У 45 баба ягідка знову. Чому?
 Шерон Стоун стає обличчям Dior для лінії Capture Totale в 48 років, Демі Мур - в 44 роки отримує запрошення стати обличчям Версаче, Енді МакДауелл в 47 років рекламує Лореаль ...

Краса змінює вік? З абсолютною диктатурою молодих актрис з гладкою шкірою покінчено?

Якщо косметичні марки реінвестували рекламні кампанії в більш зрілих актрис, то це тому, що ми присутні, згідно спостерігачеві модних тенденцій Венсану Грегуар, "при реабілітації таких понять, як час, який проходить, досвід, навіть деяка мудрість, яка не виключає зморшок".

Запитайте жінок у віці від 35 до 50 років: ніхто з них не вважає, що 20 років це найкращий вік їхнього життя. Згідно з опитуванням, проведеним маркою Dove, 91% жінок від 30 до 44 років думають, що можна бути красивою у всіх віках життя.

"Це опитування лише підтверджує ідею, що чим більше ми дорослішаємо, тим більше починаємо цінувати себе"   - Підкреслює директор Dove Дельфіна Пеірель.

  Як можемо відчувати себе краще з декількома зморшками в куточках очей, з менш пухкими губами, з менш блискучим волоссям, і з «зайвими округлостями», які з'являються іноді з віком? Просто, тому що в 20 років у нас, можливо, гарні риси, але, роздавлені тиранією ідеалу 90-60-80, ми не віддаємо собі звіту в цьому!

«В юності ми порівнюємо себе з наймолодшими і з найкрасивішими, так як пошук ідентичності - це процес, що є частина загального процесу створення свого образу»,   коментує Професор Жан Бернар Гарре (Jean Bernard Garre), керівник в університетській лікарні Анжея, і один з рідкісних психологів, який займається дослідженнями проблем краси. "Крім того, - продовжує професор, - в юному віці у жінок, можливо, існує брак нарцисизму".

У   юності в дзеркалі бачать тільки те, що не входить в норму.   Треба трохи часу і досвіду, щоб вийти з-під диктатури глянцевих обкладинок, стираючи внутрішні іеали: Кейт Мосс або Летиції Каста, наприклад. Потрібен час, щоб знайти те, що нам йде, підібрати колір волосся, хорошу довжину спідниці.

"У 20 років, придбання покупок схоже на пошук ідеальної країни, куди ми прагнемо потрапити. У 40 років, набуваючи річ, ми самі створюємо свій світ", відзначає Марі Вайант (Vaillant), психолог, і автор книги «Як люблять жінки». "Головним чином, вважає Марі Вайант, до 40 років ми відчуваємо" таємну алхімію між тим, як ми хочемо показати себе і тим, як нас бачать інші ". Щось на кшталт гри: приховати - показати, яка - всі жінки це знають - розпалює зваба ".

Спокійна краса.

В опитуванні "Що вам дозволяє відчувати себе красивим?", Жінки, опитані Dove, відповіли на 88%: любов. Любов чоловіка, друзів, любов членів сім'ї, звичайно, а також "любов до своїм улюбленим заняттям". Інакше кажучи, краса - це порив, який випливає з вибору, з пристрасті, з глибоких обов'язків, тому краса, йдучи від визначень чисто фізичних, набуває такі оцінки, як, інтелектуальна, спортивна або художня.

Весь життєвий досвід (материнство, стимулювання, зміна кар'єри) грає на посилення позитивної оцінки нашої особистості, пояснює Маріз Vaillant, і стимулює це самоповага, якого не вистачає наймолодшим.

«Навіть наші життєві випробування надають щось особливе нашому погляду» - вважає Елізабет Веіссман, співавтор книги "Вік, названий бажаним" (видання Альбен Мішель), - важкі випробування нас можуть поліпшити. Хвороба, розлучення, падіння кар'єри можуть зробити особистість жінки більш яскравою ».

Саме випробування нам допомагають актуалізуватися. Коли активно включаємося в життя самі, починаємо краще розуміти інших людей. Отже, виникає маленьке відкриття: "Краса наближається до мудрості".   Це причина, по якій важкий досвід може провести метаморфози в зовнішності. Жінки, які пройшли сеанси психоаналізу, про це знають: "По ходу сеансів, деякі фізичні перетворення можуть відбутися дуже швидко, - підтверджує професор Jean-Bernard Garre. -   Жінки, які приходять до психоаналітика нещасними, розчарованими в собі, набувають, звільнені від своїх затискачів, стан внутрішнього благополуччя, яке моментально відбивається на їх зовнішності ".

"Немає нічого більш спокусливого, ніж жінка, яка знає свої бажання, знає, куди вона йде і не просить настирливо схвального погляду інших, щоб мати право на своє існування", підкреслює Елізабет Веіссман.

Коли нам 20 років і погляд чоловіків на вулиці зупиняється на наших сідницях, на грудях, та інших фрагментах тіла - на цих «маленьких об'єктах бажання», ми абстрактно приймаємо це «як загрозу розчленування себе»; в 40 років, навпаки, наша цілісність допомагає нам прийняти бажання в погляді зустрінутого на вулиці невідомого чоловіка як стимул. Ми не тільки не боїмося таких «розчленовують» поглядів більше, але, навпаки, вони нам дозволяють навіть додати трохи перцю в наші відносини з тим, кого ми любимо.

Моделі дорослішають?

А як же мода? Слід вона за тією ж тенденцією в оцінці красивих зрілих жінок? Деякі будинки Від Кутюр щорічно роблять набір зрілих манекенниць, щоб представляти колекції одягу. І, коли ми дивимося на фотосесії жіночих журналів, які ставлять поруч матерів і їхніх дочок, часто вражає красою саме зрілих жінок.

"У рекламних кампаніях, - пояснює Венсан Грегуар, - ще зовсім недавно, жінок висвітлювали повним світлом з прямого прожектора. Сьогодні, вони освітлені заднім кольором, і з'являються як буддистські зображення, заплющивши очі на свої недоліки."

Ця "здатність до світіння душі» не рекламний прийом. Вона існує також у зрілої моделі власною персоною. Коли цей внутрішній світло звільняється від страху, він заспокоює риси, він об'єднує маленькі деталі (зморшки, зморшки ...), у яких раптом немає більше ніякого значущості.

Більше того, цей світло створює ореол благополуччя, і безліч невизначених позитивних хвиль, які дають ефект приголомшливо магнітний, привабливий, вабливий!

Краса сьогодні раптом стала доступна всім, аби тільки жінки дали собі бути можливість дійсно красивими!