Yves Rocher - природне джерело краси
 Колись давно засновнику нової косметичної компанії не довелося ламати голову, перебираючи в думці сотні милозвучних назв. Рішення прийшло швидко і само собою. Молодий француз дав компанії своє власне ім'я - Ів Роше. Вельми серйозний крок, враховуючи той факт, що це не просто ім'я на баночці крему, а готовність взяти на себе відповідальність за якість і ефективність виробленої продукції.

Ів Роше - засновник марки

26 грудня 2009 інформаційні агентства всього світу облетіла новина: у Парижі у віці 79 років помер Ів Роше. Ця сумна звістка відгукнулося болем не тільки в серцях його родичів і колег, а й в серцях мільйонів жінок всього світу. Президент Франції Ніколя Саркозі висловив свої співчуття рідним і близьким Іва Роше.

Ів Роше прожив довге, насичене, яскраве життя. Створення в 1959 році власної компанії з виробництва косметичних засобів стало найважливішою подією в житті цієї людини. У ті далекі часи молодий француз Ів Роше готував на горищі власного будинку креми на основі рослинних компонентів. Навряд чи він тоді припускав, що всього через 50 років маленький сімейний бізнес перетвориться на величезну косметичну імперію.

Міський голова

Історія становлення і розвитку косметичної компанії Yves Rocher тісно пов'язана з невеликим французьким містечком La Gacilly, який знаходиться в Бретані. Пан Роше був мером цього містечка. Він турбувався не тільки про зростання власного добробуту, а й про благо міста і городян. Будучи мером, Ів Роше дбав про те, щоб у ввіреному йому місті була достатня кількість робочих місць для городян.

 Yves Rocher - природне джерело краси
   Пан Роше вирішив створити невелике виробництво косметичних засобів, тим самим забезпечивши міських жителів гідною роботою і зарплатою. Вироблену косметику продавали по пошті. Бізнес розвивався досить успішно. Так було 50 років тому. Сьогодні кілька тисяч жителів містечка La Gacilly зайняті на виробництві косметики, проблема з відтоком трудових кадрів давно вирішена.

Природа - джерело краси

Девіз компанії Yves Rocher: «Природа - джерело краси». Цей слоган вибраний невипадково, він повною мірою відображає філософію компанії. Yves Rocher використовує для виробництва косметики тільки компоненти рослинного походження - це принципова відмінність косметики Yves Rocher від інших марок, які використовують сировину тваринного походження і синтетичні інгредієнти.

Фахівці компанії витягують активні компоненти з самого серця рослин. Підраховано, що при виробництві косметики Yves Rocher використовується близько 150 активних компонентів рослин.

Формули розробляються таким чином, щоб рослинні інгредієнти надавали максимально корисну дію на шкіру людини.

Для розробки нових косметичних засобів створені спеціальні лабораторії, в яких трудяться вчені - фахівці в галузі рослин.

До вибору сировини в компанії особливий підхід. Корисні властивості рослин уважно вивчають, рослини ретельно відбирають з урахуванням їх властивостей.

 Yves Rocher - природне джерело краси


Для виробництва косметики використовуються тільки оновлюються частини рослин. Рідкісні види рослин принципово не використовуються, так проявляється турбота компанії про екологію.

Продукція Yves Rocher не тестується на тваринах. Про це покупців інформує спеціальне маркування на упаковці косметичних засобів. Фахівці компанії розробляють альтернативні засоби, для того, щоб перевірити ефективність косметики.

Недоліки косметики Yves Rocher

Можливо, ця частина статті здивує читачів. Невже у косметики Yves Rocher є недоліки? Та, незважаючи на масу достоїнств, деякі недоліки все ж є. Жінки нерідко критикують декоративну косметику Yves Rocher. Скарги стандартні - обсипається або скачується в грудочки туш, нестійкі тіні, жирна розтікається помада. Тональні засоби і пудра далекі від досконалості, ці кошти не можна назвати «коником» Yves Rocher. Претензії виникають і до колірній палітрі, зокрема, до відтінків губної помади і тіней для повік. Втім, представники компанії запевняють, що уважно стежать за тенденціями в світі моди і намагаються зробити колірну гамму декоративної косметики модною і актуальною.

Косметика Yves Rocher виробляється з рослинної сировини, в цьому криється небезпека для тих споживачів, які страждають алергією. Алергічні реакції на рослинні компоненти індивідуальні і часом непередбачувані. Косметика може викликати висипання, печіння, лущення, почервоніння шкіри обличчя і тіла. Щоб уникнути сумних наслідків для свого здоров'я, необхідно користуватися пробниками продукції. У розпорядженні покупців завжди є пробники, косметику можна протестувати.

Фірмовий стиль

 Yves Rocher - природне джерело краси
   Дизайн інтер'єрів магазинів косметики Yves Rocher завжди пізнаваний. До недавнього часу в обробці внутрішнього оздоблення фірмових магазинів переважав зелений колір. Приємний зелений колорит як би підкреслював природне походження косметики. У вересні 2009 року керівництво компанії повідомило про те, що має намір змінити дизайн інтер'єрів своїх магазинів по всьому світу.

Відтепер внутрішній простір фірмових бутиків обробляють натуральними матеріалами в еко-стилі. Частина полиць оформляють у вигляді ринкових прилавків. Вітрини відкриті, покупниці можуть уважно розглянути косметичні засоби, вивчити їх склад і протестувати. Інтер'єри магазинів Yves Rocher знаходять оригінальний колоритний стиль.

 Yves Rocher - природне джерело краси
   Зміни торкнулися не тільки оформлення магазинів. Фірмові магазини Yves Rocher перейменовують в «Студії рослинної косметики». Зазнав змін і логотип компанії, над ним грунтовно попрацювали і дизайнери, і маркетологи.

Перетворення тривають, на базі діючих салонів краси Yves Rocher з'являються «Інститути краси».

 Yves Rocher - природне джерело краси
 Yves Rocher регулярно проводить різноманітні акції, пропонує знижки, заохочує постійних покупців, дарує подарунки.

Плюси і мінуси доставки косметики поштою

На самому початку свого існування косметика марки Yves Rocher поширювалася поштою. У 1965 році була випущена перша «Зелена книга краси Yves Rocher» - каталог продукції компанії. В даний час каталог налічує не менше п'ятисот найменувань, а також поради для жінок по збереженню краси і здоров'я. Щороку в каталозі з'являється близько сотні новинок. Вибирати косметику по каталогу нескладно, вся продукція ретельно описана, опису забезпечені фотографіями. Каталоги Yves Rocher випускаються і у версії Брайля, спеціально для незрячих жінок.

Зараз, незважаючи на велику кількість фірмових магазинів Yves Rocher, косметику і раніше можна замовити поштою і навіть по телефону. Наприклад, у Росії доставка по пошті діє з 2002 року. Це зручно як мешканкам невеликих міст, так і занадто зайнятим мешканкам мегаполісів. Однак доставка косметики Yves Rocher поштою останнім часом все частіше викликає скарги та нарікання незадоволених клієнток. Не завжди жінка отримує те, що замовляла. Деякі позиції замовлення можуть просто бути відсутнім в довгоочікуваній посилці. Хочеться сподіватися, що це провина окремих неурядових співробітників компанії, а не загальна тенденція.

Все, що спокусниці треба

В асортименті Yves Rocher налічується приблизно 700 різних косметичних засобів.

- Косметика для догляду за обличчям, тілом та волоссям.

- Антивікові засоби для догляду за шкірою.

- Декоративна косметика.

- Парфумерія.

- Засоби для боротьби з целюлітом.

- Лінія чоловічої косметики.

- Засоби для захисту шкіри від сонця.

«Мереживо, шпильки, помада - все, що спокусниці треба», - ця віршована рядок мимоволі згадується, коли мова заходить про косметику Yves Rocher. В асортименті компанії дійсно є всі необхідні засоби для догляду за шкірою обличчя і тіла, а також декоративна косметика для створення ефектного макіяжу.
Автор: Ірина Рукавишникова


 Ріг достатку: декоративна косметика з США. Частина перша
 У кожній країні є своя ідея створення декоративної косметики. Є також реальні риси, характерні для кожної країни, з якої косметика бере своє походження. Наприклад, декоративна косметика з Франції володіє вишуканістю та шармом, з Німеччини - зручністю і практичністю, з Росії - прагненням до якісної створенню продукту і трохи «совковістю» упаковки. Американська косметика дотримується інші умовності - максимальна наближеність до звичайних жінкам.

У рекламних образах менше пафосу, часто відсутність в «глянці» самих актрис із світового кіно, що викликає більше довіри до косметичних продуктів, так як ми дивимося на туш або помаду, а не на величезні вії Пенелопи Крус. Все це лише невеликий перелік слів, які можуть охарактеризувати величезну популярність американської декоративної косметики, як у простих жінок, так і у професійних візажистів.

Таким чином, щоб нам позначити все різноманіття цієї косметики, розділимо її на три сегменти: масова, люкс, професійна. Останнім часом маркетологи виділяють різні підкласи цих сегментів, наприклад, мідл - маркет, напівлюкс, напівпрофесійна косметика. Ми також будемо користуватися цими визначеннями, і для нашої зручності в першій частині огляду самостійно поділимо клас мас-маркету на три підрозділи: величезна кількість - низькі ціни, помірне якість - середні ціни, народні авторитети - відносно високі ціни.

Зразком споживання класу масової косметики, або як її ще називають мас - маркет, виступає звичайна жінка з відносно невисокими доходами, але яка при цьому хоче виглядати гідно. Загалом, при малій кількості витратних коштів отримати якісний декоративний догляд: пудру, яка б не висушувала шкіру обличчя, або туш, не прагне покинути вії від найменшого дотику дощу і снігу.

Крім того, зауважимо, що в наш каталог декоративної косметики із США класу мас - маркет ми включили найбільш відомі торгові марки на території Росії.

Величезна кількість - низькі ціни

Бренд Ffleur   - Ціновий діапазон від 35 рублів за тіні до 200 рублів за косметичні палети. Основна ідея цієї косметики: перебуваючи на ринку, проходячи повз ларька, зайшовши в парфюмерно-косметичний супермаркет, зір вас ніколи не обдурить. Так як продукція цього бренду широко представлена ​​на прилавках. Так, так, саме на прилавках. Ні про які стендах з тестерами не може бути й мови. Користується великим попитом у покупців всіх вікових категорій з дуже скромними доходами. Плюс бренду в безмірному кількості найменувань туші, тіней, помади з різноманітною колірною палітрою.

 Ріг достатку: декоративна косметика з США. Частина перша


Kiki : Ціни на одну одиницю продукції від 30 до 200 рублів. Представник в Росії - американська компанія «Diane Dubeau Company Inc». Плюс даної косметики в тому, що на суму двісті карбованців можна купити цілий набір для макіяжу, що включає пудру, тональний крем, туш, олівець для губ і помаду.

 Ріг достатку: декоративна косметика з США. Частина перша


Помірне якість - середні ціни

Перше місце в цьому списку надамо бренду Maybelline New York . На російському ринку з'явився в 1997 році. Ціна варіює від 65 рублів за лак для нігтів до 350 рублів за тональний крем. Якщо у вас брак часу на довгий вибір косметики, можна сміливо підійти до стенду Maybelline   і придбати будь-який продукт на свій смак. Бренду в 2013 році виповниться 100 років, що в деякій мірі має історичну цінність і говорить про якість косметики, що витримала перевірку часом.

 Ріг достатку: декоративна косметика з США. Частина перша


У компанії Avon   представників по всьому світу більше 5 млн. чоловік. Ми припускаємо, що в Росії кожна друга дівчина що-небудь купувала з продукції Avon   або бачила рекламні ролики з «блондинкою в законі». Повагу викликає і той факт, що Avon   вкладає фінансові та моральні зусилля в благодійну програму «Разом проти раку грудей». Ця програма працює в Росії з 2002 року. Ціна від 55 рублів за молодіжну помаду в недорогому футлярі до 650 рублів за пудру для обличчя з лінії «Anew», обличчям якої є російські актриси.

 Ріг достатку: декоративна косметика з США. Частина перша


Народні авторитети - відносно високі ціни

Очолює загін в цій підгрупі бренд Max Factor , З'явився в Росії в 1994 році. В цілому девіз марки - це відмінна якість за адекватну ціну. Туш для вій можна купити за 220 рублів в класичному варіанті або віддати близько 400 рублів за високотехнологічну щіточку. Цінові рамки від 220 рублів до 650 рублів за один косметичний продукт.

 Ріг достатку: декоративна косметика з США. Частина перша


Торгова марка Revlon   з'явилася в Росії в широкому продажі в 1994 році, і перш за все, запам'яталася нам рекламою з топ-моделлю Сінді Кроуфорд. Бренд Revlon позиціонує себе як один з головнокомандуючих компаній на ринку «beauty» індустрії з високою якістю продукції. Ціновий діапазон від 250 до 700 рублів.

 Ріг достатку: декоративна косметика з США. Частина перша


Вам може здатися дивним, що ми розглянули мала кількість торгових марок класу мас-маркет? Нічого дивного в цьому немає. Спеціально до Росії привозити величезну кількість американської декоративної косметики з даної цінової категорії ніхто не поспішає. Чим це викликано? Ми думаємо, багатьма причинами, головна з яких, стримуючий фактор. Називається він - «сарафанне радіо». Мало хто з підприємців буде везти малознайому марку в Росію, навіть якщо вона і гарної якості і користується популярністю там, за кордоном. Адже існує серйозний ризик, що товар не «зігріє» російську купувальницю.

Далі буде…
Автор: Оксана Карлова