L'Air du Temps: парфумерна класика
 У свої п'ятдесят років Ніна Річчі збиралася було вже на пенсію. Однак її мріям про відпочинок і спокійного життя не судилося збутися. Роберту, синові Ніни Річчі, після довгих умовлянь вдалося переконати свою маму відкрити власну справу.

Успішне підприємство
Справи у новій компанії швидко пішли в гору. По іншому і бути не могло, адже все своє життя Ніна Річчі присвятила служінню моді. Вона почала кар'єру у віці 12 років ученицею у швейній майстерні, всього за кілька років їй вдалося стати модисткою, потім вона поступила на службу в будинок моди Раффен (нині не існує) в якості дизайнера, а потім і партнера по бізнесу.

 L Air du Temps: парфумерна класика


У своєму власному будинку моди пані Річчі займалася виробництвом одягу та аксесуарів. Її син Роберт вів справи, вміло розпоряджаючись фінансами. Поява духів в асортименті компанії було лише питанням часу.

 L Air du Temps: парфумерна класика
   Знакова подія відбулося в 1946 році: у продажу з'явився перший аромат від Nina Ricci, називався він Coeur Joie.

Дух часу
У 1948 році з'явилися на світ духи L'Air du Temps, це був другий за рахунком аромат від модного будинку Nina Ricci. Подія це сталося в післявоєнному Парижі. Змучена жахами другої світової війни Європа поступово пробуджувалася до життя. Жінкам як ніколи хотілося красиво одягатися і радіти кожному дню. Новий аромат був дуже доречним, та й назва у нього було таке символічне і виразне - L'Air du Temps, що в перекладі з французької означає «Дух часу».

 L Air du Temps: парфумерна класика
 На кришці флакона L'Air du Temps знайшли притулок два голуби - символ миру і надії. Кришталевий флакон був виготовлений в склодувних майстерень, які належали відомому у Франції сімейству Лалик.

Секрети парфумерів
L'Air du Temps - квітковий аромат. Над його створенням трудився парфумер Франсіс Фаброн. Верхні ноти: гвоздика, персик, неролі, бергамот, троянда, палісандр. Ноти серця: розмарин, гвоздика, гарденія, фіалка, орхідея, гвоздика, корінь ірису, жасмин, іланг-іланг, троянда. Базові ноти: спеції, ірис, амбра, сандалове дерево, амбра, мускус, бензоїн, дубовий мох, ветивер, кедр.

Точні пропорції інгредієнтів невідомі досі, компанія Nina Ricci надійно охороняє секрети своїх парфумерів. Відомо лише, що парфумерна формула протягом багатьох років залишається незмінною, а всі компоненти ретельно підбираються вручну.

Трохи про особисте
Я добре пам'ятаю моє перше знайомство з L'Air du Temps. Під час підготовки до шкільного конкурсу театральних постановок на іноземній мові, вчителька французької люб'язно запросила нас, своїх учнів, до себе додому на репетицію. У вітальні на видному місці стояв дивовижний флакон з милими голубками. Я і мої подружки-школярки із захопленням роздивлялися це парфумерне диво. У той момент здавалося, що на всьому білому світі немає нічого прекраснішого.

Минуло кілька років. Вперше опинившись у Парижі, у вільний від екскурсій і огляду визначних пам'яток час, я вирушила в парфумерний магазин. Там я було розгубилася: у той час «вітри змін» вже щосили дулі над Росією, але такого величезного вибору ароматів в російських магазинах немає і донині. Досить швидко мені вдалося освоїтися серед усього цього парфумерного пишноти. Піти без покупки в той день було просто неможливо, я стала володаркою жаданого флакончика L'Air du Temps.

Як недоліки перетворити в достоїнства
Невже L'Air du Temps настільки бездоганний? Він підходить жінкам самостійним, впевненим у собі, незалежним. Юним дівчатам цей аромат, навпаки, здається занадто «дорослим». L'Air du Temps рішуче не підходить для парфумерних експериментів, так властивих молодості. L'Air du Temps - це скоріше тиха гавань, ніж розбурхане море. Зате як приємно після небезпечних морських пригод кинути якір в рідному порту. Мабуть, цей абзац вийшов досить метафоричним, зате в ньому вірно відображена суть проблеми.

Усвідомивши озвучені вище «претензії», нинішні власники марки Nina Ricci прийнялися активно усувати недоліки. Так з'явилися сучасні версії L'Air du Temps, ось кілька вдалих прикладів: L'Air du Printemps, L'Eau du Temps, L'Air du Temps Colombes Couleur, L'Air du Temps Love Fills.

 L Air du Temps: парфумерна класика


 L Air du Temps: парфумерна класика


Зараз у мене зовсім інші парфумерні фаворити. Але кожен раз, опинившись у магазині дьюті-фрі після проходження всіх передпольотної формальностей в міжнародному аеропорту, я незмінно знаходжу на полицях флакончик L'Air du Temps, наношу кілька крапель на зап'ясті і ненадовго поринаю в такі приємні моєму серцю спогади.
Автор: Ірина Рукавишникова


 Аромати світу на долоні
 Lacoste, Cherie, Kenzo, Dior і Hugo Boss. Як не заплутатися в цьому океані назв і запахів? Підібрати цікавий, що підходить тільки вам аромат? Адже саме крапелька духів щодня завершує створений образ. Підступна спокусниця або томна незнайомка, а може бути невимушена чарівна брюнетка?

Головний помічник - Ваш ніс!
Вибір парфумів - це ціле мистецтво. І орієнтуватися тут необхідно тільки на свої відчуття і пристрасті. Адже духи повинні не тільки слідом за вами майоріти красивим шлейфом, а й давати вам відчуття впевненості в собі, відображати характер, дарувати захоплення і якесь зачаровує чарівництво.

Перш за все, варто визначитися, які запахи вам подобаються, і що ви хочете отримати від духів. Необхідні парфуми з легким, ледь вловимим ароматом, для щоденних робочих буднів. Або потрібен вабливий вишуканий аромат з нотками апельсина і кориці, для «виходу в світ». Визначилися? А тепер вирушаємо за покупкою!

Шопінг для жінки в більшості випадків, як відомо, свято. Тому й покупки слід здійснювати з гарним настроєм. Краще відправитися на пошук свого аромату в сонячне недільний ранок, а не втомленим ввечері в середу.

 Аромати світу на долоні
 З цілою морем різноманітних ароматів ви зможете познайомитися у фірмовому магазині парфумерії. Але вашої плавучої шхуні без допомоги рятувального круга в особі консультанта тут ніяк не обійтися. Інакше ризикуєте просто потонути в цьому океані пахощів. Консультант запропонує аромати, які підходять вашому кольору волосся, темпераментом і очікуванням. Разом з ним ви зможете прочитати аромат, немов по нотах, виділити вподобаний відтінки, зумієте підібрати підходящий саме вам аромат. Адже, «хочу як у моєї подруги», не завжди підійде вам. А в цьому питанні потрібно підходити до всього індивідуально! Тому цілком і повністю не бійтеся віддати себе в дбайливі руки фахівця. Адже вони вчаться мистецтву розуміти аромати, «дегустувати» і, головне, вміють дарувати його жінці.

Також обов'язково пам'ятайте, що запах нових парфумів краще нюхати з поверхні власної шкіри, наприклад, зап'ястя. Тому що на пробному листку паперу, він буде «звучати» зовсім по-іншому.

Вибрали? Впевнені? Краще взяти паузу і понести аромат з собою, крапнувши духами на аркуш паперу. Тут якраз доречне прислів'я «Ранок вечора мудріший». До завтра вподобаний аромат нікуди не дінеться, а ласий флакончик парфумів буде терпляче чекати вас на вітрині магазину.

І не беріть відразу великий обсяг духів. Наші смаки швидко змінюються, а нюх так легко розчарувати!

Духи духам ворожнечу
Світ парфумерії неосяжний. Саме тому досі не вдалося створити точну і єдину класифікацію ароматів. Але, незважаючи на це, основоположною є французька систематизація ароматів.

 Аромати світу на долоні


Запах живих квітів є самим поширеною складовою аромату. Більшість жіночої парфумерії відноситься саме до цього типу. У квіткових   парфумах в основному зустрічаються ноти лілії і фіалки, троянди і нарциса. Парфуми можуть бути присвячені одному аромату або поєднувати ціле різноманіття барвистого букета. Особливо цікаві Tommy Girl від Kenzo D'ete, J'adore від Christian Dior, Happy від Clinique і, безперечно, Chanel №5 від Chanel. Повітряні, ненав'язливі, ледь вловимі аромати, прекрасно підходять волелюбним молодим дівчатам або ніжним романтичним натурам більш старшого віку.

Якщо ж ви вважаєте себе натурою чуттєвої та емоційною, то вам сподобаються амброві, тобто східні   аромати. Палітра цих духів об'єднує запахи ванілі і сандалу, амбри і ладану, гвоздики й ірису. Особливо жіночними і насиченими представниками цієї лінії вважаються Emporio Night for Him від Giorgio Armani і Angel від Thierry Mugler. Чуттєвість і еротичність стоять у цих ароматах на першому місці. Але так само варто відзначити, що духи цієї групи являють собою важкі аромати і в основному підходять для вечірнього або навіть зимового використання.

У вас викликають захват аромати бергамота або дубового моху, легкого тютюну або кедра? Тоді вас не залишать байдужими Diva від Ungaro, Bazar Pour Homme від Christian Lacroix або Dolce & Gabbana Pour Homme. Шипрові   аромати давно і міцно зайняли своє місце на п'єдесталі сучасної парфумерії. Жіночними і ласкавими ці аромати навряд чи можна назвати. Швидше їм притаманні ноти екстравагантності і незалежності, енергійності і волелюбності. Однак якщо ви зіткнетеся з ними одного разу, Ви вже не зможете від них встояти.

 Аромати світу на долоні
 Любіть легкий подув вітру, енергійний свіжий бриз і соковиті квітучі плантації? Тоді для вас створені цитрусові   аромати One Summer від Calvin Klein, Time for Energy від Gianni Versace або Light Blue від Dolce & Gabbana. Ефірним олії лимона, мандарина і бергамота базові складові цих духів, а нотка гірких квіток апельсина тільки надає пікантності і сміливості цим ароматам.

Правильні місця
З ароматами і вибором духів розібралися. Довгоочікуваний флакончик вже красується у вас на полиці, чекаючи слушної нагоди у своєму використанні. А як це правильно робити?

 Аромати світу на долоні
 Звичайно, парфуми слід використовувати на чисте тіло. Наносити по дві-три краплі на внутрішню сторону зап'ястя і ліктів, за вухами, в декольте, біля коріння волосся. Саме в цих місцях знаходяться великі вени на тілі людини, а, отже, відбувається сильна пульсація, і шкіра швидко нагрівається. Це сприяє тривалій «життя» запаху. А влітку рекомендується наносити духи і під коліном, тоді при кожному русі аромат немов оживає і розвивається слідом за вами.

При нанесенні духів, звичайно, не забувайте про почуття міри. Вранці вони повинні бути ледве вловимими, а ближче до вечора аромат повинен огортати вас з усіх боків.

Маленькі секрети
Чоловіки, як відомо, ласуни. І ваш чоловік навряд чи виняток. Тому, перш ніж кидатися у вир вишуканих чоловічих ароматів, спробуйте дізнатися його пристрасті. І хто знає, може бути, духи з нотками ніжної ванілі або щедрого апельсина освіжать ваші відносини.
Це цікаво!   Сім років безперервної роботи і як підсумок, найдорожчі в історії духи - 130000 доларів за флакон. Всього в продаж надійшло три флакони цих духів. Два з них вже куплені, за останній йде запекла боротьба. Безцінний екземпляр знаходиться в лондонському магазині Херродз.

Хочете бути схожою на зірку з екрану телевізора або обкладинки журналу? Почніть користуватися її улюбленим ароматом! Кемерон Діас, наприклад, воліє Happy від Clinique Parfums. А чуттєва Анджеліна Джолі користується тільки класичним ароматом Carolina Herrera. Екстравагантна Мадонна віддає перевагу Poison Hypnotic від Christian Dior і Youth-Dew від Estee Lauder.
Автор: Валентина Пятиго