Магічні масла: для тіла і душі
 Ефірні олії недарма користуються такою популярністю і у цінительок тонких ароматів, і у представниць прекрасної статі, які бажають виглядати молодо і доглянуто в будь-якому віці. Природне походження, м'який вплив, порівняно невеликий список протипоказань - сукупність цих характеристик робить ефірні масла як не можна більш придатними для такого широкого застосування.

Регенеруючі властивості деяких масел при впливі на шкіру, добре відомі - адже навіть сам термін «ароматерапія», як кажуть, виник в результаті чудесного зцілення опіку, отриманого французьким натуралістом, за допомогою лавандового масла. Але цим їх користь не вичерпується!

Пружність і молодість шкіри

Завдяки комбінації провитаминов і деяких інших активних «відновників» функцій шкіри особливими заслугами на ниві регенерації тканин відзначилися масла троянди, рожевого дерева, сандалу, ромашки, іланг-ілангу, герані. Маслами можна збагачувати будь-які косметичні засоби - маски, креми, скраби, лосьйони, гелі і т.п. Усього кілька крапель того чи іншого масла, доданих в крем або маску, зроблять їх набагато ефективніше. Дуже важливо: спробуйте нанести трохи розведеного ефірного масла на руку, щоб перевірити, чи немає у вас алергії. Вибираючи масло для використання в косметиці, враховуйте свій тип шкіри.

У разі сухої шкіри , Для зміцнення клітинних мембран, стимуляції обмінних процесів, поліпшення процесів регенерації шкіри, застосовуємо наступні масла:
ромашка, жасмин з мигдальним маслом, герань, апельсин, лаванда, рожеве дерево, чайне дерево, сандал, апельсин.

Якщо шкіра жирна , Призначення ефірних масел - розчинення і знебарвлення секрету, що засмічує пори, звуження пор, відновлення гормонального балансу, зміцнення імунітету шкіри. У цьому випадку підходять: м'ята, меліса, лимон, розмарин, герань, імбир, ялівець, чебрець, лаванда, ромашка, іланг-іланг, бергамот, грейпфрут, гвоздика, лимонник китайський.

Для нормальної шкіри   використовуємо наступні масла: тонізуючі - лимон, герань, ялівець, розмарин; розслаблюючі і заспокійливі - жасмин, лаванда, м'ята, троянда, ромашка; розгладжують дрібні зморшки - лимон, апельсин, лаванда, чайне дерево.

Для змішаної шкіри   відмінно підходять - лимон, м'ята, неролі, рожеве дерево.

Ефірні олії надають неоціненну допомогу при боротьбі з целюлітом, особливо ефективні масла грейпфрута, розмарину, ромашки, ялівцю, лимона і кипариса. Потрібно змішати по три краплі будь-яких чотирьох масел з цього списку з 50 мл олії-основи. Ідеальне масло-основа - масло жожоба ! Жожоба - гіллястий вічнозелений чагарник висотою 1-2 м, росте в посушливих районах Північної Америки та в Тибеті, і носить красиву назву Симмондса китайської. Тригранні горіхи цієї рослини обробляють методом холодного пресування, отримуючи з них чарівне масло, більше схоже на рідкий віск. Магічна дія на шкіру обумовлено тим, що до складу олії входять воскоподібні амінокислоти, близькі за складом до восковим ефірам шкірного сала. Косметична ефективність жожоба доведена дослідженнями.
  Але, якщо у вас немає під рукою олії жожоба, в якості основи підійдуть масло персика або мигдалю. Суміш з масла-основи і ефірних масел втираємо щодня в підготовлену (чисту і оброблену скрабом) шкіру. Через два тижні робимо перерву на сім днів, а потім повертаємося знову до процедури втирання масел.

Непоганий ефект роблять і антицелюлітні ванни:
  • Рецепт 1:   по 2 краплі олії кипариса, лимона, ялівцю змішати, розчинити в столовій ложці будь-якого базового масла і влити у ванну.


  • Рецепт 2:   ялівець 2 краплі, грейпфрут 4 краплі, чанное дерево 4 краплі, розмарин 2 краплі. Перемішати отриману суміш у двох столових ложках морської солі і додати у ванну.


  • Рецепт 3:   по 2 краплі розмарину, насіння моркви і апельсина змішати зі столовою ложкою мигдалевого масла і заправити цією сумішшю 3 столові ложки блакитної глини. Розчинити суміш у ванній.

Боротьба з целюлітом, зморшками, втомою шкіри - це все добре, але не менш важливо і те задоволення, яке ми отримуємо, вдихаючи чаруючі аромати.

Улюблені аромати

Необов'язково купувати дорогі французькі парфуми, особливо в наш кризовий час, - створити вишуканий аромат можна і своїми власними руками. Для цього нам буде потрібно 15 мл спирту, 5 мл очищеної води, для масла-основи візьмемо знову жожоба, всього 10 крапель.

 Магічні масла: для тіла і душі
 Ну а ароматичну складову наших «духів» можна варіювати за своїм смаком. Жіночими вважаються аромати: троянда, меліса, сандал, рожеве дерево, бергамот, іланг-іланг, левзея, герань, каяпут, фенхель, жасмин, ромашка, лаванда, ліметт, мускатний горіх, мирра, гвоздика, неролі, апельсин, пальмароза, розмарин, чебрець, ваніль, вербена. До речі, у відомому ароматі «Beautiful» використовуються бергамот і рожева деревина, а в «Chanel №5» - неролі, іланг-іланг, жасмин.

Суміші з різних ефірних масел навіть отримали свої власні назви, - наприклад, якщо в основу додати три краплі олії іланг-ілангу, по дві краплі сандалу, рожевого дерева або масла троянди, мускатного шавлії, - то вийде «Суміш Афродіти» . Ця назва походить від імені грецької богині краси Афродіти. За легендою, у неї був чудовий пояс, який виділяв саме такий чарівний аромат, завдяки якому вона могла спокусити не тільки смертного чоловіка, а й бога.

Популярна «Суміш Клеопатри» : 4 краплі неролі (масло квіток гіркого апельсина) змішати з 3 краплями сандала і додати по 2 краплі бергамота і м'яти. Застосування цієї суміші нормалізує нервову і психічну системи, змінює енергетичний потенціал, відновлює ауру, впливає на ендокринну систему.

Ефірні олії та антикризові рецепти

У гармонії з навколишнім світом повинна знаходитися і гармонія ароматів. А в часи криз і змін значення такої гармонізації набуває особливого значення, і тут нам на допомогу приходять ефірні масла.

Масло лаванди   є ефективним засобом проти безсоння. Прийміть терапевтичну ванну з маслом лаванди або капніть кілька крапель олії на подушку - результат не змусить себе довго чекати - вас потягне до сну.

Аромат сандалу   приносить заспокоєння і релаксацію при виникненні негативних психоемоційних реакцій на стресові ситуації і конфлікти. Сприяє зростанню творчих здібностей. Аромат олії сандалового дерева дозволяє полегшити або безболісно перенести нестабільне атмосферний тиск, магнітні бурі або інші негативно впливають на організм несприятливі погодні умови.

Ось кілька рецептів:
 Магічні масла: для тіла і душі
  • Суміш «заспокійлива»:   візьміть по 1 краплі олії іланг-ілангу, сандалового дерева, герані і 2 краплі олії грейпфрута. Все змішати з 2-3 чайними ложками олії горіха макдаміі. Наносьте суміш на область скронь і сухі ділянки шкіри.


  • Суміш «антистресова»:   візьміть 1 мл (1/2 чайної ложки) масла неролі, 2 мл сандалового, 2 мл олії герані або троянди. При сильному емоційному напруженні цією сумішшю протирайте віскі.


  • Суміш «для залучення грошей»:   по 3 краплі олії ветиверії, базиліка, і розмарину, по 1 краплі - кипариса і ладану. Наносити на область скронь.

Ну, і безумовний фаворит популярності в період економічних негараздів - пачулі . Здавна вважається, що ефірна олія пачулі притягує багатство, забезпечує мир, плодючість, діловий успіх, стабільність, зростання, працевлаштування. Кажуть, що досить крапнути 1 краплю цієї олії в гаманець, щоб привернути до себе грошовий потік.

Не знаю, чи стане товщі Ваш гаманець від цих ароматів, але от гарний настрій і душевну рівновагу точно гарантовані!
Автор: Ольга Травлеева


 Ах, аромат, аромат, аромат!
 Людина, позбавлена ​​нюху, напевно, позбавляється в житті дуже багато чого. Адже ми живемо в світі, де нас на кожному кроці оточують запахи і аромати, які через ніс передаються в мозок і мають величезний вплив на наш настрій, самопочуття і сприйняття світу.

Найцікавіше, що кожна людина так само має свій власний запах. Так, тибетські монахи можуть визначити наміри людини по тому, як він пахне. А деякі лікарі в давнину мали здатність ставити діагноз по запаху, витікаючого від тіла хворого.

Таємну магію ароматів, їх здатність впливати на людину використовували маги і жерці з найдавніших часів. А цариці Стародавнього Єгипту, в тому числі і сама прославлена ​​з них Клеопатра, використовували ефірні масла для підтримки молодості і краси.

Власне теж саме ніхто не заважає зробити і нам.

- Ефірні масла по 1 краплі можна додавати в ті креми, які використовуються щодня, посилюючи тим самим їх ефект.

 Ах, аромат, аромат, аромат!
 - Ефірні масла найкраще купувати в аптеках і уважно читати, відповідну інструкцію. Використовують масла в мінімальних дозах. Наприклад, для додавання в крем достатньо 1 краплі ефірного масла, в ванну не більше 4 -5капель.

- Справжні ефірні масла виготовляються з натуральної рослинної сировини шляхом дистиляції, екстракції або пресування. До складу ефірних масел входять терпени і терпеноїди, ароматичні сполуки, альдегіди, органічні кислоти, спирти, складні ефіри та інші речовини. Нерідко ефірні масла змішують з жирними оліями.

- Одні масла впливають на фізичний, розумовий стан організму, тонізують, інші - заспокоюють нервову систему, спектр їх впливу дуже різноманітний.

Не можна використовувати ефірна олія, запах якого не подобається. Це може несприятливо позначитися на психо-емоційному стані.

Виберіть своє масло:
Масло грейпфрута   надає майже чарівну дію в сумну зимову пору, знімаючи депресію, нудьгу, проганяючи похмурі думки і даруючи відчуття повноти життя. У косметології його додають у креми для лікування целюліту. Масло іланг-ілангу   не тільки знімає страхи, зцілює від занепокоєння, але і підсилює сексуальний потяг. Масло імбиру   знімає млявість і втому. Масло кориці   дарує почуття умиротворення. А моє улюблене лавандова олія   відновлює розумові, фізичні і емоційні сили організму. Масло ялівцю   добре додавати у ванни для оздоровлення і зміцнення тіла. А олія м'яти   допомагає школярам, ​​студентам і працівникам розумової праці. Масло неролі   рятує від стресу. А масло троянди   допомагає зберегти молодість.

 Ах, аромат, аромат, аромат!
 Деякі маски з ефірними маслами

  - Маска омолоджуюча
1 ст. ложку меду змішати з 2 ст. ложками молока і 2 краплями ефірного масла троянди, перемішати і нанести пензликом на обличчя в декілька шарів або просочити рідиною марлю. І накласти на обличчя на 10 хвилин. Змити водою кімнатної температури.

- Маска від зморшок
До 1 ст. ложці оливкової олії додати 1 краплю ефірного масла сандалу і 1 краплю олії ладану. Нанести на обличчя. Змити через 10 хвилин теплою водою, потім вмитися прохолодною.

- Для пружності шкіри
2 ст. ложки м'якого сиру змішати з 1 чайною ложкою меду і 2 краплями ефірного масла лаванди, додати стільки вершків, щоб вийшла консистенція сметани. Нанести на обличчя на 10 хвилин, змити трохи теплою заваркою зеленого чаю. Через 5 хвилин вмиватися холодною водою або протерти шкіру кубиком льоду.

- Маска освіжаюча
Розмочити в молоці м'якуш білого хліба і додати 1 краплю ефірного масла м'яти (ні в якому разі не більше!). Нанести на обличчя на 10 хвилин. Зняти серветкою і вмитися водою кімнатної температури.

- Для зміцнення і зростання волосся
2 ст. ложки реп'яхової олії змішати з 5-8 краплями ефірного масла лаванди, добре перемішати, втерти в коріння волосся і залишити на півгодини. Помити волосся шампунем і обполоснути трохи теплою водою з маслом лаванди - на 1 літр води - 4 краплі олії.

Перед тим, як користуватися масками з ефірними маслами, змастити складом шматочок шкіри вище ліктя, якщо почервоніння не буде, то можна користуватися цією маскою.
Автор: Наталя Алексєєва