|
Більшість жінок не уявляє своє життя без улюбленої парфумерії. Тільки от, не всі вміють правильно користуватися парфумами. Що ж робити, якщо ви ставитеся до цих «не всім»? Потрібно дотримуватися деяких правил, які допоможуть вам краще розбиратися в парфумах. Представляємо вашій увазі кілька головних порад, які допоможуть вам краще розбиратися в так званих «законах парфумерії».
1.
Побутує така думка, що вранці ми сприймаємо запахи краще, ніж увечері. Це не так! Ми однаково сприймаємо аромати протягом усього дня. Просто вранці, після тихого сну, ми відчуваємо запахи яскравіше чисто психологічно. Тому не варто слухати людей, які говорять, що духи найкраще купувати зранку;
2.
Після певного віку (якщо бути точніше - після 50-ти) здатність сприймати запахи потихеньку погіршується. Правда, після ряду проведених досліджень з'ясувалося, що цей «закон» більше відноситься до чоловіків, ніж до жінок. Саме тому бабусі й дідусі віддають переваги різким, солодким і нудотним ароматам, а не тому, що у них немає смаку. Тільки в цій справі потрібно бути обережним, тому що в теплу погоду такі різкі запахи можуть зіграти з вами злий жарт;
3.
Якщо ви недавно перехворіли грипом або застудою, відкладіть покупку духів на якийсь час. Простудні захворювання на тривалий час знижують здатність сприймати аромати;
4.
Пам'ятайте, що ваш ніс за один раз не зможе сприйняти більше трьох ароматів. Наступні заходи змішаються між собою, що перешкодить їх адекватному сприйняттю;
5.
Як відомо, спека в кілька разів підвищує рівень нюху, тому влітку краще не користуватися приторно солодкими запахами, а віддати переваги легким і свіжим ароматам;
6.
Часто зустрічала дівчат, які купили собі той чи інший парфум, бо запах сподобався на комусь із знайомих. Це не правильно. Духи пахнуть на всіх по-різному. Чому? Тому що хімічні процеси у всіх різні - саме вони роблять запахи такими особливими і унікальними;
7.
Не розпилюйте духи на дорогоцінні камені і метали, парфуми можуть зіпсувати ваші скарби;
8.
Ми часто бачимо на флаконах з ароматами такі написи: Parfum, Eau de Parfum, Eau de Toilette. У цих трьох випадках стійкість аромату буде різна - це залежить від концентрації аромамасел і спиртів. Найвищий вміст ароматичних масел міститься в парфумах - 20-30%. Потім слід парфумерна вода - 15-25%. Ну а саме маленьке кількість масел міститься в туалетній воді - 10-20%. З цього можна зрозуміти, чому духи коштують в рази більше, ніж туалетна вода.
9.
Краще місце для духів - це шкіра. Саме вона дозволяє духам більшою мірою розкрити свій аромат;
10.
Парфюмовану воду краще наносити на волосся (тільки з умовою, що вони чисті). Сальні волосся можуть не в кращу сторону спотворити аромат, змішавши його з жиром і брудом;
11.
Якщо ви хочете розпорошити той чи інший вид парфуму на одяг, перевірте заздалегідь, не залишить він плям;
12.
Щоб цілий день стоншується аромат своєї улюбленої парфумерної води, наносити її потрібно кожні 3:00. Власницям сухої шкіри «освіжати» улюблений аромат доведеться ще частіше;
13.
Радіус так званого «кола аромату» дорівнює відстані витягнутої руки. Правила хорошого тону свідчать, що оточуючі не повинні відчувати ваш аромат за межами цього кола;
14.
Аромат рухається знизу вгору. Тому, якщо ви вирішили нанести духи тільки за вухами, будьте готові до того, що скоро він випарується;
15.
Зазвичай, термін придатності духів становить 3 роки. Але це стосується використаних духів - нерозкриті духи можуть зберігатися років по п'ять. Головні вороги ароматів - це тепло і світло, тому зберігати духи потрібно в сухому прохолодному місці, подалі від вологи і світла.
Ось, мабуть, основні «закони парфумерії», дотримуючись яких ви завжди будете приємно пахнути, і подавати оточуючим тонкі, особисті повідомлення.
|
Влітку можуть виникнути складнощі зі своїм улюбленим ароматом. Те, що в міжсезоння здавалося приємним і м'яким шлейфом, в жарку погоду може стати задушливої хвилею. Тепло змінює аромат, і навіть дуже тонкий акорд здатний викликати непритомність в ліфті. Що робити? Які запахи підійдуть для спекотного дня?
Звичайно, майже у кожного концентрованого аромату є літня версія у вигляді легкої туалетної води. І це, мабуть, перший рада з вибору річного аромату. Але, може, літній період подарував вам можливість звернути увагу і на інші, нові запахи? Тоді скористайтеся нашими порадами.
Менше інгредієнтів
Уникайте складних композицій, під дією поту і спеки вони трансформуються вже через 2:00 і перетворюються на несподіваний запах. Ноти, які не схильні особливим змінам - це свіжі, підбадьорливі, цитрусові: рожевий грейпфрут, мандарин, лайм. Вони зберігають свій аромат протягом дня і ночі. Вибирайте для спекотної погоди запах з якоїсь однієї цитрусової нотою, дещо не потрібні.
Miss Pucci від Emilio Pucci. Дивовижний квітковий аромат, з верхніми нотами магнолії і Сіціліанского зимового лимона, завершується деревними акордами техаського кедра.
BLV Eau d'Eté від BULGARI. Освіжаючий аромат для літніх сонячних днів з нотами м'яти та італійського лимона, абсолю ірису та кориці.
Легкі квіткові запахи
Взимку багатьом здається, що квіткові аромати занадто легковажні і дівчачі. Однак влітку це одні з найпривабливіших запахів. Тільки якщо він легкий. Для того щоб створити власну легку версію квіткового аромату, можна бризнути трохи запаху на особу в якості тоніка. Інший варіант - ароматизувати білизну. Третій трюк - додати кілька крапель в ранкову прохолодну ванну.
Infusion de Tubéreuse від Prada. Тубероза з Індії, Італійський апельсин і помаранча делікатно випромінюють грайливий аромат.
PureDKNY від DKNY. Квітковий легкий запах з нотами квіток лотоса, болгарської троянди і орхідеї, а відтіняють букет крапелька ванілі. Жіночно і просто.
Тверді або кулькові духи
Замість спрею парфумери радять в жарку погоду користуватися твердими або кульковими формулами духів. Вони розсіюються не так інтенсивно, достатньо їх нанести на зап'ястя і шию. Тяжкості від таких духів не буде, і ви можете використовувати досить концентровані і важкі запахи.
Пляжні правила
Взагалі, на пляж парфуми не надто потрібна річ, а в деяких випадках і шкідлива - мікс спиртового аромату і сонця іноді призводить до шкірних реакцій. Але якщо все-таки дуже хочеться нанести аромат - є рада від експертів Glamour (американська редакція): для пляжу найбільше підходять запахи з нотами рожевого перцю, кокоса, м'яти, квіток апельсина, Пинаколада і ананаса. Видання пропонує приклади типових «пляжних» запахів:
Giorgio Armani Acqua di Gioia, Calvin Klein Eternity Summer eau de parfum spray, Thierry Mugler Angle Aqua Chic Light eau de toilette spray, Estée Lauder Bronze Goddess Capri eau fraîche.
Духи на масляній основі
Такі, на жаль, складно знайти в продажу. Але ж, по суті, це звичайні ефірні масла. Ефірні олії можна використовувати в жаркий день без побоювань. Навпаки, коли шкіра починає нагріватися, вони з новою силою починають виділяти м'які аромати. Радимо звернути увагу на ефірні олії: жасмину, неролі, флердоранжу і конвалії. Майте на увазі, що для аромату досить невеликого дотику до шкіри маслами.
Важкі аромати - на вечірній час
Якщо в демісезонних вечірній запах доречний днем, то влітку, тим більше спекотним, - ні. Парфумери називають використання вечірнього запаху в спеку убивчим, це «вбиває» і сам аромат, і його власницю. Якщо обійтися не можете без насичених запахів, то до спеки краще підготувати такі парфуми, в яких будуть земляні ноти, зелені, рис, шавлія, ревінь, лісові акорди. Вони хоч і сміливі, але в теплу погоду доречні. Ще один вихід для тих, хто звик до вечірніх ароматам (парфумерний етикет, до речі, зараз не забороняє використання вечірніх запахів вдень) - влітку переходите на деревні запахи, вони трохи легше, але залишають враження інтенсивного аромату. Ось приклади:
Ralph Lauren The Big Pony Collection for Women 2 eau de toilette spray, Dior J'adore eau de toilette, Yves Saint Laurent Y eau de toilette spray, Burberry Body Mist.
|
|
|
|
|
|