XXI століття: новий підхід до поняття моди, стилю і краси
 Ми живемо в період бурхливих революційних переворотів. Прогрес у всіх сферах змушує нас робити переоцінку цінностей і стереотипів й інакше дивитися на світ. Це стосується і змін в моді.

Озирнувшись назад, можна відзначити, як лише кілька десятиліть тому поява міні-спідниць і відкритих декольте викликало соціальні протиріччя і обурення. Але сьогодні нас вже абсолютно не дивують неординарні модні тенденції, які дозволяють виділитися різними способами.

 XXI століття: новий підхід до поняття моди, стилю і краси


 XXI століття: новий підхід до поняття моди, стилю і краси
Азіатська тиждень моди


 XXI століття: новий підхід до поняття моди, стилю і краси
Стиль дербі


Але останнім часом, завдяки креативності дизайнерів, модельєрів і стилістів, у світі моди відбуваються воістину грандіозні зміни, які змушують нас задуматися над поняттям істинної краси.
Яким же чином інновації в світі моди впливають на світ? І як ми їх сприймаємо?

Все починається зі світових подіумів
Історично склалося так, що ідеалами краси для нас стають моделі. Що ж змінилося на світових подіумах за останні кілька років?

Відбулася переоцінка стандартів краси, і роль моделі придбала дещо інші відтінки. Багаторічна практика наслідування струнким худорлявим красуням з подіумів мала сумні наслідки. І проблема полягала не тільки в масовому розповсюдженні анорексії і зародженні у дівчаток-підлітків бажання будь-яким способом виглядати так, як дівчата на обкладинках журналів або на популярних показах.

 XXI століття: новий підхід до поняття моди, стилю і краси
Бажання схуднути досягти досконалості закінчилося смертю для моделі Лізель Рамос


Ситуація погіршувалася ще й тим, що жінки з нестандартними параметрами почувалися неповноцінними, дивлячись на вишуканих супермоделей.

 XXI століття: новий підхід до поняття моди, стилю і краси
Прорив у цій сфері почався з появи на обкладинках популярних журналів і в рекламній сфері дівчат, параметри яких відрізнялися від загальноприйнятих стандартів.

 XXI століття: новий підхід до поняття моди, стилю і краси
Емма Аронсон - перша повна модель, яка з'явилася на подіумі. Ще наприкінці минулого століття вона потрапила до списку «50 найкрасивіших людей планети».


Слідом за нею інші моделі з нестандартними параметрами змогли довести, що краса буває різною, і необов'язково слідувати стереотипам.

 XXI століття: новий підхід до поняття моди, стилю і краси


Що ж це значило? Новий підхід до поняття красивої фігури? Рекламний трюк?

Такий нестандартний хід викликав масу суперечливих думок. Однак він відкрив перед суспільством нові ідеали і дав нам можливість зрозуміти, що поняття жіночої краси не обмежується правильними формами.

До того ж, справжнє мистецтво створення модного та стильного одягу повинно полягати не тільки в умінні підкреслити достоїнства ідеальної фігури. З появою нових моделей зароджуються особливі тенденції в сфері моди, які дозволяють кожній дівчині створити свій стиль і виглядати привабливо.

 XXI століття: новий підхід до поняття моди, стилю і краси
Це плаття для повних стало хітом сезону минулої весни


 XXI століття: новий підхід до поняття моди, стилю і краси
Дизайнери та стилісти вчать вміло приховувати недоліки фігури за допомогою колірної гами


У той же час, в медіа-просторі зараз можна побачити навіть моделей ... з обмеженими можливостями. Поява таких жінок на подіумах, в соціальних рекламах, на параолімпійських іграх змушує замислитися над важливими людськими проблемами.

 XXI століття: новий підхід до поняття моди, стилю і краси
Моделі з обмеженими можливостями демонструють нову колекцію Віри Овсянникової. Дизайнер ставила перед собою мету змінити менталітет народу.


Так, вони не приховують свої недоліки. Але в той же час вони дозволяють іншим дівчатам з такими ж проблемами знову почати радіти життю і впевнено рухатися до досягнення цілей, які вони ставили перед собою раніше. І створюють переворот у громадській думці.

Нові віяння - втілення індивідуальності та інтелекту
Існує думка, що гламурні стереотипи минулих років незабаром стануть всього лише історією. З цим важко не погодитися. Адже мода XXI століття дає можливість кожній з нас вибрати щось неповторне і виділитися в загальній юрбі.

 XXI століття: новий підхід до поняття моди, стилю і краси


Але це ще не все!
Останнім часом у формуванні стилю важливий не стільки шик і гламур, скільки ... відповідність обставинам. Тобто, в моду увійшов обдуманий підхід до підбору деталей одягу та аксесуарів.

Дизайнери одягу намагаються враховувати зміни, які відбуваються у світі, характер модниць, які звернуть увагу на їх колекції, стиль життя сучасної жінки.

 XXI століття: новий підхід до поняття моди, стилю і краси
Дівчина ХХІ століття - ділова, цілеспрямована, активна, впевнена


Зокрема, відносно недавно стали затребуваними «інтелектуальні» колекції Андре Тана. Дизайнер, продовжуючи працювати в даному напрямку, продумав стиль нових мобільних телефонів для ділових леді, які гармонійно поєднуються з офісними і романтичними нарядами.

Прагнучи йти в ногу з часом, інші дизайнери також почали пропонувати стильні аксесуари в комплекті з новим одягом. Cтиль нового покоління також дає виклик стереотипам і відкриває нові грані краси.

Однак слід пам'ятати, що модні тенденції зовсім не відкидають старого. Навпаки, стиль ретро, ​​вінтаж та інші класичні напрямки гармонійно втілюються в сучасних нарядах, але вже в новій «аранжуванні». А поняття «застаріла», «немодна» одяг застосовуються все рідше. Адже основним достоїнством моди XXI століття є демократизм і лояльне ставлення до будь-яких нововведень.

 XXI століття: новий підхід до поняття моди, стилю і краси
Стиль «вінтаж» знайшов визнання в молодіжній моді


 XXI століття: новий підхід до поняття моди, стилю і краси
Ретро-одяг по-своєму приваблива


Підводячи підсумок, варто відзначити, що сучасна мода не тільки відображає настрій і ступінь розвитку суспільства (як прийнято вважати), але й активно впливає на характер людей, вчить нас інакше сприймати світ.
Автор: Алла Пилипенко


 Дівчина як квітка
 «Нарву квітів, і подарую букет ... Тій дівчині, яку люблю»
Н. М. Рубцов, «Букет»

Квіти, тій дівчині, яку люблю. Як підібрати?


Вони є в житті кожної людини і навіть щось означають. Багато чого або мізерно мале, це вже вирішувати вам. Але пройти повз них не вдається нікому. Чоловіки їх дарують, інколи вважаючи недолугим «віником», жінки з радістю приймають, дбайливо доглядають і навіть намагаються по них гадати. Вони оточують нас всюди. На клумбах дворів, в парках і скверах, в книгах і віршах, а скільки квіткових наметів розвелося навколо! Квіти несуть нам радість і захват, вдячність і скорботу. Їх можна любити чи ні, але байдужими вони не залишать нікого .

Сьогодні багато хто з нас вважають, що дарувати квіти - це вже не модно. Краще вже зробити солодкий презент або, того приємніше, що-небудь корисне і потрібне по господарству подарувати. Яка дурниця! Квіти - це та нетлінна частинка прекрасного, яку ми здатні відчувати і дарувати іншим. А який захват викликають вирощені своїми руками квіти на клумбі, а як вони радують око на холодному зимовому підвіконні.

Кожен день, поспішаючи на роботу ми пробігаємо близько десятків наметів і магазинів. А спробуйте зупинитися! І подарувати собі ... Ні, не солодку плитку шоколаду або свіжі круасани ... а простий і невигадливий букет конвалій або високу струнку герберу. Запевняю вас, настрій підніметься, і робочий день пройде на ура!

Так, сучасні квіти і складені з них букети, дивують своєю різноманітністю. Яскрава біжутерія, ніжний хутро або недбалі високі пір'я - вишукані поєднання в букеті, вражають уяву. Готовий букет це, звичайно, зручно, але все частіше ми воліємо самостійно збирати його, керуючись власними уявленнями про красу. І, звичайно, це не стандартне поєднання декількох червоних троянд, а цілі кошики різноманітних за забарвленням і формою квітів - це ціле мистецтво.

 Дівчина як квітка
   Родина науки про квіти - Схід. Саме звідти в XVIII столітті Карл II, король Швеції, привіз перші згадки про мову квітів і науці їх поєднання в Європу. А вже в середині століття квіткові словники заполонили всю Європу, і романтичні юнаки, все частіше керуючись ними, «писали» букети своїм коханим.

Сьогодні ж мова квітів, практично забутий. Букет червоних троянд або пишних білосніжних хризантем сприймається однаково приємно. А даремно!

Мова квітів нескладний   і легко запам'ятовується, а якщо вже в ньому розберешся, то з цікавістю і професіоналізмом будеш читати кожен зустрінутий букет. Адже подарувати або отримати в подарунок квіти - справа, звичайно, приємне, але іноді хочеться знати чи сказати більше, ніж букет помаранчевих лілій.

 Дівчина як квітка
 Хочете розповісти про свої почуття? Ніжність і чистоту намірів, безперечно, символізує білий колір, тому вибирайте білі айстри або троянди. Захоплення і невинність підкреслять лілії або гвоздики. Романтичність і юність зможуть передати тендітні ромашки.

Мова квітів допомагає зізнатися у своїх почуттях, висловити радість чи сум. У великому букеті кожен окремий квітка несе свій індивідуальний сенс. Здавна символом пристрасті вважаються троянди і гвоздики яскраво червоних і пурпурних тонів. «Моє серце повно тільки тобою, я люблю тебе», так і шепоче червона квітка.

Хочете подарувати більше позитиву - тоді зупиніть свій вибір на жовтій або помаранчевої забарвленням квітів. Мовою квітів, жовта хризантема символізує радість і віру в себе. Хризантема взагалі вважається квіткою близьких друзів. Сонячного кольору тюльпани подарують посмішку, відчуття тепла, легкості і веселощів. Жовті квіти вже давно сприймається не як свідоцтво зради або відмови, а як провісники гарного настрою, багатства і процвітання.

«У тебе є на кого покластися», - хочете сказати саме це? Підкреслити свою відданість і подарувати впевненість у завтрашньому дні? Тоді вибирайте сині іриси або гіацинти. Відмінно підкреслять безмежну енергію, довіра і вірність, сині незабудки і дельфініум. Більш темні ж тону розкажуть про Ваш добробут, розкоші і гідність. Які гарні фіолетові глоксинії і фіалки!

Квіти повинні відповідати випадку. До весільних і ювілейних урочистостей завжди підійдуть розкішні букети з білих або рожевих хризантем, лілій або гладіолусів. Білий колір в даному випадку універсальний і відмінно передасть настрій свята, наповнить свіжістю атмосферу навколо.

 Дівчина як квітка
 Неодноразово дослідники стверджували, що мова квітів зародився в Епоху Романтизму, коли почуття ставили понад усе. Про них складали пісні і балади, саме почуття молоді люди зашифровували у своїх посланнях-букетах юним красуням. Наприклад, кількість дзвіночків в букеті, уточнювало час зустрічі, а число бутонів день тижня. Не знати мови квітів тоді було просто злочином!

Дуже цікаво будуть виглядати квіти світло-зелених відтінків, наприклад ніжні троянди. Сам колір уособлює мир і спокій, та й сприймається дуже привітно. Не часто зустрінеш квіти зелених відтінків. І якщо вже говорить про ці тонах, то обов'язково варто згадати про зелені - вона, адже теж становить чималу частину композиції букета. Тут треба знати міру, а точніше дотримуватися золотої середини. Занадто мало її справить враження недомовленості букета, а велика велика кількість - навпаки, втратить самі квіти. Тому підбирайте зелень до квітів дуже обачно, але цей символ надії, родючості і чистоти - повинен бути обов'язково в кожному букеті.

Тим не менш, троянди, тюльпани, гербери і гвоздики по праву є універсальними квітами, і з великим різноманіттям відтінків, їх можна дарувати в будь-якій ситуації. А от якщо хочете піднести подарунок коханій дівчині, то дотримуйтеся яскраво червоних тонів і невеликої кількості квітів, ну а якщо дівчина дуже скромна, то не полінуйтеся знайти ніжних відтінків лілії, дзвіночки або декоративні ромашки.

 Дівчина як квітка
 Для берегині домашнього вогнища, навпаки, підійдуть пишні різноманітні букети. Чоловіки ж, навпаки, в подарунок воліють поодинокі великі квіти на довгому стеблі - гладіолуси, хризантеми. Для прикраси будинку або офісу в інтер'єр відмінно впишуться бузок або конвалії. Боїтеся помилитися з квітами і кольором? Даруйте більше і частіше, тоді точно вгадаєте напевно!

А взагалі, якщо придивитися, то кожна дівчина схожа на квітку!   Бліда шкіра, м'які світло сірі волосся, злегка кучеряве і ласкаво спадають на обличчя, тонка і струнка фігура, вишукані худорляві пальці і м'які кисті рук, немов тонкі листи на стеблі, м'яко обіймають, огортаючи прохолодним ніжним диханням. У її глибоких великих очах завжди видно деяка стриманість і легка романтична туга. Хіба така дівчина не походу на квітку фіалки?

 Дівчина як квітка
 Сніжно білий або яскраво багряний, королівський квітка. Вона чувтсво себе королевою серед людей і царицею серед квітів. На неї завжди особливе, пильна увага. Вона енергійна, горда і знає собі ціну, будь то, ярка рудоволоса бестія або томна пекуча брюнетка. Дівчина - лілія завжди помітна здалеку.

Вона проста і зрозуміла, прекрасна за формою і змістом. Дуже крихка і довірлива, поєднуючи в собі строгу ідеальність і легку невпевненість. Так, дівчина-гербера, потребує міцної чоловічої опорі.

На відміну від неї, схожа формою, але зовсім інша всередині, неоднозначна дівчина-гвоздика таїть у собі багато загадок. Хочете недомовленості? Складні ігри у відносинах і почуттях Вам не чужі? любите цукерки з начинкою-сюрпризом? Тоді вам по дорозі.

Вона звикла любити і бути коханою. Вона це вміє! Гармонійно і без залишку віддається емоціям і життя, в якій стоїть на міцних високих підборах. Та й постояти за себе дівчина-троянда завжди зуміє і свого не упустить, головне, щоб вода завжди була свіжою і ваза - кришталевої.

Незвичайна, трохи химерна і незрозуміла для оточуючих. Вона немов вирвана зі звичного середовища, але постійно туди прагнути. Її витончені великі пелюстки і складна будова квітки ще раз нагадує про те, що його власниця дуже складний і глибокий чоловік. Підхід до такої знайде не кожен. Адже творчої дівчині-орхідеї чуже все зрозуміле і звичне.

 Дівчина як квітка
 Є дівчата схожі на троянди,
Є дівчата ромашки, там і тут,
В основі всі вони своєю схожі,
Любові і радості з життя чекають.
Автор вірша, © lonely wolf_S
Автор: Валентина Пятиго