Після вагітності та пологів: красива і доглянута!
 В Інтернеті та пресі багато матеріалів з порадами, як залишатися красивою під час вагітності. Але виявляється, і після такого щасливої ​​події в житті кожної жінки як пологи, турбота про себе також має свої особливості. І це не тільки пост-бейбі дієти, але і післяпологові поради краси.

Весь цей блюз. Baby blues

Якщо під час вагітності більшість жінок оточені увагою і турботою близьких, то після пологів все якось змінюється. Молода матуся замість того, щоб повністю зануритися в довгоочікуваний час спілкування зі своїм малюком, не завжди відчуває тільки позитивні емоції.

Психологи і лікарі часто описують нові відчуття недавно народила жінки терміном baby blues. Звучить це словосполучення дуже поетично, але означає складні будні, з якими доводиться зіткнутися після вагітності. Baby blues - це не депресія, а складне емоційний стан, пов'язаний з сильними гормональними коливаннями. Хтось відчуває його відразу й дуже сильно, когось це стосується меншою мірою. Але ніхто не буде сперечатися з тим, що гормональний фон жінки після пологів повністю перестаіваться, рівень естрогену різко падає, лактація також змінює загальний стан жінки. Звідси і багато проблем, у тому числі зі шкірою, волоссям та нігтями.

Самопочуття поліпшується вже через 3 місяці після пологів, а от, деякі недосконалості шкіри залишаються. З ними і буде боротися.

 Після вагітності та пологів: красива і доглянута!


Пост-бейбі проблема 1: Кола під очима, втома і набряки в області очей

На жаль, набряки можуть вас супроводжувати досить тривалий час, поки ви годуєте грудьми. Адже організм запасає рідина для процесу лактації. В результаті - набряки на обличчі і опухлі очі. На щастя, при активному способі життя до обіду всі проходить. Але є поради, які допоможуть мінімізувати неприємні явища:
- Спіть на високій подушці,
- Обмежте питво на ніч,
- Використовуйте охолоджуючі ролики або охолоджені народні засоби (скибочки огірка, картоплі),
- Купуйте хороший консилер жовтого або золотистого кольору.

Пост-бейбі проблема 2: Пігментні плями

Це відгомони вагітності і наслідок гормональних змін. Рішення проблеми почніть з гліколевого пілінгу (це може бути салонна процедура або засіб з гліколевої кислотою). Далі - курс прояснюючих і живильних масок для обличчя. Зручно користуватися тканинними масками, їх дуже легко наносити і знімати. І обов'язково користуйтеся сонцезахисними засобами, коли виходите на вулицю. Доступний варіант - легке тональний засіб (рідке або зволожуючий тонуючий крем, многозадачное засіб BB або CC), яке має в складі фільтр SPF від 20 і більше.

Пост-бейбі проблема 3: Тьмяний колір обличчя

Недостатній сон і малий рівень енергії призводять до того, що шкіра втрачає своє натуральне світіння і свіжий вигляд. Одна з причин - погане зволоження, тому переконайтеся, що користуєтеся зволожуючим кремом двічі на день і п'єте багато рідини. Повернуть світіння шкірі концентровані сироватки і ретельне відлущування. Краще не користуватися абразивними скрабами, а застосовувати скраби на основі фруктових кислот, вони швидко повертають шкірі світіння.

Пост-бейбі проблема 4: Акне

Гормональні перепади призводять до появи вугрів і прищів, і не тільки на обличчі, а часто на спині і грудях. Саліцилова кислота і перекис бензоїлу можуть бути занадто агресивними, краще шукати альтернативні не хімічні рішення. Купуйте пінку для вмивання, призначену для шкіру з прищами і ретельно очищайте обличчя двічі на день, хорошим доповненням може стати м'яка щітка для обличчя. Засоби для шкіри з акне заспокоюють шкіру, підліковують наявні вугри. 2 рази на тиждень можна користуватися масками з сіркою або глиною для того, щоб повністю прочистити пори і збалансувати вироблення шкірного сала.

 Після вагітності та пологів: красива і доглянута!


І наостанок, кілька нескладних, але дуже дієвих порад з підтримки своєї краси в перші місяці після народження дитини:

1. Спіть тоді, коли спить малюк. Багато хто, як тільки дитина засинає, біжать займатися своїми справами, прагнучи витратити цей час на свої домашні клопоти. В результаті, коли дитина прокидається і вимагає вашої уваги, ви відчуваєте себе виснаженою і втомленою. Спробуйте інший принцип: спати тоді, коли спить малюк. А коли він прокидається ви будете енергійної і повною сил, і все встигнете: погодувати, привести себе в порядок, погуляти з дитиною.

2. Харчуйтеся добре і багато пийте. Харчування важливо для підтримки енергії в період лактації. Вам зараз потрібно багато калорій, і не бійтеся харчуватися добре і часто, на вагу це не повинно вплинути, грудне вигодовування відбирає багато калорій. Продумайте раціон, щоб він складався з страв, які легко приготувати і запасти на весь день вперед. Пити потрібно теж багато: пийте воду або соки без цукру, це буде тримати організм і шкіру зволоженими.

3. Частіше приймайте душ. Починайте свій день обов'язково з душа. Ця процедура допомагає заспокоїтися, отримати прилив сил і бадьорості. Купуйте засіб для душу з улюбленим ароматом, щоб отримувати якомога більше позитивних емоцій. Ідеально - приймати душ кілька разів на день, наприклад: вранці, після денного сну, після прогулянки і ввечері.

4. Воложити шкіру слід більш рясно.   При грудному вигодовуванні втрачається багато рідини, тому шкіра може бути сухою майже постійно. Слід обов'язково зволожувати шкіру кремами та лосьйонами, а також пити багато води, це допомагає зволоженню і боротьбі з розтяжками.

5. Макіяж - тільки все найнеобхідніше.   Не радимо відмовлятися від макіяжу, тому що він допомагає жінці почувати себе впевнено і привабливо. Але обмежтеся тільки найнеобхіднішим: консилер, рум'яна, туш для вій, тонуючий бальзам для губ.

6. Поверніть подруг. Перші місяці після пологів захопили вас новими турботами. Дитина, звичайно, тепер завжди буде у вас на першому місці. Але для того, щоб полегшити емоційно складний стан baby blues, докладіть зусиль, щоб відновити зв'язки з подругами і усіма членами сім'ї. Звичайні повсякденні розмови та обмін думками допоможуть відновитися, знову знайти упевненість. І хоча б 1:00 в день присвячуйте тільки собі: дивитеся телевізор, читайте журнали, ходіть по магазинах.
Автор: Василина Кузіна


 Коли відпустка позаду ...
 Багато хто мріє про відпустку цілий рік. Потім відпочивають на всю котушку, і раптом, несподівано виявляють, що відпустка закінчилася, а попереду робочі будні. На жаль, в нашій країні не так багато щасливчиків пристрасно люблять свою роботу. Більшість працюють тому, що так треба - потрібні кошти на життя і стаж для пенсії. Вихід на роботу після відпустки є досить сильним стресом.

За відпустку організм звик до розслабленого стану, коли можна спати, скільки хочеться, є, коли хочеться і просто гуляти, купатися або валятися на дивані з книжкою. На роботі ж потрібно напружуватися, зосереджуватися і вирішувати масу проблем. А якщо відпустка проходив за кордоном чи навіть на туристичній базі, то ще й домашніх справ накопичилася чимала купа. Що ж робити, щоб не впасти в депресію?

Фахівці радять з моря або дачі повертатися не напередодні робочого дня, а заздалегідь - хоча б дня за три до виходу на роботу, щоб дати організму адаптуватися, звикнути до колишньої обстановці, прибрати в квартирі і налаштувати себе на робочі будні.

Деякі психологи радять так підгадується відпустку, щоб виходити з нього не в понеділок, а, наприклад, в четвер, щоб перший робочий тиждень була короткою і не напруженою. При такому розкладі і начальство не кинеться відразу навантажувати працівника справами.

Корисно також в обідню перерву поділитися відпускними спогадами з колегами, показати свої барвисті фотографії.

Непогано було б привезти з відпочинку невеликі сувенірчики і обдарувати ними товаришів по службі або хоча б влаштувати чаювання з тортом. Настрій оточуючих підніметься, і колишній відпускник отримає добру порцію тепла, від якого і його настрій залишиться на належному рівні.

Фахівці радять не впрягатися на повну потужність в роботу перші наскільки днів. Перш варто скласти графік, розпланувати, а потім не поспішаючи приступати до накопичилася справах.

 Коли відпустка позаду ...


Залишатися на роботі понаднормово теж не варто, принаймні, на перших порах. Під час робочого дня робити короткі перерви кожні годину, півтори.

В обідню перерву фахівці радять здійснювати піші прогулянки. Добре, якщо поруч з роботою є парк, сквер або хоча б алея.

Частина шляху після роботи варто пройти пішки, це дасть можливість скинути втому, заспокоїтися.

Обов'язково потрібно висипатися, спати лікарі радять лягати за годину до півночі. Недосипання не тільки псує настрій, але і шкодить здоров'ю, віднімає красу.

У вихідні найкраще поїхати за місто, на ту ж дачу або просто в ліс. І взагалі, ведення здорового способу життя допоможе без особливого дискомфорту повернутися в робочу колію.

Не варто так само забувати про правильне харчування. Кращим сніданком вважається тарілка вівсяної каші з додаванням кураги, родзинок, чорносливу.

Під час обіду потрібно постаратися обходитися без фастфуду.

Якщо є можливість, то брати з собою в термосі курячий бульйон, курячу грудку, шматочок риби.

Перекушувати НЕ здобою, а яблуками, фініками, грушею, бананом.

На вечерю можна так само з'їсти щось м'ясне з тарілкою овочевого салату, однією-двома запеченими або звареними в мундирі картоплинами.

На ніч склянку кефіру.

Якщо є проблеми зі сном, то кращим засобом стане келих теплого молока зі столовою ложкою меду.

І ще дуже важливо зберігати бадьорість духу. Комусь впоратися з цим завданням допомагає вроджений оптимізм, комусь йога або самонавіювання. Адже при бажанні навіть в самому похмурому ранку можна знайти щось позитивне. І якщо задуматися, то щастя полягає вже в тому, що ми живемо на білому світі.

І значить, знову буде весна, літо і відпустка, наповнена новими враженнями і іскрометною радістю.

А поки є час помріяти про нього і заробити стільки коштів, щоб під час відпочинку не думати про гроші і не відмовляти собі у виконанні великих і маленьких бажань.
Автор: Наталя Алексєєва