Такі різні
 Правильно підібрані засоби для волосся - запорука краси та здоров'я волосся

Гарне волосся - це не тільки результат вдалого поєднання генів. Щоб ваша зачіска завжди виглядала ідеально, їй необхідний регулярний і грамотний догляд із застосуванням якісної й ефективної косметики. І ось тут у багатьох починаються труднощі, адже індустрія краси пропонує таке безліч засобів, що навіть людині досвідченому впору розгубитися.

Ви теж не завжди впевнені в призначенні того чи іншого продукту і частенько плутаєте маску з кондиціонером, а стайлінг з сироваткою? Справа цілком поправимо! Спеціально для вас ми підготували огляд доглядають коштів для волосся - читайте і запам'ятовуйте!

Кондиціонер

Деякі досі називають цей засіб «бальзамом», проте серед професіоналів все ж більш поширений термін «кондиціонер». Йдеться про продукт поверхневого дії, що застосовується після очищення. Хороший кондиціонер пом'якшує волосся, запобігає їх сплутування і полегшує розчісування. Крім того, він закриває кератіновие лусочки волоса, надаючи шевелюрі здоровий блиск і акуратний зовнішній вигляд.

Краще всього використовувати шампунь і кондиціонер з однієї лінії (наприклад, об'емообразующіе або розгладжує). Вони будуть доповнювати один одного і тим самим забезпечувати більш виражений ефект. Втім, і застосовувати засоби з різних лінійок не забороняє. Головне, щоб косметика мала високу якість, містила корисні речовини і підходила саме вам.

Перед покупкою кондиціонера вивчіть його склад! Для тонкого волосся незамінні продукти з пантенолом. Сухим підійдуть засоби з натуральними маслами, амінокислотами, морськими водоростями. Зберегти яскравий колір фарбованого волосся допоможе екстракт соняшника. Ну а сильно пошкодженим, ламким волоссю допоможуть рослинні білки, ліпіди, мінерали.

Маска

А ось це вже більш потужний засіб, що дозволяє не тільки зробити волосся еластичними, але й вирішити більш серйозні проблеми. Не даремно ж у середовищі фахівців маски часто називають уходами глибокого проникнення. Такі продукти здатні проникати вглиб волосся і відновлювати його зсередини. Крім того, вони містять велику концентрацію активних інгредієнтів - амінокислот, мінералів, вітамінів, масел, звідси і широкі можливості у справі оздоровлення вашого волосся.

Існують найрізноманітніші маски. Зволожуючі, живильні, вирівнюючі, відновлюють. Використовують їх зазвичай раз на тиждень. Втім, якщо волосся сильно пошкоджені і потребують інтенсивної терапії можна проводити процедуру частіше (2 рази на тиждень). Багато маски вимагають додаткового застосування кондиціонера: проникаючи глибоко в структуру волосся, вони неминуче розкривають кератіновие лусочки. Щоб закрити останні якраз і потрібно засіб поверхневого дії - таким чином, волосся отримують комлексний догляд, і зсередини, і зовні.

Ампули

Якщо шампуні і маски можна знайти практично у всіх магазинах, то ампули - прерогатива професійних марок, представлених в салонах краси. Ампули найчастіше покликані боротися з випаданням і ламкістю волосся, лупою - тобто тими проблемами, які «локалізовані» в шкірі голови і тому непідвладні навіть найкращим відходам. Бажано, щоб призначав ампули фахівець, виходячи з індивідуальних особливостей і стану волосся. У цьому випадку «лікування» гарантовано виявиться ефективним, а результат - тривалим.

Подібні засоби застосовуються курсами. Стандартний курс становить 3-4 тижні, ампули використовуються приблизно через день на чистих волоссі. Єдиних правил по їх нанесенню не існує: одні продукти наносяться на шкіру голови, інші - рівномірно розподіляються по всій довжині. Якісь ампули прекрасно замінюють кондиціонер, якісь - вимагають застосування додаткової доглядає косметики. Про всі особливості застосування конкретного продукту вам ніхто не розповість так, як професіонал, тому не призначайте собі ампули самостійно, сходіть в салон на консультацію.

Сироватки

Сироватки для обличчя покликані доповнювати і посилювати дію крему, а ось сироватки для волосся - це, скоріше, симбіоз кондиціонера і легкого стайлінгу. Вони володіють масою достоїнств: по-перше, не вимагають змивання, чим значно економлять час; по-друге, роблять волосся слухняним, шовковистим і доглядають за ними протягом дня. Сироватки полегшують створення укладання, однак при цьому взагалі не склеюють волосся і не залишають характерною скоринки. Такі засоби можуть надавати обсяг або, навпаки, вирівнювати. Вирівнюючі сироватки чудово справляються з січеними кінчиками, склеюючи їх і надаючи волоссю гладкість і блиск.

Сироватки можна наносити як на вологі, так і на сухе волосся. Знайте міру - надлишок кошти зробить волосся брудними і жирними. Найзручніше продукти, укладені у флакони з дозатором, вони ж самі економічні. Крім того, сироватки професійних марок випускаються в невеликих упаковках (близько 25 мл). Таку баночку завжди можна носити з собою і використовувати для швидкого приведення своєї зачіски в порядок.
Автор: Анастасія Руднєва, технолог професійної косметики для волосся Paul Mitchell


 Ковток свіжого повітря - озонотерапія
 Озон покращує реологічні властивості і мікроциркуляцію крові, різко підвищує постачання тканин киснем, а, отже, активізує життєдіяльність всіх органів і систем організму.

Озонотерапія - сучасна високоефективна медична технологія використання озону в лікувально-профілактичних цілях. Увага медиків озон зміг залучити на початку XX століття, коли газ був використаний для лікування ряду захворювань. А під час II світової війни лікарі лікували озоном людей з переломами, абсцесами, запальними процесами та іншими проблемами. У 1972 році Ганс Вольф і Зігфрід Ріллінг заснували Німецьке медичне товариство озонотерапевтів. Надалі озонотерапія розвивалася все більше і змогла привернути до себе увагу багатьох людей. В даний час лікувальні властивості озону стали застосовуватися і в косметології.

Озон є формою необхідного нам для дихання кисню, але що володіє значно більшою активністю. Вчені довели, що озон покращує реологічні властивості і мікроциркуляцію крові, різко підвищує постачання тканин киснем, а, отже, активізує життєдіяльність всіх органів і систем організму. Після проведення процедур з озоном підвищується загальний тонус організму, спостерігається позитивний ефект при більшості захворювань, а також відбувається зниження ваги.

Медичний озон (медозон) - це суміш в тих чи інших пропорціях кисню і озону. Озонотерапія відрізняється простотою застосування і високою ефективністю, добре переноситься пацієнтами, при цьому практично не спостерігається побічних ефектів. Концентрації озону, що застосовуються в медицині, мають яскраво вираженою захисною активністю.

На відміну від косметичних засобів, що роблять тимчасовий, поверхневий ефект, озонотерапія впливає безпосередньо на саму причину - брак кисню в тканинах нашого організму. Поступивши в тканини, кисень активізує життєдіяльність клітин, прискорює процес обміну, синтезу молодих клітин. Озон в концентраціях, що застосовуються в медицині, діє як потужний антиоксидант, активно окисляє вільні радикали, нейтралізуючи і виводячи їх з організму.

Крім того, для озонотерапії характерна простота в застосуванні, висока ефективність, відсутність побічних ефектів і хороша переносимість. Процедури озонотерапії можна проводити навіть у період вагітності.

Види озонотерапії

Озонотерапія буває двох видів: місцева і системна. Місцева озонотерапія здійснюється за допомогою мікроін'єкцій озоно-кисневої суміші в проблемні ділянки шкіри - місця утворення зморшок, шкірних складок і т.д. Обколювання проводиться найтоншими короткими голками в строго певні зони і практично безболісно. Ефект після початку озонотерапії спостерігається після перших же процедур - зникають і скорочуються зморшки, поліпшується тонус шкіри, підтягується овал обличчя, розсмоктується «друге підборіддя», так як жир в цьому місці дуже податливий.

При системній озонотерапії вплив озону на організм здійснюється комплексно-озоноване фізрозчин вводиться в організм внутрішньовенно. Озонована кров насичує киснем тканини і внутрішні органи, поліпшується кровообіг, підвищується загальний тонус організму. Серед позитивних ефектів системного озонування - поліпшення загального самопочуття, настрою, працездатності.

Проблеми, які усуваються озонотерапією

Тривалість лікування, кількість і частота проведених лікувальних маніпуляцій можуть змінюватися в широкому діапазоні. У ряді випадків можливо і доцільно проведення декількох курсів лікування.

- Шкірні захворювання і старіння шкіри

При гнійних ураженнях шкіри і вугрової висипки медичний озон, який призначається у вигляді підшкірних обколюванні вогнищ ураження або введення газової суміші всередину фурункула або акне. Ліполітичні властивості озону допомагають впливати на накопичене шкірне сало в кістозних утвореннях, а поліпшення кровообігу в місцях ін'єкції прискорює розсмоктування рубцевих змін.

В даний час можна уповільнити процес старіння шкіри за рахунок застосування місцевої і системної озонотерапії. При місцевій озонотерапії застосовують озонокислородной суміші і озоноване оливкова олія, яка вводять підшкірно. При місцево-внутрішньовенної озонотерапії використовують краплинні інфузії з озонованих розчинів, а також застосовуються ректальні інсуффляціі озонокислородной сумішшю.

Важливо!   Найвдячніший вік для озонотерапії особи - 30-50 років.

На обличчі озон вводять прямо під зморшки в найбільш проблемні місця: обколюють область очей, «гусячі лапки» на скронях, носогубні складки, підборіддя, перенісся, навіть лоб.

Після того, як під шкіру був введений озон у людини, починають працювати метаболічні процеси, і нормалізується активний мембранний транспорт, проникність, деформованість, в'язкість і електричні властивості мембран. Збільшується діяльність енергетичних процесів, зростає активність антиоксидантної системи, ліквідується згубну дію вільних радикалів. Збільшується регенеративна можливість паросткового шару шкіри, обсяг тканинної рідини в глибоких шарах підвищується, відновлюється природна здатність шкіри утримувати вологу.

Цікаво! Активізація за допомогою озону процесів загоєння і поліпшення обміну речовин дозволяє використовувати його в період реабілітації після пластичних операцій, що призводить до зменшення термінів реабілітації.

Здатність озону інактивувати віруси застосовується для лікування багатьох дерматозів вірусної етіології, зокрема, герпесу.

- Зайва вага, целюліт, стриї, «зірочки»

Озонотерапія відновлює ліпідний обмін, прискорює метаболізм, а отже усуваються жирові відкладення в проблемних ділянках - на сідницях, животі. Активний кисень окисляє і нейтралізує жири, запускаючи механізм природної переробки жирових відкладень.

Антицелюлітний ефект забезпечується унікальними властивостями активного кисню. Як тільки Озон-кисневий коктейль проникає в тканини, кисень починає активно взаємодіяти з жировими клітинами. Крім цього, він руйнує «вузлики» целюліту - основні винуватці некрасивою «апельсинової кірки».

Для «судинних зірочок» укол озоно-кисневої суміші все одно, що дотик чарівної палички. Правда, тут необхідні дуже високі концентрації і малі дози. Причому, суміш вколюють безпосередньо в сосудик, зірочка зникає без сліду, не залишається ні точкових рубців, ні пігментних плям.

Стрії (розтяжки) теж добре піддаються шліфовці, але вимагають більш високих концентрацій озону. До того ж, хороший ефект можливий тільки на «молодих» розтяжках (не старше 1 року).

Важливо!   Не можна обколювати молочні залози.

- Лупа, себорея, ламкість волосся і облисіння

Озонотерапія допомагає зруйнувати ліпідну структуру мембрани бактерій, тканинне дихання і імунітет поліпшується, збільшується вплив наносяться препаратів, поліпшується доставка поживних речовин до цибулин волосся, вони стають густими і красивими.

Озонована оливкова олія

Винахід озонованого оливкового масла відноситься до біотехнології і медицини, а саме, до отримання речовин, що володіють високою біологічною активністю і тривало зберігають свою протизапальну, бактерицидну, віруліцидну, фунгіцидну і детоксикаційну активність. В даний час озоноване оливкова олія має гігієнічний сертифікат і є косметичним засобом. У той час, як газоподібний озон робить моментальне бактерицидну дію, масляні продукти озону діють протягом багатьох годин. Озонована оливкова олія має виражені фунгіцидними властивостями.

Озонована оливкова олія використовується для лікування трофічних виразок, мікробної екземи, хронічної виразкової піодермії, герпесу. Застосування озонованого оливкового масла при різних піодерміях обгрунтоване дослідженнями in vitro його бактерицидної активності.

Протипоказання для проведення озонотерапії

- Ранній період після різних, в т.ч. внутрішніх кровотеч.

- Геморагічний інсульт.

- Гіпертиреоз.

- Схильність до судом.

- Гостра алкогольна інтоксикація.

- Тромбоцитопенія.

- Зниження згортання крові.

- Алергія на озон.
Автор: Інна Сєдих