|
Неуважне ставлення до себе, до своїх потреб і обов'язків автор книги «Літаюча домогосподарка. Роздуми біля кухонної раковини »Марла Сіллі називає їздою з порожнім баком. Що може дати собі і своїй сім'ї жінка, вибита з сил через недостатнє уваги до себе, хаосу, що панує вдома, і поспіху, яка не дозволяє все правильно зробити і організувати?
Флайледі - це відповідь на народну мудрість «Знав би, де впадеш - соломки підстелив би». Марла Сіллі - домогосподарка, колись сама страждала через безладдя та хаосу, тепер точно знає, де «падає» більшість жінок, і підказує їм, що потрібно зробити, щоб уникнути зайвого стресу.
А що в баку?
Ось що слід зробити, щоб зробити життя простіше, легше і щасливіше. Представляємо Вашій увазі поради від Марли Сіллі.
Одяг на завтра
Якщо ви напередодні виберіть, що вдягнути, і підготуєте одяг (випрасувати, повісите на вішалку, підберете аксесуари і косметику і т.д.), з ранку вам вдасться уникнути як неприємних сюрпризів (наприклад, ви забули випрати блузку, яку планували надіти з цим костюмом), так і ранкової поспіху і зайвого нервування. Всі вже прибрано і підготовлено. Одягнутися - одна хвилина. З часом ви високо оціните цю раду, адже підготовка одягу напередодні знімає основний стрес вашого ранку.
Раковина
Всі знають, що чиста, блискуча раковина - це головна «фішка» Флайледі. І це не дивно, адже ніщо так не дратує з ранку, як брудний посуд в не менш брудною раковині. Якщо ви подбаєте про це напередодні ввечері, то вранці на кухні вас зустріне чистота, порядок, а запах від свіжозвареного кави ще більше поліпшить ваш настрій.
Зовнішній вигляд
Марла Сіллі дуже уважно ставиться до зовнішнього вигляду жінки. Справа в тому, що зовнішній вигляд визначає не тільки те, наскільки ми собі подобаємося в дзеркалі, але і наш настрій, дух, готовність здійснювати ті чи інші дії. Приводячи себе в порядок, ми готуємо себе психологічно до якихось справах, досягненню якихось цілей (нехай навіть у всіх вони різні). Якщо ж ми залишаємося в такому вигляді, як встали з ліжка (в піжамі), то важко очікувати, що ми тут же рінемся в бій - вчитися, працювати, займатися хобі, наводити чистоту і т.д. Так що зовнішній вигляд - це важливий психологічний момент, який слід обов'язково врахувати. Не забудьте також «навести красу» (хоча б мінімальну - очищення, тонізування, зволоження шкіри, причісування волосся).
Відхід до сну
Чим довше ви сидите ввечері біля телевізора чи монітора комп'ютера, тим більше ви «спустошуєте свій бак». Звідки братися силам на бадьорий ранок і продуктивну роботу, завзяту прибирання або зосереджену навчання, якщо ви добровільно скорочуєте час свого сну? Тому вимикайте телевізор, залишайте активність у фейсбуці та інших мережах. Краще подумайте про себе і запасі сил на завтра.
живлення
Це тільки на перший погляд здається, що «в бак можна залити будь бензин». Те, що ми їмо, має великий вплив на нашу продуктивність. У списку найбільш «бадьорять» продуктів значаться:
- Овочі та фрукти
- Джерела вітамінів і мікроелементів. Цінні речовини з овочів, зелені (наприклад, шпинату), ягід і фруктів досить швидко засвоюються. Тому навіть з'ївши невелику яблучко, ви відразу відчуєте прилив сил.
- Бобові
- Це джерела марганцю, фосфору і заліза, які прекрасно борються з втомою, апатією і сонливістю.
- Молочні продукти.
- Горіхи.
Калій є головним джерелом енергії для клітин, а його багато в горіхах.
- Насіння.
- Крупи.
Наприклад, до складу вівсянки входить безліч поживних речовин, тому після каші або мюслей ви відразу станете бадьоріше. Те ж саме можна сказати про гречку.
Не забувайте протягом дня пити воду - це також найважливіше джерело енергії.
Відпочинок
Відновлювати сили потрібно не тільки на фізичному, але і на психологічному рівні. Тому приділяйте час (кожен день, а не тільки на вихідних), занять, які наповнюють вас енергією - хобі, читання, тиші, музиці, прогулянкам і т.д. Чим би ви не займалися, не забувайте перериватися на короткий відпочинок - душ, чашечку ароматного чаю.
Все, чим ви займаєтеся, важливо робити з любов'ю. Тому організуйте і провертайте все так, як вам подобається. Носіть одяг, який вам до душі, розставляйте речі так, щоб вони радували око, красиво сервірують стіл, щоб насолоджуватися смачними та корисними стравами. Не сваріть себе за помилки і промахи - просто робіть висновки і налаштовуйтесь на краще.
|
У кожного своя Голгофа, сходження на яку дається непросто. У всіх худнуть вона одна і це - ефект плато. Як подолати «мертву точку» в схудненні і знайти бажані параметри фігури? Спробуйте нову методику дієтологів під назвою «читинг»!
Під терміном «читинг» консультанти по зниженню ваги подразумевают завантажувальний день, тобто те прекрасний час, коли ви можете дозволити собі з'їсти солодкий вуглеводний десерт або значний скибочку курки, запечений в духовці без будь-якої шкоди для фігури і виключно для її блага. Це здається неймовірним, після стількох днів тотального стеження за кількістю калорій на блюді, можна, нарешті, розслабитися і отримати бажане.
Як це працює? - Закономірне запитання - Перш ніж ми дамо на нього відповідь, розберемося з термінами. Що таке ефект плато і як він себе проявляє?
Про ефект плато в подробицях
Процес зниження ваги, при якому кілограми буквально тануть на очах - заповітна мрія всіх худнуть. Часто вона збувається, але ... до пори до часу. Майже завжди в схудненні настає момент, коли ненависний жирок «стає в позу», не залишаючи шансів знайти фігуру своєї мрії в короткі терміни. Цей етап завмирання ваги і називають ефектом плато або мертвою точкою в схудненні.
Не знаючи прийомів подолання цього нелегкого для всіх тих, що худнуть періоду часу, не варто навіть починати слідування дієті - впевнені дієтологи. Адже в цьому випадку стимул зниження ваги пропаде, і ми ризикуємо «зірватися», повертаючись до колишнього раціону харчування і накопичуючи нове «багатство» на талії, стегнах і сідницях. Щоб цього не сталося, потрібно готуватися до ефекту плато заздалегідь. Допоможуть вам у цьому наші поради.
Як тільки в процесі зниження ваги настав ефект плато, змініть тактику схуднення:
1. Зважуйтеся не частіше разу на тиждень.
Велика втрата ваги на початку дієти обумовлена виведенням зайвої рідини з організму. Як ми знаємо, волога може накопичуватися не гірше жиру. Коли вона покине наше тіло, на вагах буде помітна втрата жирової маси. Це в середньому 70-150 грамів на день. Безумовно, ваги не можуть «помітити» настільки незначні коливання ваги, з цієї причини зважуватися на даному етапі часто нераціонально.
1. Займіться спортом або збільште фізичну активність.
Заняття спортом тривалістю не менше години 2-3 рази на тиждень - необхідність, що допомагає схуднути. Хороша навантаження збільшує витрату калорій і змушує інтенсивніше працювати м'язи. Все це в кінцевому підсумку відмінно відбивається на фігурі.
3. Додайте в меню 2 розвантажувальних дні на тиждень.
Проводити їх потрібно не підряд, а з інтервалом в 2-3 дні. Тоді користь від розвантаження буде більш вираженою. Вид розвантажувального дня визначається з урахуванням ваших уподобань. Хороші результати дають білкові та овочеві розвантаження.
Якщо ці рекомендації перестали давати результат, спробуйте читинг - нетривалий режим харчування з високою калорійністю.
Читинг: розумна тактика
На перший погляд може здатися, що читинг - захід небезпечне для фігури, але це не так. Організм, звиклий до раціону з невеликою кількістю калорій, різке збільшення калорійності сприйме, як поштовх збільшити швидкість метаболізму. У дієтології цей процес називають механізмом охоронного термогенеза.
Іншими словами, «зайві» калорії не відправляться поповнювати ваші жирові запаси, а будуть стрімко витрачені. Так, організм підвищить температуру тіла, посилить кровотік і збільшить швидкість травлення. Що дуже важливо, цей процес триватиме ще через деякий кількість часу після закінчення завантажувального дня. Як наслідок, ви почнете худнути.
Читинг за всіма правилами
Щоб читинг не перейшов плавно в свято живота з великою кількістю висококалорійних страв на столі і в шлунку обмежте себе рекомендаціями дієтологів:
Час читинга.
Випробувати нове слово в схудненні дозволяється не раніше, ніж через півтора-два місяці після початку дієти. Природно, цей період часу повинен збігатися з ефектом плато. Проводити завантаження в будь який інший час марно.
Тривалість завантаження.
Безумовно, на такому приємному етапі схуднення хочеться посидіти як можна довше. Але максимальна тривалість читинга дорівнює двом дням, кратність - не частіше двох разів на місяць.
Калорійність завантажувального дня.
Меню під час завантаження обмежена 2500 кілокалорій. Складаючи раціон на день, ви повинні мати на увазі, що харчування має бути дробовим - оптимально 3 основних прийому їжі і два перекуси. При необхідності кратність можна збільшити до шести разів на день. Вечеря потрібно планувати за 4:00 відходу до сну. Крім того у вашому раціоні має бути збережений баланс білків, жирів, вуглеводів.
Проходження радам MyCharm - запорука якнайшвидшого подолання ефекту плато і набуття зразковою стрункості. Будьте красивими і здоровими!
|
|
|
|
|
|