити. Тому шукайте кваліфікованого хірурга, пройдіть консультацію у дерматолога. І тоді, можливо, ви зможете отримати результат як у Анджеліни Джолі, відомої шанувальниці ін'єкцій гіалуронової кислотою.
Є недолік і в тому, що у будь-яких ін'єкцій є певний період реабілітації, спочатку на обличчі може бути набряк або роздратування. І через кожні 5-12 місяців вам доведеться знову йти на уколи (недешеві!), Тому що дія препарату закінчується протягом цього часу.
|
О, це солодке слово SPA. Скільки приємних миттєвостей дарують процедури по догляду за собою. Тут і массажік, і масочку, і манікюр, і інші 33 задоволення. З кожним роком кількість пропонованих процедур зростає в геометричній прогресії, і стає все складніше орієнтуватися: що, навіщо і для чого. Щоб хоч якось розібратися у всьому різноманітті, ми взяли на себе сміливість класифікувати spa-процедури.
Взагалі, зробити це можна по-різному. Зокрема, по суті процедури. Адже іноді так хочеться зробити собі приємне, і не знаєш що вибрати. Ось деякі послуги, які надають салони та інші місця, де є spa. І почнемо ми з найпоширеніших видів масажу.
• Точковий масаж.
Це стародавня техніка масажу. Спеціаліст натискає на певні точки тіла, в результаті ваше самопочуття помітно поліпшується. Вважається, що так можна вилікувати деякі хвороби. Але в салонних процедурах достатньо часто впливають на ті точки, які безпосередньо пов'язані з нашим зовнішнім виглядом. Наприклад, точки, розташовані на обличчі. Така процедура сприяє виведенню токсинів, а також підсилює вироблення колагену шкірою, в результаті чого контур обличчя підтягується.
• Масаж з використанням ароматичних масел.
Ефірні олії вельми широко використовуються в косметології. Вони благотворно позначаються на психіці, шкірі і загальному стані організму. Цей вид масажу увазі використання цілком звичайних технік, абсолютно будь-яких. Вся його принадність полягає саме у використанні масел. Вони (масла) впливають на деякі відділи мозку, в результаті чого ми заспокоює і розслабляє. Проте варто пам'ятати, що скрізь є свої протипоказання.
• Тайський масаж.
Цей масаж не має на організм розслаблюючої дії
. Швидше, він допоможе знайти друге дихання
. А все через те, що техніка включає в себе швидкі і досить різкі рухи
. Крім того, під час масажу вам не доведеться постійно лежати
. Вся справа в тому, що тайський масаж має сильну зв'язок з йогою
. Деякі виходять після процедури з відчуттям того, що вони провели весь цей час на тренуванні
. Показаний такий масаж людям з поганим кровообігом, розтяганнями, в'ялими м'язами
. Процедура проводиться на підлозі
. При цьому не використовуються масла чи лосьйони
. Ви навіть можете залишатися одягненими
. Найкраще взяти з собою вільний одяг
. Хороший спеціаліст спочатку повинен задати вам питання про те, що ви очікуєте отримати від масажу, чи є у вас які-небудь захворювання і т
. п
. Крім того, що ваші м'язи прийдуть в тонус, ви отримаєте заряд гарного настрою
. Під час масажу мозок починає активно виробляти ендорфіни
.
• Краніосакральна терапія.
Це техніка масажу, яка сфокусована на шиї та голові. Система тут складна. До вас будуть прислухатися і обмацувати. Так як терапія заснована на вірі в те, що у кожної людини є своя життєва сила, яка розноситься по організму через спинну рідину. Ось з цим і працюють фахівці цього профілю.
• Шведський масаж.
Це один з найпопулярніших видів масажу. Спрямований на те, щоб зняти напругу в м'язах і допомогти розслабитися. Він допомагає при болях у спині, головних болях, і навіть при артритах.
• Масаж гарячими каменями.
Це теж вельми поширений вид масажу. Роблять його не тільки на тілі, але навіть на обличчі. Це вельми приємна і розслаблююча процедура, яка проводиться з використанням каменів, зроблених з базальту. Ця порода каменю багата залізом, тому вони (камені) набагато довше зберігають тепло. Такий масаж не тільки допомагає розслабитися, але і покращує кровообіг, так що рекомендується людям у кого постійно холодні ноги або руки. Це непогана альтернатива шведському масажу і Шиатцу.
• Дуо масаж.
З назви випливає, що масаж роблять одночасно два фахівця. Техніка може бути абсолютно будь.
• Шиатцу.
Заснований на тому, що все тіло людини опоясане лініями, по яких тече енергія. І якщо якась із них блокується, то людина починає хворіти. Тому масаж впливає на енергетичні точки організму. Іноді його називають ще японським массажом. Зазвичай його роблять на підлозі або на дуже низькому столі. Одяг також можна не знімати, так що якщо не хочете роздягатися - цей масаж для вас. Він допомагає зняти напругу, біль, стрес, і інші малоприємні симптоми втоми або хвороби. Такий масаж добре зарекомендував себе в якості засобу, що допомагає впоратися із занепокоєнням, нервозністю, браком енергії, головними болями, поганим кровообігом і т.п.
• Рефлексотерапія.
Ця техніка масажу також народилася на Сході. Основа - масаж стоп, на яких знаходяться точки, що відповідають за стан різних органів. Масаж триває в середньому 45 хвилин (так-так, 45 хвилин будуть масажувати ваші ніжки). Цей масаж допомагає зняти напругу в ногах і розслабитися всьому тілу. Запам'ятайте, що вам не повинно бути дуже боляче. Процедура повинна бути приємною. Якщо є дискомфорт, скажіть про це фахівцеві. Відгуки про це масажі різні. Хтось відчуває легкість тільки в ногах, іншим же здається, що масажували все їхнє тіло. Всі сходяться в одному - це шалено приємно.
• Лімфодренаж.
Ця техніка масажу впливає на лімфатичну систему організму. Масаж повинен починатися з шиї, так масажист підготовляють всю систему до масажу. Рухи повинні бути м'якими. Процедура у різних людей різна, тому все залежить від того, що ви бажаєте отримати в результаті. Мета масажу - збалансувати потік лімфи. Деякі порівнюють цей вид масажу з Шиатцу або масажем гарячими каменями. Більшість людей відзначає, що після курсу такого масажу вони стають більш енергійними, спокійними, і їх обмін речовин став значно швидше.
• Глибокий внутрім'язовий масаж.
Назва говорить сама за себе. Всі дії масажиста направлені на впливи м'язів, які віддалені від поверхні шкіри, і до них важко дістатися за допомогою звичайного масажу. Він допомагає зняти біль в спині і шиї. Варто пам'ятати, що спочатку це може бути болючою для вас процедурою. Всупереч загальній думці, шведський масаж не дає такого ж ефекту.
• Siddha Vaidya.
Особливість цього масажу в тому, що тут використовуються сухі трави, загорнуті в мішок, і підігріте масло. Мішечком з травами масло наноситься на шкіру масажними рухами. Так як масло тепле, воно надає розслабляючу дію на м'язи. Показання: ревматичні болі, м'язові болі, стрес, проблеми з імунною системою. У середньому сеанс триває 60 - 75 хвилин.
• Рейки масаж.
Ця техніка виникла в Тибеті боле 2500 років тому. Опускаючи подробиці, перейдемо до суті питання. Вважається, що такий масаж може зняти біль, підвищити опірність організму інфекціям і зняти стрес. У теорії, вся наша фізична біль викликаний нашим емоційним станом. Сама суть процедури полягає в наступному: фахівець (назвемо його так) налаштовується на вас. Він кладе руки на енергетичні точки і концентрується на лікуванні. Далі від нього до вас відкривається потік хорошої енергії, в результаті чого ваше тіло саме починає лікувати те, що може. Загалом, рейки - лікування через руки. Вся проблем - знайти хорошого фахівця.
• Підводний масаж.
За технікою виконання схожа Шиатцу, тільки під водою. Знімає напругу в м'язах, відновлює потік енергії в організмі.
• Масаж Кейсі-Рейлі.
Це дуже інтенсивний масаж, що використовує сильні натискання. У процедурі використовується підігріте касторове масло.
Варто також згадати і всім відомі види масажу: антицелюлітний, масаж водоростями, і масаж обличчя.
Взагалі існує більше 80 видів масажу. Перераховані вище - це найпоширеніші техніки, які надають сучасні салон і spa-центри. Так що тепер ви легко зможете зорієнтуватися і вибрати той вид масажу, який вам потрібен. Проте варто пам'ятати, що всі процедури мають певні протипоказання.
|
|
|
|
|
|