Вагітність, пологи і сімейні відносини
 Як часто я чую скарги своїх «кумась» на чоловіків і чоловіків в цілому: все-то вони козли, все-то вони пси, всім подавай любов і ласку, турботу і смачна вечеря; тільки бідні дружини втомлюються і, нехай повільно, але вірно, перетворюються або в мегер, або в тихих сірих мишок. І тоді їхні чоловіки вже не поглядають на сторону, а нахабно там гуляють. Звичайно, є ті, хто відповідає взаємністю або просто закриває на все це очі. Але я зараз не про те.

Так, я деколи в шоці від вигадок і скарг моїх «милих» дам. Колись, коли я вагітна і залишилася одна, а наш татко, відправивши мене на аборт, зник на півтора року, я була такою ж «милої».

Час - велика сила! Воно дає не тільки затягнутися ран, але й мудрістю обзавестися. Хоча тоді я була далека від усього цього і видала експромт:

Ти думаєш це просто:
Вагітність, сутички і пологи?
Тоді походив би зі мною
І вдома і на роботі.
Коли в літню спеку вся в набряках,
Нудить і пинается крихітка,
Тоді ти дізнаєшся, що значить
Відчути себе дуже погано.
Коли ти проходиш всі сутички
І витерпиш ці потуги,
Народиш, і бути може, зрозумієш,
Що жінкою бути дуже важко!

Все змінилося, коли я народила дочку. Вірніше в момент пологів. До мене прийшла думка, що не всі чоловіки такі вже погані. Як говоритися, не так вже страшний чорт, як його малюють. Не маю ні найменшого уявлення, чому дана думка прийшла в мою голову саме в такий момент, але від неї стало якось легше.

Поображатися на нашого папочку, я все пробачила. Адже голосують священна заповідь: прощай і будеш прощений. І тоді, відкривши на сімейне життя очі ширше, я побачила, що при дотриманні клятви, даної на одруженні, сімейне життя прекрасне, і не в якій мірі не тягар.

Знаю я одну пару, для якої та клятва стала сімейним девізом. Для Марини та Андрія народження першої доньки, їх першу дитину, було величезним щастям. Але у Марини після пологів сильно боліла спина, та так, що ні встати, ні сісти. Чоловік прийшов дружині на допомогу. Він взяв відпустку і повністю присвятив себе своїм улюбленим дівчаткам. Сам міняв і прав пелюшки, вставав вночі, щоб передати дочку матері на годування, робив всі домашні справи, не забуваючи приділити уваги і дружині. Нещодавно у них народилася друга дочка. І хто скаже, що такі сімейні відносини - фантастика?

Що толку скаржитися всім навколо на сімейне життя, якщо це твоя сім'я. Це твоє гніздо, і від тебе залежить, наскільки воно буде міцним.

Сімейне життя чудесна, але після народження дитини чоловіка як підмінили? Дуже складна з психологічного боку ситуація. Багато подібних історій розповідається по телебаченню. І жорстко, і жорстоко, і, звичайно, прикро, нам жінкам. Напрошується висновок, що сім'я - це командна гра; це піраміда, де в основі лежать любов, ніжність, взаємне глибоку повагу і, безсумнівно, дружба. Варто тільки висунути один з цих цеглинок, як вся піраміда спочатку накренився, а з часом і звалиться.

Ах, вагітність! Хоч часом і важка, але все ж прекрасна пора. Відчуття першого ворушіння, перших поштовхів (сильних і вимогливих або, навпаки, м'яке перебирання ніжками). Особливо чудово, коли враження від делікатного становища отримують обоє батьків. Я вважаю важливим активне спілкування тата з малюком, поки він ще в утробі, того ж думки дотримуються і вчені. Це дозволяє чоловікові зблизитися з дитиною і ще до пологів звикнути до нового і гордому званню батька.

 Вагітність, пологи і сімейні відносини


На заході поширене народжувати разом, тобто, коли батько дитини присутня на пологах. Самою природою закладено в нас процес появи нового життя. Це дуже інтимно важливо для нас. Але досвід сьогоднішнього дня показує, що спільні пологи можуть привести до двох шляхах подальшого життя:

- По-перше, відносини між подружжям зміцнюються, а благополучна психологічна обстановка в сім'ї як не можна краще необхідна малюкові для гармонійного внутрішнього розвитку.

- По-друге, у деяких чоловіків після побаченого може на невизначений час прірву всяке сексуальне бажання, що в свою чергу призводить до розладу в сім'ї, а то й до розлучення.

Пам'ятайте, що рішення народжувати разом повинно бути добре обдуманим і кілька разів виваженим. Не варто йти на поводу у моди. Однак відгуки деяких спільно народжували говорять про те, що якщо коханий чоловік (батько вашої дитини) під час пологів допомагає дружині і підтримує її, то жінці морально набагато легше. Якщо в перші хвилини життя малюка його потримає батько, тоді їх подальші взаємини будуть носити більш близький і позитивний характер, рекомендують психологи.

І наостанок хочу сказати, що дитина не повинна займати місце «царька» у вашій родині, інакше не буде збалансованого рівноваги у відносинах між подружжям. Звідки і починаються взаємні образи і звинувачення, і човен щастя розбивається об береги побуту.
Автор: Надія Лобанова


 Соло-терапія, або Як впоратися з нудьгою
 Убогий на позитивні емоції день, настрій, що називається, «нижче плінтуса», ви посварилися з домочадцями або на роботі вас відрахувавши начальство? Що ж, є можливість все змінити для себе саме так, щоб темне стан душі не було настільки небезпечним для здоров'я.

Звичайно, можна близькій людині (коханому, мамі, подрузі і т.д.) поплакатися в жилетку, тоді спрацює закон мовного поглинання емоцій. Але, крім цього, я для себе вже давно відкрила неймовірне дію музики на нашу підсвідомість. Хоча воно було відкрито вченими ще до мене, але все ж. Але не тільки музика здатна поліпшити настрій, а так само і, власне кажучи, саме соло-спів . Коли нам добре і радісно, ​​ми наспівуємо собі щось приємне і улюблене, і тоді нам ще краще. Чи не так? Тоді чому б не повернути назад поганий настрій цим же способом? Нехай спрацює закон мовного самовоздействия: словесне вираження емоції формує цю емоцію у мовця.

Пропевая позитивні емоції у пісні, ми тим самим як би програмуємо себе на ці емоції. Вперше, коли я наважилася на подібну терапію, якось навіть і не вірилося, що допоможе, але все ж я постаралася наблизитися до бажаного результату.

• А все почалося з того, що спочатку я при поганому настрої стала слухати веселі запальні мелодії. Емоційні хвилі такої музики як би заражають своєю позитивністю. Найприємніше в такі хвилини - це те, що погані думки відходять на другий план, а деякі й зовсім забуваються. Найважливіше - захотіти самої, інакше терапія не матиме сенсу, як, втім, і будь-яка інша.

• Почніть рухатися в цьому ж ритмі, скиньте з себе пил негативу і розкрийтеся самій собі. Забудьте свою, можливо природну, скутість. Поло-соціальні ролі, безсумнівно, залишили на нас свій незгладимий слід, але наодинці з собою можна бути дійсно собою.

• Випустіть з себе того звіра, який в вас живе. Всім відома фраза «не буди в мені звіра, я не боюся хом'ячків». Але далеко не в кожній жінці живе саме хом'ячок. Еволюція жіночої психології на сьогоднішній день така, що наші «звірі» далеко не настільки нешкідливі, як вважають чоловіки. Коли мій чоловік буває поруч, звичайно, як і багато пар, ми часом лаємося. Нехай по дрібницях, але сам факт залишається фактом. У такі моменти я кажу йому свою улюблену фразу «я біла і пухнаста, як тапок, але я можу бути жорсткою і небезпечною, як мамба». Він знає, що це так і є насправді. Може, тому муженек намагається не будити в мені того самого звіра?

• Співайте, якщо пісня вам до душі, навіть за умови, що слова мало знайомі, співайте. Тим самим ви випустите пар. Навіть якщо немає слуху й голосу, співати можна, нехай не голосно, але саме по собі спів вивільняє від негативу. Активуйте в собі позитивні емоції.

• Співайте караоке-пісні. Це дуже позитивний процес. Головне, щоб вам подобалося самій. Відчуйте свою свободу! Багато соромляться співати в караоке-барах. Але ж співати караоке можна і вдома, коли домочадці відсутні (якщо ви боїтеся або не хочете почути від них деяку критику на свою адресу).

Навіть якщо вам здається ця ідея абсурдною, згадайте слова Д. Карнегі «Маска веселості переходить в веселість». Те ж саме стосується і поганого настрою, сліз: якщо піддатися сльозам, зневірі, почати багато скаржитися, то емоційний і фізичний стан людини буде погіршуватися: «Сльози породжують смуток, а не навпаки» (К. Лагно).

Також, хотілося б додати, що закон мовного поглинання емоцій, про який я згадала вище, говорить: при зв'язному оповіданні про пережитої емоції вона поглинається промовою і зникає. Але, на мою думку, цей ефект можна підсилити. Проспівавши, нехай навіть про себе, деяку негативну емоцію (аспект, що викликав смуток), слідом (як би в насмішку над цим аспектом) пропійте щось підбадьорюючі.

Бувають такі моменти в житті, коли прокинувшись вранці, ви розумієте, що немає більше сил для боротьби з накопиченими проблемами. Від цього дуже сумно, але не варто впадати в апатію і тим більше опускати перед такими випробуваннями (ніяк інакше я не можу назвати життєві проблеми, бо всі вони, свого роду, випробування) руки. У такі хвилини мені часто згадуються слова пісні з відомого фільму «Гардемарини, вперед! »:« Не вішати ніс, гардемарини, важка чи життя, иль хороша ... ».

Крім усього іншого, спів допомагає і при спілкуванні. Запитайте, як? З вашого дозволу, дорогий читачу, я наведу приклад одного мого знайомого:

З дитинства Василь (ім'я змінено зі зрозумілих причин) розмовляв тихо. Я б навіть сказала, настільки тихо і спокійно, що практично ніхто не звертав уваги на його слова. Василя або не чули, або не сприймали всерйоз. Так було в садку і в школі, але, вступивши до інституту, хлопець потрапив в компанію виключно співаючої молоді. Йому допомогли поставити голос, і співати він почав разом з іншими. Зараз його приємно слухати, він уміє варіювати тембром голосу так, щоб на його слова звернули увагу. Рік тому Вася відчинив свою маленьку справу з ремонту комп'ютерів та оргтехніки.

Запитаєте, до чого це сказано? А до того, що тільки завдяки співу і своїм бажанням, людина став помітний. Начебто і розмовляє як завжди, але через деякий час, проведений в бесіді з ним, розумієш, що немає тієї самої тихої і монотонної мови. А це наводить на деякі роздуми.

Співайте на здоров'я і радість собі і близьким.
Автор: Надія Лобанова