Про наслідування у світі краси, або чи варто ставати жертвою модних тенденцій
 Прагнення відповідати модним еталонам з психологічної точки зору у всі часи означало спосіб самовираження. Одягаючись по моді, людина відчуває себе впевненіше, у нього виявляється повага до себе. Однак не варто забувати про те, що, прагнучи будь-виглядати модно, ми, в кращому випадку, втрачаємо власну індивідуальність.

Всі знають, що одяг має підкреслювати наші достоїнства і приховувати недоліки, а додаткові аксесуари можуть доповнювати образ, робити його більш досконалим. Але якщо покупка нових речей полягає в гонитві за популярними віяннями, ці речі починають грати роль «гламурної обгортки», яка всього лише підносить нас у власних очах, а аксесуари стають дрібничками, які незабаром набридають. Чому?

Все просто - наш власний стиль повинен бути неповторним. Звичайно, знати про модні тенденції варто, але тільки щоб визначитися з вибором свого стилю, а не для того, щоб робити їх своєю метою.

Наслідки наслідування стереотипам краси можуть бути і більш серйозними. Так, на початку минулого століття набуло популярності поняття «жертва моди», яке по суті означає зайвий і необдуманий максималізм у прагненні відповідати ідеалам. У цей час і з'явилася тенденція масового наслідування, відгомони якої залишилися і зараз.

І якщо раніше ця тенденція проявлялася в основному в прагненні одягатися згідно моді і підбирати відповідні прикраси, то в наш час, коли fashion-індустрія досить розвинена і передбачає облік індивідуальних особливостей, «жертви» сьогодні означають кардинальні зміни зовнішності. Але, на жаль, такі зміни найчастіше робляться необдумано, спонтанно, про що згодом доводиться шкодувати.

 Про наслідування у світі краси, або чи варто ставати жертвою модних тенденцій
   Так, наприклад, у той час, коли почала цінуватися вишукана струнка жіноча фігура, в моду увійшли дієти і засоби для схуднення. І, як наслідок, мимовільними «жертвами» такого віяння почали ставати моделі, для яких гарна фігура є обов'язковим атрибутом в кар'єрі, і інші дівчата, які прагнули відповідати ідеалам краси. Сумне наслідок такої тенденції - виникнення небезпеки поширення анорексії - змусило переглянути стандарти ідеальної фігури. Однак прагнення за всяку ціну змінити зовнішність все ж залишилося у світогляді деяких дівчат (зокрема, це стосується тих, хто прагне наслідувати кумирів).

Інша небезпека таїться в рекламах клінік пластичної хірургії, які, так чи інакше, дають надію тим дівчатам, які хочуть швидко перетворитися і відповідати стандартам привабливості. А оскільки надія може швидко перейти в бажання, легко забути про приховані небезпеки, які пов'язані з хірургічним втручанням в організм.

 Про наслідування у світі краси, або чи варто ставати жертвою модних тенденцій
 До речі, з удосконаленням і масовим впровадженням реклами пов'язані й інші сучасні «жертви». Для того щоб ясніше показати вплив реклами на сприйняття світу, слід зупинитися на проблемі виникнення такого «захворювання», як шопоголізм.

Звичайно, не можна сперечатися з тим, що шопінг-терапія може стати прекрасним способом зняття стресу та попередження депресії. Однак природа виникнення такого явища знову-таки криється в перебільшеному прагненні наслідування ідеалам, в бажанні мати все нове й краще, в спробі самоствердження.

Добре продумані рекламні кампанії змушують молодих дівчат повірити в те, що речі популярних марок, від відомих дизайнерів в комплекті з ультрамодними аксесуарами дозволяють повністю перетворитися, йти в ногу з часом і т. Д. Таким чином, у дівчини на підсвідомому рівні виникає враження, що без таких речей вона відстає від моди. Реклама навіть може викликати почуття неповноцінності у дівчаток-підлітків, які легко піддаються навіюванню.

Посилюється ефект реклами часто ще й тим, що в каталогах фірм підкреслюється факт того, що відомі зірки користуються товарами даної компанії. Але про наслідування зіркам піде мова пізніше (в наступній статті).

Варто відзначити тільки, що є прекрасний спосіб протистояти такому впливу рекламних трюків - потрібно полюбити себе, щодня говорити собі, що ти виглядаєш чудово в свої улюблені речі і з таким макіяжем, який ти можеш собі дозволити.

Дівчаткам-підліткам також слід пояснювати, що головне - природна привабливість і неповторний шарм. Тобто важливо дати їм зрозуміти, що кожна людина гарний по-своєму, і немає сенсу ставити перед собою мету досягти ідеалів краси, коли інші люблять тебе такою, яка ти є.
Автор: Алла Пилипенко


 Характер, обставини і вибір стилю. Частина 2
 У минулій статті ми говорили про те, що вибір стилю може залежати від обставин, з якими доведеться зіткнутися. Ми відзначили, зокрема, що обрана на початку дня одяг (в комплекті з аксесуарами) може задати настрій, допомогти в досягненні цілей, у прояві кращих якостей.

А чи знаєте ви, що новий стиль одягу може не тільки перетворити дівчину або жінку, а й сприятиме формуванню характеру? Адже якщо жінка в новому вбранні відчуває на собі захоплені погляди оточуючих, знає, що вона стала набагато привабливіше в новому образі, змінюється її ставлення до себе. Тому при оновленні гардероба, насамперед, формується самоповага, а потім - впевненість у власних силах. У цей момент, коли жінка почуває себе принцесою або навіть справжньою королевою, їй легше домогтися успіху в будь-якій сфері (і у відносинах з оточуючими, і в роботі).

І якщо для дівчаток-підлітків модні речі є способом самовираження, то для дорослих жінок вони можуть стати засобом досягнення цілей.

Неординарні і сміливі дизайнерські рішення дозволяють сьогодні кожній з нас вибрати такий одяг, яка здатна створити новий образ, і в якій ми будемо відчувати себе комфортно і впевнено.

Таким чином, гардероб слід час від часу «модернізувати». І ця модернізація увазі вибір СВОГО стилю серед величезного розмаїття сучасних рішень. Які ж можливості відкривають для нас нові віяння моди?

Підкреслити неповторні риси, витонченість фігури і граціозність сьогодні допоможе таке нове популярний напрям, як інтелектуальна мода . Адже «інтелектуальні» речі несуть в собі гармонію успіху. Перетворивши свій гардероб, зробивши його більш інноваційним та «інтелектуальним», жінка може спокійно починати підкорювати нові вершини, прагнучи до кар'єрного росту й успіху у всьому.

 Характер, обставини і вибір стилю. Частина 2


Висока мода , Або одяг від провідних модних Будинків - це спосіб проявити себе у вищому суспільстві. Регулярно з'являючись в одязі від відомого модельєра, жінка може відчути себе справжньою світською левицею. Але якщо ти хочеш, щоб інші помітили зміни в твоєму повсякденному способі, доведеться також попрацювати над звичками і манерою поведінки. А, відчуваючи особливий прилив енергії і сил у новому вбранні, буде легше змінитися і зовні, і внутрішньо.

 Характер, обставини і вибір стилю. Частина 2


Крім цього, прагнучи виділитися в натовпі, деякі сміливі дівчата вдаються до такого прийому, як гламуризація . Купуючи широко розрекламовані речі, які, до того ж, користуються популярністю серед відомих зірок, жінка підсвідомо відчуває, що вона починає жити в сучасному ритмі, у неї виникають нові вимоги до себе, змінюється самооцінка. Однак тут треба бути обережною - мода швидкоплинна, тому головним орієнтиром повинен все ж залишатися власний смак.

 Характер, обставини і вибір стилю. Частина 2


Варто пам'ятати, що інноваційні рішення підходять далеко не всім. У наш час багато хто все ж віддають перевагу вишуканої класиці . І якщо ти любиш стабільність і те, що навіює приємні спогади, тоді нові речі, які мають відтінки стилю «вінтаж» або «ретро», дозволять тобі відчувати себе комфортно і невимушено і дадуть можливість зберегти внутрішньо спокій і гарний настрій у важких ситуаціях. Не дарма навіть сучасні леді, які прагнуть йти в ногу з часом, іноді дозволяють собі придбати те, що не є інноваційним, але несе в собі позитив минулих років, завдяки чому класика час від часу повертається в моду.

 Характер, обставини і вибір стилю. Частина 2


Окремо хочеться зупинитися на проблемі вибору аксесуарів. Оскільки сучасна мода досить демократична і не заперечує значення тих деталей, які були популярні раніше (в 60-80-ті роки), сьогодні жінки будь-якого віку можуть підібрати собі підходящі прикраси та додаткові аксесуари і не виглядати при цьому «старомодно». До того ж, у наш час йде тенденція модернізації старовинних бус, браслетів, сумочок - їм надають новий гламурний вигляд, створюючи, таким чином, гармонію класики і сучасності, яка буде відмінно поєднуватися з будь-яким стилем одягу.
Автор: Алла Пилипенко