Який він - твій ідеал чоловіка?
 Якось ми вже говорили про те, як визначити, кого в тобі хоче бачити улюблений. У загальних рисах варто згадати, що є певна категорія чоловіків, які прагнуть розгледіти в своїй супутниці життя другу маму. Є й такі, які, навпаки, самі завжди готові взяти на себе роль турботливого батька.

Але, цілком ймовірно, більшість сучасних ДонжЖуан підтримують принцип рівноправності (тобто не люблять ні домінувати над коханої, ні перекладати на неї відповідальність за свої дії).

Однак практика показує, що в житті не все так однозначно. Адже сьогодні навіть у благополучних сім'ях (де заздалегідь були усно обумовлені всі правила спільного життя і де кожного члена сім'ї влаштовувала його роль) нерідко трапляються розлучення. І, як не дивно, ініціаторами розриву відносин часто стають представники сильної статі.

Це змушує всерйоз задуматися, чого ж у більшості випадків не вистачає чоловікам у відносинах.

 Який він - твій ідеал чоловіка?
   Нових відчуттів і різноманітності? Можливості відчувати себе повноправними господарями? Або, можливо, вони просто прагнуть піти від сімейної рутини і повернутися до старих холостяцьким звичкам?

Щоб розібратися в цьому питанні, пропонуючи розглянути різні категорії чоловіків по більш розгорнутої схемою. Можливо, комусь ці знання допоможуть правильно підійти до вибору супутника життя. У кожному разі, ця інформація буде корисною для деяких сучасних дівчат.

Хто твій бажаний і довгожданий - романтик, господар, бізнесмен?
 Який він - твій ідеал чоловіка?
 Отже, упевнені в собі «тата» (які нерідко беруть на себе більшу частину рішень і сімейних обов'язків) - це, в багатьох випадках, успішні кар'єристи і підприємці. Життя з такою людиною має масу переваг. Так, жінка відчуває себе поряд з ним як за кам'яною стіною і може не боятися непередбачених обставин.

Але варто пам'ятати і про те, що, досягнувши бажаного «олімпу» (зайнявши керівну посаду або домігшись підвищення окладу), природжений бізнесмен іноді починає проявляти жорсткість і незалежність. А роль дружини такої людини повинна зводитися до того, щоб допомогти йому уникнути психологічної проблеми під назвою «трудоголізм».

Набагато легше, якщо прихований лідер-підприємець живе в тій людині, яка звикла у всьому спиратися на тебе чи рахуватися з твоєю думкою (тобто в типовому «сина» або «друга»). Такий чоловік завжди цінує свою другу половинку і з радістю жертвує заради неї заробленим капіталом.

 Який він - твій ідеал чоловіка?
 Інший тип чоловіка - практичний і домовитий - набагато більш рідкісний. І такий бажаний для багатьох бізнес-леді XXI століття. Йдеться про унікальні мужьях, які самі ходять за покупками, відвідують шкільні збори, оплачують рахунки. Кого тобі нагадує цей опис? Чоловіка-тата? Не поспішай з висновками. Він може бути і звичайним одним. А дружина такого ідеального господаря просто повинна навчитися жити його інтересами і по можливості розділяти його хобі.

 Який він - твій ідеал чоловіка?
 А серед типових «синків» і «друзів» часто зустрічаються невиправні романтики. Це ті самі незвичайні мушкетери, які готові ночами співати серенади під вікнами коханих і кидати до їхніх ніг квіти. Найчастіше супутниці таких героїв почуваються щасливими на перших етапах спільного життя. А надалі вони вчаться пристосовуватися до того, що їхні чоловіки замість необхідних продуктів купують солодощі та вино для вечері при свічках. У той же час вони повинні вміти грати роль веселих і безтурботних або холодних і байдужих дам серця.

Кого ти не хочеш бачити поряд - мандрівника, ловеласа, ідейного борця?
А тепер я пропоную розглянути ще кілька категорій мужів, життя з якими може бути наповнена різними несподіванками і сюрпризами. Добре це чи погано - вирішувати тобі. Я тільки хочу нагадати, що в кожній ситуації є позитивні сторони.

 Який він - твій ідеал чоловіка?
 Перший тип непередбачуваного чоловіка - вічний мандрівник. Такий мандрівник відчуває себе комфортно, коли ночує в наметі і кожен день їсть традиційний сніданок туриста. Поруч з ним буде добре представниці творчої професії, для якої самотність - найкращий час створення шедеврів, або романтичної натурі, готової до томливим очікуванням. Адже переробити такого чоловіка неможливо - його потрібно просто вміти приймати таким, яким він є. І, звичайно ж, робити так, щоб вдома він завжди відчував себе затишно.

 Який він - твій ідеал чоловіка?
 До дивним чоловікам також відносяться сучасні борці за ідеї. Вони, як правило, легко виявляються під впливом суспільства і отримують задоволення від організаторської та громадської роботи. Звикнути до такого типу, звичайно, складно, але можливо. Однак якщо ти абсолютно не поділяєш його переконання і відчуваєш себе ніяково поряд з ним - тобі слід згадати один перевірений метод - вчасно перемикати чоловіка на інші ідеї (які можуть здатися йому більш правдоподібними і цікавими).

 Який він - твій ідеал чоловіка?
 Крім цього, є один вид чоловіків, з якими категорично не рекомендується мати справу. Це - природжені коханці, або ловеласи. Незважаючи на вільні порядки, які панують в сучасному суспільстві, такі мачо не вважаються хорошими чоловіками. Однак якщо жінка помітила в характері улюбленого прагнення бути в центрі уваги представниць слабкої статі вже після того, як був поставлений штамп у паспорті - їй варто частіше проявляти самовпевненість і незалежність. У такому випадку, вона стане для нього цікавою і не тільки зможе утримати його в сім'ї, але й допоможе йому стати краще.

Наостанок хочеться тільки нагадати, що нам самим потрібно вчитися приймати улюблених з усіма їхніми достоїнствами і недоліками. Принаймні, не можна міняти їх характер різко і кардинально. Це в першу чергу сприяє охолодженню почуттів.
Автор: Алла Пилипенко


 Вивчи свій духовний світ, або чого нам не вистачає для досконалості
 Правила життя в сучасному суспільстві досить жорсткі і деколи незрозумілі. Так, коли ми починаємо самостійно трудитися і думати про те, як прогодувати сім'ю, наше оточення і засоби масової інформації прищеплюють нам особливі ідеали. І ми продовжуємо неусвідомлено вірити, що є одна дорога до щастя і благополуччя - напружена робота, побудова кар'єри, націленість на успіх.

І ось, викладаючи свій шлях до «безтурботним» (на перший погляд) життя, ми відвідуємо різні тренінги з розвитку самовпевненості і прагнемо до професійного росту.

Не секрет, для багатьох бізнес-леді XXI століття традиційна система цінностей «будинок-сім'я-робота» будується в зворотному порядку. Однак, досягнувши успіху в своїй сфері, вони нерідко стикаються з іншими проблемами - депресією, неврозами, незадоволеністю. А у відвертих розмовах з близькими людьми вони зізнаються, що їх мучать сумніви - чи правильно вони надходили, коли жертвували найдорожчим заради кар'єри.

Але і звичайних дівчат підстерігають подібні проблеми. Адже часто в гонитві за чимось бажаним всім нам доводиться жертвувати часом (а можливо, і більш суттєвими речами).

 Вивчи свій духовний світ, або чого нам не вистачає для досконалості
   І якщо, незважаючи на зовнішнє благополуччя, тобі весь час здається, що ти далека від досконалості, якщо тебе постійно мучить почуття незадоволеності - можливо, варто трохи змінити свій звичайний життєвий уклад і задуматися над тим, чого ж тобі насправді не вистачає.

Чи є у тебе духовні цінності та ідеали?
Як не дивно це звучить, але часом нам самим незрозуміло, що саме заважає нам бути щасливими. На думку сучасних психологів, соціологів і священнослужителів, більшість проблем полягає в тому, що в суспільстві знижується рівень духовності.

Дати конкретне визначення цьому поняттю не здатний ніхто. З одного боку, занепад духовності проявляється в тому, що ми вчимося поважати тільки себе.

 Вивчи свій духовний світ, або чого нам не вистачає для досконалості
 Досягаючи більш-менш значних висот, ми підсвідомо починаємо піднімати себе над іншими. Як наслідок, ми стаємо більш егоїстичними і, що ще гірше, у нас виробляється споживацьке ставлення до оточуючих і природі. Плюс до всього, ми щодня отримуємо масу інформації, яка змушує нас змінювати стереотипи і переконання (йдеться про рекламних роликах, про нові кінофільмах, телепередачах і т. Д.).

 Вивчи свій духовний світ, або чого нам не вистачає для досконалості
 Чи знайоме тобі відчуття, що ти йдеш «проти течії» (тобто проти своїх справжніх бажань і потреб)? Можливо, тобі просто слід пригадати забуті цінностях (які були для тебе так важливі ще кілька років тому)?

У такому випадку тобі не обов'язково знову повертатися в школу (де тебе вчили, що таке розуміння, співчуття, любов). Для початку ми рекомендуємо просто провести чесний діалог із собою - відповісти собі на кілька питань.

 Вивчи свій духовний світ, або чого нам не вистачає для досконалості
 Це своєрідний тест, який не вимагає підрахунків балів, підбиття підсумків. Якщо ти будеш відповідати відверто - то просто зрозумієш, що тобі необхідно поміняти в житті (або в себе) в даний момент для досягнення свого духовного олімпу (який, краще будь-якої роботи, здатний принести почуття задоволеності).

1. Уяви, що перед тобою відкрилася приваблива перспектива - отримати підвищення на службі і більш високий оклад. Проте, працюючи на новому місці. ти не зможеш приділяти достатньо часу сім'ї. Чи погодишся ти на таку посаду?

 Вивчи свій духовний світ, або чого нам не вистачає для досконалості


2. Яке зайняття доставить тобі більше задоволення у вільний від роботи час: перегляд чергового каталогу косметики / одягу (в якому йдеться про те, що допоможе тобі виглядати по-королівськи) або читання пізнавальної книги / повчальної історії (яка допоможе закріпити старі знання або згадати про ідеали добра)?

3. На які товари ти, насамперед, звертаєш увагу в магазині - з красивими слоганами на кшталт «тільки це допоможе тобі виглядати краще», або на те, що подобається тобі самій?

4. Чим ти віддаєш перевагу займатися на вихідних - переглядати улюблені серіали або провідувати родичів?

5. Погодилася б ти пожертвувати певну частину зароблених грошей на благу мету (наприклад, на лікування хворої людини, на ремонт у дитячій лікарні)?

6. Чи виникає в тебе бажання безкорисливо допомогти тим, хто цього потребує (здати кров для онкохворого, взяли участь у зборі речей для вихованців дитячих будинків)?

 Вивчи свій духовний світ, або чого нам не вистачає для досконалості


7. Відпочиваючи на природі, ти завжди прибираєш за собою сміття або прагнеш переконати себе та інших у тому, що природу забруднюють не люди, а заводи?

8. Ти вважаєш, що головне для кожної людини - бути щасливим тут і зараз, або думати в першу чергу про оточуючих?

9. Чи любиш ти слухати плітки і передавати їх, або вважаєш, що обговорювати особисте життя інших непристойно?

10. Що для тебе означають модні речі? Спосіб підкреслити свій соціальний статус або просто красиві деталі гардероба?

11. Якби у тебе був вибір - якою б тренінг ти надала перевагу відвідати: той, який дозволяє розвинути приховані таланти і здібності, або такий, що (за словами організаторів) дозволить знайти швидкий шлях до успіху в кар'єрі?

12. Прагнеш чи ти кожну вільну хвилину приділяти сім'ї або думаєш про те, як знайти додатковий вид заробітку?

 Вивчи свій духовний світ, або чого нам не вистачає для досконалості


13. Чи є у тебе хобі, яке не приносить доходу, однак доставляє моральне задоволення?

14. Змогла б ти заради досягнення заповітної мети на роботі (статусу, посади) підставити кого-небудь з колег?

 Вивчи свій духовний світ, або чого нам не вистачає для досконалості
 Як бачиш, деякі питання стосуються давно обговорюється в суспільстві теми вибору - сім'я чи кар'єра. Але більшість з них стосуються різних духовних цінностей і дозволяють зрозуміти - чи можемо ми просто, не вимагаючи нічого натомість, приносити іншим користь, або ми вже давно продовжуємо жити по визначеної схемою.

Зрідка прокручуючи в голові свої відповіді, ти, можливо, зможеш уникнути проблеми деяких сучасних жінок - «запрограмованості» мислення. Адже одне можна сказати точно - духовна особистість, насамперед, залишається Людиною (тобто не втрачає людських потреб, потреб, ідеалів).
Автор: Алла Пилипенко