У лабіринті ароматів
 Крапля парфумів може зробити диво, а може все зіпсувати. Правильний вибір парфуму - справжнє мистецтво, поєднання досвіду і тонкого смаку.

Ні в чому так не проявляється смак жінки, як у виборі парфумерії, яка надає закінченість і неповторність всьому образу. Парфуми, туалетні води, ароматичні масла являють собою унікальні композиції з запахів, які, подібно сполученням звуків і кольорів, роблять на людину сильний психологічний вплив.

У кожного своя ступінь сприйняття певних запахів і схильність до певних ароматним напрямком. Хтось більше любить яскраві, чуттєві, пряні і пекучі пахощі, іншим за смаком ніжні, свіжі прохолодні, квіткові запахи. Аромати відображаються в пам'яті і можуть викликати приємні або неприємні асоціації, заспокоювати або дратувати, налаштувати на цілу гаму спогадів.

Природний запах нашого тіла і волосся може змінити обраний аромат, тому потрібно наносити парфумовані продукти тільки на вимиту шкіру . Неприємні запахи тіла не можна приховати навіть концентрованими духами, тому на першому місці все ж повинна бути гігієна.

Сприйняття ароматів міняється залежно від пори року.   Спека може посилити і без того різкий або пряний аромат. А в сухому зимовому повітрі легкий запах зовсім ослабне, якщо не підтримувати його супутнім засобом для тіла.

Парфуми повинен гармоніювати з одягом, обстановкою і бути фінальною нотою в іміджевій композиції.   При виборі парфумів особливу роль відіграють тип вашої зовнішності і вік. Аромат, який буквально створений для однієї жінки, абсолютно не звучить на інший. Ідеально було б підібрати до парфуму запах мила або гелю для душу, пудри, крему. Дисгармонія запахів - те ж саме, що і какофонія звуків.

Рада!   Не потрібно дуже активно наносити духи вранці, побоюючись, що до вечора аромат вивітриться. Краще мати з собою невеликий флакон улюблених парфумів і протягом дня освіжати аромат.

Парфумовані продукти

Загальний склад всієї парфумерії однаковий. Це спирт, вода і парфумерна композиція, вся різниця полягає в пропорціях суміші.


Парфумерія вищої категорії - духи (PARFUM) : 20-30% парфумерної композиції і 90% -ний спирт. До складу духів входять найбільш дорогі натуральні компоненти.

Парфумована вода (EAU DE PARFUM, PARFUM DE TOILETTE, ESPRIT DE PARFUM) : 15-20% парфумерної композиції в 90% -ному спирті.

Туалетна вода (EAU DE TOILETTE) : 6-12% концентрату розведеного в 85% -ному спирті.

Одеколон (EAU DE COLOGNE) : 3-5% запашних речовин у спирті 70-80%.

Освіжаюча вода (L'EAU FRAICHE, EAU DE SPORT) : 1-3% парфумерної композиції і 70-80% -ний спирт.

Цікаво!   Тестери виготовляються виробниками елітної парфумерії для апробування аромату в магазинах перед покупкою. Вміст і флакон тестера не відрізняються від звичайних духів, крім упаковки: тестери часто не мають коробки і кришечки.

Типи запахів

У 1990 році минулого століття Французьке Парфумерне Спільнота затвердило 7 основних парфумерних типів:

1. Цитрусові   - Відчуваються ефірні масла, отримані вижиманням цедри плодів, таких як лимон, бергамот, апельсин, грейпфрут і т.д.

2. Квіткові   - Головна тема цієї групи є квітка, наприклад, троянда, жасмин, фіалка і т.д.

3. Деревні   - Аромати з теплими відтінками, наприклад, сандал і пачулі.

4. Амброві (так звані «східні духи»)   - М'які, пудрові, ванільні композиції.

Думка фахівців!   Свіжі, солодкі квіткові аромати приємні і підходять більшості дівчат і жінок, особливо світлошкірим блондинкам і шатенкам. Ніжний аромат квіткових духів говорить про молодість і романтичності. Аромати коріння і екзотичні мікси більше підходять зрілим жінкам, рудоволосий і брюнеткам, а також усім для особливо урочистих випадків. Аромати "унісекс", відомі легкість і ненав'язливість також підходять будь-якого типу.

Нотна абетка

Аромат розкривається в 3 кроки.

Перший крок   - Перше враження - називається верхньою нотою. Вона триває менше хвилини.

Другий етап   - Нота серця - настає відразу після верхньої ноти, коли шкіра вже вступає в хімічну реакцію з парфумом.

Ще через десять хвилин, виявляється заключна, базова нота . Тільки дочекавшись прояву всіх трьох нот можна скласти адекватне враження про аромат.

Термін зберігання духів

У середньому термін зберігання парфумів - 3 роки, у закритому флаконі, і від 6-ти до 18 місяців з моменту початку використання. Зберігати парфуми потрібно в їх оригінальній упаковці, якнайдалі від будь-яких джерел світла і тепла.
Автор: Інна Сєдих


 "Всім моїм парфуму 66 років" (інтерв'ю з Сержем Лютенс)
 Фотограф, художник, візіонер ... Ім'я Сержа Лютенс асоціюється одночасно і з його прекрасними фотографіями, схожими на японські гравюри по дереву, і з його ароматами, які воскресили ідею розкоші та мистецтва в парфумерії.

Серж Лютенс (Serge Lutens) народився в Ліллі, в 1968 році переїхав до Марокко, а в 1970 - до Японії. Його співпраця з Shiseido в 1981 році призвело до створення загадкового Nombre Noir. У 1992 році з'явився Les Salons du Palais Royal Shiseido, який став "домом" для багатої парфумерної колекції Сержа Лютенс.

Ми із задоволенням представляємо вам інтерв'ю з Сержем Лютенс, в якому він ділиться думками про свої творіння, натхненні і поглядах на парфумерію і мистецтво в цілому.

1) В одному зі своїх інтерв'ю ви сказали: "Марокко подарувало мені розуміння парфумерії". Можете, будь ласка, розповісти докладніше про це вашому першому досліді, і що в Марокко вас так схвилювало і надихнуло? Які ароматні спогади пов'язані у вас з Марокко?

Дуже складно відокремити нюхові враження від усіх інших. Тим не менш, я можу сказати, що до мого приїзду в Марокко в 1969 році у мене це п'яте почуття було абсолютно не розвинене, а якщо сказати пряміше, то я просто ненавидів парфум! Аромат Марокко пов'язаний для мене з таким стилем життя, який дозволяє бути особистістю в тісному натовпі. Натовп там - це рух, звук, сміх, гра ... Зрештою, нюх приєдналося до решти моїх почуттів.

 "Всім моїм парфуму 66 років" (інтерв'ю з Сержем Лютенс)
 2) Який аспект у творчому процесі для вас найприємніший? І який самий стимулюючий?

"Творчість" - слово, використовуване сьогодні скрізь: де треба і де не треба. Для мене творчість - це те, що приводиться в рух бажанням висловити людям те, що ти знаєш або відчуваєш, пов'язане зі смаком і з відторгненням того, що без смаку. Найвищим насолодою є момент, коли, наприклад, в балеті, танцюрист перестає бути просто людським тілом. Він зливається в музикою. Танцюрист і є музика. Він переступає межі фізичного світу і стає частиною єдиної матерії.

3) Дослідження ваших парфумів подібно перегортання красивих сторінок давньої книги казок. Незважаючи на різні настрої й образи ваших ароматів, вони все переносять нас у прекрасну фантазію, інший всесвіт. Коли ви складаєте свій новий аромат, є у вас спочатку якась історія для нього або вона створюється в процесі?

"Історія" не зовсім правильне вираз. Скоріше, це свідома і несвідома зв'язок з тим, що народжується з бажання, а не з вибору. Цей зв'язок живе всередині і рухає творчим процесом.

4) Нещодавно я бачила фотографії вашого прекрасного саду в Марокко, опубліковані в японській брошурі Shiseido. Чи правда, що він часто стає для вас джерелом натхнення? Якби хто-небудь прогулявся сьогодні по вашому саду, то які запахи оточували б його?

Натхнення - це не щось, що приходить спалахом. Це те, що знаходиться всередині нас і є у всіх. Всі компоненти для натхнення спочатку в нас самих: елементи, запахи, фарби, форми ... і коли вони починають говорити, ви усвідомлюєте, що вони завжди існували. Виходить, що всім моїм ароматам вже по 66 років!

 "Всім моїм парфуму 66 років" (інтерв'ю з Сержем Лютенс)
 5) У вас є досвід художника і фотографа. Як ви розумієте зв'язок парфумерії з іншими мистецтвами?

Я вірю, що не існує мистецтва, а є тільки художники в широкому розумінні цього слова. У цьому сенсі створення фільму, фотографії, розповіді або парфуму являє собою один і той же процес. Не існує благородного мистецтва і неповноцінного мистецтва. Це все люди - благородні і не дуже.

6) Коли ви думаєте про запахи, ви їх якось визуализируете - як кольору, форми, звуки і т.п.?

Я не створюю для них якихось образів. Вони існують для мене без цього, так, як я це вже описав. Дизайн для мене - це використання парфуму для передачі форми, звуку, кольору ... Для мене все автоматично перекладається мову ароматів. Як художник, який повністю виражає себе через полотно, я повністю висловлюю себе через парфум.

7) Зараз багато говорять про те, що через насиченість ринку парфуми втратили свій статус предметів розкоші, в той же час не може заперечуватися те, що парфумерія є мистецтвом. Як ви думаєте, що повинно бути зроблено, щоб зміцнити визнання парфумерії мистецтвом?

Я думаю, що те, що може бути мистецтвом в руках художника, перестає ним бути після перегляду та виправлення. Під "виправленнями" я маю на увазі те, як ми можемо примушувати дитину, щоб він поводився там, як ми цього хочемо: "Перестань думати про своє бажання створювати парфуми; продавай аромати і помилковий!" Все, що може одного дня стати розкішшю, спочатку може вважатися шлюбом. Таке ставлення формується світом, який усім змінами протиставляє тягу до самозбереження. Немає нічого більш міцного і постійного, ніж посередність. І знову я зауважу, що багато батьків відмовляють своїм дітям у визнанні, що вони здатні на багато чого!

8) До теми про комерційну парфумерії: як ви думаєте, що є її велика трагедією, проблемою?

Найбільшою проблемою комерційної парфумерії є те, що люди продовжують її купувати! Проходження системі, повторення ідей, підтримка монотонності ...

9) Які запахи викликають у вас дитячі спогади?

У дитинстві було все: гарне і погане. Уявляти, що дитинство було повністю щасливою, як це прийнято, було б божевіллям. Дитинство - це формування власного світу, який включає все, з чим ми коли-небудь зустрічалися. Це одночасно отрута і спокуса.

10) Якби ви могли створити щось особливе (аромат, фотографію) для історичної особистості (вашого улюбленого художника, поета, письменника або когось іншого), то для кого б ви це зробили?

Суміщення революції і краси в одній людині неможливо. Я б збрехав в будь-якому випадку. У мене є кумири, вони все мені дороги. Вибрати когось одного означало б принизити інших ... і самого себе!

Переклад: Лаврушина Людмила
Джерело: Bois de Jasmin