|
Для нас, жінок, дуже важливо мати впевненість у власній перевазі і чарівності. Тому навіть дрібні недоліки іноді заважають нам відчувати себе привабливою. Але найчастіше проблема полягає не в самих недоліках, а в тому, що ми багато думаємо про них. Ситуація ускладнюється ще й тим, що близькі друзі або родичі раз у раз намагаються дати пораду, що саме нам слід виправляти в собі.
Звичайно, іноді просто необхідно проводити «роботу над помилками», тобто робити комплексний самоаналіз, розмірковуючи, що можна змінити в зовнішності, стилі, манерах, поведінці і які методи допоможуть нам стати більш досконалими. Однак це не повинно бути нав'язливою ідеєю. Крім цього, прагнучи до досягнення важливої мети (наприклад, влаштовуючись на роботу або намагаючись справити хороше враження на того, хто тобі подобається), важливо зосередитися на власних достоїнствах.
Пропоную розібрати по пунктах
роботу над собою
, Щоб легше було зрозуміти, що саме і яким чином слід виправляти.
1. Аналізуємо недоліки.
Проводячи самоаналіз, тобі не треба ні перед ким звітувати (хіба що тільки перед собою). Тому постарайся для початку чесно і відверто виписати всі свої мінуси на папері і подумати, як над ними працювати далі.
2. Перетворюємо мінуси на плюси.
Цей метод є ефективним у багатьох випадках.
Ти впевнена, що оточуючі помічають ряд недоліків в твоїй зовнішності або манері поведінки, які складно виправити, оскільки вони пов'язані зі старими звичками? Перетвори їх на переваги. Головне, щоб тобі вони більше не здавалися недоліками. Якщо ти зумієш полюбити себе - інші приймуть тебе такою, яка ти є, і оцінять твої переваги.
Наприклад, однією з поширених проблем, яка примушує дівчат відчувати себе неповноцінними, є виникнення комплексів через зайвої ваги і недоліків фігури. Однак відомі випадки, коли товстушка є душею компанії. Так, такий дівчині деколи складно залучити чоловіків з першого погляду. Але її секретною зброєю може стати добродушне ставлення до всіх, простота, почуття гумору, вміння щиро сміятися над власними проблемами.
На недоліки характеру також можна поглянути під іншим кутом. Приміром, якщо тебе звинувачують у зайвій балакучості, але так хочеться висловити свою думку завжди і у всьому - розвивай навички комунікабельності. Це зовсім не означає, що потрібно ставати менш балакучою. Просто слід взяти на озброєння ввічливість і тактовність. І тоді тебе почнуть цінувати як цікавого співрозмовника.
3. Кардинальні перетворення.
Звичайно, бувають і більш серйозні недоліки, які на кожному кроці заважають у досягненні цілей. Через це просто хочеться замкнутися, не спілкуватися ні з ким. Часом навіть пропадає бажання підходити до дзеркала.
Це внутрішня проблема. Проблема стереотипів, які закладені в нас з дитинства і не дають нам по-іншому поглянути на світ і на себе.
Наприклад, внаслідок того, що батьки прищеплюють стереотипи правильної поведінки, яким дитина повинна бездоганно слідувати, виникає невпевненість і боязкість. Ми боїмося зробити крок назустріч бажанням, зав'язати знайомства або навіть почати розмову в компанії друзів. Причина в тому, що всередині нас може бути закладений страх зробити щось не так. Через це страху ми не наважуємося зробити щось важливе, не порадившись попередньо з іншими.
Але іноді нам заважає протилежна риса характеру - надмірна різкість у спілкуванні (або, іншими словами, відсутність самоконтролю). І як наслідок - невміння підтримувати хороші відносини з друзями. Вирішити такі проблеми допомагають спеціальні аутотренінги, групові тренінги особистісного розвитку, психологічні консультації. При цьому, спілкуючись на тренінгах з іншими людьми, багато хто приходить до висновку, що не варто мінятися кардинально. Можливо, слід тільки виправити манеру спілкування і почати інакше ставитися до друзів і близьких.
При цьому треба пам'ятати, що головне завдання будь-якого психологічного впливу - змусити людину дивитися на себе інакше. Адже процес удосконалення та досягнення цілей залежить тільки від нас самих. І, навіть не звертаючись за консультаціями до фахівців, можна просто почати слідувати єдиним принципом:
тільки ти можеш вирішити, що і яким чином тобі слід міняти в собі
.
Звичайно, прислухатися до порад інших завжди варто, але не слід думати, що думка оточуючих є найбільш вірним. Тому кращий тренінг у будь-якій ситуації - відверта розмова з собою.
|
Чи думали Ви про це хоч раз? Та й не раз! Зараз заміжжя з розрахунку стало нормальним явищем, по любові, звичайно, теж трапляється, але набагато рідше. Хоча, згадуючи себе в 15-17 років, я з 100% упевненістю можу сказати, що і я, і мої подружки - всі збиралися виходити заміж тільки по любові. І обов'язково за такою сильною і глибокою, як показують у мексиканських серіалах, такий же всепоглинаючої і неразрушимой, про яку пишуть у книгах.
Згадайте, наприклад, Наташу Ростову і князя Болконського, або Печоріна і Княжну Мері. Але на відміну від літературних героїв, кохання в нашому житті повинна пройти всі випробування і негаразди, і кохана людина повинен бути обов'язково поруч, а всілякі жертви повинні бути виключені. І що в результаті ми маємо?
Моя подружка Ленка вийшла заміж, зрозуміло, по любові, і ось вже другого шибеника виховує, а живуть на крихітну зарплату чоловіка. Крики, сварки, вічний брак грошей і накопичена роками втому.
Ольга у свої 31 досі незаміжня. Та їй і так непогано! Закордон, престижна робота, величезна кількість вельми небідних залицяльників. І вічний девіз - все мужики ко.ли!
А Свєтка начебто по любові теж заміж йшла, і чоловік дуже перспективний чоловік. Живуть в достатку. Але от тільки любов пройшла на третій рік шлюбу. І тепер вона сльози щодня ллє в подушку, а потім тішиться в обіймах чергового хлопчика «для душі».
Подивишся так на все це жіноче щастя і думаєш: а, може, ну його? І треба відразу виходити заміж за розрахунком, щоб не боляче і без жалю?
Звичайно, як не крути, в основному відносини між чоловіком і жінкою розвиваються по випробуваним сценарієм. Познайомилися на загальній вечірці у друзів, потім довго і часто гуляли під місяцем, ходили в кіно, здається, дізналися вже один про одного все, що можливо. Наступною главою розвитку відносин є знайомство з батьками обох сторін, після йде цивільний шлюб на рік-півтора і потім зазвичай слідує урочиста церемонія весілля. І звичайно, кожна з нас мріє, що ця сама весілля відбудеться в її житті один раз і на все життя!
А як було раніше? Ще за часів Пушкіна і Лермонтова про любов і мови не було. Ні, їй, звичайно, присвячували поеми та балади. Але питання одруження вирішувалося винятково волею батьків, які керувалися знатним становищем нареченого, віковий родоводу предків та обов'язкової освіченістю кавалера. А зв'язок з простолюдином або чоловіком нижче за родом і положенню в суспільстві вважалася ганьбою і віковим клеймом!
Зараз же кожен вільний чинити як заманеться, і нікого вже нічим не здивуєш! Хоча, для створення повноцінного шлюбу по любові чи з розрахунку, тепер жінці треба чимало потрудитися. По-перше, необхідно здобути освіту, по-друге, важливо бути зовні яскравою, привабливою і доглянутою. Необхідно вміти і на роботі кар'єру будувати, і вдома затишок підтримувати, при цьому завжди залишатися пристрасної коханкою для чоловіка. Та вже, на жіночі плечі, як завжди лягати непосильна ноша.
І все ж, якщо дурні сентименти, визнання і інша нісенітниця не для тебе, тоді шлюб з розрахунку це вигідне і перспективну пропозицію. І одного бажання тут замало. Ще розрахунок потрібно зробити правильно! Основоположними в такому шлюбі повинні бути стабільність, упевненість у завтрашньому дні і достаток, які дає родині чоловік. Дружина ж зі свого боку закриває очі на всілякі недоговоркі і таємниці чоловіка, забезпечуючи затишок, домашнє тепло, чистоту та охайність. І ніхто не заперечує, що по вихідних ви, як зразкова сім'я з дітьми, будете вибиратися в парк, веселитися під променями осіннього сонця і добродушно обмінюватися ласкавими поглядами і поцілунками. Зручність і взаємний компроміс - ось на чому тримається така сім'я, хоча у кожного в ній свої цілі та плани.
Не знаю, а на мене, так краще спробувати в цьому житті самої стійко закріпитися на ногах і чоловіка знайти стабільного, нехай і не сильно забезпеченого, АЛЕ перспективного на це зростання. Звичайно, якщо ще й по любові, то було б здорово! І на початку відносин, вона обов'язково буде! Перші пару років. Потім настане побут: діти, сад, школа, часу б на манікюр вистачило, яка тут любов. Звичайно, буде гріти думка, що колись любов була, а тепер просто вона охолола і переросла у взаємну повагу і дружбу, і це теж засадничі речі для шлюбу.
Варіантів можливо цілий мільйон. Єдине, що хочеться сказати, не бійтеся здійснювати сміливі, але обдумані кроки, і кардинально змінювати своє життя. Живемо то один раз, і треба яскраво прожити цю саму життя, та й онукам потім про щось цікавому повідати !!!
Лариска
Шлюб по любові? Ха, насмішили !!! Поки вона є - є шлюб, як тільки її не стане, і шлюбу кінець! Тому розрахунок вірніше і стабільніше!
Марія РА
Якщо у твого улюбленого немає грошей, він починає дратувати. А якщо у нелюбимого їх багато, ти починаєш його любити?
Анжела
Дорозі дівчини, вистачить шукати багатого і доброго. Шукайте просто люблячого !!! Інше все прикластися.
|
|
|
|
|
|