Пізнай себе. Афродіта і Психея в нас. Продовження
 Частина перша - http://www.mycharm.ru/articles/text/? id = +3317

Фото: weheartit.com

... Ось і ми, вставши перед черговим життєвим випробуванням, готові опустити руки, але наша жіночність, в якій міститься мудрість, цього не дозволяє. Згадайте, як Маргарита після балу у сатани зробила свій вибір. Їй було запропоновано просити все, чого вона забажає. Але бажання одне. І вона, ведена своєю чесністю, просить перестати подавати хустку Фріду. Більшого вона попросити не може. Але Воланд, не бажаючи наживатися на легковажності королеви балу, знову пропонує їй виконати те, що він обіцяв, і вона просить не багато не мало, а повернути їй її коханця, тобто, подолавши ще один бар'єр, вона прагнути знову знайти рай.

Так і в нашому житті. Пройшовши перше випробування і подорослішавши, ми повинні прагнути до того, щоб отримати бажане більш спокійно і не порушити баланс власної совісті. У відносинах обмежень (скільки взяти влади і скільки використовувати при цьому сили) не існує до тих пір, поки жінка залишається вірною своїй жіночої ідентичності.

У третьому завданні Афродіта веліла Психеї наповнити кришталевий глечик водою з Стіксу. Стікс - це ріка життя і смерті, вона має дуже швидка течія і небезпечні берега. Тут їй допомагає орел, який набрав води з річки. Третє завдання символізує ставлення жінки до різноманіття і достатку існують в житті можливостей, з яких ми повинні орлиним поглядом побачити саме те, що більше для нас прийнятно і безпечно. Жіноча сутність розчиняється в різноманітті існуючих в житті можливостей і прагне реалізувати всі, зробивши це одночасно. Але це неможливо, бо, жодній людині не вдається зробити все і відразу.

У четвертому завданні Афродіта веліла Психеї спуститися в підземний світ і попросити посудину з чарівної амброзією у богині Персефони, володарки підземного царства, вічної діви, майстрині чудесних перетворень. Здавалося б, нездійсненне завдання для простої смертної, але і його дівчина не виконала.

Коли справу було зроблено, Психея з цікавості заглянула в посудину, але нічого там не побачивши, впала мертвим сном. Прийшов на допомогу коханій Ерос, син Афродіти, своєю чарівною стрілою зняв покривало мертвого сну. Він, від своєї любові до неї, пробачив все. Мораль тут така, що від неповноти і незатребуваності духовного життя може врятувати тільки любов.

Останнє завдання Психеї - найважливіше і глибоке просування на шляху особистісного зростання жінки. Не кожна готова пройти його, але якщо для вас це не прийнятно, то краще зупинитися на досягнутому, щоб не втратити свою сутність.

 Пізнай себе. Афродіта і Психея в нас. Продовження
Фото: pourtoi-antoniette.tumblr.com


Істина десь поруч
Коли жінка несе свою грацію і красу в світ, це свідчить про вплив внутрішньої енергії Афродіти (або Венери). Але якщо Афродіта знаходиться зі своєю невісткою в конфлікті, вона буває ревнива, неуступчива і на кожному кроці лагодить Психеї перешкоди. Така драма між свекрухою та невісткою характерна для будь-якої культури; вона вносить свою лепту в розвиток особистості кожної молодої жінки. Справитися з владою свекрухи для неї - значить досягти жіночої зрілості. З цього моменту вона більше не росинка, наївно потрапила у світ і вступила в шлюб.

Дуже часто в момент появи нового здається, що трапилося щось дуже страшне, але незабаром ми починаємо розуміти, що сталося якраз саме те, що було потрібно. Афродіта, яку можна дорікати постійно, тим не менш, створює всі необхідні умови для еволюції Психеї. Дуже легко бути оптимістом після того, як подія відбулася, але чертовски важко, коли воно тільки-тільки відбувається.

Майстер і Маргарита знайшли свій рай, завдяки самій Маргариті. Вона пройшла свій духовний ріст і знайшла своє безсмертя. Теж саме відбувається і з сучасними жінками. Пройшовши свій духовний шлях до кінця, ми можемо відчути всю красу жіночності, переплітається з мудрістю. Весь величезний труд Психеї і її муки полягали в перетворенні спочатку існуючої наївною принади в вчинене божественне свідомість. У тому і є істина: щоб бути справжньою жінкою, потрібно, подолавши всі перешкоди, пізнати себе.

Висновок
Така еволюція жіночої духовності, дарує новому поколінню жінок інші горизонти можливостей здобуття внутрішньої рівноваги, якого нам так часто не вистачає. Боротьба жіночого і чоловічого в нас - дуже складний і тернистий шлях для НЕ освічених. Чоловіче присутній в жінці, так само як і жіноче в чоловікові, і впливає на нас аналогічно. Сенс бути жінкою не в тому, щоб вбиратися в сукні, а в тому, щоб, пізнавши свою справжню сутність, зберегти жіночність.

Ми по кілька разів натикаємося на одні й ті ж підводні камені, часом ходячи колами. Але, вигравши цю боротьбу, ми отримаємо велике просвітництво, назва якому Насолода. Саме так була названа дочка Психеї, народжена в союзі з Еросом. При цьому, проектуючи даний міф на сучасне життя, не варто обманюватися. Міфи - це відображення колективного образу; вони містять у собі і доводять до нас загальнолюдські істини. Сьогодні багато хто асоціює Ероса (він же Амур, він же Купідон) з сексуальністю, але ж він пускає свої стріли не в геніталії, а в саме серце.
Автор: Надія Лобанова


 Пізнай себе. Афродіта і Психея в нас
 Вкотре, прочитавши твір Булгакова «Майстер і Маргарита», я задумалася про те, як автор яскраво показав на прикладі головної героїні Маргарити Миколаївни наших самовідданих жінок. Незважаючи на те, що події роману проходять в тридцять п'ятому році минулого століття, образ Маргарити актуальний дотепер.

Фото: shootingstaaarr.co

Красива і молода жінка, якій набрид чоловік, раптово зустрічає свою любов. Вона каже, що вийшла з жовтими квітами, щоб Майстер знайшов її, інакше б вона отруїлася, так як життя її порожня.

Давайте спроеціруем образ героїні на сучасних жінок. Яскраві елементи жіночого вбрання привертають увагу, це факт. Але ж ми привносимо в свій образ яскраві фарби не стільки для того, щоб хизуватися перед подругами і колегами жіночої статі. Ми, часом свідомо, а часом і ні, намагаємося привернути увагу чоловіків. Це нам лестить і виділяє з натовпу. А тепер згадайте, як Маргарита поступила, коли думала, що втратила свого коханого. Вона кілька місяців перебувала у втраченому стані. Вона виплакала всі очі і при першій же можливості не побоялася зв'язати себе з нечистою силою, щоб хоч щось дізнатися про коханого. Вона втратила свою природу заради нього, замінивши її іншим, відьомським істотою.

А як часто, в наші дні, покинута жінка (незалежно від того, з яких причин вона покинута) надходить аналогічно. Ми плачемо і думаємо. Ми аналізуємо, але от виходу часто не знаходимо і звертаємося до нечистої сили (сюди входять і ворожки, і спірити, і екстрасенси). Як часто ми готові продати душу дияволу, щоб знову опинитися з коханим, щоб все було як раніше. Але вірно зауважив Майстер, а Воланд його підтримав, що «як раніше» не буває.

У Маргариті були чітко виражені два архетипу. Архетип Афродіти і Психеї, які присутні в кожній жінці.

 Пізнай себе. Афродіта і Психея в нас
Фото: 3-times-l.tumblr.com


Міф в нашому житті
Афродіта   - Богиня любові і краси. Афродіта - це богиня, народжена морем. Вона володіє первісної океанічної жіночою силою, царствуя з незапам'ятних часів у своїх володіннях - на морському дні. Психологічно це означає, що вона править в несвідомому, символізували морською безоднею.

Кожна жінка має всередині себе Афродіту. Її можна розпізнати по переполняющей жіночності та по величі, яка впадає в очі, але не має конкретного відношення до реальності. У Маргариті відчувається вплив богині. Вона красива і відчуває свою жіночну силу і привабливість. Точно так само і ми відчуваємо її. Але хтось з нас це усвідомлює в повній мірі, а хтось частково. Може, саме тому, ми найчастіше, знаємо собі ціну.

Але, як і Психею , Маргариту очікують випробування. Афродіта дала Психеї чотирьох випробування, пройшовши які, та могла знайти божественне безсмертя. Це свого роду чотири кроки дорослішання жінки і, не пройшовши хоча б один з них, жінка може втратити свою справжню природу, так і не проживши те життя, яке їй визначена.

Якщо Психея не пройде хоча б одне випробування, вона помре, такою була умова. Ось так і Маргарита, втративши рай з коханим, повинна пройти ряд випробувань, щоб знайти душевний спокій (яке і є те саме безсмертя).

У нашому житті, ми повинні все розставляти по місцях і при цьому обов'язково тримати форму. Як Психея впоралася з першим завданням (розсортувавши величезну купу насіння різних рослин), так і Маргарита Миколаївна, розставивши у своєму житті все по місцях, вирішує бути з коханим, у що б то не стало, інакше вперед для неї дороги немає.

Вплив Афродіти так же полягає в тому, що чоловік дає нам насіння, щоб ми вибрали одне і зачали нове життя. Жінка повинна розуміти, як робити відмінності, і вміти творчо вибирати. Але щоб оволодіти цим мистецтвом, їй потрібно виявити в собі мурашину сутність, примітивне, земне властивість, яка їй допоможе.

Більшість культур намагається виключити протиріччя між вибором і повинністю, характерним для звичаїв і законів. Вони, так чи інакше, наказують жінці, що вона повинна зробити, позбавляючи її від необхідності вибирати.

Далі Афродіта сказала, що Психеї слід відправитися на далеке поле, що знаходиться за річкою, і зібрати шерсть з пасуться там золоторунний баранів. Вона повинна повернутися додому до настання темряви або померти. І цього разу Психея готова була опустити руки і покінчити з собою, але очерет підказав їй вихід із ситуації. Вона повинна дочекатися сутінків і зібрати клаптики вовни з тернистих кущів і дерев. Ось так Психея пройшла ще одне завдання. Більшість наших сучасників бачать ознака наявності сили в тому, щоб висмикнути жмут золотий вовни зі спини барана, а потім, купаючись у променях слави, святкувати тріумф. Але сила, як і влада, - двосічний меч, тому відносно них існує дуже суворе правило: їх слід брати не більше тієї кількості, яка потрібна, і робити це якомога спокійніше.

Далі буде…
Автор: Надія Лобанова