Безпечний загар або як не перетворитися на курку гриль
 Ефектні темношкірі красуні розсікають по місту на височенних підборах, ловлячи заздрісні погляди їх «білих» подруг. Так, влітку це ще можна зрозуміти - сонце, пляж, і ти вже вливаєшся в співтовариство цих обраних дівчат. Але за літом йде осінь, а потім зима і від твого засмаги не залишається і сліду ... Ти белеешь, а вони тим часом, все також залишаються «шоколадними». Солярій? Так, саме він. Записатися туди? Але чи безпечно це? Давай зважимо всі «за» і «проти» і вирішимо, що ж робити у випадку, якщо тобі хочеться змінити свою «аристократичну блідість» на темношкірий шик.

Отже, кладемо аргументи на ваги «проти»:

1. Ви не запитали у адміністратора в салоні краси, скільки вам потрібно зіграти, та й він, будучи не зовсім порядним, написав вам аж десять хвилин. У перший то раз! У підсумку ви і вистояли абияк цей час, а потім ще до купи і ледве виповзли. Але перед дзеркалом вам постало зовсім інше видовище, ніж ви очікували. Ваші зусилля були витрачені даремно і замість рівного темного засмаги, ви отримали численні опіки тіла та рук . Або, у кращому випадку, просто почервонілу шкіру, помітні на поверхні шкіри вени.

2. Перша неприємна хвороба, яка може з'явитися після солярію - хлоазма , Кажучи мовою науковим, це обмежена гіперпігментація шкіри. Перекладаючи на нашу мову це з'являються на тілі плями. Виникнути вони можуть у разі, якщо є проблеми по жіночій частині, при прийомі оральних контрацептивів, глистах і навіть ... при використанні дезодарант! Так що будьте більш уважні і обов'язково порадьтеся з лікарем, чи варто вам взагалі засмагати. При нездорової печінки, наприклад, на шкіри утворюються ангіноми - червоні крапки або зірочки.

3. Другим таким подарунком може стати фотодерматит . Цікаве слово, так? Але нічого хорошого в ньому немає. Воно означає світлочутливість, а точніше - алергію на сонце . Від солярію в цьому випадку слід відмовитися зовсім. І звернеться до лікаря. Адже фотодерматит з'являється не просто від відвідування солярію - це тільки вода для харчування «квіточки», тобто справжнього джерела хвороби. А критися вона може де завгодно. Починаючи від ендокринної системи, закінчуючи нирками і печінкою.

4. Родимки. Ви коли-небудь думали про те, що вони зможуть завдати серйозної шкоди вашому здоров'ю? Ні, не думали? Після відвідування солярію, наполегливо раджу вам про це подумати.   Тому що під впливом сонячного випромінювання вони можуть як за помахом чарівної палички перетвориться в ракову пухлину меланому (найжорстокіший вид раку). Ризик захворіти в десять разів більше, ніж у людини, яка не страждає солярію манією. Так що якщо ваші родимки стали міняти свій колір або збільшуватися в розмірах, перестаньте гадати, через що це сталося, а негайно звертайтеся до онколога!

5. Старіння шкіри . Тільки не треба говорити, що це чекає нас всіх. Звичайно, ви праві. Тільки у скільки разів швидше постаріє «шоколадна» дівчина? У три рази, в два? А може в десять? Все залежить від частоти відвідування солярію. Так що, подумайте про молодість. Навіть якщо вам ще тільки 20! Ви ж не хочете виглядати, в 30 на всі 50?   Так що, милі дами, не зловживайте солярієм! Або, на худий кінець, використовуйте сонцезахисний крем, який цей процес може уповільнити!

6. Волосся стали ламкими, сухими і зайво чутливі?   Вітаємо, ви не подумали про них до відвідування солярію. У підсумку, сонячні промені, «підкосили» здоров'я вашого волосся. Негайно починайте відновлювати їх спеціальними кремами, а наступного разу купите шапочку для відвідування солярію. Коштує вона всього рублів 20, здоров'я вашого волосся дорожче.

Камені на чашу «не ходити в солярій ні за які пряники» розкладені, давайте подивимося, що там з аргументами «за»:

1. Ну, по-перше, це природно красиво . Особливо якщо ви любите білі речі. Вони, до речі, як жовтий і блакитні кольори, підкреслюють темний колір шкіри. Знову ж таки, ви виділяєтеся з натовпу світлих людей, а значить і уваги більше і т.д. і т.п…

2. З дитинства страждаєте висипом вугрів? Співчуваю. Якщо ви не зверталися до лікарів, то швидше за все не знаєте, що засмага допомагає усунути вашу проблему. Адже ультрафіолет має бактерицидну дію і очищає шкіру . Тобто солярій корисний при атопічному дерматиті, псоріазі, екземі і так далі.

3. Перед літнім сонечком, обов'язково потрібно підготуватися. Хоча б три сеанси в солярії по чотири - п'ять хвилин. Щоб природне сонце не стало справжнім ударом для вашої шкіри.

На цьому перерахування пунктів «за» закінчується. Вибір залишається за вами. Але якщо ви все-таки зважилися піти в солярій, вам слід пам'ятати наступне:

• Спочатку визначите, який у вас тип шкіри, щоб вибрати правильну кількість походів для відвідування солярію. Перший сеанс повинен не перевищувати п'яти хвилин. А людям з дуже світлою шкірою і волоссям засмагати взагалі не рекомендується. В іншому випадку тільки зі спеціальними кремами до і після засмаги не більше 2 разів на тиждень. Відвідувачам солярію з просто світлою шкірою і волоссям можна відвідувати солярій до трьох разів на семиденку. Світлошкірим брюнеткам - засмагати можна через добу. Для смаглявих жорстких рамок у відвідуванні солярію немає, але і «ночувати там» теж не варто. Отримати більш темний відтінок можна всього за три-чотири сеанси.

• Візьміть з собою вологі серветки. Щоб перед тим, як зайти в солярій, зняти макіяж і протерти сліди від дезодоранту.

• Користуйтеся спеціальної шапочкою для волосся і тапочками. На худий кінець стелите на підлогу рушник. Хто знає, хто там був до вас?

• Поцікавтеся у консультанта, як можна відключити солярій в екстреному випадку, якщо вам здасться, що ви засмагаєте вже достатньо. У деяких також є ще засувки, які за вашим бажанням можуть направляти або ж навпаки на вас повітря.

• Якщо ви приймали ванну перед солярієм - не користуйтеся милом. Воно руйнує жирову змазку шкіри, що може призвести до обгорання.

• Не ходіть після солярію в басейн, інакше всі ваші старання, та й витрачені на отримання засмаги гроші, будуть викинуті на вітер. Хлорка вибеляет шкіру і не дає їй засмагнути. Так, одна моя знайома протягом декількох місяців намагалася засмагнути, поєднуючи солярій з басейном. У результаті - витрачені даремно гроші і злість на себе - дівчина не знала, що таке суміщення протипоказано!

• Після солярію попийте сік з вітаміном С. Апельсиновий, наприклад, або морквяний.

• А ще довідайтеся, коли востаннє міняли лампи в солярії. Якщо зовсім недавно, перебування в ньому зменшите, бо велика ймовірність отримання сонячного опіку.

• Обов'язково проконсультуйтеся з лікарем перед походом в солярій. Можливо, вам сонячні промені просто-напросто протипоказані.

Але іноді так хочеться побути темношкірої красунею, ловлячи вже на собі млосні погляди! Не відмовляйте собі в цьому задоволення. Тільки щоб потім не було «болісно боляче» ще раз перегляньте всі правила користування солярієм і сміливо йдіть отримувати бронзовий відтінок шкіри!
Автор: Лариса Тришкіна


 Насипте мені жменьку крему і відріжте шматочок шампуню, або Що таке суха косметика?
 Скажіть, який чай краще: свіжозаварений або той, який заварили добу тому? А як надовго зберегти яблуко? А Ви хоч раз приправляли страви сушеним кропом? Це я до того, що з принципами роботи сухої косметики ми стикаємося майже щодня. Кожна господиня знає, що є продукти, які абсолютно не втратять своїх якостей, якщо їх засушити, і втратять практично всі властивості, якщо законсервувати. Вихід - засушити. При такому способі зберігання все цінне, що є в продукті, залишається при ньому, втрачається тільки волога, яку спокійно можна відшкодувати в будь-який момент.

Трохи сухої науки

Будь-яке сучасне косметичний засіб має у своєму складі воду (іноді частка води доходить до 90%!). Виключаючи з формули воду, ми отримуємо той же засіб, тільки у вигляді порошку, або плитки (пресованого порошку). Весь власне секрет!

Для чого це робиться? Основний аргумент - це виняток консервантів зі складу косметики.   Як це можливо? Згадайте мій приклад з сушеним кропом. Для того щоб зберегти його в сухому вигляді, нам достатньо лише піддати його невеликий термічній обробці, а для того щоб мати його у вологому стані, нам потрібен хоча б оцет або розсіл, щоб закатати в баночку. Це призводить до втрати натуральних смакових якостей, а також до того, що з'являються разом з кропом зовсім непотрібні нам додаткові продукти.

Так і в косметичних засобах. Для того щоб донести до нас якесь поживна речовина, разом з ним поставляють стабілізатор, емульгатор, ароматизатор і консервант. А тепер уявіть, що таких поживних речовин не одне, а декілька, і у кожного свій консервант? Звичайно, сучасна промисловість домоглася деяких успіхів в консервації та збереженні речовин. Це безперечно, і я впевнена, що традиційна формула крему або гелю повинна бути на туалетному столику кожної дівчини. Але суха косметика має величезний шанс урізноманітнити наш арсенал, доповнити його і знайти особливі випадки застосування.

Що ж таке жменька крему і як цим користуватися?

В принципі, суха косметика - це не новий винахід. Це, швидше за все, добре забуте старе. А дещо ми кожен день використовуємо, і навіть не підозрюємо, що це суха косметика. Ну, наприклад, багато фарби для волосся діють саме за принципом сухих засобів. Є порошкове засіб, є вода, правда, є ще активна середу. Але принцип ясний: тільки моментально приготовлена ​​суміш «працює». Інакше неможливо такі компоненти нашим волоссю поставити. Або згадайте такий забутий продукт як зубний порошок? А тальки, а солі для ванни, а сухі парфуми? Все це - суха косметика. Та й в декоративній косметиці сухі засоби все більше сусідять з рідкими: рум'яна, тіні, пудра.

Сухий крем   - Це порошкове засіб. Але це не означає, що потрібно їм обсипатися як тальком. Цей порошок потрібно розводити в невеликій кількості води і тоді це і буде, власне кажучи, крем. До речі, розводити можна не тільки у воді (у чому ще - дивіться в невеликій добірці в кінці статті).

Тому скептики, які стверджують, що суха косметика сушить, - не праві. Зрозуміло, що зволоження - одне з безумовних складових сучасного косметичного засобу. І зволоження при використанні сухого кошти обов'язково присутня. Просто відкривається більший спектр поживних речовин, які може постачати шкірі розчин сухого крему. Адже, як уже було сказано, відсутність консервантів значно розширює палітру корисних елементів.

При більш густої консистенції сухої крем можна використовувати як маски . Хоча є й спеціальні сухі суміші для масок. Дуже ефективні сухі скраби , Які теж розбавляються водою або маслом. До їх складу можна включити більшу кількість поживних речовин, крім просто отшелушивающих частинок. Адже у складі очищувальних засобів повинні міститися вітаміни, амінокислоти, мікроелементи і т.п. для того, щоб клітини шкіри їх не втрачали в процесі очищення. І чим таких вітамінів і мікроелементів більше - тим краще, а тільки суха технологія дозволяє максимально розширити кількість вводяться речовин. Є технології виробництва спеціальних серветок з напиленням   сухими поживними речовинами, які можна використовувати для вмивання або масажу, всього лише трохи їх намочивши.

А от сучасні сухі шампуні   залишаються сухими у весь час їх використання .  Їх не розбавляють водою .  Навпаки, їх сухість і є їх головним достоїнством .  Багато хто знає, а може, і пробували, суху мийку волосся за допомогою крохмалю .  Принцип дії сухого шампуню - такий же .  Тільки зараз сучасний сухий шампунь здійснюється у вигляді порошкового СПРЕЙ .  Його розпилюють прямо на волосся, а потім просто вичісують залишки густим гребінцем .  Дуже зручно! Таке миття не слід застосовувати постійно, але в комплексі з традиційним миттям дає добрі результати .  Так як під час сухого миття шкіра голови не дратується активними і лужними компонентами, йде вплив тільки на волосся .  Ідеально підходить для тих, хто миє голову щодня (тепер вони можуть іноді заміняти звичайний шампунь сухим), а також дуже зручно в умовах, коли якість води не зовсім вас влаштовує .  А коли води просто немає? Таке ж теж трапляється, і не тільки через відключень (похід, відрядження, подорож) .

Сухі шампуні бувають і у вигляді плиток, просто сухі поживні речовини в них більш спресовані і ущільнені, от і виходить така плитка - твердий шампунь. Але принцип дії той же - сухе миття тільки волосся, а не шкіри.

Додамо трохи солі

Суха косметика дозволяє урізноманітнити композиції наших домашніх засобів, але необхідно бути об'єктивними, і підказати деякі мінуси сухих засобів. Переваг, як ви розумієте, предостатньо.

1.   Основний мінус сухих коштів - це те, що вони не зовсім готові до моментального застосування. Так, деяка складність тут є. Це не відразу відкрив баночку - і через секунду вже можеш чекати результату. Деякі попередні дії призвести доведеться. Потрібна чиста місткість, пензлик або дерев'яна паличка, шпатель, потрібно якийсь час, врешті-решт! Але цей мінус і забезпечує ті плюси, про які говорилося. А саме можливість користуватися унікальною і максимально натуральної формулою.

2.   Суху косметику можна довго зберігати в сухому вигляді, але приготовлену для застосування потрібно використовувати моментально. Вона не допускає навіть годинного зберігання! Адже там часто тільки органічні компоненти без будь-яких консервантів!

3.   Суха косметика - не панацея. І повністю відмовлятися від традиційних формул косметичних засобів не треба. Сухі кошти лише доповнять і урізноманітнюють ваші косметичні колекції.

Чому варто спробувати?

Цілком можливо, це саме те, що ви шукали. А можливо, це те, без чого ви більше не зможете обходитися. А може, вам знадобиться тільки один маленький флакончик комплексу для ванни, але щоб це дізнатися, вам просто необхідно ближче познайомитися з цими знахідками. Адже, як я вже сказала, переваг у них предостатньо:

-   практична відсутність консервантів;

-   можливість виключити емульгатори, загусники, хімічні добавки;

-   прийнятний термін зберігання, сухі речовини практично не псуються;

-   можливість наповнити унікальними речовинами, які в рідкому вигляді взагалі не зберігаються;

-   можливість змішати те, що раніше було неможливо;

-   можливість самостійно вибирати консистенцію засоби:
більш густу або менше. Сухі суміші можна розводити в будь-якій кількості води, регулюючи і концентрацію поживних речовин;

-   є ситуації, коли суха косметика просто незамінна. Наприклад, подорожі, відрядження, походи, або випадки, коли неможливо дотримати оптимальні умови зберігання (жарко, волого);

-   суха косметика - це ще й простір для творчості! Ви самі можете складати композиції скрабів, масок, кремів, маючи кілька варіацій сумішей. Можливість розбавляти кошти в різних середовищах також додасть різних якостей вашим новим засобам.

У чому можна розбавляти сухі крему і маски:

- Вода, причому тут є досить великий вибір: звичайна водопровідна, джерельна, дистильована, кип'ячена, мінеральна, осеребрённая, освячена. Рішення - за вами;

- Звичайний крем, яким ви користуєтеся можна збагатити і доповнити сухим кремом;

- Рослинні очищені масла;

- Ефірні масла (тут є обмеження: індивідуальна алергійна реакція, загальний стан здоров'я. Пам'ятайте, що в концентрованому вигляді ці масла можуть бути не корисні, а під час вагітності та годування груддю тільки деякі найменування нешкідливі!);

- Йогурт, кисломолочні продукти (природно, нейтральні, без фруктових та інших добавок і ароматизаторів).

Автор: Юлія Гнедина