Розмови про аромати ...
 Вам цікаві аромати? Майже будь-яка жінка відповість, що ця тема захоплює і приваблює. Тоді давайте трохи побалакаємо про запахи і парфюмах? Сподіваємося, вам буде цікаво.

Світ парфумерії таїть стільки загадок, цікавих фактів і відкриттів! І саме тому, духи, ставши сьогодні такою ж повсякденною річчю як зубна щітка і склянку води, все одно залишають за собою шлейф таємничості і інтригують.

Давайте дізнаємося нові історії і факти про духів.

Скільки їм років?   Достеменно сказати складно. Те, що дійшло до нас - це здобуті археологами та істориками відомості про використання дорогоцінних пахучих рідин стародавніми греками і єгиптянами. А значить, їм більше 4000 років. Хоча, можливо, і більше.

Довгий час парфуми використовували для маскування неприємних запахів, коли купання і прийняття ванн було великою розкішшю навіть для багатих. Це було в епоху Ренесансу. Гігієна, звичайно, сумнівна, але люди, дійсно, раніше милися не так часто. Європейські аристократки користувалися дорогими ароматними сумішами, щоб замаскувати неприємні запахи від тіла, особливо в критичні дні. Іноді дівчата не милися місяцями!

Більшість ранніх ароматів були у вигляді масел і пахощів, стародавні греки були першими, хто створив рідкі форми. Найпопулярнішими інгредієнтами для грецьких ароматів були суміші спецій і трав, а сьогодні такі давньогрецькі ноти як бергамот, коріандр і мигдаль є трендовими в парфумах 2012 року.

Пізніше перський мусульманський лікар і хімік виявив, як витягати масло з квітів шляхом процесу дистиляції, який практикується донині. Але тільки не в ароматах масового виробництва.

 Розмови про аромати ...
 Сьогодні для виробництва парфумів живі квіти не використовуються . Тому, читаючи анотацію, що запах складається з будь-яких квіткових нот, не варто вважати, що для цього аромату парфумери спеціально збирали квіткові пелюстки. Тоді б духи раніше були розкішшю. Але сьогодні це доступний продукт. А реальні запахи квітів сьогодні замінені на синтетичні.

В давнину духи були більш натуральними за складом, це зрозуміло, але при цьому вони повинні були зберігатися тільки в холодному, темному місці і термін їх зберігання не був таким тривалим, як у сучасних ароматів промислового виробництва, нехай і з застосуванням синтетики. Перший синтетичний аромат промислового виробництва був створений в 1800-х роках, у Франції. Але до середини 20 століття духи були символом вищого суспільства, і тільки зовсім недавно (починаючи з середини минулого століття) стали масовим захопленням і відносно доступним продуктом.

 Розмови про аромати ...
 Перший сучасний аромат був створений 1370 року! Це була «Hungary Water» (Угорська вода). Експерти вважають, що саме це видання можна вважати найбільш наближеним до того, що ми зараз називаємо парфумерією. До цього часу духи були в основному комбінацією аромамасел, але угорські ченці вперше придумали додавати в пахучі суміші спирт для кращої консервації запахів і збереження всіх властивостей на довгий час. Перший аромат «Hungary Water» був подарований королеві Єлизаветі Угорської.

Які аромати бувають . Сучасні парфуми робляться з такою кількістю різних інгредієнтів, що єдиний спосіб знайти свій аромат - це розібратися із класифікацією. Вибір наступний: яскраві квіткові аромати, деревні, зелені свіжі, океанічні, пряні, східні. Але крім основного характеру, для запаху важлива і сього сила: є легкі, такі як одеколони (які швидко випаровуються), в них близько 5% екстрактів, а найбільш стійкі - це так звані парфуми, в них від 20 до 40% екстрактів духів.

 Розмови про аромати ...
 Зробити парфуми максимально ефективним зовсім нескладно . Щоб забезпечити тривалість запаху, зовсім необов'язково виливати на себе пів флакона улюбленого парфуму. Досить кількох крапель на груди і на задній поверхні шиї, і ви протягом усього дня будете насолоджуватися своїм ароматом. Ці ділянки тіла перетворюються в «гарячі точки», коли ви збуджені або коли виникають сильні емоції, в такі моменти тут посилено пульсує кров, і це дозволяє аромату «працювати» на шкірі.

Про аромати можна говорити довго. Заведіть цю тему в колі своїх подруг, і побачите, скільки нового дізнаєтеся, і як довго триватиме мила бесіда. До речі, знаєте, що означає слово «парфуми»? «Perfume» має латинське походження, слово утворилося від латинського виразу «per fumum», що дослівно можна перекласти як «крізь дим». Так просто! І, між іншим, перший древнім парфумером була жінка, та й зараз, коли всі дизайнерські Будинки «окуповані» дизайнерами-чоловіками, парфумерія залишається такою областю, в якій раніше працює дуже багато жінок, включаючи найкращі «носи» сучасності.
Автор: Юлія Шестакова


 Кіра Найтлі для Chanel
 Кіра Найтлі в ефектно облягаючому її струнку фігуру комбінезоні мчить на мотоциклі по паризьких вулицях. Ні, це не кадри з чергового блокбастера про жінку-суперагента, місія якої врятувати світ. Це рекламний ролик про аромат Coco Mademoiselle від Chanel.

Знімається кіно
На Кірі Найтлі бежевий комбінезон, тон в тон співпадає з кольором мотоцикла - ефектна картинка. Героїня приїжджає в розкішний особняк, де все вже готове до фотозйомки. Робота починається. У якийсь момент фотограф просить команду асистентів віддалитися, він і героїня вже готові вдатися до любові. Використавши нехитру прийом, дівчина тікає у відкрите вікно. Такий коротко сюжет. Проте мало розповісти про події на екрані, це треба побачити і відчути - флірт, пристрасть, бажання - акторам вдалося передати ці емоції в повній мірі.

Тривалість міні-фільму трохи більше трьох хвилин. Проте навіть для такого монстра індустрії моди як Chanel було б марнотратно демонструвати його повністю для широкої аудиторії, адже рекламний час на телебаченні коштує неймовірно дорого.

 Кіра Найтлі для Chanel
   В результаті для показу на телеканалах був змонтований короткий ролик секунд в тридцять. Саме його бачать телеглядачі під час перерв на рекламу. Ну, а справжні шанувальники Chanel завжди знайдуть можливість подивитися фільм повністю, в століття інтернету це можна зробити, не виходячи з дому.

У своєму інтерв'ю журналу Vogue, присвяченому співробітництву з Chanel, Кіра Найтлі зазначила, що не має поняття про те, хто ці двоє - головні герої рекламного міні-фільму. Також вона розповіла, що суворого сценарію не було і на знімальному майданчику доводилося багато імпровізувати. На тлі інформації, що надійшла від Chanel, про те, що в основу сюжету покладена історія романтичних відносин Мерилін Монро і відомого фотографа Дугласа Кіркланда, одкровення Кіри Найтлі виглядають досить дивно.

Що було, що буде
Попередній рекламний ролик був знятий в 2007 році, також за участю Кіри Найтлі. Режисер в обох випадках - Джо Райт. Зміст першого ролика таке: героїня ошатно одягається, кудись йде, комусь посміхається, з кимось фліртує, уворачивается від поцілунку і тікає в ніч, залишаючи за собою шлейф аромату Coco Mademoiselle. Досить пересічний ролик для реклами парфумерії. Безліч подібної банальної реклами вже було знято, і ще буде знято в майбутньому. Тим не менш, це не завадило глянсовим виданням із захопленням повідомити своїм читачам про те, що Кіра Найтлі приміряла на себе образ молодої Коко Шанель.

 Кіра Найтлі для Chanel
 Аромат Coco Mademoiselle був випущений в 2001 році. До Кіри Найтлі честь представляти його випала іншим не менш знаменитим жінкам: Анук Лепер, Кейт Мосс, Ніколь Кідман. Ходили чутки про те, що дуже вигідний рекламний контракт запропонований Еммі Уотсон. Chanel довелося офіційно спростувати цю інформацію. Чи надовго Кірі Найтлі вдасться затриматися на позиції «обличчя» аромату? Продовжиться співпраця або повним ходом вже ведуться пошуки заміни? Хто знає, адже часом рішення власників модних брендів непередбачувані.

 Кіра Найтлі для Chanel
 Слово про аромат
Розглядаючи буквально під мікроскопом співпраця Кіри Найтлі з Chanel, ми мало не забули про самому ароматі Coco Mademoiselle. Верхні ноти: апельсин, мандарин, неролі, бергамот. У нотах серця: мімоза, жасмин, турецька троянда, іланг-іланг. Базові ноти: боби тонка, пачулі, опопонакс, ваніль, ветивер, білий мускус. Дизайн флакона простий і лаконічний, але саме в простоті полягає так властива Chanel стримана елегантність.

Аромат Coco Mademoiselle був створений в 2001 році відомим і шанованим парфумером Жаком Польже, він протягом майже трьох десятиліть очолює парфумерне підрозділ Chanel. Coco Mademoiselle адресований молодим жінкам у віці від 20 до 30 років. Незважаючи на свою абсолютно очевидну комерційну спрямованість, аромат вийшов вдалим, відзначений кількома професійними нагородами. У перший же рік продажів приніс нечуваний прибуток.

 Кіра Найтлі для Chanel
 Несподіване зізнання
Чи користуються знаменитості тією продукцією, яку рекламують? Чи чесні вони зі споживачами або просто відпрацьовують рекламний контракт, вимовляючи в камеру завчені фрази? Це питання завжди цікавить пересічних телеглядачів, чиї улюблені серіали то й справа перериває нав'язлива реклама. Не оминув стороною настільки актуальне питання і Кіру Найтлі. В інтерв'ю журналу Elle актриса повідала, що в її житті Coco Mademoiselle - перший жіночий аромат. Раніше вона користувалася виключно чоловічий парфумерією.

От як сама Кіра Найтлі пояснює свою пристрасть до чоловічих ароматам: «Я, знаєте, така дівчина, якій завжди треба відчувати себе твердо стоїть на ногах». Що ж спонукало актрису спробувати новий аромат? «Мої друзі сказали мені, що пора виростати і рухатися далі, і я, будучи людиною, яка до цього ніколи не пробував Coco Mademoiselle, сказала, що мені це підходить», - такий її відповідь. На думку Кіри Найтлі, всі компоненти ідеально збалансовані - аромат хоч і жіночний, але не надто солодкий, при цьому в ньому відчувається сила.

У свої 26 років Кіра Найтлі багато чого добилася, вона популярна і успішна. Зробивши ставку на співпрацю з Кірою Найтлі, власники бренду Chanel не прогадали - їм вдалося привернути увагу численних шанувальників актриси до аромату Coco Mademoiselle.
Автор: Ірина Рукавишникова