|
Поглянувши на себе в дзеркало, в нашій голові мимоволі виникає рій думок: знову ці темні кола під очима, знову неправильно підібрала тіні, кінці волосся сухі і посічені, зайві кілограми складно приховати темними тканинами, спільний наряд не гармоніює з зачіскою ... А чи так це насправді?
Часом ми боїмося, що наш зовнішній вигляд буде виглядати в сто разів гірше, ніж у секретарки Людочки, що колеги шепочуться при кожному можливому випадку, а фотографія в паспорті ніяк не відповідає дійсності. Стає страшно тільки від однієї думки, що хтось буде вивчати тебе з ніг до голови, оцінювати твій зовнішній вигляд і навіть хихикати. Впевненість у собі так і тане на очах. Не хочеться бачити подруг, показуватися на очі начальнику і навіть власному чоловікові. Так в нас прокидаються комплекси.
Проблема невпевненості в собі існує століттями і в сучасному суспільстві як і раніше набирає обертів. Здавалося б, умови життя з кожним днем поліпшуються, молодь стає більш просунутою і здатна домогтися багато чого, але психологічна статистика говорить про зворотне. Людей, яким складно спілкуватися з навколишніми, стає все більше і більше. Їм важко налагодити контакт, прийняти рішення і здійснити свої плани. Багато саме тому впадають в депресію і звертаються до фахівців.
Психологи сходяться на думці, що причини невпевненості в собі «народжуються» ще в дитинстві. Згадайте, як дівчинкою ви плакали, що ні за що на світі не підете в бежевому політиці в школу, тому дівчинки засміють. Або ревли в подушку, коли вас обзивали очкариком або клишоногий. Подібні образи і приниження в колективі через якийсь час провокують зниження впевненості в собі. Якщо в дитинстві дитина росла песимістом і із заниженою самооцінкою, то стати оптимістом у дорослому житті йому буде набагато складніше. При цьому такі люди категорично не налаштовані помічати свої достоїнства. Вони вважають себе негідними кращого життя, спілкування з кращими людьми, вступу в кращі вузи і просування по кар'єрних сходах. А постійно сумніваючись у своїх здібностях і силі, їм завжди складніше піднятися вище своєї голови і твердо стати на ноги.
Таким чином, впевненість у собі не закладається з народження, вона формується під час життя. Ядро такої властивості особистості - це оцінка власних навичок, здібностей, зовнішньої і внутрішньої привабливості. Тому вам варто зрозуміти кілька важливих моментів, які превалюють на сьогоднішній день:
- Ви вже доросла
- Ви самостійна і сильна (фрази дня: «Я зможу» або «Це в моїх силах»)
- Ви красива (фрази дня: «Я люблю себе» або «Я найчарівніша і найпривабливіша»)
- Ви здатні захищатися
- Ви здатні добиватися (варто забути висловлювання типу «Це вище моїх сил» або «Я з цим не справлюся»)
Згадайте: коли ви відчували себе впевненою в останній раз, під час якої події і за яких обставин, який настрій у вас тоді було і в чому ви були одягнені.
Якщо ви не впевнені у своїх ораторських здібностях, то перед виступом перед публікою, потренуйтеся вдома перед дзеркалом, при цьому намагайтеся якомога більше посміхатися, створюючи враження доброзичливу людину. Доводьте свою думку до кінця, щоб бути зрозумілою іншими. Не давайте іншим приводу побачити, що ви чогось боїтеся.
Якщо вам здається, що природа обділила вас красою, то це не означає, що так і є насправді, і що ви ніколи не зможете стати привабливою. Існує декілька простих правил, дотримуючись яких
ви станете красивою і бажаною для протилежної статі
:
По перше
, Перш за все, варто знайти внутрішню красу і спокій. Адже зовнішня складова безпосередньо залежить від внутрішньої. Частіше посміхайтеся не тільки перехожим, а й для себе, у своїй душі. І завжди пам'ятайте, що посмішка не тільки продовжує життя, але й прикрашає людину!
По-друге
, Оцініть своє здоров'я, адже саме воно є запорукою природної краси. Сьогодні так просто стало доглядати за своїм тілом, починаючи від дієт і закінчуючи косметичними процедурами. Основна увага також варто видалити збалансованому харчуванню, завдяки якому ви зможете не тільки підтримувати себе в хорошій формі (не забуваємо про фізичні вправи), але і зробити своє волосся і шкіру красивою і здоровою. Не забувайте про важливість повноцінного сну, від якого залежать ваші фізичні сили, настрій і зовнішня складова.
По-третє
, Пам'ятайте про добрий смак і кордони прийнятного в make-up і одязі. Якщо у вас відсутній смак і поняття міри, то навіть найдорожчі речі можуть виглядати на вас дешево і безглуздо. Варто розділити особистий гардероб на уявні зони: одяг і аксесуари для відпочинку, для прогулянок, для ресторанів і кафе, для офісу і т.д. При можливості переглядайте журнали мод, експериментуйте з різними фасонами і стилями. Не обов'язково повністю віддаватися моді і витрачати на новинки великі суми грошей, досить дотримуватись деяких порад і частіше оновлювати свій гардероб. При цьому пам'ятайте про акуратність і охайності.
Спробуйте попрацювати з власними думками за допомогою
медитацій
. Адже коли ви уявляєте ті чи інші символи, наповнені енергій, наприклад, лотос або струмок, ви мимоволі налаштовуєтеся на пошук позитивного та шляхів вирішення ваших проблем. Освоїти принципи і методи медитації може кожен. І цим ви принесете величезну користь душевного і фізичного здоров'я: відчуєте життєвий динамізм, розширите інтуїцію і рівень свідомості, відчуєте впевненість і зніміть стрес, відчуєте внутрішній спокій і щастя.
Медитація «спуск з гори»
допомагає знайти упевненість в собі і своїх силах. Уявіть, що ви стоїте на вершині гори. Розгляньте пейзаж навколо і починайте спуск. Йти вниз не завжди буває легко. Під ногами - гострі камені, від висоти паморочиться голова. Втекти з гори дуже важко, тому шлях вниз займає тривалий час і так само складний, як підйом вгору. Спустившись, ви опиняєтеся на лузі. Трава лоскоче ваші ноги, ви чуєте скрекіт коників і відчуваєте запах польових трав. Якщо вам здалося, що ви майже відразу зістрибнули з вершини на рівнину, значить, в реальному житті ви також уникаєте зустрічі з труднощами і боїтеся дивитися їм в обличчя.
Невпевненість, яка, перш за все, спирається на страх - страх виглядати дурною або непривабливою, страх, що тебе осміють або засудять, - поступово буде йти. Як тільки ви полюбите себе, страх зникне. Адже впевненість - це сміливість бути собою, керуючи своїми сильними і слабкими сторонами одночасно.
Цінуйте і любіть себе і свою особистість!
|
Про природу жіночих криз відомо небагато, оскільки характер жінок найчастіше багатогранний і нез'ясовний. Але одне можна сказати точно - вони виникають в будь-якому віці, часом навіть при хорошому збігу обставин, і часто обертаються депресіями і стресами.
Так, наприклад, кризові періоди в житті дівчаток-підлітків можна пояснити ламкою стереотипів, необхідністю робити серйозний вибір, першими справжніми труднощами і розчаруваннями. Але на даному віковому етапі ми в більшості випадків можемо покладатися на підтримку і сприяння дорослих, тому кризові моменти відчуваються менш гостро.
У дорослому житті справи йдуть інакше. Нам часто доводиться залишатися наодинці зі своїми проблемами, і ми часом самі не можемо пояснити різких перепадів настрою і незрозумілою смутку.
Однак, навчившись грамотно долати ці загадкові й підступні кризи, ми стаємо сильніше і впевненіше. Але для початку треба побачити «справжнє обличчя» своїх ворогів.
Отже, розберемо по порядку,
через що в нашому житті виникають кризові ситуації
.
Проблеми на роботі та шляхи їх вирішення
На робочому місці ми проводимо велику частину життя. І найважливіше те, що в багатьох випадках ми витрачаємо багато часу та енергії на професійне самовдосконалення, на визнання, на досягнення успіху. Але виникають моменти, коли навіть улюблена і бажана робота перестає нас радувати, і виникає бажання скоріше покинути стіни офісу, з яким пов'язано так багато спогадів (хороших чи не дуже). На це може бути декілька причин. Однак у кожному разі можна знайти раціональний вихід.
Проблема 1.
«Не подобається професія». Цей фактор відіграє дуже важливу роль. Посудіть самі - хоч би яким хорошим був колектив і якою б високою була зарплата, якщо робота не підходить вам психологічно - уникнути роздратованості і перевтоми не вдасться.
Вихід.
Якщо ви не намагаєтеся вирішити дану проблему, проста незадоволеність може перерости в кризу. Звичайно, не завжди є можливість поміняти роботу. Але дуже часто ми можемо шукати інші перспективи у своїй компанії.
Щоб зробити об'єктивний обдуманий вибір, психологи рекомендують використовувати такий прийом: згадати свої дитячі мрії з приводу професії і спробувати знайти суміжні варіанти у своїй кваліфікації. Крім цього, можна вибрати відповідне хобі, яке допоможе психологічно розслабитися і підняти настрій після робочого дня.
Плюс до всього, відчуття успіху і досягнень може принести справжню радість, навіть якщо в стінах офісу вас переслідує зневіру.
Проблема 2.
Криза мети, або «Помилкові ідеали». Вони найчастіше виникають при переїзді в інше місто або при зміні професії. Найчастіше така криза можна пояснити невиправданими надіями, появою нових труднощів і проблем. Адже іноді нам здається, що нова робота відкриває безліч перспектив і може змінити життя на краще. І буває прикро усвідомлювати, що все далеко не так гладко. А можливо, ви просто вибрали не той кар'єрний шлях?
Вихід.
Ставлячи перед собою високі цілі, краще довіряють не порад друзів і рідних, а власної інтуїції. Тут знову-таки можна згадати дитячі бажання і орієнтуватися на них. Крім цього, прислухайся до внутрішнього голосу - небажання продовжувати рух вперед може бути сигналом помилкової мети.
Проблема 3.
«Не до чого більше прагнути».
Чудова кар'єра, високі доходи і незалежність не завжди дарують відчуття задоволеності. Іноді, досягнувши найбільших висот, ми відчуваємо внутрішнє відчай і смуток. «Тепер можна розслабитися - боротьба за владу закінчена», - приблизно так можна описати стан найуспішніших бізнес-леді. Тільки чомусь їх це не радує. Можливо, причина криється у внутрішній переоцінці цінностей. Найчастіше жінки в такому випадку починають розуміти, що слід було спрямовувати енергію на сім'ю. Через таких думок посилюється емоційна втома.
Вихід.
Кращий спосіб уникнути депресії - побудувати план свого майбутнього життя. У цьому плані можуть бути різні пункти (будинок, робота, хобі). Прагнення і цілі знайдуться завжди. І, відпочивши трохи від проблем і суєти, можна буде йти вперед з новими силами.
Кризи в особистому житті
Але кризові моменти можуть бути пов'язані і з сімейними проблемами та негараздами. У таких випадках ми не в силах змінити обставини, але завжди можемо поміняти наше ставлення до них. Тому пропоную розглянути ці обставини більш докладно.
-
«Коли перестаєш належати тільки собі».
Прекрасний період - народження дитини - асоціюється з початком нового життя. Але іноді він викликає пригнічують відчуття (навіть коли малюк бажаний і довгоочікуваний). Справа в тому, що, чекаючи появи малюка на світ, ми звикаємо до турботі й увазі. Тепер треба весь час думати про інше человечке, відмовлятися від звичних зустрічей з друзями. А іноді так хочеться повернутися на роботу ...
Вихід.
Не соромся просити про допомогу. Твої близькі повинні розуміти, що зараз тобі потрібна їхня підтримка. І не бійся шукати необразливі шляхи вираження негативних емоцій (коли ніхто не бачить - можеш сміливо бити подушку). Крім цього, ти можеш визначити часові рамки (ще рік-два треба присвятити дитині, а потім - вихід на роботу). Але головне - дозволяй собі трохи відпочити (наприклад, коли малюк спить).
-
«Щасливий шлюб переходить в рутину»
. Дійсно, з часом часто зникає романтика. І тебе починають дратувати звички і висловлювання чоловіка. Більше того, виникають образи через відмінності думок і поглядів на життя.
Вихід.
Зберегти почуття допоможе «активне слухання». Це дозволить зрозуміти бажання і наміри своєї половинки. Також потрібно проговорювати вголос свої емоції, чітко формулювати претензії і прагнути до компромісів.
-
«Розлучення і його наслідки».
Про негативні аспектах розлучень написано досить багато. Один з них полягає в почутті спустошеності, в розумінні того, що більше не для кого готувати сніданки вранці, не з ким провести вихідні. Але часом найжахливіше криється навіть не в цьому. Просто після розриву відносин з дорогою людиною нам ставати страшно закохуватися знову. І, якщо бути до кінця чесними, ми боїмося чергових розчарувань і відповідальності.
Вихід.
Після розлучення потрібно дати собі час (рік-два), щоб розібратися у власних почуттях, продумати перспективи на майбутнє.
Далі ти повинна бути готова до того, що в новому житті потрібно вчитися змінюватися, йти на поступки і (що важливо) бути відвертою.
|
|
|
|
|
|