|
Трудоголізм ... звучить майже так само, як алкоголізм, і визнаний хворобою психологами всього світу. У наш час всім нам доводиться встигати набагато більше, ніж нашим предкам, плюс надлишок інформації, поспіх, брак часу і нескінченні стреси. І особливо дістається жінкам.
Раніше головним завданням для жінки було - бути матір'ю і дружиною. Потім додалася робота на виробництві. А тепер жінка повинна і кар'єру зробити, і все інше з нею поєднати. Зазвичай в голові дівчат такі життєві установки складаються вже зі шкільної лави. Так і рухаємося до трудоголізму ...
У Європі, США, Японії створені товариства анонімних трудоголіків. Діють вони за схемою Товариства анонімних алкоголіків. Люди вступають у суспільство анонімно, розповідають про себе і, за допомогою інших членів, під керівництвом психолога, шукають вихід зі сформованої ситуації.
У нашій країні, на жаль, поки таких товариств немає, але можна звернутися до психолога.
Трудоголізм небезпечний не тільки хронічною втомою, коли організм буквально працює на межі, не отримуючи і дещиці перепочинку, а й тим що трудоголіки частіше за інших схильні до фізичних нездужань.
У трудоголіків розвиваються неврози, виникають проблеми зі шлунком, серцем, ендокринною системою, з'являються болі в спині. Саме трудоголікам в першу чергу загрожує інфаркт.
Ну і не треба говорити про те, що організм трудоголіків зношується і старіє швидше, з'являються ранні зморшки, псується колір обличчя, починають випадати волосся.
Що ж робити?!
По-перше, трудоголік повинен сам усвідомити свою проблему і захотіти змінити ситуацію. Можна звернутися до психолога. Можна самому спробувати розібратися, чому сенс життя зосередився на роботі.
Спробувати налагодити стосунки з родичами, обзавестися друзями або хоча б знайомими.
Нерідко трудоголізм маскує страх самотності. І тоді, при набутті друзів, коханої людини, робота перестане займати домінуюче місце в житті. З'являться інші, більш корисні для здоров'я, інтереси.
Психологи кажуть, що до трудоголізму жінку штовхає низька самооцінка. Їй, нехай навіть часом не усвідомлено, хочеться довести, що вона може справлятися зі своєю роботою краще інших, у тому числі чоловіків.
Однак цілодобово не йти з роботи не кращий спосіб підняти самооцінку.
Жінці, для того, щоб відчувати себе красивою, бажаною і успішною, необхідно приділяти увагу своїй зовнішності, займатися фітнесом. Та й обговорення своїх досягнень з подругами лікує душу краще, ніж скуповуючи похвала начальства.
Кращий рада - залишати роботу на роботі, не приносити її додому ні в ноутбуці, ні в портфелі, ні в голові.
Прийшовши з роботи, найкраще скинути туфлі, прийняти душ або розслаблюючу, і одночасно тонізуючу, трохи теплу, ванну з додаванням 4-5 крапель ефірного масла м'яти.
Добре також після трудового дня полежати півгодинки в темній кімнаті, підклавши під ноги валик, а на обличчя накласти маску.
Для сухої шкіри
Натерти на тертці половину груші, віджати сік і додати до нього 1 ст. ложку сметани і 1 чайну ложку меду. Нанести на обличчя на півгодини.
Змити теплою водою, протерти обличчя кубиком льоду.
Для жирної шкіри
Розмочити в кип'яченій воді кімнатної температури шматочок чорного хліба.
Взяти 2 ст. ложки маси, додати 1 ст. ложку кислого молока і ½ чайної ложки лимонного соку. Нанести на обличчя на 15-20 хвилин. Змити теплою водою, вмитися прохолодною.
Маска для будь-якого типу шкіри
Розтерти 1-2 ст. ложки чорниці, додати стільки вершків, щоб вийшла консистенція сметани, нанести на обличчя на 20 хвилин, змити трохи теплою заваркою зеленого чаю, вмитися прохолодною водою. Краще мінеральної без газу.
|
Всі ми схильні впадати в омани. І навіть такі, здавалося б, відомі з дитинства факти про красу, як: підрівнювання волосся для їх росту, періодичний відмова від лаку для відпочинку нігтів та ін., Можуть виявитися лише застарілими міфами. Невже ми так помиляємося? Але, як кажуть: хочете - вірте, а хочете - ні.
Міф 1. Регулярне підрівнювання кінчиків волосся стимулює їх швидке зростання
Волосся росте з коріння. Стрижка кінчиків волосся ніяк не впливає на швидкість їхнього зростання. На думку перукаря і консультанта Pantene Pro-V і Clairol Денис Біне, підрівнювання волосся позбавляє лише від посічених кінчиків і зміцнює структуру волосся.
Міф 2. Для ніжного і дбайливого миття волосся немає нічого кращого, ніж дитячий шампунь
Практично всі дитячі миючі засоби мають нейтральний рівень рН з м'якими, поверхнево-активними речовинами, що не викликають свербіння і подразнення шкіри голови і очей. Такі шампуні не сушать шкіру і добре змиваються. Але їх очисні властивості для волосся дорослого людини не дуже ефективні. Позбутися від забруднень і зайвого жиру на довгих, щільних волоссі з їх допомогою досить складно, оскільки вони розраховані на ніжні волоссячко малюків, що виділяють набагато менше підшкірного сала, ніж волосся дорослого. До того ж дитячі шампуні не здатні боротися з грибковими та антибактеріальними проблемами. Тому для м'якого миття краще підшукати «недитячі» кошти зі спеціальними пом'якшуючими компонентами і нейтральною кислотністю.
Міф 3. Використання крему для зморшок в молодості прискорює процес старіння шкіри
Старіння шкіри може виявитися результатом як внутрішніх факторів (вік, хвороба, генетика), так і зовнішніх (вплив ультрафіолету, забруднення, стресу). Крему не можуть викликати вікові зміни шкіри і особливо зморшки. Одна з консультантів з відділу досліджень і розвитку компанії Estee Lauder Даніель Мейс радить починати «кремові» процедури після 35 або 40 років, оскільки в цей період шкіра більш схильна до зморшок і провисання. Але особливості шкіри у всіх різні. Комусь може знадобитися антивікова косметика і в 20-25.
Міф 4. Важливо давати нігтям відпочити, інакше їм буде нічим дихати, і вони пожовтіють
На відміну від шкіри, нігті - це, по суті, омертвілі клітини організму, що складаються з кератину і протеїну. У них немає яких-небудь дихальних шляхів, і дихати ним немає необхідності. Таким чином, лаком можна користуватися безупинно, аби переживаючи про здоров'я і красу нігтів. Однак, за рекомендацією відомої в Голлівуді манікюрниці Карли Лей, перед нанесенням основного лаку необхідно використовувати прозору основу. Інакше під впливом фарбувальних речовин, що містяться в кольоровому лаку, нігті швидко втратять здоровий зовнішній вигляд і будуть жовтіти.
Міф 5. Креми від целюліту не надають ніякої реальної допомоги в боротьбі з целюлітом
Навіть після посилених, тривалих тренувань і здорового, збалансованого харчування целюліт може залишитися. Французький ендокринолог Марі Зартарян, що займається проблемами «апельсинової кірки» цілих 15 років, пояснює, що жіночий підшкірний жир відкладається по вертикалі, «заражаючи» целюлітом шкіру області стегон і сідниць. Звичайно, пасивна терапія, заснована тільки на використанні кремів, до гарних результатів привести не може. Для найбільш ефективної боротьби необхідно комплексне рішення: ведення здорового способу життя, дотримання дієти і використання антицелюлітних кремів з кофеїном.
Міф 6. Основа, нанесена на обличчя, не дає шкірі дихати
У поєднанні з денним кремом і засобом від УФ-променів основа здійснює додатковий захист епідермісу від різних зовнішніх факторів: вітру, холоду, вологи, сонця, забруднень. За словами відомого паризького косметолога Елен Леблон, основа дає набагато більше, ніж просто маскування від плям і нерівностей шкіри. Легкість складу сучасних фармацевтичних засобів для обличчя дозволяє основі практично зливатися з шкірою, без ефекту товстої кірки. Тому немає вагомих причин побоюватися використовувати основу, але за умови, що ви обираєте гіпоалергенні засіб без комедонов.
Міф 7. Потрібно регулярно міняти шампуні, інакше волосся можуть звикнути до одного засобу, що зменшує його ефективність
Сучасні склади шампунів досить м'які, щадні з дозованим вмістом миючих засобів. Навряд чи вони здатні надмірно наситити волосся і втратити свою ефективність. До того ж клітини шкіри голови і волосся, як і всі інші клітини людського організму, регулярно оновлюються. Тому звикнути до якому-небудь засобові вони просто не встигають. Якщо шампунь добре підходить вашому волоссю і не подразнює шкіру голови, то можна його не міняти. Винятком може стати той випадок, коли після фарбування, хімічної завивки або з якої-небудь іншої причини волосся серйозно постраждали, истончились і стали випадати. Тоді потрібно підібрати новий засіб з лікувальним і відновлюючий ефект.
Міф 8. Якщо вирвати сивий волосок, то на його місці скоро з'явиться цілий сивочолий пучок
Біле волосся з'являються тому, що меланін, відповідальний за забарвлення волосся, перестає працювати. Технічний директор косметичної компанії L'Oréal Ніколь Дюпюї стверджує, що, в більшості випадків, таке трапляється через генетичної спадковості, чому залежить і швидкість посивіння всієї голови. Один вирваний срібний волосся не може стимулювати швидке посивіння. Але його поява говорить про початок природного процесу депігментації волосся. Не варто панікувати, а краще тримати все під контролем!
|
|
|
|
|
|