Проблема: Побої від рук жінки ...
 На дворі застигла епоха фемінізму. Жінки просочилися в усі сфери суспільного життя, багато з яких історично їм не були притаманні. Політика, армія, управління великим бізнесом - лише деякі сегменти, в яких успішно заправляють дами. Слабка половина людства давно здобула перемогу в битві за свої громадянські права. Але й цього їм мало.

Сьогодні жінка першою знайомиться з вподобаним їй чоловіком, першою зухвало зриває з вуст обранця поцілунок, робить йому пропозиції інтимного характеру. Ворох тих дій, які традиційно вважалися чоловічий привілеєм, сьогодні з успіхом освоєний слабкою статтю, який вперто відмовляється бути слабким. Демонстрація своєї спроможності, самодостатності досягає своєї межі і переходить усілякі межі. Адже сучасна жінка здатна вдарити і навіть побити чоловіка ...

Це явище не особливо надається розголосу, але притаманне багатьом сучасним парам і сім'ям, варто лише зазирнути за фіранку їхнього особистого життя.

- Ти сьогодні не затримували? - Уточнював у Віти чоловік по асьці перед тим, як виїхати за нею по закінченню робочого дня на сімейному авто.
- Не збираюся, - коротко відписувався Віта.

Але, як на зло, коштувало чоловікові вийти з мережі і сісти за кермо, привід затриматися у дівчини тут же з'явився. Колега не так давно отримала підвищення по службі і раптово вирішила відзначити це успішне подія з колективом, частиною якого була і наша героїня.

Віта пару раз набрала мобільний номер чоловіка, але оператор чомусь відмовляв у з'єднанні. «Ну, і добре», - подумалося Віті. - «Чоловік під'їде і сам набере її. Навіть якщо йому доведеться почекати хвилин 15, з нього не поменшає від цього. Зрештою, я заслужила трохи свята! »

Але так вийшло, що там, де 15 хвилин, там і півгодини. Адже виставлене подругою з нагоди шампанське так приємно п'ється, а бесіда під нього так легко ллється. Так що телефонний дзвінок чоловіка здавався громоподібним:
- Віт, ти де взагалі? У тебе все нормально? Ти ж обіцяла не затримуватися ...
- Я буду через 10 хвилин, - безапеляційно заявила вже неабияк випила дівчина і пропала ще на півгодини.

Коли Віта сідала в машину, чоловік вже кипів від злості:
- Віт, ти взагалі нормальна? Я ж запитав тебе, не затримуєшся ти? Невже важко було попередити?
- А на той момент, коли ти питав, я не знала, що доведеться затриматися, - сміялася в обличчя супружніку розігріта доброю порцією алкоголю дівчина.
- А що, передзвонити можна було? - Не вгамовувався обурений чоловік.
- Я намагалася. Щось було зв'язком, - чесно знизувала плечима Віта. - І взагалі, скільки можна мене відчитувати? У жодному-то столітті я затрималася. Чи не роботи заради, а просто для себе, для свого задоволення.
- Я не проти твого задоволення. Але я вважаю, що ти повинна була мене попередити.
- Я знаю, що ти вважаєш насправді, - вибухнула обуренням і кинулася на чоловіка з кулаками Віта. - Тобі просто важливо було зіпсувати мені веселощі. Трапилося вже як сталося. Ти ж бачиш, якою щасливою я сіла в машину, як мені добре. Невже так складно було промовчати, порадіти за добре проведений мною час. Ні? Ну, що стало з тобою за цю годину? Світ звалився? Ні? Тоді до чого ці безглузді запізнілі докори?

Чоловік уворачивался від ударів Віти, але та, здавалося, тільки ще більше розпалювався. Вона юшила його долонями по щоках, кулаками по спині і животі. Нарешті, молодий чоловік просто був змушений зупинити автомобіль і силою утримувати руки дружини, поки у тій не пройшла істерика.


Думка психолога.   Дацун Юлія, м.Івано-Франківськ:
«Сучасні жінки звалили на свої плечі нові обов'язки, здавна вважалися суто чоловічими .  Але при цьому забули передати комусь іншому свої жіночі клопоти .  І тепер організм розплачується за зайве навантаження .  А розплачується він єдиним доступним способом - стресом .  Стрес - це реакція організму на вплив навколишнього середовища, що порушує рівновагу організму .  У стані стресу цілком з'ясовні такі реакції, які описані в статті .  Жінки зриваються .  І зриваються на тих, хто поруч, на близьких людях .  І можливо те, що під руку потрапляють чоловіки, це ще не найгірший варіант .  Чоловік здатний себе захистити від такого .  Гірше, коли жінка зривається таким чином на дитині .  Єдиний вихід з такої ситуації - це зниження навантаження .  Або жінки менше будуть на себе звалювати обов'язків, або чоловіки будуть активніше їм допомагати в усіх сферах .  Крім того, значення відпочинку для людини, будь то чоловік або жінка, переоцінити складно .  Відпочивати треба і від роботи, і від домашніх справ .  Відпочивати повноцінно .  Тільки піклуючись про свій організм, людина може привести його в стан рівноваги і позбутися стресу .  Тим самим, попередивши емоційні сплески і зриви » .

Століття, що приніс в наше суспільство жінку-кар'єристку, жінку-лідера, жінку-боса, жінку-главу сім'ї, емансиповану жінку, автоматично розв'язав їй не тільки мову, розум, а й руки. Якщо традиційно побої своєї половинки були виключно гріхом чоловіків, то сьогодні все більше спостерігаємо, як розпускають руки на своїх партнерів по життю жінки.

Малюкові вже майже виповнилося 2.5 року, і Олександра змушена була зізнатися собі, що життя її склалася не зовсім так, як їй марилося у свідомому, повному планів студентстві. Дівчина мріяла про сильному плечі, про час і можливостях для свого духовного розвитку. Свого часу вона вже вдосталь награлася в жінку-боса, і тепер їй хотілося ролі забезпеченої домогосподарки. Але чоловік не поспішав облаштувати такий бажаний для своєї жінки світ.

Оренда будинку і виплата кредиту за авто з'їдали левову частку доходів молодої сім'ї. А чоловік все ще шукав себе і не міг бути гарантом достатку і матеріальної стабільності своєї сім'ї. У такій ситуації Олександра до смерті втомилася бути мудрою, терпимою, втомилася постійно толерантно підштовхувати кар'єрний розвиток чоловіка, словом, втомилася чекати всього того, чого вона, безумовно, була гідна, і одного вечора в істериці накинулася на чоловіка з кулаками:

- Скотина ти невдячна! Ти подивися на мене! Я - красива жінка! Ти взагалі знаєш, які хлопці за мною доглядали до нашого заміжжя ?! Я, дурна, вибрала тебе! І що ж тепер? Ти мене абсолютно не цінуєш, що не прислухаєшся до моїх бажань. Думаєш, я все життя буду за тебе все вирішувати? Так, я готова допомагати тобі у всьому. Допомагати! Чуєш? Підтримувати! Але не робити все замість тебе! На мені дім, наш малюк, кухня. Ти вважаєш, цього мало? Коли ти вже почнеш віддавати, а не тільки брати?

Говорячи все це, Саша несамовито била чоловіка кулаками. Причому удари її були до того сильними, що її власні руки тут же покрилися синцями. Найсумніше, що за всією цією сценою здивовано відчинивши свої дитячі оченята, спостерігав малюк ...


Думка психолога.   Шпундра Олена, м.Київ:
«На мій погляд, наведені в статті приклади є скоріше ситуативними спалахами гніву, аніж фактично свідчать про систематичне фізичному насильстві з боку жінок. Але сама проблема жіночого насильства існує, і вона набагато ширше і глибше, ніж нам, жінкам, хотілося б визнавати.

З одного боку, виникнення такого явища, як жінка-гвалтівниці або жінка з кулаками обумовлено фемінізмом. Адже навіть зараз залишається досить країн і культур, в яких жінка є чоловічий власністю. У тих же країнах, де вже мінімум пів століття панує гендерна рівновага, не всім жінкам вдається прийняти його адекватно.

З іншого боку проблема насильства, не тільки жіночого, є наслідок одного з головних соціальних табу - заборони на злість. Суспільство не дає людині права на вираження злості, гніву. Дитині з дитинства прищеплюється послання «добре бути добрим і хорошим, і погано бути злим». Але ми забуваємо про те, що гнів - одна з фундаментальних емоцій людини. Ніхто ж не заперечує необхідність наявності серця або легенів, як органів людини. Так чому ж ми, заперечуємо гнів, як нашу природну функцію? Думаю, що проблема насильства, жіночого, дитячого або чоловічого, стане набагато менш актуальною, коли ми дозволимо собі злитися і навчимося адекватно і соціально-прийнятно висловлювати свою злість ».

Світ перевернувся двічі. Перший переворот стався, коли жінки відвоювали для себе місця в політиці та бізнесі. Але там, біля керма, їм швидко набридло. Вони рвонули назад до домашнього вогнища. Але яке ж було їх здивування, коли їхні чоловіки не прийняли цього повернення. Дурнів-то немає! Навіщо чоловікові просто домогосподарка, якщо левову частину вантажу по забезпеченню родини так звично звалювати на себе його слабка половинка?

Адже встигають раніше їх дамі серця і дохід в клювике приносити, і за чистотою в будинку стежити, і малюка між роботою, приготуванням і прибиранням будинку виховувати.

От і виходить, що свою колишню позицію під сонцем тепер жінці з кулаками доводиться відвойовувати. А чого битися, якщо їх жінки і роблять, і вирішують все за них? Знай - лежи собі на дивані перед телевізором да пивко потягувати з баночки ... Радує, правда, що в результаті емансипації чоловіки практично від кулаків, навпаки, відійшли. А жіночі кулачки, як не крути, все ж ніжніше будуть і б'ють щадне.
Автор: Наталя Гришко


 Жіноча психологія та вплив кольору
 Про те, що кольори певним чином впливають на людську психіку, було відомо з давніх часів. Так, ще за багато століть до нашої ери було відомо, що одні кольори здатні виробити мужність, інші - заспокоїти і пом'якшити характер, треті - оздоровити організм. Ці знання лягли в основу популярної сьогодні методики альтернативної медицини - кольоротерапії.

Кольоротерапія   сьогодні може бути представлена ​​в різних формах. Наприклад, вносячи зміни в інтер'єр, ми на підсвідомому рівні намагаємося зробити акцент на ті кольори, які можуть нас «зігріти», заспокоїти або підбадьорити, оживити.

Особливе значення має вплив кольорової палітри для нас, жінок, оскільки ми більш вразливі і часто піддаємося стресовим ситуаціям. Нам важливо знати про особливості впливу різних кольорів, щоб створити найбільш оптимальну обстановку в квартирі, бути успішними і без проблем долати різні життєві труднощі.

Правильно підібрана колірна гамма при виборі одягу, аксесуарів або предметів інтер'єру дозволяє нам не тільки виглядати красиво, але і відчувати себе спокійно, впевнено, врівноважено. Деякі кольори можуть підсилити опірність організму до стресів і захворювань.

 Жіноча психологія та вплив кольору
   Розберемо докладніше основні кольори веселкового спектру, оскільки саме вони є основою для створення всіх інших відтінків, які нас оточують.

Червоний   колір, згідно стародавньої філософії, асоціюється з життєвою силою. Тому червоні предмети використовувалися для лікування суглобів і при паралічі.

Всі відтінки червоного зігрівають. При цьому червоні тони в «помірній кількості» допомагають зняти втому, тугу, підбадьоритися, зважитися на важливий крок.

Але надлишок червоного в оточуючих об'єктах може спровокувати дратівливість і агресію. А при наявності симптомів серйозного захворювання може навіть викликати ускладнення.

Наявність оранжевого   кольори в навколишніх предметах також діє на нас зігріваючий і дозволяє відновити сили (особливо після стресу), оскільки цей колір з давніх часів асоціювався з сонцем і родючістю. Зараз ми підсвідомо порівнюємо помаранчеве оточення з ентузіазмом і свободою.

Використовуючи досвід предків, з допомогою оранжевого сьогодні усувають депресію і лікують нервові зриви, врівноважують гормональний стан і повертають гарне самопочуття.

 Жіноча психологія та вплив кольору
 А ось ярко- жовтий   колір сприяє розвитку мислення, дозволяючи краще і швидше засвоювати інформацію. Як і помаранчевий, він допомагає вийти з депресивного стану, повернути впевненість і радість.

Важливо знати, що він також сприяє очищенню організму.

 Жіноча психологія та вплив кольору
 Оскільки зелений   колір займає проміжне простір між гарячими і холодними відтінками веселкового спектру, він є своєрідним символом гармонії і врівноваженості. Зелені предмети можуть стати добрими помічниками, коли треба позбутися негативних емоцій, набути впевненості і відновити стабільність. Оздоровчий вплив цього кольору полягає в тому, що він тонізує, стабілізує тиск і заспокоює нерви.

Повернути мир і задоволеність допоможе спокійний блакитний   колір. Оскільки він дарує врівноваженість і наштовхує на роздуми. Прагнення додати в інтер'єр блакитні тони може бути пов'язано з підсвідомим бажанням щось змінити в житті.

Але справитися з емоційним потрясінням і залишити в минулому погані спогади допоможе синій   колір. Він вважається корисним для фізичного і психічного здоров'я завдяки очищаючій дії.

 Жіноча психологія та вплив кольору
 Фіолетовий   колір вважається дуже сильним, потужним і в той же час м'яким. Тому його рекомендують використовувати емоційно нестійким людям. До речі, він підтримує імунну систему в разі нервового зриву, допомагає при перевтомі і дозволяє відкрити в собі нові можливості.

Однак, як і у випадку з червоним, їм не можна зловживати. Надлишок фіолетових предметів важко сприймається і погано діє на маленьких дітей.

Це цікаво знати
- Позитивний вплив природних кольорів ми відчуваємо на собі, коли відпочиваємо в лісі або біля водойми. У такому випадку йдеться про комплексній терапії - свіже повітря, вода і натуральна колірна гамма допомагають нам зміцнити імунітет і заспокоїти нерви.

 Жіноча психологія та вплив кольору
 - Інший цікавий приклад - багато хто знає, що вибирати аромати духів або освіжаючих аерозолів легше за кольорами, оскільки різним типам ароматів також відповідають певні відтінки. І часто буває так, що улюблений аромат представлений у флаконі або рідини улюбленого кольору. У такому випадку можна говорити про спільному впливі кольорово-і ароматерапії.

- Білий колір утворюється при змішуванні всіх кольорів спектру і здавна асоціюється з чистотою, радістю, чеснотами. Чорний, навпаки, означає відсутність колірних складових, і у різних народів він асоціювався зі смертю і похмурими думками. Але в той же час, зараз багато хто з нас підсвідомо пов'язують його з чимось глобальним, вічним, сильним і досконалим.
Автор: Алла Пилипенко