|
Напевно, всі люди хочуть бути красивими, а жінки особливо. І, незважаючи на те, що відома російська прислів'я говорить: «Не родись красивою, а родись щасливою», ми все одно хочемо бути красивими. Така жіноча природа. На допомогу їй приходять всілякі рецепти народної краси, салони, макіяж і навіть пластичні хірурги.
Дуже важливі психологія, емоційний настрій, наше внутрішнє вміння жити в гармонії з собою. Древні казали: «Той, хто бачить красу і не дивиться на неї, незабаром збідніє». Тобто, красива людина вміє захоплюватися і вбирати навколишнє його красу, будь то краса квітки, моря, сонця, зірок, шедеврів мистецтва або краса інших людей.
Багато хто, напевно, і самі помічали, що саме жива, яка цікавиться всім і випромінююча доброзичливість краса є справжньою і притягує інших людей, навіть якщо при цьому в людини кирпу, веснянки та інші речі, які не вписуються в канони класичної краси. Зате холодна, байдужа до всього, краса здається потворністю, до такої людини не хочеться наближатися ближче, ніж на 5 метрів.
Залежить краса і від нашого здоров'я, тому стежити за здоров'ям потрібно з юності, але починати ніколи не пізно. Медики насамперед радять налагодити правильне харчування. Налягати на рослинну їжу і кисломолочні продукти. Скинути зайві кілограми. Дружити зі спортом або хоча б частіше здійснювати піші прогулянки. І звичайно потрібно висипатися.
Для легких і для шкіри потрібне свіже повітря, тому спати краще, якщо не дуже холодно, при відкритій кватирці.
Перед сном, а також вранці, піднявшись з ліжка, слід підійти до кватирці і зробити кілька глибоких затяжних вдихів і видихів. Лікарі кажуть, що це найкраща зарядка для нервових клітин.
Лягаючи спати потрібно, видалити з лиця всю косметику.
Щоб не з'явилося друге підборіддя, спати фахівці радять на низькій подушці. Під ноги добре підкласти валик, щоб вони відпочили, а мозок під час сну рясно забезпечувався кров'ю.
Медики радять привчити себе спати на животі, так як ця поза корисна для хребта.
Тим, у кого вранці знижений тиск, слабкість, сонливість, ранок найкраще починати зі склянки гарячого чаю з скибочкою лимона і ложечкою меду. Пити слід маленькими ковтками. Це простий, але ефективний спосіб швидко скинути з себе сонне заціпеніння.
Увечері, а також у вихідні дні, догляду за собою бажано приділити якийсь час. Наприклад, оживити в'ялу шорстку шкіру допоможе звичайна волосяна щітка. Для цього слід щодня ввечері масажувати все тіло колоподібними рухами завжди в напрямок до серця.
А після масажу прийняти ванну з додаванням 2-4 крапель лавандового масла або шавлії.
Особі ми зазвичай приділяємо більше уваги. Втім, це й зрозуміло, адже обличчя завжди на виду. Однак, роблячи маски для обличчя, не слід забувати і про шию, тому, що шия, як відомо, старіє швидше особи.
Маска, що робить особа яскравіше і свіже
Змішати 2 ст. ложки сиру з 1 десертною ложкою сметани і 1 десертною ложкою свіжого морквяного соку, добре перемішати, нанести на обличчя і на шию на 20 хвилин. Змити водою кімнатної температури.
Цю маску можна наносити і на шию і на декольте.
Маска омолоджуюча
Зваріть пару скибочок гарбуза без шкірки і насіння в невеликій кількості води, розім'яти. Взяти 2 ст. ложки гарбуза, перетворити на пюре, додати 1 чайну ложку меду і 1 чайну ложку свіжої сметани. Добре розмішати і нанести на шкіру на 20 хвилин, змити теплою водою.
Вмиватися прохолодною.
Картопляний компрес для шиї
Відварити в мундирі рівну картоплину, очистити, швидко перетворити на пюре, додати 1 чайну ложку гліцерину і стільки оливкової олії, щоб вийшла не рідка кашка, нанести її на шию і обмотати марлею, а зверху теплим шарфом або махровим рушником.
Змити трохи теплою водою через півгодини. Обмити шию прохолодною водою.
|
У тому, що «краса - страшна сила» ми переконуємося мало не кожен день. Бо часом на екранах і навіть вулицях міста можна побачити людей з нестандартним підходом до поліпшення своєї зовнішності. Достаток татуювань, пірсингу, шрамів, тунелів, незвичайні прикраси та зачіски - все це в достатку можна побачити у представників деяких субкультур. Але давайте згадаємо історію цих прикрас і про те, які цілі переслідували і продовжують переслідувати представники деяких племен, настільки незвичайним чином змінюючи свою зовнішність. А адже деякі дивні і навіть лякають на перший погляд прикраси мали практичне значення! Давайте познайомимося з самими дивними прикрасами різних народів.
Мазь з бруду
Бруд - ось найкраща мазь для тіла, вважають жінки народу хімба, який проживає в північній частині Намібії. Щоранку жінки цього народу покривають шкіру і волосся незвичайної червонуватою маззю, до складу якої входять жир, попіл, смола чагарнику омузумба і охра. Після того, як мазь висихає під сонцем, створюється враження, що жінка буквально виліплена з глини, що робить її вкрай привабливою в очах чоловіків цього народу. Здавалося б: що може бути корисного, крім своєрідної естетичної цінності в такому «прикрасі»? Насправді дана мазь чудово захищає шкіру жінок від палючого сонця.
Окільцьовані шия
У народі падаунг прекрасно знають, що довга жіноча шия - це витончено і красиво, однак природа обдарувала такою гідністю далеко не всіх. Жінки цього народу знайшли простий вихід: з 5 років на шию дівчатка починають надягати латунні кільця шириною приблизно в 1 сантиметр. Зазвичай до літнього віку на шиї у жінки налічується близько 30 кілець! Існує думка, що за рахунок такої кількості кілець, точніше під їхньою вагою опускається плечовий пояс, а не подовжується шия, проте інші стверджують, що дане прикраса не шкодить здоров'ю.
Яке ж практичне значення може бути у настільки дивного прикраси? Справа в тому, що історично народ падаунг мешкав на територіях сучасного Таїланду і М'янми, де водилися тигри. Таким чином, за легендою шийні кільця на шиї жінок при нападі хижака робили їх менш уразливими. Пізніше тигри з цієї місцевості зникли, а прикраса - залишилося і дійшло до наших днів.
Отвори в губах, вухах, носі
Прародителями сучасних тунелів є настільки популярне у багатьох народів і племен розтягування мочок вух, нижньої губи або ж пробки, вставлені в отвори, зроблені в носі. Приміром, жінки з африканського племені Мурсі (Ефіопія) розтягують нижню губу настільки, що в неї з легкістю вставляється дерев'яна або глиняна тарілка, розмір якої може досягати 15 сантиметрів у діаметрі. Причому чим більше тарілка, тим більш красива і шановна жінка стоїть перед вами! Вважається, що тарілка в губі - це ще й своєрідний оберіг: справа в тому, що плем'я Мурсі вірить, що єдиними вратами для зла є людський рот, а якщо тарілка перепинить шлях, то всього поганого вдасться уникнути. Однак існує й інша версія, більш приземлена: даний ритуал був придуманий для того, щоб жінки племені Мурсі не залучали чоловіків-чужинців.
Жінки з іншого африканського племені - масаї - подібній процедурі піддають мочки вух. Вони вирізують у мочці вуха отвір, після чого поступово сильно його розтягують. В ідеалі мочка вух повинна досягати ... лінії плечей! Така «прикраса» часом має і практичне значення: жінки племені масаї стали вкладати в розтягнуті мочки вух різні предмети, наприклад, курильні трубки або інструменти для виконання якоїсь роботи.
Іншим шляхом пішли жінки народу апатані, що проживає в північно-східній Індії: вони роблять отвори в ніздрях і вставляють туди пробки. Для чого? Щоб перестати бути привабливими для інших народів і уникнути викрадення і продажу в рабство.
Як ми бачимо, часом навіть найбільш моторошних прикраси, хоч зараз і є виключно даниною традиціям, раніше мали практичне значення. Звичайно, ніхто не скасовував і естетичної складової. Як мовиться, на смак і колір ...
|
|
|
|
|
|