Розуміння жіночої краси в християнстві
 Весна - чудовий сезон, ми і наше тіло очікує пробудження, стільки планів і стільки чудес навколо. А для жінок православних початок весни - це ще завжди очікування світлого свята Великодня. І якщо біблійні заповіді і християнське віровчення в цілому займає важливе місце у вашому житті, цей період може стати кращим часом для роздумів про людські цінності. Оскільки мова йде про красу, пропоную, «занурившись» ненадовго в історію, подумати про те, що значить жіноча краса у християнстві.

Християнство приділяє особливе значення, перш за все, красі внутрішньої. Згідно з цими принципами, важливо прикрашати себе не тільки ексклюзивними атрибутами, але, що набагато важливіше, благочестивими і добрими справами.

Благородство, лагідність і доброта - це ті якості, які в усі часи цінувалися в жінках-християнка. Внутрішня чистота і благі наміри завжди виявляються зовні, і роблять жінку ще більш привабливою для оточуючих. І з цим погодяться практично всі чоловіки.

Жінка в світі християнства вважається прекрасної внутрішньо, якщо вона виконує відведену їй роль. Розберемося в цьому детальніше.

Особлива увага приділяється сімейним взаєминам чоловіка і жінки. Біблійні віровчення чітко показують роль чоловіка і дружини. Багато хто помічав в цьому розподілі ролей певну несправедливість. На перший погляд може здатися, що роль жінки (в історичному аспекті) кілька ущемляється. Але при більш детальному вивченні християнського погляду на сімейні відносини стає очевидним, що жінка в цьому розумінні цінується особливо, як більш ніжне, добре і лагідне створіння. Саме тому їй відводиться роль берегині «сімейного вогнища», теплих відносин і затишку в домі.

Багатьом не подобається також чітке поняття про те, що у світлі християнських вчень дружини повинні коритися чоловікам. Але ж в будинку настає повний комфорт і затишок тільки тоді, коли немає конфліктів з приводу верховенства ролей. Тому покора чоловікові означає тут певний шлях до вічних людських цінностей, які повинні бути в кожній родині - любові, гармонії і взаєморозуміння.

Але щоб не було розбіжностей і образ, шлюби повинні відбуватися виключно з любові. Відповідно, жінка буде залишатися зовні і внутрішньо красивою, тільки якщо зможе щиро любити і зберегти теплоту сімейних відносин, як вірна берегиня вогнища щастя, протягом усього життя. І якщо навіть здається, що колишні почуття згасли, святий обов'язок жінки - всіма силами намагатися повернути любов і зберегти сім'ю, зробити так, щоб всі родичі почували себе добре і затишно в рідному домі.

Варто тільки додати, що внутрішня краса - це вміння бути щедрою, жертвувати чимось заради інших (якщо це необхідно), йти на поступки і, що головне (як вже зазначалося раніше) - вміти любити - щиро, всім серцем. Як видно, в цих словах також криється велика мудрість, яку просто варто зрозуміти кожної з нас.

При більш детальному вивченні Біблії стає зрозумілим, що в жінках також завжди цінувалося мужність і відвага, але в тому випадку, якщо ці якості були направлені для благих цілей. Виявляючи певний героїзм і сміливість, жінки могли служити Господу і людям, нести у світ добро. І це у всі часи вважалося прекрасним.

І якщо у тебе давно виникло бажання поміняти щось в житті і змінитися самій (не зовнішньо, а внутрішньо), краще всього в цей час, напередодні великого свята, коли світло Божої любові наповнює Землю і стосується сердець, провести внутрішню переоцінку цінностей і постаратися зрозуміти, де, коли і з яких причин ти здійснюєш помилки, попросити у Господа прощення, а також мудрості і терпіння, і подивитися на світ, на людей по-іншому. Пам'ятай, очі - дзеркало душі, і якщо в твоєму погляді буде іскритися любов до всіх, ти будеш завжди щирою, щедрою, спокійною і терплячою, оточують тебе люди це обов'язково помітять і будуть думати про себе: «Вона чарівна! ».

Адже християнська мудрість перевірена століттями, а християнські цінності були і будуть існувати, поки існує світ, оскільки людські серця завжди будуть прагнути до прекрасного, піднесеного, вічного. Може, ми не всі усвідомлюємо це, але в глибині душі розуміємо, що християнський погляд на справжню красу - найвірніший.
Автор: Алла Пилипенко


 Внутрішнє і зовнішнє
 Ні для кого не є секретом, що наш внутрішній світ впливає на нашу зовнішність. Позитивні емоції, піднесений настрій, впевненість у собі роблять жінку молодий і привабливою. Але, на жаль, багатьом нашим жінкам заважають жити спокійно численні комплекси, і деякі з них беруть початок з дитинства, а інші взагалі є якоюсь національною рисою, спадщиною патріархального укладу суспільства.

Візьмемо для прикладу казку «Морозко». У ній хороша роботяща, покірна дівчина Настенька за всіх трудиться з ранку до вечора, нікому не перечить ... На питання Мороза «Не холодно тобі, красуня», Настенька, вже майже перетворилася на бурульку, покірливо відповідає: «Тепло, дідусь» ...

Будь-яка інша давно б схопила запалення легенів, а Настенька кріпиться. За що Дід і дарує їй придане. Як склалася далі доля Настусі - залишається тільки здогадуватися ... Ймовірно, гнулася з ранку до вечора в полі, доглядала за худобою, будинок знову ж на ній, плюс чоловік і діти ...

Праця, звичайно, перетворив мавпу на людину, але важка робота нікого не омолодила і не нагородила здоров'ям. Інша справа - улюблена робота, або хоча б добре оплачувана. А в ідеалі творчу працю.

Приданим знову ж зараз нікого не здивуєш ... У наш час більше цінується придане нареченого - чи є у нього житло, яка зарплата і очікується кар'єрний ріст ... Так що, сучасним дівчатам і жінкам для душевного комфорту казка «Морозко» не підходить.

Інша справа - казка Ганса Християна Андерсена «Принцеса на горошині». Все, напевно, пам'ятають, що в цій казці розповідається про принцесу, яка потрапила під дощ, промокла і постукала в перший же ліпший королівський замок, щоб попроситися на нічліг. Її пустили, але замість того, щоб дати бідоласі як слід виспатися, господиня замку королева-мати, бажаючи дізнатися, чи справжня вона принцеса, підсунула гості під кілька м'яких перин горошину. Природно, бідолаха промучилася всю ніч, і око не стулила.

А тепер уявіть собі, що на питання королеви, чи добре їй спалося, принцеса б відповіла «добре матінка, добре королевушка» ... І де б вона, питається, опинилася? За воротами замку, звісно. І не бачити б їй принца, як своїх вух.

 Внутрішнє і зовнішнє
   Що з цього випливає? Перш за все, якщо щось не подобається, щось обтяжує, не влаштовує, не потрібно думати «потерплю, зате не ображу людини, збережу відносини». Зазвичай буває зовсім не так. На жаль чи на щастя, не все у нас екстрасенси і чужі думки читати не вміють. І людина просто не знає, влаштовує вас такий розклад чи ні. А якщо хтось свідомо користується вашої боязню висловитися відкрито, то він буде і далі надходити точно так само, не рахуючись з вашими бажаннями.

І всі образи на оточуючих і себе, метання, переживання неминуче позначаться на зовнішності жінки. Тому, якщо щось не влаштовує, потрібно прямо про це сказати. Це правило спрацьовує у всіх випадках на благо. А у відносинах між чоловіком і жінкою його застосування може замінити будь любовний еліксир.

Адже нерідко дівчата, і навіть жінки, впевнені, що коханий, чоловік просто зобов'язаний передбачати їх бажання. Може, він і зобов'язаний, але, на жаль, не володіє такими здібностями. Тому краще ненав'язливо, може бути ненароком, а іноді і прямо, сказати про свої бажання. Це стосується і інтимних питань. Щоб зберегти відносини, потрібно обов'язково розмовляти один з одним.

Не полишаючи нез'ясованих відносин і невисловлених бажань, жінка збереже гармонію у своєму внутрішньому світі, а отже, своє здоров'я і красу на довгі роки.
Автор: Наталя Алексєєва


 Краса не має вікових меж
 З віком ми змінюємося. Відповідно, змінюється і наше уявлення про красу. Прагнучи завжди виглядати бездоганно, ми витрачаємо сили і час на підбір косметичних засобів для догляду за собою, на косметологічні процедури для продовження молодості. Адже кожна з нас хоче завжди виглядати доглянутою, жіночною, бажаною.

Але все це не дає потрібного ефекту, якщо немає правильного психологічного настрою. Тому, найважливіше - завжди залишатися молодою «в душі» і вміти отримувати радість від життя.

Зауважимо, передусім, що «дзеркало душі» - це очі. І в будь-якому віці вони повинні випромінювати щастя. Якщо навіть життя здається похмурою і безрадісним, у всьому потрібно вчитися знаходити позитивні моменти.

Поговоримо трохи про вікові особливості краси і чарівності.

Почнемо з підліткового періоду , Оскільки саме в цьому віці починається фізичний і психічний становлення особистості. Цей вік - період активних і постійних змін (як у фізичному, так і в психічному плані). Тому для підлітків характерні часті зміни настрою, невизначеність, в деяких випадках - дратівливість. Буває таке, що настрій прекрасний, ти прагнеш і бажаєш спілкуватися з усіма, через час різко все перестає радувати, хочеться тільки самоти і тиші.

 Краса не має вікових меж
   Зберегти внутрішній спокій і зовнішню привабливість допоможе дотримання режиму дня, повноцінний відпочинок, прогулянки на свіжому повітрі та спілкування з друзями.

Крім цього, життя підлітка повинна бути наповнена приємними враженнями, позитивними емоціями та подіями. Тому в такому віці ви будете почувати себе бадьоро і життєрадісно, ​​якщо у вас з'явиться певне коло інтересів і захоплень. Позаурочна робота, улюблені заняття допоможуть розслабитися після напруженого робочого дня в школі і «зарядять» вас позитивною енергією. Ця енергія допоможе встигнути зробити все необхідне, при цьому весь час підтримувати гарний настрій, бути доброю і усміхненою з усіма. Адже добра усмішка, як ні що інше, прикрашає обличчя молодої дівчини.

Період юності   для багатьох стає найцікавішим і романтичним. Якщо в підлітковому віці, в період суміщення навчання і перших кроків у доросле життя ми тільки вчимося жити по-дорослому, то юність - це прекрасна пора справжньою першою любові, серйозних переживань, почала кар'єрних досягнень.

 Краса не має вікових меж
 Саме зараз сильні почуття стимулюють приділяти час турботі про себе, бути досконалими. Але, крім цього, нами рухає також юнацький максималізм і прагнення до успіху. Адже в цьому віці потрібно вірити, що привабливість може допомогти втілити в життя найсміливіші мрії. Адже мрії, як відомо, «дарують крила», що робить щоденну роботу по самовдосконаленню, підтримці витонченості та краси легшою. Працювати набагато легше, коли є стимул.

В дорослі роки   ми повинні вміти отримувати щастя від сімейного життя. Тому тепер важливо завжди бути красивою і привабливою для коханих та близьких людей. Звичайно ж, жінці хочеться бути красивою, якщо в сім'ї лад і спокій, якщо вона знає, що її завжди чекають. Але тепер сімейне щастя і благополуччя залежить в більшій частині від неї самої. Тому у відносинах з близькими потрібно намагатися підтримувати доброту і тепло. Тепла щира посмішка, товариськість, щоденний догляд за собою - все це дозволить вам завжди бути самою ніжною і красивою для коханої людини.

Крім цього, навіть у більш старшому віці жінка повинна залишатися жіночною і чарівною. Секрет підтримки молодості і привабливості - це не тільки косметологічні процедури. Повірте, жінка може бути красивою навіть із зморшками. Просто після 45, як і в підлітковому віці, важливо отримувати позитивні емоції від заняття улюбленою справою. Різниця в тому, що змінюється коло інтересів. Адже в цьому віці жінкам часто доводиться грати з онуками. Але потрібно намагатися приділити час собі, своїм улюбленим заняттям. Нові захоплення і турботи можуть скрасити життя, зробити її більш цікавою. У такому випадку не пропаде бажання піклуватися про зовнішність.

Прекрасно, якщо сім'я приносить радість, відносини з близькими хороші. Коли ми живемо заради інших, ми назавжди залишаємося молодими «в душі». У такому випадку в будь-якому віці ми будемо щирими, добрими і красивими. Тому головне - вміти бути щасливою, тоді й краса буде не згасати, а розквітати з роками.
Автор: Алла Пилипенко